Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:39:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: OKEx Kripto Para Borsasında 4.5 Milyon Dolarlık ‘Bağış’  (Read 143 times)
Alitugra (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
July 23, 2019, 07:13:28 PM

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan OKEx, 23 Temmuz tarihinde yaptığı bir duyuru ile önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi gereken Warren Buffett yemeğine ithafen 4.5 milyon dolarlık bir bağışta bulunduğunu açıkladı.

Malta merkezli kripto para borsası söz konusu 4.5 milyon dolarlık bağışı kendi ”perpetual swap” piyasası sigorta fonuna yaptı. Miktarın 4.5 milyon dolar olması ise Justin Sun’ın bu öğle yemeği için yaptığı bağışla aynı miktara denk gelmesinden kaynaklanmakta.

OKEx işlem sorumlusu Andy Cheung konu hakkında yaptığı yorumda bu yemeğin Bitcoin’in, blockchain’in ve dijital varlıkların Wall Street bünyesindeki geleneksel finans liderlerine savunulması için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

”Blockchain gelişimini kendi yolumuzla desteklemek istedik ve daha da önemlisi müşterilerimizi her şeyin önüne koyuyoruz. Tam olarak bu sebepten kaynaklarımızı müşterilerimizin direkt olarak yararlanabileceği şekilde kullanmak istedik.’
Söz konusu bağışın sigorta fonuna 24 Temmuz tarihinde aktarılması bekleniyor ve bu bağış ile birlikte sigortanın bütçesinin iki katına çıkacağı tahmin edilmekte. Ancak sabah saatlerinde gelen bu haberden sadece birkaç dakika sonra Justin Sun’ın büyük yemeği sağlık sorunları nedeniyle ertelediği haberi gündeme düştü. Yemeğin ne zaman yapılacağı ise şu an bilinmezliğini koruyor.

Kaynak: https://koinbulteni.com/okex-kripto-para-borsasinda-4-5-milyon-dolarlik-bagis-47398.html

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
July 24, 2019, 08:35:48 AM

O kadar para bende olsa ben de bağış yaparım ama bunu kimseye duyurmam bunların yaptıkları bağış falan değil kendi reklamlarını yapmaktan başka bir şey değil, bir yere bağış yaparsan onu kimse duymamalı o zaman önemi olur yoksa bağışı yapıp her yerde duyurunca bir anlamı yok.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
July 24, 2019, 10:05:58 AM

O kadar para bende olsa ben de bağış yaparım ama bunu kimseye duyurmam bunların yaptıkları bağış falan değil kendi reklamlarını yapmaktan başka bir şey değil, bir yere bağış yaparsan onu kimse duymamalı o zaman önemi olur yoksa bağışı yapıp her yerde duyurunca bir anlamı yok.

Kolay bir karar değil. 4.5 milyon dediğimiz rakam çok ciddi bir para. Bu denli büyük bir parayı kim olursa olsun bağış olarak vermek çok kolay olmaz.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
July 24, 2019, 04:55:54 PM

Adamlar zaten reklam olduğunu açıklamada belirtmisler. Sonuçta kullanıcısı olduğunuz borsanin hacmi ne kadar çok artarsa sizin işinize yarar. Gerçi her ne kadar müşterilerimizin cart curt yapsa da kendi cebini daha çok düşünecek.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
July 24, 2019, 10:02:40 PM

Zaten adamların derdi bağış değil:)) Reklam yapıyor biz kriptoyla öyle zengin olduk ki bu kadar milyarı öğle yemeğine gömeriz deyip. Gizlenecek bağış, o paraya ihtiyacı olanın onurunu korumak ya da verenin mütevazi tavrını bozmamak adına olur. Burada har vururum harman savururum, siz de gelin beraber savuralım var...
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
July 25, 2019, 08:37:06 AM

Var ki verdim, güzel de reklam yaptırırım, beni konuşurlar, piyasada dikkat çekerim denilerek yapılmış bir iş ve karşılığını almıştır ve çok daha fazla da alacaktır. Ses getirmeyi başaran güzel hareketler yapıyorlar. Yemek tekrar gündeme geldiğinde belki başka birilerinden de böyle bağış haberleri duyabiliriz.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: