Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:45:49 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: On Binlerce Bitcoin (BTC) Taşındı!  (Read 191 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
July 30, 2019, 11:19:32 AM

Dün Bitcoin Blockchain’inde birçok farklı işlemle 200.000’den fazla Bitcoin (BTC) taşındı. Dün öğleden sonra başlayan ve peşi sıra gerçekleşen taşıma işlemleri oldukça dikkat çekiciydi. Öyle ki tek seferde ve birçok işlemde 50.000’e yakın Bitcoin (BTC) farklı cüzdanlara taşındı ve toplamda 1.9 milyar dolardan fazla bir değere karşılık gelen Bitcoin (BTC) taşınmış oldu.

Bu denli yüklü Bitcoin’in (BTC) taşınması yatırımcıları “satış geliyor” şeklinde düşünmeye itti ve onları tedirgin etti. Asıl gerçek ise bugün ortaya çıktı.

Cüzdan adreslerinin incelenmesi sonrası cüzdanların cüzdan hizmeti sağlayan kripto para şirketi Xapo’ya ait olduğu anlaşıldı. Gerçekleştirilen işlemler ise muhtemelen Xapo’nun cüzdanları arasındaki bir rotasyon işlemiydi.

İsviçre merkezli Xapo, özellikle balina olarak adlandırılan büyük Bitcoin sahiplerine hizmet veriyor olmasıyla biliniyor. Şirketin, 2017’de özel müşterilerinin Bitcoin’lerini İsviçre Alpleri’nde bulunan gizli bir askeri sığınakta sakladığı ortaya çıkmıştı. Şirketin Alplerin dışında dünyanın birçok farklı yerinde benzer sığınaklar kullandığı biliniyor.

https://www.coinkolik.com/on-binlerce-bitcoin-btc-tasindi/

CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
August 09, 2019, 06:49:39 PM

bizdemi cüzdan açak yani xapo da.

Bitcoin
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
August 11, 2019, 08:41:13 PM

Bu haber bana biraz Xapo'nun alt metinden işleyen bir reklamıymış gibi geldi. Habere biraz James Bond tarzı merak uyandıran bir esinti verdi desem yalan olmaz sanırım. Xapo iyi bir cüzdan sağlayıcı hadi hepimiz yükleyelim yuppi mi dememiz gerekiyor şimdi tam anlayamadım da..
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
August 11, 2019, 10:02:24 PM

Yani bende xapo yüklü fakat bana gelen giden BTC yok 😀 Şaka bir yana haber başlığından önce acaba hangi borsa taşıma yapıyor diye düşündüm. Daha sonra nicehash aklıma geldi. Fakat içeriği okuyunca xapo reklamını andıran bir yazı vardı.
micalith
Hero Member

Activity: 894
Merit: 501

View Profile
August 11, 2019, 10:18:39 PM

Benim 50.000 Bitcoinim olmadığından xapo’ya yüklememe gerek yok sanırım, olursa düşünürüm. Biraz gerilim içerikli konu başlığı olmasına rağmen içerik reklam kokuyor, başarılı👍🏻 Bir dahakine bu kadar Bitcoin taşımadan evvel uyarı yapsalar iyi olur, boşuna telaşlanmayalım.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
August 12, 2019, 09:04:43 PM

Bence ekip amacına ulaşmış Herkeste bir XAPO farkındalığı yaratmış durumda. Aslında bu tip şirketler daha dikkat çekmeden çalışma yaparlar. Özellikle bu kadar büyük miktarlarda bitcoinin kontrolünü elinde bulundurmaları korkutucu
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
August 13, 2019, 02:59:24 PM

"Askeri sığınak" kısmını gördükten sonra aniden gülmeye başladım Cheesy
Bu İsviçreli para saklama ve mail şirketlerinin çoğu "Askeri sığınak" gibi söylemlerde bulunuyor. Benim gözümde bu şekilde kendinden bahseden şirketlerin hepsi dolandırıcıdır.
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
September 11, 2019, 09:16:45 PM

Böyle çok işlem yapıldığına şahit olduk. Bunların hepsini direk 'satış geliyor' şeklinde yorumlamanın pek de mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Şirketlerde böyle planlı hareketleri çokça görüyoruz.

Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
September 12, 2019, 08:10:47 PM

Böyle işlemler son zamanlarda baya arttı mı ne ya da bana öyle geliyor. Konuların birçoğunda görüyorum ki son günlerde oldukça fazla ve yüklü miktarda kripto para transferi gerçekleşiyor.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
September 15, 2019, 04:58:48 PM

bitcoinde yakın zamanda büyük değişiklikler olabilir, çünkü bu sıralar çok hareketli bir yapıda. bence büyük bir alım operasyonu yapacaklar, önceden hiç belli olmuyor ne yapacakları.
viviansidney
Member
**

Activity: 126
Merit: 53

Haber - Bilgi - Tarih

View Profile
September 16, 2019, 02:20:44 PM

Bu hareketleri yakından takip etmekte fayda var.

Güncel Haberler - Faydalı Bilgiler
Pages: [1]
  Print  

Jump to: