Bitcoin Forum
July 04, 2024, 09:27:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Güvenli Liman Mı?  (Read 541 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 10, 2020, 03:41:26 PM

İran ve Amerika arasındaki gerginlik döneminde (özellikle de İran'dan misilleme geldiğinde) Bitcoin fiyatında ani yükselişler olmuştu. 7,300'den 8,400 USD'ye kadar çıktı. Savaş çıkmayacağı anlaşıldığında da geriye çekildi... Eğer tesadüf değilse; "Bitcoin savaşları seviyor" diyebiliriz :) Gerginlik ortamlarında fiyatının arttığına birkaç kez şahit olmuştum.
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
January 16, 2020, 09:26:44 AM

İran ve Amerika arasındaki gerginlik döneminde (özellikle de İran'dan misilleme geldiğinde) Bitcoin fiyatında ani yükselişler olmuştu. 7,300'den 8,400 USD'ye kadar çıktı. Savaş çıkmayacağı anlaşıldığında da geriye çekildi... Eğer tesadüf değilse; "Bitcoin savaşları seviyor" diyebiliriz Smiley Gerginlik ortamlarında fiyatının arttığına birkaç kez şahit olmuştum.

Bana açıkcası tesadüf gibi geliyor. Çünkü grafiklerde incelediğim kadarıyla zaten btc özellikle haftalık grafiklerde inanılmaz sıkışmış durumda. patlamaya hazır gibi duruyor. etkiis muhakkak vardır ama yön verecek tarzda olacağını düşünmüyorum..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 16, 2020, 08:06:07 PM

İran ve Amerika arasındaki gerginlik döneminde (özellikle de İran'dan misilleme geldiğinde) Bitcoin fiyatında ani yükselişler olmuştu. 7,300'den 8,400 USD'ye kadar çıktı. Savaş çıkmayacağı anlaşıldığında da geriye çekildi... Eğer tesadüf değilse; "Bitcoin savaşları seviyor" diyebiliriz :) Gerginlik ortamlarında fiyatının arttığına birkaç kez şahit olmuştum.

Bana açıkcası tesadüf gibi geliyor. Çünkü grafiklerde incelediğim kadarıyla zaten btc özellikle haftalık grafiklerde inanılmaz sıkışmış durumda. patlamaya hazır gibi duruyor. etkiis muhakkak vardır ama yön verecek tarzda olacağını düşünmüyorum..

Yani sonuçta işlemleri yapanlar bizim gibi insanlar. Savaş durumlarında ülkelerin para birimleri sallantıya gireceğinden, ülkelerden bağımsız limanlara gitme ihtiyacındadırlar belki. Mesela Amerika-İran sürtüşmesinde kimin ne şekilde üstünlük kuracağı belli değildi. Amerika da yara alabilirdi, İran ve onu destekleyen ülkeler de... Geçen günkü yükselişte ise ne olduğunu halen çözemedik :) Dediğiniz gibi, belki denk gelmiştir.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 1131

View Profile
January 20, 2020, 10:49:09 AM

bitcoin sınırlı arzı ve üçüncü kişileri devre dışı bırakan işlem yeteneği ile, sağlam paralar klasmanında kendisine yer bulabilecek yeterliliğe sahip bir para birimi. güvenli liman anlayışı ise, daha çok geniş kitlelerce kabul görülmüş paraların içinde bulunduğu bir grup olarak değerlendirebilir. bitcoin de yetenek ve yeterliliği ile, ileriki zamanlarda daha fazla insana ulaşarak bu kategoriye kolayca girecektir.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir!
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 629

View Profile
February 06, 2020, 04:18:10 PM

Ekonomik olarak değerlendirme yapmak gerekirse maalesef hayır, Bitcoin güvenli liman değildir çünkü fiyatı oldukça değişkendir ve bu sebeple de Bitcoin yatırımcısı ana sermayesini sabit olarak koruyamaz fakat kripto para piyasalarına göre yorumlama yapmak gerekirse evet, Bitcoin güvenli bir limandır çünkü sektörün ana para birimi olarak kullanılmaktadır. Örneğin koşulların ve olasılıkların belli olmadığı piyasa koşullarında Bitcoin'de beklemek oldukça mantıklı olacaktır çünkü ana sermayenin para birimi Bitcoindir. Kısaca, olaya hangi açıdan bakıldığına göre yorumlama yapmak gerekiyor çünkü mesajımda da bahsettiğim gibi Bitcoin bazı durumlarda güvenilir liman olabilirken bazı durumlarda ise olamamaktadır.
Gunduz019
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
April 11, 2020, 04:13:39 PM

Evet bitcoin benim ucun isvecredende guvenli bir bankdi ama her yerin bir hirsizi var burdada xatkerler var onlardada hirsizi var
axpin
Member
**

Activity: 79
Merit: 11

View Profile
July 21, 2020, 11:01:54 PM

Dijital altın olacak diyorlar altının yerini alacak diyorlar sürekli bir yere yerleştirme çabası var umarım gerçekleşir
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: