Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:54:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Para Çekme Adresi Beyaz Listesi.  (Read 306 times)
mentalox (OP)
Jr. Member
*

Activity: 71
Merit: 1

View Profile
July 22, 2019, 09:54:25 PM
Merited by Fudoaridolu (1)

Burada daha önce bahsedildimi bilemiyorum ama nette gezinirken binance için geçerli olan yeni bir güvenlik önemli ile karşılaştım. İsmi Para Çekme Adresi Beyaz Listesi. Bu güvenlik özelliğini kullanarak varlıklarınızın sadece belirlediğiniz adreslere çekilmesine izin veriyorsunuz. Bu sayede hesabınıza izinsiz giriş sağlansa bile belirlenmiş adresler dışında gönderim yapılamayacağı için eli boş bir şekilde dönüyor sayın korsanımız Smiley
Peki bu özellik nasıl aktif hale getiriliyor?

Binance hesabınıza girdikten sonra, hesabım sayfasına gidin ve Para Çekim Adres Yönetimi (withdrawal address management) aracını görene kadar sayfayı aşağı çekin.
O widget den whitelist butonunu on yapıyoruz. Çıkan uyarıya ok diyoruz
Ardından 2fa kod isteniyor kodu girmemiz gerek.

Bundan sonra, Adres Yönetimi düğmesine tıklayın. Buradan, hangi coinlerin hangi adreslere çekilebileceğini seçebileceğiniz başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Coin’i seçtikten sonra, bir başlık belirleyin ve para çekim adresi beyaz listeye eklenmiş olacak. Girdiğiniz adresin doğru olduğundan emin olduktan sonra, kutuyu tıklayın ve Gönder’e basın.
Bir kere daha 2FA kodunu girmeniz gerekecek ve kısa süre sonra bir onay e-postası alacaksınız. İşlemi tamamlamak için eklemeyi tamamlaya tıklayın ve whitelist iniz hazır.
Açıklamada göremedim ama onaylı adres listesi özelliğini kapatmakta aynı yolu izleyerek yapılıyordur.
Varlıklarınızı korumak için bence gayet sağlam bir yöntem. Hem exchange şifrenizi hem mail adresi ve şifrenizi ele geçirmeleri hemde 2fa kodlarına ulaşmaları gerekiyor bu yöntemi geçmeleri için, buda imkansıza yakın neredeyse ( imkansız değil tabi) .
Bu özellik başka borsalarda varmı yada hangilerinde var şu an bilemiyorum ama bence mutlaka kullanmak gerek. Evet biraz uğraştırıcı belki, farklı bir adrese gönderim yapmamız gerektiğinde iptal etmek ve sonra tekrar kurmak biraz üşendirici duruyor ama 10$ bile olsa emek hırsızlarına kaptırma riskinden kurtulmak için bu tür önlemleri almaya değer diye düşünüyorum.
 Konu ile ilgili youtube videosu: https://youtu.be/yxs6Xum7SUs
Konunun anasayfası: https://www.binance.vision/tr/tutorials/withdrawal-address-whitelist
1715003671
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715003671
Reply with quote  #2

1715003671
Report to moderator
1715003671
Hero Member
*

Ignore
1715003671
Reply with quote  #2

1715003671
Report to moderator
1715003671
Hero Member
*

Ignore
1715003671
Reply with quote  #2

1715003671
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 1

View Profile
July 23, 2019, 06:54:03 AM

Güzel bir iş çıkarmışlar. Teşekkürler.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 24, 2019, 08:31:35 AM

Aslında bir çok borsa zaten bunu uyguluyordu. Güvenlik önlemi olarak önemli. Hatta bir çok borsa bu güvenilir adrese ekleme yaptıktan sonra makul bir süre 24 saat- 7 gün arasında para çekime izin vermiyor.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
July 24, 2019, 09:57:13 AM

İyi bir uygulama, fazladan güvenlik önlemi göz çıkarmaz ama bazı borsalar belirli aralıklarla depozit adreslerini otomatik değiştirdiğinden eski adrese gidecek olan coin sıkıntı çıkarır mı acaba?
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
July 24, 2019, 10:24:16 AM

Yukarıda arkadaşlar da bahsetmiş örneğin HitBtc'de listede olmayan hiç bir borsaya çekim yapılmıyordu en son. Listeye yeni ekleme yaptığınızda da mailinize bildirim gidiyor ve listede güncelleme yapıldığı için 24 saat boyunca hiç bir şekilde çekim yapılamıyor duruma geliyor. Binance'da da listeye ekleme yapıldığında belirli bir süre hesabın çekim yapması durduruluyor mu acaba?

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 24, 2019, 11:25:37 AM

Bu özellik yaklaşık 8 aydır var Binance'de ama bilmeyenler ya da fark etmeyenler için konu açıp bilgilendirmeniz iyi olmuş. Aslında oldukça faydalı bir güvenlik önlemi ve aktif kullanılması gerekiyor bence. Ben bu özellik ilk çıktığında bir deneme yapmıştım. Beyaz listeye yeni adres eklediğimde çekim işlemleri 24 saatliğine kapanmıştı. Bu önlem halen devam ediyor mu yoksa değişti mi emin değilim.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 24, 2019, 12:50:25 PM

Bu güvenlik önlemini uygulayan borsalarda büyük paralarla oynuyorsanız mutlaka yapmanız gereken bir liste. Güzel paylaşım olmuş bilmeyenler için, elinize sağlık.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
July 24, 2019, 02:06:14 PM

Çoğu yerde bu tür uygulamalar var ama sorun bunları aktif hale getirmekte, tembellikten bu tür şeylere dikkat bile etmiyoruz yada dikkat etmeye değer bir paramız yok bilemedim. Yüklü miktarlarda işlem yapıyor olsaydım kesinlikle her şey incelerdim ama şu an için çok bir önemi yok gibi.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
July 24, 2019, 08:25:05 PM

Yukarıda arkadaşlar da bahsetmiş örneğin HitBtc'de listede olmayan hiç bir borsaya çekim yapılmıyordu en son. Listeye yeni ekleme yaptığınızda da mailinize bildirim gidiyor ve listede güncelleme yapıldığı için 24 saat boyunca hiç bir şekilde çekim yapılamıyor duruma geliyor. Binance'da da listeye ekleme yapıldığında belirli bir süre hesabın çekim yapması durduruluyor mu acaba?

Geçen hafta yaptım 24 konusuna dikkat etmedim ama herhangi bir uyarı çıkmadı bu konuda 24 saat çekim durdurulacak diye demekki yok. Güvenlik olarak bi artısı yok zaten normal çekim yaparkende çift doğrulama isteniyor. Bana göre faydası çekimlerde adresleri kopyala yapıştır yapmadığınız için adres değiştiren virüslerden korunmuş olursunuz.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
July 24, 2019, 08:52:23 PM

Bu özelliği hiç duymamıştım. Faydalı bir özellik. Diğer arkadaşlar da belirtmiş başka borsalarda bile varmış. Aktif hale getirmek lazım.Borsalarda çalışıyor aslında güvenliği artırmak için, hackerlara karşı. Bir de sigorta tarzı bir koruma önlemi getirseler çok iyi olurdu.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
July 24, 2019, 09:48:46 PM

Çok pratik ve akıllıca geliştirilmiş bir önlem gibi duruyor. Ancak bu kadar iyi düşünülen Binance daha çok yeni bitcoin kaptırmadı mı korsanlara? Merkezi borsaların hiçbir güvencesi yok bence. Binance belki de o hacklemeler sonrasında sorumluluğu üzerinden atmak için bulmuştur bu yöntemi...
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
July 25, 2019, 12:52:21 PM

Çok pratik ve akıllıca geliştirilmiş bir önlem gibi duruyor. Ancak bu kadar iyi düşünülen Binance daha çok yeni bitcoin kaptırmadı mı korsanlara? Merkezi borsaların hiçbir güvencesi yok bence. Binance belki de o hacklemeler sonrasında sorumluluğu üzerinden atmak için bulmuştur bu yöntemi...

6 aydır var zaten bu özellik. Sadece çekim işlemlerinde copy paste virüslerinden korunmuş olursunuz. Beyaz listeye eklendikten sonra 24 saat çekim durdurma yok.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
July 25, 2019, 02:03:51 PM

Bunu ben ilk olarak kucoinde görmüştüm hatta ilk çıktığında beyaz listeye adres eklemedim diye 24 saat çekim işlemi yapamamıştım. Güzel bir özellik şifrenizi ele geçirseler bile birşeyler yapacak vaktiniz kalıyor
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 25, 2019, 10:09:26 PM

Gönderimlerde whitelist adresleri tanımlamak ve sonrasında gönderim yaparken maile gönderilen onaylar işlem süresini uzatıyor fakat, ek bir güvenlik olarak kullanıyorum şahsen. Söz konusu para olduğunda özellikle kripto işlemlerinde sunulan güvenlik önlemlerinin faydamıza olduğunu ve kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Eski adresleri siliyorum ben, en azından karşı tarafta aynı deposit adresinin aktif olduğunu görmeden işlem yapmıyorum.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
July 26, 2019, 04:52:09 PM

Bu özelliği borsalar yapmalı mutlaka belli adresler dışında varlıklar gönderilemezse hack işleride bitmiş olur bitmesede %90 azalır.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 27, 2019, 12:45:04 PM

Ben çok sevdim bu özelliği yakın zamanda birçok saldırıya uğramıştı binance ve hepimiz tedirgin olmuştuk. En azıdan artık kasayı boşaltamayacaklar. Bilgilendirme için teşekkürler.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: [1]
  Print  

Jump to: