Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:37:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 🔥 PERLIN (Binance IEO) - PERL token Yatırım Süreci -- Soru -Cevap Duyurular ✅✅  (Read 1067 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (1 post by 1+ user deleted.)
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
August 09, 2019, 11:30:59 AM
Last edit: August 10, 2019, 12:57:08 AM by Halmater

Kim ne anlatirsa anlatsın bilet çıkarsa para kazanırsınız yoksa zor. Bir sürü ieo geçti. Nerede o basliklar ne oldu kimse post bile atmaz oldu. Hani elrond çok güçlü proje idi. Çok iyi iş yapacaktı. Aynı sıkmalık portakal gibi suyunu sıktılar ve kenara bıraktılar.
Belki bir boğa zamanı yine 3-5 kat yaptırırlarsa belki?

Bir şeyin gerektiğinden daha fazla değerlenip ardından düşüş trendine girmesi kaliteli olmadığı ya da gelecekte tekrar para kazandırmayacağı anlamına gelmemeli. Ben şahsi olarak Elrond’un biraz daha fiyatinin düşmesini bekliyorum. Bunun ardından tekrar yatırım yapacağım projelerin en başında geliyor çünkü market capitalizationu düşük olup da bu kadar çok iyi olan başka bir proje olduğunu sanmıyorum. Bunun dışında Eylül-Ekim ayı gibi private salede satılan tokenlerin %10'unun salınacağı söyleniyor. Bu da fiyatın düşmesine sebep olabilir, o ara alttan toplanılabilir.
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
August 09, 2019, 06:25:21 PM

Binance hack olayını perdelemek için Perlin i 5x ile açarsa şaşırmam CZ piyasanın ruhunu çok iyi okuyor ve ekonomik gücü ile piyasayı yönetiyor.

CZ harbiden sağlam bir manipulator, piyasayı nasıl manupüle edeceğini çok iyi biliyor,  BNB nin fiyatını yüksek tutmak istiyor, ama bir yandan da tutamıyor, çünkü bu kadar uğraşmasa belki biraz aşağı salacak BNB. 

Son 2-3 ayda oldukça iyi arttırdı BNB nin fiyatını. Kendini 30 üstü tutsa bile iyi, fazlası illa ki gelecek.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 09, 2019, 09:45:59 PM

Kim ne anlatirsa anlatsın bilet çıkarsa para kazanırsınız yoksa zor. Bir sürü ieo geçti. Nerede o basliklar ne oldu kimse post bile atmaz oldu. Hani elrond çok güçlü proje idi. Çok iyi iş yapacaktı. Aynı sıkmalık portakal gibi suyunu sıktılar ve kenara bıraktılar.

Bir şeyin gerektiğinden daha fazla değerlenip ardından düşüş trendine girmesi kaliteli olmadığı ya da gelecekte tekrar para kazandırmayacağı anlamına gelmemeli. Ben şahsi olarak Elrond’un biraz daha fiyatinin düşmesini bekliyorum. Bunun ardından tekrar yatırım yapacağım projelerin en başında geliyor çünkü market capitalizationu düşük olup da bu kadar çok iyi olan başka bir proje olduğunu sanmıyorum.

Hocam zaten bitcoin de böyleydi, birden bire haddinden fazla değerlendi ardından düşüş trendine girdi, fakat bu bitcoinin ve blokzincir teknolojisinin hayatımıza kattıklarının çok değerli olduğu gerçeğini değiştirmedi.

Bir yandan da binance ieo larını çok manipulatif buluyorum, binance ieolarına girerken çok dikkat etmek gerekiyor, bir çok insan dikkat etmeden çıkarsa koyarım cebime kafasıyla ne var ne yok, all- in şekilde BNB hold ediyor,  bunu  yanlış buluyorum, trendleri doğru takip etmek lazım,  uçacak kaçacak diye girilince sonu hüsran oluyor,  fakat akıllıca yatırım yapıldığında illa ki güldürüyor.
Halmater
Hero Member

View Profile
August 09, 2019, 10:26:28 PM

Bir şeyin gerektiğinden daha fazla değerlenip ardından düşüş trendine girmesi kaliteli olmadığı ya da gelecekte tekrar para kazandırmayacağı anlamına gelmemeli. Ben şahsi olarak Elrond’un biraz daha fiyatinin düşmesini bekliyorum. Bunun ardından tekrar yatırım yapacağım projelerin en başında geliyor çünkü market capitalizationu düşük olup da bu kadar çok iyi olan başka bir proje olduğunu sanmıyorum.

Hocam zaten bitcoin de böyleydi, birden bire haddinden fazla değerlendi ardından düşüş trendine girdi, fakat bu bitcoinin ve blokzincir teknolojisinin hayatımıza kattıklarının çok değerli olduğu gerçeğini değiştirmedi.

Bir yandan da binance ieo larını çok manipulatif buluyorum, binance ieolarına girerken çok dikkat etmek gerekiyor, bir çok insan dikkat etmeden çıkarsa koyarım cebime kafasıyla ne var ne yok, all- in şekilde BNB hold ediyor,  bunu  yanlış buluyorum, trendleri doğru takip etmek lazım,  uçacak kaçacak diye girilince sonu hüsran oluyor,  fakat akıllıca yatırım yapıldığında illa ki güldürüyor.

Bir umut neredeyse all-in bnb bulunduruyoruz elimizde çünkü trade yaptığımızda (şahsi olarak) sürekli kaybet-kaybet ve kaybet döngüsüne giriyorum ama elimde tek bnb olduğunda garanti kâr getiriyor. Bu kadar talep varken BnB ile ieoya katilan birinin zarar yazacağını hiç düşünmüyorum muhtemelen 5x vermeye devam edecek. Yine de all in çok tehlikeli.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 09, 2019, 10:35:19 PM

All in den kastın % 95 - %100 mü hocam, yani tarla tapu ne var ne yok  BNB ye mi bastın, benim all in' den kastettiğim buydu,  harbiden böyle kenardaki 3-5 kuruşuna kadar ne var ne yok basanlar biliyorum.

Ben de BNB de duruyorum, ama IEO lardan önce de BNB de duruyordum, ve ilk IEO dan bu yana sıkı olarak katılıyorum, fakat tabiki all in değil.
Halmater
Hero Member

View Profile
August 09, 2019, 11:20:17 PM
Last edit: August 10, 2019, 12:54:18 AM by Halmater

All in den kastın % 95 - %100 mü hocam, yani tarla tapu ne var ne yok  BNB ye mi bastın, benim all in' den kastettiğim buydu,  harbiden böyle kenardaki 3-5 kuruşuna kadar ne var ne yok basanlar biliyorum.

Ben de BNB de duruyorum, ama IEO lardan önce de BNB de duruyordum, ve ilk IEO dan bu yana sıkı olarak katılıyorum, fakat tabiki all in değil.

Yok canım borç parayla, ev-arsa-araba satılarak kripto para piyasasına yatırım yapılır mı hiç? Portföyümün büyük bir kısmı herkeste olduğu gibi benim de BNB’den oluşuyor. Yani elime geçen parayla daha fazla biriktirmeye ve şansımı yükseltmeye çalışıyorum çünkü bu aralar gerçekten aldığın riske değen tek yatırım bu. Bunun dışında diğer kripto para borsalarını da ara ara inceliyorum ama forumda birkaç kişi dışında onlar hakkında detaylı bilgi sunabilen kişiler de bulunmuyor. Huobi ve Okex'in wash trade yaptığını söyleyenler var, şu an imzasını taşıdığım Livecoin'e mesaj attım IEO platformunuz olacak mı diye onlardan da dönüş alamadım. Son olarak Kucoin fena değil gibi görünüyor ama onun da Spotlight platformunun yenilenmesi ve daha aktif bir şekilde proje listelemesi gerekiyor.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 09, 2019, 11:30:06 PM

All in den kastın % 95 - %100 mü hocam, yani tarla tapu ne var ne yok  BNB ye mi bastın, benim all in' den kastettiğim buydu,  harbiden böyle kenardaki 3-5 kuruşuna kadar ne var ne yok basanlar biliyorum.

Yok canım borç parayla, ev-arsa-araba satılarak kripto para piyasasına yatırım yapılır mı hiç? Portföyümün büyük bir kısmı herkeste olduğu gibi benim de BNB’den oluşuyor. Yani elime geçen parayla daha fazla biriktirmeye ve şansımı yükseltmeye çalışıyorum çünkü bu aralar gerçekten aldığın riske değen tek yatırım bu.

evet gerçekten riske değiyor,  gerçi BTC artınca terste kalma durumu oluyor, ama gene de BNB sonradan toparlıyor yetişiyor, 3 btc artışında da bu oldu.

fakat diğer altlar öyle değil, çoğu alt coin kötü etkileniyorlar BTC artışından, bu gün bile %10-20 düşen onlarca altcoin oldu.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
August 10, 2019, 11:43:04 AM

All in den kastın % 95 - %100 mü hocam, yani tarla tapu ne var ne yok  BNB ye mi bastın, benim all in' den kastettiğim buydu,  harbiden böyle kenardaki 3-5 kuruşuna kadar ne var ne yok basanlar biliyorum.

Yok canım borç parayla, ev-arsa-araba satılarak kripto para piyasasına yatırım yapılır mı hiç? Portföyümün büyük bir kısmı herkeste olduğu gibi benim de BNB’den oluşuyor. Yani elime geçen parayla daha fazla biriktirmeye ve şansımı yükseltmeye çalışıyorum çünkü bu aralar gerçekten aldığın riske değen tek yatırım bu. Bunun dışında diğer kripto para borsalarını da ara ara inceliyorum ama forumda birkaç kişi dışında onlar hakkında detaylı bilgi sunabilen kişiler de bulunmuyor. Huobi ve Okex'in wash trade yaptığını söyleyenler var, şu an imzasını taşıdığım Livecoin'e mesaj attım IEO platformunuz olacak mı diye onlardan da dönüş alamadım. Son olarak Kucoin fena değil gibi görünüyor ama onun da Spotlight platformunun yenilenmesi ve daha aktif bir şekilde proje listelemesi gerekiyor.

Kucoin de kıpırdanma emaraleri var ama onların yaptığı bir ieo nun ses getirdiğini duymadım hiç. O da geçen gün karnaval yaptı ama galiba yaptığına yapacağına pişman oldu. Telegram da millet epey bir saydirmis galiba.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 10, 2019, 04:15:50 PM

Burada yazan değerler token dağılımı. Fakat bu tokenlar grafikteki gibi dağıtılmayacak, 2023 e kadar, parça parça ve farklı oranlarda dağıtılacak, o yüzden bu değerler bizleri yanıltmasın. Bu resim hakkında genel bir yorum yaptırıyor, fakat bizi çok da isabetli sonuçlara ulaştırmaz. çünkü IEO süreçleri 1 aylık 2 aylık süreçler, 5 yıllık  süreç hakkındaki yorum, 1-2 aylık süreçte çok daha farklı seyreder.

ağustos itibari ile grafikten çıkarabildiğim kadarıyla; 

yaklaşık  %8 'i stratgic round
yaklaşık  %1.5 -2 si private raund
net         %8.38 kısmı launch pad sale
Yaklaşık  %8-9 luk kısmı da foundation da olacak

Bunların hepsi kilitli olmayan, satılabilir koinler olacak.

Bize 1 perl tokenın maliyeti  0.07743 USD  olacak.  eğer çıkarsa

Strategic Sale Token Price 1 PERL = 0.12USD            demişler. Fakat güven olmaz, direk adam baktı düşüyor  isterse 0.01 den satar geçer. Burada iş binance' da bitiyor. izin vermezlerse ucuzdan sattırmazlar.

Private Sale Token Price   1 PERL = 0.20USD            yazana göre özel satışta, 0.20 usd den satacaklar ya da sattılar. Bu oldukça iddialı bir rakam. toplam tokenların %1-2 si.

Launch pad sale               1 PERL = 0.07743 USD     Bu bize satacakları  (çakacakları Cheesy ) fiyat. diğer sayılara bakıldığında gayet makul bir fiyat gözüküyor.  Yani adam private sale de özel müşterisine vereceği fiyattın %10 üstünde verecek, ki bu da oldukça iddialı bir rakam.

foundation                      1 PERL =  0 USD               Bu işte dananın kuyruğunun koptuğu yeri %8-9 u foundationda, adamlarda binlerce kişinin katıldığı IEO da satılan kadar token var. Ben bunu çok riskli buluyorum. Proje çok iyi bir proje, tam katılınacak proje, sadece buradaki foundation riski var.  Bu risk harici elle tutulur sağlam bir risk görmüyorum.

otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 19, 2019, 01:25:26 PM

IEO ya 5 gün kala bir pump yaptılar,  son 2-3 ieo nun fiyatlarını %15-20 arası pumpladılar, bariz şekilde binance pump'ı bu.  Bence devamı ufak ufak gelir son günlerde.
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
August 19, 2019, 04:27:16 PM

IEO ya 5 gün kala bir pump yaptılar,  son 2-3 ieo nun fiyatlarını %15-20 arası pumpladılar, bariz şekilde binance pump'ı bu.  Bence devamı ufak ufak gelir son günlerde.

Tahminim; claim öncesi düşüş başlar, taki yeni duyuru yapılana kadar bir sürünceme olur. Yeni duyuru kokusuyla yada canlı yayın ile beraber tekrar yükseliş olur. Her zaman böyle oldu. Eskiye dönük snap alma muhabbeti bu durumu değiştirmez muhtemelen. Vardığım bir kanı var ki, trade yapan adam bunları umursamıyor ve trade yapmaya devam ediyor. Hold yapan bir bizim gibiler kaldı Cheesy

freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
August 19, 2019, 05:30:37 PM

bu paylaşım gerçekten çok bilgilendirici olmuş öncelikle bunu söylemek istiyorum detaylı olarak okuyanlar proje ve ieo hakkında bilgi sahibi olabilir. öte yandan bu perlinden umutluyum inş yanıltmaz.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 19, 2019, 08:22:05 PM

Her ieo öncesi eski ieo larina canlılık geliyor. Bence de binsnce kendisi yapıyor. Milletin ilgisini kendi yaptığı ieo lara çekiyor ki yeni çıkarttığı ieo ya da trade esnasında ilgi olsun.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 20, 2019, 01:26:21 PM

bu gün de %5-12 arası bir pump yaptılar eski ieo tokenlarına, 1 tanesi ise -%4 aldı bugün.  Bu ieo tarihleri yaklaşmaya yakın bir IEO sepeti yapıp, eski tokenları alıp, yeni ieo geçene kadar 5-6 gün tutup satmak mantıklı olur. Kısa vade alıp tarihe yakın satıp %10-20 arası kar edip çıkmak kulağa güzel geliyor baya
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
August 20, 2019, 02:28:17 PM

Son ieo nun süresi dolmadı mı acaba? Forumda bu konu hakkında pek atraksiyon yok gibi.
Süre bitimine doğru epey bir post atılırdı ama şuan için sessizlik hakim gibi.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
August 20, 2019, 05:25:18 PM

24 agustos ticket claim
25 agustos lottery
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
August 20, 2019, 05:52:31 PM

Son ieo nun süresi dolmadı mı acaba? Forumda bu konu hakkında pek atraksiyon yok gibi.
Süre bitimine doğru epey bir post atılırdı ama şuan için sessizlik hakim gibi.

Agustos 26 öğlen saatlerinde piyango sonuçları açıklanacak diye bekliyoruz. Henüz snapshot bitmedi.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 20, 2019, 06:59:50 PM

Evet daha snap bitmedi aldanmayın, 24 üne kadar Hold yapın, al-sat yapmamaya dikkat edin. piyasada şu süreçte bir dalgalanma ya da düşüş olmaması da faydalı olur.
archipelago
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 1

View Profile
August 20, 2019, 07:56:33 PM

şu saatten sonra satmak olmaz zaten. ne çıkarsa bahtımıza deyip 24üne kadar tutacağız. çıkarsa ne ala
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
August 20, 2019, 09:27:46 PM

binance sagolsun ieo yapiyor da burada muhabbet ortami koyulasiyor... binance olmasa ne yazar, ne cizerdik:)
ama üfürükten dandik projeler icin burada birden fazla baslik olmasi beni asiri rahatsiz ediyor; düzen olayini milletce bilmiyoruz, ögrenemeyecegiz de...
3 kurus icin kendi kendimizi rezil ediyoruz; hep ufak hesaplar:) neyse... birkac gün sonra umarim bazi arkadaslar biraz para kazanirlar burada yine.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: