Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:56:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto Para Borsası Proje Kodları  (Read 501 times)
mrtersiyer (OP)
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 36

View Profile
July 14, 2019, 02:45:37 PM
Last edit: July 18, 2019, 02:50:24 PM by mrtersiyer
Merited by vincetcm (5), tesla80 (2), Jupiter_01 (2), mhanbostanci (1), Vispilio (1), Blacknavy (1), Mauser 98 (1)

Tekrar merhabalar, uzun zamandır geliştirdiğim bir kripto para borsam var.
Laravel alt yapısını kullanarak (paribu ve koineks te laravel kullanıyor),
session ve queue işlemleri için redis,
veri tabanı tarafında mysql(cluster yapılabilir),
yük dağılımı tarafında kubernetes,
socket kanalları tarafında nodejs ve socket io,
gelişmiş işlem kuyruğu için rabbitmq,
mailler için yandex mail ve mailgun,
gibi servis ve teknolojilerini kullandım.
FullRestApi ve frontend React kullanarak yazdım.
Çok yakında github da açık kaynak olarak paylaşmayı düşünüyorum.

Yorumlarınız nelerdir acaba. Şu anda çalışan aktif bir demosuda var. Son geliştirmeleri yapıyorum.

edit: demoyu görmek isteyen olursa özelden paylaşa bilirim.

edit: https://github.com/omerevrencomtr/dockerex
hayırlı uğurlu olsun. Meritlerinizide bekliyorum.
1714107414
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714107414
Reply with quote  #2

1714107414
Report to moderator
1714107414
Hero Member
*

Ignore
1714107414
Reply with quote  #2

1714107414
Report to moderator
1714107414
Hero Member
*

Ignore
1714107414
Reply with quote  #2

1714107414
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714107414
Hero Member
*

Ignore
1714107414
Reply with quote  #2

1714107414
Report to moderator
1714107414
Hero Member
*

Ignore
1714107414
Reply with quote  #2

1714107414
Report to moderator
1714107414
Hero Member
*

Ignore
1714107414
Reply with quote  #2

1714107414
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
July 14, 2019, 02:52:18 PM

Github da yayınlarsanız baya bir sükse yapacağınız kesin ancak,
Türkiye'de regülasyon öncesi bir borsa kuralımda fiili durum yaratıp lisansı bedavaya getirelim.
En kötü regülasyondan dan sonra lisanslı kripto para borsasını elimizi öpene iyi paraya okutur düşüncesinde tonla yatırımcı var piyasada.
Bence önce satmayı deneyin.
mrtersiyer (OP)
Newbie
*

View Profile
July 14, 2019, 03:13:41 PM

Türkiye'de regülasyon öncesi bir borsa kuralımda fiili durum yaratıp lisansı bedavaya getirelim.
En kötü regülasyondan dan sonra lisanslı kripto para borsasını elimizi öpene iyi paraya okutur düşüncesinde tonla yatırımcı var piyasada.

Merhabalar, satmayı denedim fakat piyasada ki insanların bir çoğu dolandırıcı ve yahut aç gözlü. Başımdan geçenleri anlatsam roman olur. Token mi yazmadım, İco paneli mi yapmadım neler, neler. Bu işten çok yoruldum artık. En azından dediğiniz gibi piyasada sükse yapsın. Aynı zamanda şöyle de bi durum var iş almaya korkan kendini sistemini yazmak isteyen yazılımcı arkadaşlara yol haritası olur. Atıyorum RPC lerin nasıl bağlanacağı konusunda yada change işlemini nasıl yapacakları banka api lerini sistem ile nasıl haberleştirecekleri gibi. İşi bilip sunucu taraflı çekinen arkadaşlarda var mesela sizde bilirsiniz ki kubernetes ve docker ikilisi ile çökme, sistem düşmesi veri kaybı nerede ise sıfıra iner cüzdan node larının kurulum aşamaları v.s v.s baya detaylı içerik hazırlamaya çalışıyorum.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
July 15, 2019, 11:03:55 AM

Github üzerinde yayınlamanız durumunda emin olun en çok indirilecek projeler arasında yer alacaktır. Umarım istediğinizi gerçekleştirirsiniz.

mrtersiyer (OP)
Newbie
*

View Profile
July 18, 2019, 02:48:30 PM

Github üzerinde yayınlamanız durumunda emin olun en çok indirilecek projeler arasında yer alacaktır. Umarım istediğinizi gerçekleştirirsiniz.

https://github.com/omerevrencomtr/dockerex

hayırlı uğurlu olsun.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
July 18, 2019, 10:16:55 PM

Merhabalar, satmayı denedim fakat piyasada ki insanların bir çoğu dolandırıcı ve yahut aç gözlü. Başımdan geçenleri anlatsam roman olur. Token mi yazmadım, İco paneli mi yapmadım neler, neler. Bu işten çok yoruldum artık. En azından dediğiniz gibi piyasada sükse yapsın. Aynı zamanda şöyle de bi durum var iş almaya korkan kendini sistemini yazmak isteyen yazılımcı arkadaşlara yol haritası olur. Atıyorum RPC lerin nasıl bağlanacağı konusunda yada change işlemini nasıl yapacakları banka api lerini sistem ile nasıl haberleştirecekleri gibi. İşi bilip sunucu taraflı çekinen arkadaşlarda var mesela sizde bilirsiniz ki kubernetes ve docker ikilisi ile çökme, sistem düşmesi veri kaybı nerede ise sıfıra iner cüzdan node larının kurulum aşamaları v.s v.s baya detaylı içerik hazırlamaya çalışıyorum.

Anlattıklarınızdan sonra gerçekten çok üzüldüm. Malesef bu piyasada ve dünyanın her yerinde böyle insanlar çıkacaktır. Umarım bu insanlar şevkinizi kırmaz ve kendiniz için projelere devam edersiniz. Açıkçası bende hobi olarak yazılıma meraklıyım. Kaynak bulamadığım için üzülüyordum. Bu kaynak ben ve benim gibilere iyi gelecektir. Emeğinize sağlık. Umarım başarılı işlerde sizi görürüz.
KartalGrup
Full Member

Activity: 191
Merit: 101

View Profile WWW
July 19, 2019, 12:10:37 AM

Şu emeklere yazık.O kadar uğraşılmış zaman para harcanmış  sonuç ne yazik ki hüsran. piyasa orospu çocuğuyla dolu.Kimseye güven kalmamış artık.kime güvensen kelek atıyor.

1oZANGqb96jhKjTGVWFZsyALCeRw5mpZQ
35jahWAD4MupYdmVQFQtVMbfmSrBB78qt9
1ASszmsG61s1AEbqpayGmERoAqst5oiu4u
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
July 19, 2019, 07:23:54 AM

Şu emeklere yazık.O kadar uğraşılmış zaman para harcanmış  sonuç ne yazik ki hüsran. piyasa orospu çocuğuyla dolu.Kimseye güven kalmamış artık.kime güvensen kelek atıyor.

Ben konu sahibinin son 2 proje deneyiminden haberdarım. Maalesef kaderi kırık bir arkadaşımız. Ya çulsuz kurnaza denk geliyor. Yada paralı esnafa.
Daha yatırımcıya denk gelemedi... Programcılığına bir şey diyemem ama tüccarlığı bilmiyor. Birazda yaşının gençliğinden dolayı.
En iyisi bu oldu bence de.
mrtersiyer (OP)
Newbie
*

View Profile
July 19, 2019, 12:53:59 PM

Ben konu sahibinin son 2 proje deneyiminden haberdarım. Maalesef kaderi kırık bir arkadaşımız. Ya çulsuz kurnaza denk geliyor. Yada paralı esnafa.
Daha yatırımcıya denk gelemedi... Programcılığına bir şey diyemem ama tüccarlığı bilmiyor. Birazda yaşının gençliğinden dolayı.

Haklısınız abi ne diyeyim. Nasipte olmayınca olmuyor işte. O kadar şeyi biliyorum ve yapabiliyorum ama paraya çeviremeyince bi kıymeti olmuyor. En azından yapabildiğim belli olsun dedim. Smiley Ticaret işinede uzun bir ara verdim.  Grin
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
July 20, 2019, 08:51:46 PM

Haklısınız abi ne diyeyim. Nasipte olmayınca olmuyor işte. O kadar şeyi biliyorum ve yapabiliyorum ama paraya çeviremeyince bi kıymeti olmuyor. En azından yapabildiğim belli olsun dedim. Smiley Ticaret işinede uzun bir ara verdim.  Grin

Açıkçası şu yazılım konusunda bana da yardımcı olursan sevinirim. Hobi olarak yazılım ile uğraşıyorum. Öyle coindi vs değilde yazılımsal konuda blockchain ile ilgili eğitim konusunda yardımcı olursan sevinirim. Yani bu konuda kaynak yok. Öğrenmek isterim.
mrtersiyer (OP)
Newbie
*

View Profile
July 21, 2019, 12:49:17 PM

Açıkçası şu yazılım konusunda bana da yardımcı olursan sevinirim. Hobi olarak yazılım ile uğraşıyorum. Öyle coindi vs değilde yazılımsal konuda blockchain ile ilgili eğitim konusunda yardımcı olursan sevinirim. Yani bu konuda kaynak yok. Öğrenmek isterim.

O zaman şöyle bir grup kurayım. Aramızda tartışalım bu konuları. Ne nasıl yapılır nasıl yapsak daha iyi olur konusunda.
https://t.me/blockchainyazilim
teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 22, 2019, 01:10:17 AM

Telegram kullanmıyorum ama discord olursa gelirim  Wink
Vaktiyle bende kurmaya çalıştım baya para harcadım ve arkadaş bildiğin beceremedi işi sonra da zaten tren geçti
Şimdi farklı projelerle uğraşıyorum
Meritler gelince gömerim buraya
borabzdgn
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
August 28, 2019, 11:39:11 AM

güzel bir proje olmuş ellerinize sağlık ,
kodları çok detaylı incelemedim ama güzel bir kaynak gibi gözüküyor.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
September 21, 2019, 10:26:40 PM

geçmiş olsun. github açıklamasına bağış için cüzdan adresini ekleyebilirsin. yabancılar bağış konusunda cömert oluyorlar. belki emeğinin karşılığını alabilirsin.

bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 22, 2019, 11:04:45 AM

geçmiş olsun. github açıklamasına bağış için cüzdan adresini ekleyebilirsin. yabancılar bağış konusunda cömert oluyorlar. belki emeğinin karşılığını alabilirsin.

Mantıklı bir öneri, emeğinin karşılığı denilebilecek kadar zannetmiyorum ama üç beş, ne gelse kardır. Bu kadar emek verilmiş bir yazılımın açık kaynak olarak yayınlanmasını karşılıksız bırakmayacak kişiler olacağı gibi, kullanılıp geliştirilmesi için talep de gelebilir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
September 28, 2019, 01:33:01 AM

Benim anlamadığım burada kafası çalışan bir sürü arkadaş var. Yağ var un var salça (ben Wink Cheesy) bile var. EE ne duruyorsunuz? Eminim projeye destek çıkacak sermayesi olanlar da vardır. Aranızda bir grup kurun, şu projeyi hayata geçirin. Yani yorumlarda hep "wah wah tüh tüh" gibi bir hava var ama 1 tane hayalperest-organizatör olsa şu arkadaşın projesini ya da başka bir projeyi sahiplenip temeli dikmişti şimdiye...

Bizim burada aslında büyük bir potansiyelimiz var ama kullanamıyoruz. bitcointalk.org Türkçe bölümünden esaslı bir değil 100 proje çıkmalıydı şimdiye dek ama bakıyorum bulamıyorum. @byrallier idi zannedersem elastic projesindeydi ayrılmıştı. burada adını sayamayacağım kadar çok arkadaş var ki global borsalarda trade edilebilecek kapasitede projelerin altından kalkabilir.

Gaza getirmek gibi bir niyetim yok, biliyorum hepimiz günlük telaşelerin içerisinde kaybolup gidiyoruz. Günü kurtarıyoruz geleceği kaçırıyoruz. Kollektif bir şuur kazandırabilecek güvenilir proaktif Lider çıkarsa burası iş yapar inşallah...yoksa elin projesine kaynak aktarır dururuz.

kimseyi itham ya da suçlama gibi bir amacım yok, göze gireyim derdinde de değilim, sadece binlerce proje içinde imece usulü de olsa bir teşebbüs görememek gerçekten hayal kırıklığı...
gecenin bir saatinde yazıyorum, kusurum olduysa affola dostlar Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: [1]
  Print  

Jump to: