Bitcoin Forum
May 18, 2024, 01:12:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Deflationary Token Furyası  (Read 394 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 16, 2019, 10:42:28 AM

abi diyelim ki 1000 tane x token var, her gönderimde yakıldı, en son kendisini imha mı edecek bu vatandaş?! Huh Roll Eyes

Bomb decimal kullanmadığı için her gönderimde en az 1 adet yakılıyor. O yüzden normal şartlarda en son kendisini imha edecek gibi görünüyor. O aşamaya gelmeden token swap vs yaparak bu problemi çözebilirler.

Decimal kullananlarda ise burn yüzdesine göre küsüratlı olarak yakım gerçekleştiği için böyle bir sorun yok.

hocam fiyat tepeye kadar fırlayacak sonra swaplayıp 1000 e bölecekler muhtemelen bence saadet zincirinden farkı yok.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 19, 2019, 12:54:31 PM

abi diyelim ki 1000 tane x token var, her gönderimde yakıldı, en son kendisini imha mı edecek bu vatandaş?! Huh Roll Eyes

Bomb decimal kullanmadığı için her gönderimde en az 1 adet yakılıyor. O yüzden normal şartlarda en son kendisini imha edecek gibi görünüyor. O aşamaya gelmeden token swap vs yaparak bu problemi çözebilirler.

Decimal kullananlarda ise burn yüzdesine göre küsüratlı olarak yakım gerçekleştiği için böyle bir sorun yok.

hocam fiyat tepeye kadar fırlayacak sonra swaplayıp 1000 e bölecekler muhtemelen bence saadet zincirinden farkı yok.

E ne anladım ben o işten Cheesy Teknik olarak bu durumda ben 10 tane alsam herkesin ki yakıla yakıla günün birinde sadece bende kalacak bu meret. SWAP'lasalar ne olacak. Aslında WP falan varsa bir okumak lazım. İllaki arkasında bir mantık vardır.
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
July 19, 2019, 08:34:53 PM

Yakılan miktar az da olsa XRP'de bu listede olmayı hak ediyor. An itibariyle 48.446.209 adet XRP, gerçekleşen transferlerden dolayı yakılmış durumda.
Toplamda 15.260.226 USD yapıyor yakılan miktar.
Tek tek bakmadım ama yakılan miktarın listedeki pekçok coinin toplam marketcap değerinden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Hatta muhtemelen listedeki coinlerin bir kısmının toplamından bile fazladır
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
July 20, 2019, 08:12:06 AM

Yakılan miktar az da olsa XRP'de bu listede olmayı hak ediyor. An itibariyle 48.446.209 adet XRP, gerçekleşen transferlerden dolayı yakılmış durumda.
Toplamda 15.260.226 USD yapıyor yakılan miktar.
Tek tek bakmadım ama yakılan miktarın listedeki pekçok coinin toplam marketcap değerinden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Hatta muhtemelen listedeki coinlerin bir kısmının toplamından bile fazladır

XRP deflationary değil. Çoğunluğu henüz piyasada değil çünkü. Sadece %42.8'i dolaşımda. Geri kalan miktar Ripple şirketi tarafından yavaş yavaş dumplanacak.

Tamamı dolaşımda olsaydı dahi bunun bir önemi olmayacaktı. Çünkü güncel rakamlarla sadece %1'inin yakılması için 1000 seneden fazla beklemek gerekiyor.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
July 20, 2019, 09:41:41 AM

Bir olayın şeyini çıkarana kadar bırakmayacakları için buna benzer daha yüzlerce proje ortaya çıkacaktır. Zamanında airdrop furyasının da bu şekilde çöp olduğunu unutmayalım.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: