Bitcoin Forum
May 12, 2024, 01:52:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Keriz olmayalım  (Read 150 times)
SUPREMEGAMBLER (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
August 07, 2019, 02:04:53 PM

Arkadaşlar sigaraya alkole gelen zamlar ortada, sadece sigara alkol değil, bin bir türlü vergi zammı söz konusu...
Otomobiller için yüzde 160 vergi diye bir şey yok arkadaşlar, bunun adı sıkıştır.

Yazılım rulet oynayanlar bilir, "masa sıkıyor" diye bir söz vardır.
Sıkıyorlar arkadaşlar dikkat edin, ha "yok ben parayı yoldan bulduğum için benlik sorun yok" diyen varsa ona sözüm yok zaten.
Tüketmeyin arkadaşlar, ben günde 2 paket sigara içiyorum ama artık yarım pakete düşürdüm, alkol almayacağım bir daha bu ülkeden ve en kısa zamanda buraları terk edeceğim. Montenegro kolay bir biçimde oturma ve çalışma izni veriyor, bilginiz olsun.

Bu memlekette hepimiz paronayağa bağladık, gerek vergi konuları olsun gerek cart curt olsun. Yazıktır günahtır, çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını hiç etmeyin buralarda. Samsun valisi yeni kasa 2019 model Audi A8 Long ile geziyor kırmızı plaka ile, saf olmayın saf...
1715478773
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715478773
Reply with quote  #2

1715478773
Report to moderator
1715478773
Hero Member
*

Ignore
1715478773
Reply with quote  #2

1715478773
Report to moderator
1715478773
Hero Member
*

Ignore
1715478773
Reply with quote  #2

1715478773
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
August 08, 2019, 10:25:54 AM

Keriz olmayalım önermene katılıyorum. Ama zamanında ülkeden gitmeyi düşünen herkesin düştüğü hataya düşmeyin: Gitmek çözüm değil. Evet yurtdışına gidip iş bulabilir, yerleşebilirsiniz. Fakat bu düşündüğünüz kadar kolay değil. Bir de "vergi var, tüketmeyin" demek de son derece hatalı bir yaklaşım (evet, sigara içmeyin ama vergi yüzünden değil, sağlığınız için) O verginin neden konulduğunu sorgulayın. Hesap sorun. Hesap sorması gerekenlere baskı yapın. Vatandaşlık vazifelerinizi yerine getirin. 25 kuruşluk poşet için söylenip, Kaz Dağları talan edilirken sessiz kalmayın.
SUPREMEGAMBLER (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
August 09, 2019, 07:47:23 PM

Keriz olmayalım önermene katılıyorum. Ama zamanında ülkeden gitmeyi düşünen herkesin düştüğü hataya düşmeyin: Gitmek çözüm değil. Evet yurtdışına gidip iş bulabilir, yerleşebilirsiniz. Fakat bu düşündüğünüz kadar kolay değil. Bir de "vergi var, tüketmeyin" demek de son derece hatalı bir yaklaşım (evet, sigara içmeyin ama vergi yüzünden değil, sağlığınız için) O verginin neden konulduğunu sorgulayın. Hesap sorun. Hesap sorması gerekenlere baskı yapın. Vatandaşlık vazifelerinizi yerine getirin. 25 kuruşluk poşet için söylenip, Kaz Dağları talan edilirken sessiz kalmayın.
Hocam sen çok yanlış yerdesin, vergi sağlığınız için demişsin. Geç bunları, boş söylemler bunlar, belli ki sigara bağımlısı değilsin, sigara bağımlısı adam gerekirse 3 gün aç kalır, yemek parasıyla sigarasını alır. Yani tipik iktidar yanlısı gibi konuşmuşsunuz, siz ikna olmazsınız zaten, aslında burada size bir şeyler anlatmaya çalışmamda boşa vakit kaybı ama neyse başladık artık...

Şimdi senin hesaba göre yüzde 160 araç vergisi de çevreyi korumak içindir  Cheesy
Boş laflar bunlar, bu arada 25 kuruşluk poşet için söylenen kim ? Kaz dağları için sesli kalsak ne olur ? Adamlar onun bunun ajanı, and içmişler bu memleketi sıkmaya. Yani ses çıkartmakla düzelmeyecek bir evreye girdik, tek çare gitmek. Vergi güzellemesi yapma, insanların çocukları aç aç...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: