Bitcoin Forum
June 28, 2024, 11:56:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bu liste tartışma yarattı: Kripto para piyasasındaki en güvenilir 10 isim  (Read 180 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
July 25, 2019, 02:44:44 PM

Cindicator, kripto para piyasasında en çok güvenilen 10 ismi açıkladı. Listedeki bazı isimler, tartışma yarattı.

Önceki gün Blockchain araştırma şirketi Cindicator tarafından tartışma yaratacak bir liste yayınlandı. “Kripto Para Alanındaki En Güvenilen 10 Kişi” başlığıyla yayınlanan listede bazı isimler, geçmişte pek çok defa kuşku uyandıran davranışlarıyla hatırlanıyor.

Cindicator platformuna kayıtlı olan 130,000 analiste yöneltilen “Kripto para piyasasında en çok kimin tavsiyelerine güveniyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlara göre hazırlanan liste şöyle:

1. “Kendim”
Yanıtların çoğu “Sadece kendime güveniyorum” şeklindeydi. Bu nedenle ilk sırayı bu yanıt aldı.

2. Teeka Tiwari
İkinci sırada etkili Palm Beach Report’un editörü ve bir Wall Street emektarı olan Teeka Tiwari yer alıyor. Analistler, Tiwari’nin farklı bakış açılarına güveniyorlar.

3. Changpeng Zhao
Üçüncü sırada kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun. Analistler, Zhao’nun sosyal medya platformu Twitter’da açık ve sık iletişimini övgüyle karşılıyorlar.

4. Andreas Antonopoulos
Dördüncü sıra en ünlü Bitcoin savunucularından biri olan Andreas Antonopoulos’a ait. Let’s Talk Bitcoin podcast’ini sunan ve Bitcoin’le ilgili dünya çapında çok satan kitapların yazarı olan Antonopoulos, aynı zamanda Lefkoşa Üniversitesi’nde dijital para birimiyle alakalı yüksek lisans dersleri veriyor. Bu arada Antonopoulos, liste açıklandığında kendisini bu isimlerin arasından çıkarmalarını istedi.

5. Charlie Lee
Beşinci sırada tartışmalı bir isim var: Litecoin’in kurucusu Charlie Lee. Litecoin yatırımcıları, LTC’lerini fiyatın zirveye ulaştığı dönemde elinden çıkaran Lee’ye öfkeli. Lee, halen Litecoin Vakfı’nda genel müdür olarak Litecoin için çalışıyor.

6. Vitalik Buterin
Vitalik Buterin, kripto parayla az çok ilgilenen herkesin tanıdığı bir isim. Ethereum’un kurucu ortağı olan Buterin, 2012’de henüz sadece 18 yaşındayken Bitcoin Magazine’i kurdu ve yönetti. Analistler, Buterin’in derin Blockchain bilgisinden övgüyle söz ediyorlar.

7. John McAfee
Bir başka tartışmalı isim daha listede. Yanıtlara göre, 1987 yılında antivirüs yazılım şirketi McAfee Associates’i kuran McAfee, en çok güvenilen yedinci isim.

8. Justin Sun
Tron’un kurucusu Justin Sun, yanıltıcı pazarlama faaliyetleriyle çok eleştiriliyor fakat yine de en çok güvenilen isimler arasında kendine yer bulabildi. Genç girişimcinin kurucusu olduğu Tron’un white paper’ının bir dönem çalıntı olduğu bile iddia edilmişti.

9. Arkadaşlar
Ankette yer alanların önemli bir kısmı sadece arkadaşlarına güvendiklerini söyledi. Bazıları, yakın çevresindeki arkadaşlarından bahsederken bazıları da kripto para piyasalarında kişisel düzeyde iyi tanıdıkları arkadaşlara güvendiklerini ifade ettiler.

10. Thomas Lee
Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee de en çok güvenilenler arasında. Hisse araştırmalarında 25 yılı aşkın bir deneyime sahip Wall Street stratejisti olan Lee, Fundstrat’ı kurmadan önce 2007 – 2014 arası JP Morgan’ın Baş Hisse Senedi Stratejisti olarak çalıştı. Lee, daha önce de Salomon Smith Barney’in genel müdürüydü.

https://twitter.com/Cindicator/status/1153720207820632065

https://uzmancoin.com/kripto-para-en-cok-guvenilen/

CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
July 25, 2019, 10:02:39 PM

İnsanların genelinin sadece kendine güvenmesi çok normal Smiley Yalnız listedeki bazı isimler garip, mesela bu McAfee’ye ciddi ciddi güvenebilen kim var anlamış değilim. Adamın alnında spekülatör yazıyor resmen.
brciso
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
July 26, 2019, 07:32:54 AM

McAfee manipilosyoncunun teki, nasıl guvenilir bu adama  Grin
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
July 26, 2019, 08:27:22 AM

Justin Sun ve Charlie Lee fırsatçılık ve piyasayı yanıltma konusunds önde gelen isimler. Bunları güvenilir olarak ekleyen hiçbir liste güvenilir olamaz. Ya millet ironi yapıyor ya da çok saflar..
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
July 26, 2019, 08:50:21 AM

mcafee reisin 7. sıraya oturması çok ilginç gerçekten, onca şeyden sonra ilk 100 listesi yapsalar oraya bile girememesi gerekirken hala kendisine ilk 10da yer buluyorsa bu insanoğlu akıllanmıyor demektir. Millet kazık yemekten ve kandırılmaktan usanmıyorsa yapacak bir şey yok.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
July 26, 2019, 08:43:40 PM

Mcafee yi görünce bir gülme geldi Smiley Bu adamın neresi güvenilir yahu ? Kendi bile söylüyor güvenilmez ama iyi bir yazılımcı olduğunu. Adamın 125 bin dolar karşılığında tweet atarak ico övdüğünü bilmeyen kalmadı piyasada. En güvenilir kişisi olmasada en usta manipülatör olabilir. Adam bu piyasada mining ile, tweet ile gerekse manipülasyon ile mini bir servet edindi.

Bitcoin / Ethereum / Monero
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 26, 2019, 11:06:49 PM

“Körler sağırlar birbirini ağırlar” Herkes önce kendini, ardından piyasanın en çok tanınan isimlerini listenin başına oturtmuş. McAfee gibi bir spekülatöre güvenmeleri şaşırttı.
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 27, 2019, 12:04:52 AM

Listedeki seçeneklerden öncelikle kendim sonra da arkadaşlar seçeneklerini tercih ederim şahsen. Diğer ünlü isimlerden sıklıkla kripto piyasası ve projeler hakkında beyanatlarını açıklayan isimler var ki onlar ne deseler tersini yapmak daha mantıklı geliyor açıkçası. 130.000 analiste sorulup ilk sırada kendim yanıtı alınması şaşırtmadı, çünkü bu insanlardan bireysel yatırım tavsiyesi almıyoruz neticede genel görüşlerini okuyoruz. Oysaki son tahlilde seçimlerimizi biz yapıyoruz ve yatırımlarımızın sonuçlarına da katlanıyoruz.
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
July 27, 2019, 07:47:57 AM

Listedeki seçeneklerden öncelikle kendim sonra da arkadaşlar seçeneklerini tercih ederim şahsen. Diğer ünlü isimlerden sıklıkla kripto piyasası ve projeler hakkında beyanatlarını açıklayan isimler var ki onlar ne deseler tersini yapmak daha mantıklı geliyor açıkçası. 130.000 analiste sorulup ilk sırada kendim yanıtı alınması şaşırtmadı, çünkü bu insanlardan bireysel yatırım tavsiyesi almıyoruz neticede genel görüşlerini okuyoruz. Oysaki son tahlilde seçimlerimizi biz yapıyoruz ve yatırımlarımızın sonuçlarına da katlanıyoruz.

Aynı düşüncedeyim, yukarıda ki arkadaşlarının söylediklerinin olma olasılığı %kaç ki ?Çoğunluğu piyasaya sansasyon pompalıyor bana göre.

turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
July 27, 2019, 10:36:55 AM

Listeye göz atarken Lee'yi gördüm ve anında ciddiyetini yitirdi. Sonra bir de Justin Sun'ı görünce bastım kahkayı Smiley
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
July 27, 2019, 01:12:37 PM

Bana göre de en çok kendim ve arkadaşlarıma güveniyorum. Zaten ne kadar saçma sapan bir listeymiş de Charlie Lee, John McAfee ve Justin Sun var. Bu isimlerin yaptığı dalavereler tescillendi, listeye nasıl girmiş hayret!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: