Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:54:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: "El-Mücerreb Lâ Yücerreb" Tecrübe Edilen Tecrübe Edilmez!  (Read 390 times)
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 20, 2019, 10:17:12 AM

"El-Mücerreb Lâ Yücerreb"
Böyle der bir Arap Atasözü...
Tecrübe Edilen Tecrübe Edilmez!
Akrebin sokup sokmayacağı tecrübe edilmez.
Ateşin yakıp yakmayacağı tecrübe edilmez.
Akrep sokar, ateş yakar...

Sizin kripto piyasalarında yaşadığınız olumsuz, kötü tecrübeleriniz nelerdir?

Canınızı yakan, zarar ettiren durumlara nasıl girdiniz?
Tecrübelerinizden herkes istifade etsin ve başkalarının da canı yanmasın.
Zira tecrübe edilen tekrar tecrübe edilmez!

Mesela benim ilk başta sayabileceğim;
Zamanında aman bunlar ucuz coin, kıpırdadı mı uçurur bizi deyip yatırım yaptığım coinler oldu. Pimanım böyle yaklaştığıma.
Hem ucuz hemde proje fikri uçuk kaçık olan ai projelerine girdim mesela gözü kapalı. Demeliydim ki "Kardeşim onca koca şirketler sanal zekayı yapamadı sen mi yapacaksın ai?" Ama toplumun gazına gelmişte olabilirim. Yani şeyh uçmadı müritleri uçurdu Smiley

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 20, 2019, 11:09:40 AM
Merited by Vispilio (1)

Güvenlikle ilgili kötü tecrübelerim:
- Sık kullanılan e-posta adresi ile bounty ve airdroplara katılmak. (sonuç olarak posta kutum çöp mesajlarla doldu)
- Binance'de 2FA sıfırlama kodunu bir yere yazmamak. (telefon çalındığında ya da bozulduğunda kritik öneme sahip)

Kriptolarla ilgili kötü tecrübelerim:
- İyice fiyatlanarak zirvesini görmüş bir coine tepeden girmek ama tepede olduğunun farkına varmamak. (2018 ocak ayındaki Bitcoin Diamond "BCD" vakası. Her türlü yürür bu coin diye düşünmüştüm)
- Çok fazla düşmüş olan bir coine, neden düştüğünü bilmeden girmek. (meğerse adamlar iflas edip kapanma noktasına gelmiş)
- Popüler bir coini 3-5 kuruş düşükten almak için günlerce beklemek. (Yazdırdığım fiyata düşmeyen coinin birden fırlayarak birkaç x yapması sonucu binlerce dolardan olmak)
- 1 yıl bekleyip satmadığım coini tam sattığım anda, aylarca kıpırdamayan fiyatın birden yükselişe geçmesi. (sabır şart)

"Tecrübe Edilen Tecrübe Edilmez" güzel bir söz. Maalesef kendimiz yaşayarak tecrübe ediyoruz çoğu zaman. Başkalarının tecrübelerini dinlesek de bazen hırslarımıza yenik düşebiliyoruz. Önce kaybetmeden, kazanmak mümkün olmuyor. O yüzden "çok kazananlar, zamanında çok kaybetmişlerdir" sözünü ilave etmek istiyorum. "Yeterince kaybettiyseniz, kazanmaya yakınsınız" sözü de güzeldir aslında.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 20, 2019, 11:20:28 AM

40 bin usd lik ltc yatırımı yaptım 2013 de. 3.5 yıllık hodl dan sonra tepemin tası attı 2016 mayıs ayında 20 bin dolar zararla sattım. öyle ihtiyaçtam falanda değil bir sinir anında öylesine sattım. bir yıl geçti geçmedi o ltc ler ath da 1.5 milyon dollar etti.
şükür milyon dolarlık olmasamda halim vaktim yerindedir yoksa kafayı yerdim heralde.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
July 20, 2019, 12:06:18 PM

şimdi buralar "bitcoin 1 dolarken almamıştım da şöyleydi de böyleydi de..." şeklinde dolar taşar diyeceğim ama forumda yazan en fazla 20 kişi olduğumuz için böyle bir olasılık yok Grin
benim en büyük pişmanlığım almış olduğum ledger cüzdanı. onu aldıktan sonra piyasa  bir daha götünü toparlayamadı. hayatımın her anında totemle yaşadığım için durum böyle.
o.ogurlu
Member
**

Activity: 910
Merit: 12

View Profile WWW
July 20, 2019, 02:35:32 PM

Benim kendime göre hatam özellikle airdrop ve bounty kampanyalarından gelen token/coinleri çok fazla süre tutmam oldu. Herkes satarken ben hem projeye zarar vermeyeyim hem de ileride çok daha fazla değerlenir diye, özellikle ilk başlarda katıldığım bütün tokenleri beklettim. Peki sonuç ne mi oldu. Şu an o tokenler halen daha cüzdanımda bekliyor ama artık çoğu değersiz. Bu yüzden artık her bir token için ortalama bir değer belirliyorum ve token o fiyata ulaştığı an satıyorum.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 20, 2019, 02:50:53 PM

Türkçesini okuyunca hemen aklıma Game of Thrones'daki Ölen bir daha ölemez sözü aklıma geldi. Ama kriptoda yenilen dayak bir kez daha yenilebiliyor o nedenle çok eşleşmeyi çok doğru bulmuyorum.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
July 20, 2019, 03:04:52 PM

Olabilir bu soz icon soyleceklerim tecrube her zaman insanlara faydali herkes bi sekilde tecrube ediniyor belki burada tekrar bir fayda saglamaz denmek istendi
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
July 20, 2019, 04:20:22 PM

Tecrübe etmiş olan yeniden tecrübeye gelmeyince tecrübe etmemiş olanlar göreve çağrılıyor, böylece bir ring oluşturuluyor ve sonuçta herkes tecrübeden yeteri kadar pay alabiliyor. İstediğin kadar tecrübe et devri.Smiley

nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
July 20, 2019, 08:49:18 PM

asla yükselişin duracağını düşünmeden girmiştim piyasaya. sanki bir bug vardı yattığım yerden paraya para katacaktım güya ama acı öğrendim.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
July 21, 2019, 01:46:42 PM

Aldığım coin düşünce panikle satmak oldu diyebilirim. 1-2 gün sonra 5x kadar arttı o coin. Keşke hep btc kalsaydım da diyorum. Altlara daldık altlara kaldık
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
July 21, 2019, 01:51:02 PM

Bir pumpa katılmıştım daha doğrusu pump öncesi elimde vardı bir baktım uçmuş. Satıp çıkmak yerine pump boyunca al sat yaptım ve muazzam bir zarar etmiştim.

cannbola
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
July 21, 2019, 02:12:56 PM

İsmi lazım değil bir coinden düştükçe aldım düştükçe aldım ne kadar düşerse o kadar çok aldım çünkü elbet çıkacaktı değil mi? Çıkmadı. Yok oldu piyasadan 100 birimlik yatırımım 1 birim bile değil şimdi. Asla bir coine saplanmayın arkadaşlar bitcoine bile.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 22, 2019, 08:24:01 AM

-Kripto camiasında asla, katta, kesinlikle, hiç bir şekilde, katiyen, zinhar anonim gizlenen kimseye güvenme. Sırf daha önce başkalarına yaptığı ufak tefek ödemelerin referanslarına kanarak neredeyse tüm varlığımı kaybettim. (Normalde uyanığım bu konularda ama pisikolojik ve maddi olarak hassas bir döneme deng geldi) Herkesin başına gelebilir.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
July 24, 2019, 03:55:54 AM

Benim pişmanlığım da bountyden gelen ve borsada işlem gören coinleri gelişine satmamak, bazıları beklettiğimde değerlendi ama bunlar çok az sayıda genelde hep daha da düştü. Bir diğeri de neden altcoinlerde olduğum keşke sepetimin büyük bir bölümü btc olsaydı
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
July 31, 2019, 01:10:34 PM

güvenlik konusunda herkes ister istemez tecrübe yaşadı maalesef.özellikle google auth 2FA kodunu kaydetmeyenler için çok büyük sorunlar oldu...bittrex gibi borsalar resetlememek için baya takla attırdıkları da oluyordu.alt tarafı 2fa kodunun resmini çekip saklayacaksın bi yerde ya da kağıda not alacaksın o kodu borsa ile uğraşmayacaksın kafan rahat olacak
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
August 02, 2019, 11:17:00 AM

Malesef bizler nankörüz kazandığımızı değil kaybettiğimizi konuşuyoruz çoğu zaman sanki bu piyasaya yatırım yapmasak dişarda nargile kafe açıp zengin olucakmışız gibi , her işten bir tecrübe edinmek lazım gelecek bu teknoloji üzerinde bizler de bunu ilk tecrübe eden kişileriz.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
August 17, 2019, 10:35:18 AM

Benim pişmanlığım da bountyden gelen ve borsada işlem gören coinleri gelişine satmamak, bazıları beklettiğimde değerlendi ama bunlar çok az sayıda genelde hep daha da düştü. Bir diğeri de neden altcoinlerde olduğum keşke sepetimin büyük bir bölümü btc olsaydı

Bounty coinlerine kimse acımıyor hocam, sende acıma hiçbir zaman. Genel kanı, akış neyse ona uymalı insan.

X Sweeney
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
August 17, 2019, 12:48:00 PM

"El-Mücerreb Lâ Yücerreb"
Böyle der bir Arap Atasözü...
Tecrübe Edilen Tecrübe Edilmez!
Akrebin sokup sokmayacağı tecrübe edilmez.
Ateşin yakıp yakmayacağı tecrübe edilmez.
Akrep sokar, ateş yakar...

Sizin kripto piyasalarında yaşadığınız olumsuz, kötü tecrübeleriniz nelerdir?

Canınızı yakan, zarar ettiren durumlara nasıl girdiniz?
Tecrübelerinizden herkes istifade etsin ve başkalarının da canı yanmasın.
Zira tecrübe edilen tekrar tecrübe edilmez!

Mesela benim ilk başta sayabileceğim;
Zamanında aman bunlar ucuz coin, kıpırdadı mı uçurur bizi deyip yatırım yaptığım coinler oldu. Pimanım böyle yaklaştığıma.
Hem ucuz hemde proje fikri uçuk kaçık olan ai projelerine girdim mesela gözü kapalı. Demeliydim ki "Kardeşim onca koca şirketler sanal zekayı yapamadı sen mi yapacaksın ai?" Ama toplumun gazına gelmişte olabilirim. Yani şeyh uçmadı müritleri uçurdu Smiley
Bu arap zırvalarını buraya yazmaya gerek yok. Çok istiyorsan git arap forumunda yaz.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
August 17, 2019, 01:31:52 PM

Pump'a dahil olmak. Saniyeler içerisinde zengin de edebiliyor beş parasız da bırakabiliyor. Bir daha asla yapmam böyle bir şey.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
eskalb
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 17, 2019, 02:05:00 PM

Büyük yara veren bir pişmanlığım olmadı ama bounty tokenlerini ne yapacağımı bilmemek çok terste bıraktı. Satmıyorum pul oluyor satıyorum aya çıkıyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: