Bitcoin Forum
June 15, 2024, 09:00:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Milletimiz birbirini düdükleme derdinde  (Read 230 times)
ugurum15 (OP)
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 17, 2019, 09:23:50 AM
Last edit: July 30, 2019, 04:10:04 PM by ugurum15
Merited by Vispilio (1)

Arkadaşlar benim 2010 model Honda Civic aracım var. Bu aravim yazın bir iki kere hararet yükselince bende bir iki ustaya götürdüm. Bana iki usta da conta yanık dedi. Aşağı yukarı en az 3 bin masraf var dediler. Daha sonra samimi olduğum arkadaşın dükkanına götürdüm. Ben 4-5 arasını gözden çıkartmıştım.
Neyse dün aracı iki gün sonra aldım ve toplam masraf 920 TL araçta conta yanık degil sadece termostat arızası varmis. Sadece o arıza olsa 360 TL ama benim direksiyon da da sıkıntı olduğu için bilyeler takoz koruk vs degisince 560 TL de o tutunca 920 TL oldu
Demem o ki eğer ustanın kotudune denk gelirsen hele birde senin birşey den anlamadığını görürse conta deyip seni bı güzel öper. Bunu bizzat görmüş oldum.
Başlıkta da dediğim gibi milletimiz maalesef birbirini kaziklama öpme derdine düşmüş. Dürüstlük biteli çok olmuş

Edit: direksiyon kutusu vs değişti arka amortisörun ikiside değişti ve bana giren 2200 TL olfu toplamda. Tek sevindiğim taraf. Amortisörü sokarken yağlayarak sokmuş olmaları 😀😀😀
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
July 17, 2019, 10:05:51 AM

Bu araba tamircilerinin daha doğrusu zanaatkarların kahir ekseriyeti bu şekilde hareket ediyor. Birden fazla yere göstererek doğru bir karar almışsınız. Bu beyaz eşya tamircilerine de hiç güvenmeyin. Ben de benzer bir olay yaşamıştım.

OzgeA
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
July 29, 2019, 08:21:14 PM

Bu araba tamircilerinin daha doğrusu zanaatkarların kahir ekseriyeti bu şekilde hareket ediyor. Birden fazla yere göstererek doğru bir karar almışsınız. Bu beyaz eşya tamircilerine de hiç güvenmeyin. Ben de benzer bir olay yaşamıştım.

Tamirci dedin mi iki kere düşünmek gerek. Malesef milletimizin dürüstlük zaafı var...
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
July 29, 2019, 08:26:28 PM

Konu sahibi arkadaş sadece dolandırılma tehlikesi atlatmış, önemli değil, para kazanılır kaybedilir ama sağlık öylemi ?
Diş hekimleri, özel hastahaneler ve benzeri yerler 100 lira için adamı öldürür... Milletimiz tehlikeli.
ugurum15 (OP)
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 30, 2019, 04:08:17 PM

Konu sahibi arkadaş sadece dolandırılma tehlikesi atlatmış, önemli değil, para kazanılır kaybedilir ama sağlık öylemi ?
Diş hekimleri, özel hastahaneler ve benzeri yerler 100 lira için adamı öldürür... Milletimiz tehlikeli.

Her açıdan hocam. Doktor karşıda ki hastaya bakıyor birşeyi yoksa bile götünden element uydurup 😀 hastayı korkutuyor ve bir sürü parasını alıyor. Yani bizim insanımıza benim güvenim kalmadı.
Arabanı ustaya götürüyorsun usta bakıyor bu birseyden anlamıyor. Tükürüksuz sikmeye kalkıyor. 😀
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
July 30, 2019, 05:06:51 PM

Türkiye’de insanlarda iş ahlakı olmadığı için yapacak bir şey yok, kesinlikle terbiyesi ve ahlaksız bir milletiz çoğu insan hala hırsları ve iç güdüleri ile hareket ediyor.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
July 30, 2019, 05:30:37 PM

Türkiye’de insanlarda iş ahlakı olmadığı için yapacak bir şey yok, kesinlikle terbiyesi ve ahlaksız bir milletiz çoğu insan hala hırsları ve iç güdüleri ile hareket ediyor.

Aynen hocam katılıyorum. Biz gülüp geçiyoruz özellikle çocuk iken dikkat etmezdik. Rahmetli Kemal Sunal in filmleri hep sosyal mesaj içerikli. Mesela 100 numaralı adam filmi aklıma geldi. Babası süte su katıyordu. Canlı yayına çıkınca her şeyi ifşa etmişti. Ülkemizin özetini o zamandan yapmış maalesef.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
July 31, 2019, 07:44:48 PM

Evet türkiyede herkes birbirini kandırıyor. bu kötü bir durum. resmen kendi kuyruğunu yiyen bir yılan gibi oldu toplum

Hocam kullanıcı adın süper olmuş.
Umarım bağımsız kazanmışsındır😀
fckGravity
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 2

View Profile WWW
July 31, 2019, 10:31:59 PM

Aracın varsa ve japon malıysa iş daha b.ka sarıyo. Usta bulamıyosun bulduguna guvenmek zorunda kalıp paranla iyice rezil oluyosun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: