Bitcoin Forum
March 29, 2024, 02:11:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 🔥 PERLIN (Binance IEO) - PERL token Yatırım Süreci -- Soru -Cevap Duyurular ✅✅  (Read 1056 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (1 post by 1+ user deleted.)
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
August 07, 2019, 09:01:31 PM
Merited by ziya1453 (2)

Perlin IEO  Launchpad de resmi olarak yayınlandı.  Hayırlı olsun  Cheesy

Öncelikle hesabınıza ticket(bilet) gönderilmesi için,   Binance BNB tutmanızı istiyor,  tablo şu şekilde olacak;

50   ≤ X <  100      1 bilet
100 ≤ X <  150      2 bilet
150 ≤ X <  200      3 bilet
200 ≤ X <  250      4 bilet
250  ≤ X <  300    5  bilet
300  ≤ X <  350    6  bilet
350 ≤ X <  400      7 bilet
400 ≤ X <  450      8 bilet
450 ≤ X <  500      9 bilet
X ≥ 500                10 bilet

Hesabınıza yollanacak.  Yani 51 tane tutuyorsanız 1 bilet gelecek, sonrasında her 50 bnb için 1 adet bilet gelecek.

Gene birlikte katıldığımız MATIC icosunda   ayın 19 unda başlamıştı kaydetmeye, 29 una kadar da kaydetmişti. Bu 10 günlük sürede, en düşük tuttuğunuz sayıyı alıyordu, diyelim ki 210 tane BNB var, deposit olarak. siz 25 mayısta, anlık olarak  197 BNB ye düşürdünüz bu sayıyı. Bunu borsa 197 sayıyordu. 1 bilet veriyordu. 210 tane sayıp 2 tane bilet vermiyorlardı.

Şimdi bunun önüne geçmek için sistem gene değişti.  Bu sistemde saatlik aritmetik ortalama alacaklar,  

Aritmetik ortalamayı alırken günde 24 kere snapshoot alacaklar. yani her saat bakiyenizi kayıt altına alacaklar, fakat bu kayıt altına alma süreci düzenli değil, random zamanlarda olacak.

Bu yüzden al-sat yapmanızı hiç önermem.

Bilet başı 500 dolar olacak.  

Birlikte analizini yaptığımız Matic icosunda 7x-8x e kadar çıkıldı,  Harmony ONE' da da   5x ile 9x arasında, kar elde ettik.   Hele geçen ay ki harmony tam bayram üstüne denk gelmişti, bir çok arkadaşımıza memlekete giderken dağıtılacak bayram harçlığı çıkmıştı  Grin

Wink hakkındaki tahminim;

Bence ilk gün 4x ile açar sonra ufak ufak salar. sonra tekrar yukarı ya çıkartır cz müdehale yaparak

WINK ' de herkes uçtu coştu.  En aşağı 10x olacak, 10 satoshi alt sınır olarak tahmin ediliyordu. 10x ler 20x ler havada uçuşuyordu.   IEO' lar da bir furya (glut).  Bunun da ICO lar gibi dönemsel bir furya olduğunu bilmemiz gerekiyor. O yüzden,

Ne yapacağız?

Son ieo larda yazdığımın aynısını kopyalıyorum. >>> 

Son 3-4 IEO'da da olduğu gibi gene Rasyonel hareket edeceğiz,  Öyle hemen uçmayacağız, çoşmayacağız. Burada en önemli olay, Rasyonel hareket edebilmek ve Hesap bilmek.  Yani BTC 50k dolar olacak diyerek 18k dan BTC alıp patlayanlardan farkımız var.

Diğer icolarda 2x-3x'i hedeflemiştik, ve bunu garanti görmüştük.  Garanti gördüğümüz için katıldık kimimize loto çıktı kimimize çıkmadı. Ortak kanımız, ise, bu iki token'ın da aktif balinasının olmadığı, bu yüzden alım desteğiyle birlikte en az 3x yapacağıydı.  

Umarım gelecek aydaki yapacağımız yatırımda da aynı neticeyi alacağız.

Şu an ne yapmalıyız?

1 - Şu anda eğer bakiyemiz tam sınırdaysa veya sınırın altındaysa,  bakiyemize %10-20 daha ekleyerek, aritmetik ortalamayı arttırıp, Hold süresi bittikten sonra, bakiyemizin sınır altı kalmamasını önlemeliyiz. (Bakiyeyi ne kadar erken arttırırsak aritmetik ortalama o kadar çok artar.)

2-  Hold sürecinde mümkünde hiç al-sat yapmamalıyız. Çünkü snapshoot denk gelirse, bakiyemiz düşer.  (BNB harici diğer koinlerin al-sat yapılabilir.)

*Konuda rafine bilgi edinebilmemiz için, self moderated açtım.

1711721509
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711721509
Reply with quote  #2

1711721509
Report to moderator
1711721509
Hero Member
*

Ignore
1711721509
Reply with quote  #2

1711721509
Report to moderator
1711721509
Hero Member
*

Ignore
1711721509
Reply with quote  #2

1711721509
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
August 07, 2019, 09:03:33 PM

Bu ara Binance IEO'lara çok fazla yüklendi. Bununla birlikte çok zekiler kendi coinleri olması halinde Binance bilet veriyor ve buna göre IEO'ya katılabiliyorsunuz. Aslında zamanında BNB almak lazımdı. Şimdi çok geç kaldık. Elinde olanlara hayırlı olsun demek düşer bana da.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 07, 2019, 09:08:19 PM

Bu ara Binance IEO'lara çok fazla yüklendi. Bununla birlikte çok zekiler kendi coinleri olması halinde Binance bilet veriyor ve buna göre IEO'ya katılabiliyorsunuz. Aslında zamanında BNB almak lazımdı. Şimdi çok geç kaldık. Elinde olanlara hayırlı olsun demek düşer bana da.

hocam aslında çok geç değil. Bence IEO furyasına bodoslama dalmak için BNB alınmaz. Çok da abartmamak lazım bu furyayı. Fakat uzun vade yatırım için ufak ufak alınır.  Örneğin 50 BNB ye 5 bilet verdiği kampanyalar denk gelirse, küçük yatırımcı için çok daha iyi olur.  çünkü bilet ucuzlayınca, 50 BNB si olan küçük yatırımcı, çıkma rastgeleliği düştüğü için daha istekli oluyor.  

Sayı artınca rastgelelik düşüyor, 50 BNB lik 1 bilete çıkma olasılığı ile 50 BNB lik 5 bilete çıkma olasılığı teknik olarak aynı. Fakat rastgeleliği 5 kat düşük. Adam hiç çıkmayacağına 1 tane 30 dolarlık çıksın gene çıksın diyor fakat 50 bnb 1 bilet olunca çıkmıyor kolay kolay.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 07, 2019, 09:46:30 PM

Sizin de dediğiniz gibi wink  te millet epey uçtu. Binance de bunu iyice tabana yaymak için 30 dolarlik yatırım yaltirtti bilet başına. Bence gerek borsa gerekse yatırım yapanlar iyi kazanamadı. Bu ieo da belki bunun açısı çıkabilir.

ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 07, 2019, 10:52:38 PM

Otto Diesel hocam bu binance bu ieo lar ayağına bir ara ekibe verilen ve kilidi açılan coinleri satması için fırsat olabilir mi?
Bnb 6 dolardan buralara geldi evet ama bu ieo larin mantığına göre daha da yukarılara gitmesi gerekmez mi?
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
August 08, 2019, 12:38:12 AM

Otto Diesel hocam bu binance bu ieo lar ayağına bir ara ekibe verilen ve kilidi açılan coinleri satması için fırsat olabilir mi?
Bnb 6 dolardan buralara geldi evet ama bu ieo larin mantığına göre daha da yukarılara gitmesi gerekmez mi?

ekibe verilen kilidi açılanlar bnb yakımında kullanılacak yani karı ekibe verip ellerindeki temmuzda bnbleri yaktılar ve bundan sonraki dönemdede aynısı olacak piyasaya girmeyecek
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
August 08, 2019, 04:00:08 AM

Wink herkese dağıttıktan sonra 3-4x'te kalmıştı binance eskisiteme geri dönmüş kar marjını arttırabilmek için. Yatırım yapılan miktar da 500 dolara çıkmış, bence iyi rakam Binance IEO'lar hala en kazançlı ve en garantili yatırım.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
August 08, 2019, 06:44:58 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5171282.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5166480.0

Bu açılanla beraber 3 konu oldu otto. Hangisini takip edeceğimizi şaşırdık Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
August 08, 2019, 08:16:58 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5171282.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5166480.0

Bu açılanla beraber 3 konu oldu otto. Hangisini takip edeceğimizi şaşırdık Cheesy

Aynen yönetimden isteyelim perlin için türkçe lokal kısmına alt başlık yapsın. Millet orda istediği kadar perlin başlığı açıp post kassın imza için.
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
August 08, 2019, 08:48:33 AM

Fayda sağlayabilmek adına ilk ben açmıştım ama rahatsızlık varsa benim konu kapatılsın burdan devam edilsin. Pek bir farkı yok zaten. Coinlerdeki forklardan sonra forumda da topiclerin forku oluşuyor Smiley

ugurum15
Member
**

View Profile
August 08, 2019, 09:11:15 AM

Fayda sağlayabilmek adına ilk ben açmıştım ama rahatsızlık varsa benim konu kapatılsın burdan devam edilsin. Pek bir farkı yok zaten. Coinlerdeki forklardan sonra forumda da topiclerin forku oluşuyor Smiley

Hocam ilk elrond ile ilgili iki kişi açtı diyebiliyorum. Birisi yine Otto Diesel digeride galiba kalemder hocam. Siz wink te açtınız galiba. Belki de ben yanlış hatırlıyorumdur.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1447

View Profile WWW
August 08, 2019, 09:48:49 AM

Sanırım perlin binance nin duzenledigi ilk ethereum tabanlı ieo olacak. Daha önceki bread vs saymiyorum doğal olarak. Evet, arkadaşlar bilet cart curt bir yere kadar. Peki bu proje nedir, ne sike derman olmayı planlıyor? Ben ieo dan sonra saldirdigim için bana ne yaptıkları önemli.

Not: binance başlıkları çok karışık olmaya başladı arkadaşlar. Biliyorum hepiniz iyi niyetli olarak hareket ediyorsunuz ama binance için alt başlık açmak gerekecek.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1834
Merit: 1726

Be A Hope

View Profile
August 08, 2019, 09:57:14 AM

Hocam ilk elrond ile ilgili iki kişi açtı diyebiliyorum. Birisi yine Otto Diesel digeride galiba kalemder hocam. Siz wink te açtınız galiba. Belki de ben yanlış hatırlıyorumdur.

Elrond'da ilk ben açtım evet. Matic'te de ben açmıştım ilk olarak. Sonrasında uğraşmadım.
Aynı başlıklar varken aynısını tekrar açmak göz kalabalığı yapıyor.
Herhangi bir konuda da bu yorumu paylaştığınızda merit hak ediyorsa insanlar merit verebilir yine.
Bu şekilde ana sayfa aynı konularla doluyor ve merit için aynı bilgilerin paylaşılması çok sırıtıyor.

Self-mod konu zaten, konu sahibi istediği mesajı silebilir yani. Analiz konusunda self-mod olması ayrı bir konu.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
kartepe
Full Member

View Profile
August 08, 2019, 10:39:56 AM

Hocam direkt kitabın ortasından konuşayım. Fayda sağlama amacın olabilir ama bu işte asıl mesele merit meselesi. İlk başlık açanlar iyi merit topladı. Sizinde full olma gibi hedefiniz var ki gayet normal şuan en iyi merit getiren başlıklar bunlar.
Zaten ieo olayinj bilen biliyor bilneyrnde zaten katılma niyeti yok. İlla katılacağım diyen kişiye bu başlıkta ki gibi hangi Aralık'ta bnb olursa ona göre biletin olacsk. Al bekle çıkarsa çıkar.
Ben katılmıyorum ama konulara bakıyorum wink için uçacak kaçacak dendi şimdilik o beklentide kar bırakmadı. Belki ileride olur.
Hatta geçenlerde ilk sayfayı neredeyse el cezeri ile doldurunuz. Umarım bir an önce full member olursunuz.

otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 08, 2019, 10:42:43 AM

* Bu binance ieo ları hakkında, spam yapmadan düzgün bilgi olması gerekiyor,

Günde 10 tane başlık açmak yerine, Gerekli gördüğüm konularda başlık açıyorum, 3 sene de  10 tane başlık anca açtık. Hepsi de mühim konulardır.

Genelde başlıklar,  daha ieo duyurulmadan 1-2 hafta önceden açılıyor altına bol kepçeden yazı yazılıyor,  sonra ismi değiştiriliyor vs. türlü türlü iş çevriliyor.  

Çevremdeki 6-7 kişi binance ieolarına giriyoruz IEO'ları ciddiye de alıyoruz bir çok insan gibi.  Bu konularda düzgün rafine bilgi edinmek gerekiyor.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 08, 2019, 11:00:06 AM

Wink herkese dağıttıktan sonra 3-4x'te kalmıştı binance eskisiteme geri dönmüş kar marjını arttırabilmek için. Yatırım yapılan miktar da 500 dolara çıkmış, bence iyi rakam Binance IEO'lar hala en kazançlı ve en garantili yatırım.

500 dolara çıkması ve bilet sayısının düşmesi bir açıdan iyi bir açıdan kötü, bir kere 50 bnb hold edip girecekleri küstürdüler,  bu insanların kazanma şansı düştü hevesleri de düştü. Bir yandan da iyi, bilet başı olan toplam yatırım miktarı artacak, bu da karın artmasına yol açacak
jhontwis
Full Member

Activity: 756

View Profile
August 08, 2019, 01:45:14 PM

Binance hack olayını perdelemek için Perlin i 5x ile açarsa şaşırmam CZ piyasanın ruhunu çok iyi okuyor ve ekonomik gücü ile piyasayı yönetiyor.
kartepe
Full Member

View Profile
August 08, 2019, 06:44:20 PM

Binance hack olayını perdelemek için Perlin i 5x ile açarsa şaşırmam CZ piyasanın ruhunu çok iyi okuyor ve ekonomik gücü ile piyasayı yönetiyor.

Hack olayi da varsa bir önce ki ieo olan winkte de  istenilen başarı yakalanamadı maalesef. O yüzden bu perlin de bence de yukarıya doğru götürürler eğer bu da wink gibi olursa ieo lara kimsenin inancı kalmaz.

ugurum15
Member
**

View Profile
August 08, 2019, 06:51:50 PM

500 dolara çıkması ve bilet sayısının düşmesi bir açıdan iyi bir açıdan kötü, bir kere 50 bnb hold edip girecekleri küstürdüler,  bu insanların kazanma şansı düştü hevesleri de düştü. Bir yandan da iyi, bilet başı olan toplam yatırım miktarı artacak, bu da karın artmasına yol açacak

Aynen hocam . Özellikle zar zor bulup 50 bnb tutan kişiye çıkmadığını düşünürsek . Üstüne üstlük bir de bnb geri çekilince iyiden iyiye zarar ediyor. Elrond ieo starti verildiğinde yakan olmasin bnb 38 bin sat civarı idi . Bilet çıkmayan hala elinde tutuyorsa kafadan bnb başına 10 bin Satoshi civari zararı var.
Bunda galiba bilet çıkmayanlara az da olsa airdrop var.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
August 09, 2019, 11:05:59 AM

Kim ne anlatirsa anlatsın bilet çıkarsa para kazanırsınız yoksa zor. Bir sürü ieo geçti. Nerede o basliklar ne oldu kimse post bile atmaz oldu. Hani elrond çok güçlü proje idi. Çok iyi iş yapacaktı. Aynı sıkmalık portakal gibi suyunu sıktılar ve kenara bıraktılar.
Belki bir boğa zamanı yine 3-5 kat yaptırırlarsa belki?
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: