Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:54:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: 🔥 PERLIN (Binance IEO) - PERL token Yatırım Süreci -- Soru -Cevap Duyurular ✅✅  (Read 1067 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (1 post by 1+ user deleted.)
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
August 22, 2019, 10:29:02 AM

binance sagolsun ieo yapiyor da burada muhabbet ortami koyulasiyor... binance olmasa ne yazar, ne cizerdik:)
ama üfürükten dandik projeler icin burada birden fazla baslik olmasi beni asiri rahatsiz ediyor; düzen olayini milletce bilmiyoruz, ögrenemeyecegiz de...
3 kurus icin kendi kendimizi rezil ediyoruz; hep ufak hesaplar:) neyse... birkac gün sonra umarim bazi arkadaslar biraz para kazanirlar burada yine.

Lydian hocam konu ile ilgisi yok ama sizin imza epey güzel gibi duruyor. Biraz bakmıştım , katılmak zahmetli galiba. siz belli bir süre beklemeyi göze aldınız mı ( yer açılması icin) yoksa hemen kabul edildiniz mi?
Evet , binancenin ieo muhabbeti olmasa forum yalnızlığa gömülecek.
1715079290
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715079290
Reply with quote  #2

1715079290
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
August 23, 2019, 10:28:54 PM

Lydian hocam konu ile ilgisi yok ama sizin imza epey güzel gibi duruyor. Biraz bakmıştım , katılmak zahmetli galiba. siz belli bir süre beklemeyi göze aldınız mı ( yer açılması icin) yoksa hemen kabul edildiniz mi?

ilk katilan gruptandim, yani hemen girdim... ilk ödemeyi de aldim... ikincisi iki hafta sonra artik, bakalim. altin fiyatlari da yükseliste:))

Neyse, konuya dönelim... Yarin biletlerimizi onaylatiyoruz galiba? Is yogunlugundan unutmayayim da. Bu is yogunlugu da iyi geldi, 15 gün su gibi gecti:)
3-5 bilet ciksa da alisveris yapip piyasayi biraz canlandirsak memlekette... yaprak kipirdamiyor hala ya.... ne krizmis arkadas...
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
August 24, 2019, 12:03:10 AM

ilk katilan gruptandim, yani hemen girdim... ilk ödemeyi de aldim... ikincisi iki hafta sonra artik, bakalim. altin fiyatlari da yükseliste:))

Neyse, konuya dönelim... Yarin biletlerimizi onaylatiyoruz galiba? Is yogunlugundan unutmayayim da. Bu is yogunlugu da iyi geldi, 15 gün su gibi gecti:)
3-5 bilet ciksa da alisveris yapip piyasayi biraz canlandirsak memlekette... yaprak kipirdamiyor hala ya.... ne krizmis arkadas...

evet hocam yarın sabahtan onaylamanızı öneririm,  yani çok fazla geç vakite bırakmayın. 24 saat kadar da bir onaylama süresi olacak o süreyi kaçırmamak lazım.  yani son zamanı 1.5 gün sonra gibi düşünebilirsin
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
August 24, 2019, 12:23:50 AM

Heralde kazanma şansı düşük olur bu ieo da, yanlış hatırlamıyorsam 400 500 dolara kadar arttırmıştı binance yatırım miktarını, bilet çıkan köşe olur ama.
Lydian
Hero Member

View Profile
August 24, 2019, 09:22:18 AM

Claimin olayini hallettik, simdi bekleyecegiz. Hatta hic birsey yapmasam bile, kazanirsam PERL tokenlarim hesabima yatirilir zaten. Güzel, bir IEO'yu daha bu sekilde halletmis olduk; geldi simdi en tatli bölümü: borsaya girsin de satalim kar edelim su PERL zamazingolarini... tabii cikarsa:)

son hanesine cikacak olursa 1 kazanan bilet garanti bende:) umarim son hane olur bunda da...
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
August 24, 2019, 09:43:05 AM

Claimin olayini hallettik, simdi bekleyecegiz. Hatta hic birsey yapmasam bile, kazanirsam PERL tokenlarim hesabima yatirilir zaten. Güzel, bir IEO'yu daha bu sekilde halletmis olduk; geldi simdi en tatli bölümü: borsaya girsin de satalim kar edelim su PERL zamazingolarini... tabii cikarsa:)

son hanesine cikacak olursa 1 kazanan bilet garanti bende:) umarim son hane olur bunda da...

Eğer katılım fazla ve 50-100 bnb tutanlara az cıkar ise bir sonrakine birçok insan girmez diye düşünüyorum çunku elde bnb tutmak full zarardan baska bisey degil. Galiba yavastan bnb IEO ların sonuna dogru geldik.
suatranc
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 2

View Profile
August 24, 2019, 09:55:33 AM

Eğer katılım fazla ve 50-100 bnb tutanlara az cıkar ise bir sonrakine birçok insan girmez diye düşünüyorum çunku elde bnb tutmak full zarardan baska bisey degil. Galiba yavastan bnb IEO ların sonuna dogru geldik.

şu an elde ne tutarsak zarar, bnb tutarsak bir nevi bunu tolere etme şansı var.
bnb; ethereum, bcash, eos, ltc'den daha fazla kaybettirmedi kendi ath'sinden bu yana.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
August 24, 2019, 01:22:33 PM

şu an elde ne tutarsak zarar, bnb tutarsak bir nevi bunu tolere etme şansı var.
bnb; ethereum, bcash, eos, ltc'den daha fazla kaybettirmedi kendi ath'sinden bu yana.

Şaka yapmıyorsun insallah bnb 34 dolardan 26 dolara düştü daha ne yapsın füze mi atacak  Grin Grin Grin Grin
Lydian
Hero Member

View Profile
August 24, 2019, 02:05:03 PM

BNB dedikleri yapacagini yapti - simdi gün gün, hafta hafta veya ay ay yeni heyecan katmaya calisiyor ama bunlar kisa günün karindan öteye gitmez... gercek bir fisekleme icin cogu kisinin BNBlerini birakmalari, balina dedigimiz godaman tayfanin da sürü ile BNB toplamasi gerek normal sartlarda.

BTC 2020 ilk ceyreginde halfing yapacak sanirim, o zamana kadar BNB bir ileri iki geri mi yoksa bir geri iki ileri mi yapar bilemem. Ama Nisan, Mayis 2020'den sonra BTC piyasanin ...... yani altcoinlarin zamani ta 2020 sonuna dogru olabilir... ben öyle düsünüyorum.

simdilik sadece IEO'lardan kazanip BNB ve hatta BTC artirmak en mantikli ve dogru hamle olacaktir.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
August 25, 2019, 06:23:52 PM

Heralde kimseye doğru düzgün bir şey çıkmamış. herkes yasta forumda
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 25, 2019, 07:44:08 PM

bu ieo da zaten belliydi çok bir şey çıkmayacağı, 500 dolar yaparlarsa limiti tabi kimseye çıkmaz
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
August 25, 2019, 08:00:51 PM

bu ieo da zaten belliydi çok bir şey çıkmayacağı, 500 dolar yaparlarsa limiti tabi kimseye çıkmaz

Binance ne yaparsa yapsın kimseyi memnun edemediği için Twitter üzerinden kullanıcılardan geri bildirim almaya başladı. Konuştuğum birkaç BNB destekçisi bilet tutma oranının %10’a sabitlenmesini ve 0-9 arasından 1 rakam çekilmesi gerektiğini söyledi. Bu sayede elinde maximum sayıda BNB bulunduran kullanıcılar o kadar beklemesine rağmen biletsiz kalmayacak. Binance Turkish grubunda yapılan hesaplamaya göre Perlin yukarıdaki sisteme göre bir çekiliş yapsaydı 1 bilet 268 dolar olacak ve biraz daha adil bir dağılım olacaktı. Bitcointalk’taki techman (Alp Işık) 10 bilete 3 bilet tutturarak çekilişteki en şanslı insanlardan biri oldu, yani sistemde hile yapıldığını söyleyenler yalan söylüyor çünkü bizim bile tanıdığımız insanlar 3’er bilet tutturabilme şansı yakaladı. Yine de Twitter’den %10 kazanma şansını destekleyin böylece daha adil bir dağılım olsun. Kazananlara yarın bol şans.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 26, 2019, 12:53:32 PM

Çekiliş oldu bitti ama şuana kadar bana çıktı vs diyeni duymadım. Ya da bilet çıkan kişiler kendisini gizliyor Osman Abalı misali😄
Bir önceki ieo 30 dolarlik idi bu 500 dolarlık CZ bir orta yolu bulamadı. Eskiden 300 dolarlık oluyordu ve bir sürü kisiye bilet çıkıyordu. Bu şekilde devam ederse çoğu kimse zaten bana çıkmıyor diye vazgeçebilir
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
August 26, 2019, 02:54:31 PM

Diğer Perlin konusunda da yazdığım mesajımı buraya da bırakmak istiyorum.

Perlin projesi duyurulduğu ilk gün oldukça ilgimi çekmişti ve proje hakkında biraz araştırma yapmıştım. Açık konuşmak gerekirse proje oldukça hoşuma gitmişti ve arkasında da Binance desteği olduğu için güzel bir fiyatlanma beklentisi oluşmuştu. Fakat bugün şunu gördüm ki proje beklenildiği kadar kazançlı olmadı ve yatırımcı bu durumdan da hiç memnun değil. Bir diğer yandan Binance tarafından yapılan çekiliş de birçok kullanıcıyı memnun bırakmadı çünkü o kadar uzun hodl ve USD bazında zarar sonrasında bir şey kazanamamak birçok yatırımcıyı rahatsız etmiş durumda. Bir diğer yandan bu IEO ile şunu da öğrenmiş olduk ki artık Binance bile yapsa IEO'lar o kadar etkili olamıyor ve yatırımcısını eskisi gibi mutlu edemiyor. Ben bu IEO sürecinde sürekli olarak trade yaptığım için bilet hakkı kazanamadım o sebeple de bir katılım gösteremedim fakat iyi ki de bunun için boş boş 15 gün bekleme sürecinde olmamışım diyorum. Çekilişten bilet kazanamayan ve hedeflediği fiyatlardan satış yapamayan herkese çok geçmiş olsun.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 26, 2019, 05:58:40 PM

Binance ne yaparsa yapsın kimseyi memnun edemediği için Twitter üzerinden kullanıcılardan geri bildirim almaya başladı. Konuştuğum birkaç BNB destekçisi bilet tutma oranının %10’a sabitlenmesini ve 0-9 arasından 1 rakam çekilmesi gerektiğini söyledi. Bu sayede elinde maximum sayıda BNB bulunduran kullanıcılar o kadar beklemesine rağmen biletsiz kalmayacak. Binance Turkish grubunda yapılan hesaplamaya göre Perlin yukarıdaki sisteme göre bir çekiliş yapsaydı 1 bilet 268 dolar olacak ve biraz daha adil bir dağılım olacaktı. Bitcointalk’taki techman (Alp Işık) 10 bilete 3 bilet tutturarak çekilişteki en şanslı insanlardan biri oldu, yani sistemde hile yapıldığını söyleyenler yalan söylüyor çünkü bizim bile tanıdığımız insanlar 3’er bilet tutturabilme şansı yakaladı. Yine de Twitter’den %10 kazanma şansını destekleyin böylece daha adil bir dağılım olsun. Kazananlara yarın bol şans.

binance çekilişte hile hurda yapıp kendi ayağına sıkmaz diye düşünüyorum,  heralde bunu en son yapacak borsalardan bir tanesi.  evet en aşağı %10 olursa daha faydalı olur. ya da bir alt limit belirlenir, onun üstüne çıkana 1 bilet garanti olabilir. yani kimine 3 tane çıkar kimine 4 tane çıkar,  4 kişi de 0 çeker şeklinde olmaması daha iyi olur.
gumusi
Full Member

View Profile
August 26, 2019, 06:37:17 PM

binance çekilişte hile hurda yapıp kendi ayağına sıkmaz diye düşünüyorum,  heralde bunu en son yapacak borsalardan bir tanesi.  evet en aşağı %10 olursa daha faydalı olur. ya da bir alt limit belirlenir, onun üstüne çıkana 1 bilet garanti olabilir. yani kimine 3 tane çıkar kimine 4 tane çıkar,  4 kişi de 0 çeker şeklinde olmaması daha iyi olur.

çekiliş oldu ama ben başlıklarda eskisi gibi bana şu kadar bilet çıktı diye yazan yok eskisi gibi. bu ieo nun tek artı yönü vardı o da çıkmayanlara airdrop yapacak olmaları galiba. onu da nasıl dağıttılar pek anlamış değilim.gelen tokenler beleşte gelmiş olsa ederi var mı acaba?
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
August 26, 2019, 08:07:59 PM

Biraz telegram ortamlarında gezindim. Perlin niye böyle oldu diye. %5 ikramiye ihtimalli eline bilet geçmiş adam böyle dumplamaz.
Durum şüphelendiğim gibi çıktı dolaşımda çok fazla perlin var. Yani binance nasıl böyle acemilik yapıyor. İeo öncesi satışlarda satılan tokenlerin bir kısmı yada tamamı unlock olmuş projeyi koyma bir zahmet launchpad e. Hatta ieo öncesi satış yapanı hiç koyma.
Tamam hayat deneme yanılmada elim yanarmı diye elini ateşe sokmak niye.
Neyse bu eşşekliklerinden ders alırlar kesin millette sevinir helal cz nasıl hatalarından ders alıyor diye.
hata yapılır , ders alınır. Eşeklik , eşşekliktir yapılmaz.
Lydian
Hero Member

View Profile
August 26, 2019, 08:14:10 PM

binance ieo, kazanan biletler perl basina 0.07743 USD ödedi. su an fiyat 0,12 USD civari. güzel kar aslinda, cok fazla da x5, x10 beklememek lazim.
neyse, bana cikmadi zaten... biraz airdroptan gelmis ama o da 1 bnb falan ediyor... vakit bulur, canim isterse satar gecerim birazdan.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
August 27, 2019, 07:58:45 PM

yüksek ihtimalle binance bu perlin i bir şekilde pumplayacak ama bu çok zaman alabilir. bence bu ieo da 500 dolar alt limit yapmak çok yanlış bir seçimdi
gumusi
Full Member

View Profile
August 28, 2019, 08:27:40 AM

yüksek ihtimalle binance bu perlin i bir şekilde pumplayacak ama bu çok zaman alabilir. bence bu ieo da 500 dolar alt limit yapmak çok yanlış bir seçimdi

Hocam son iki ieoda da ciddi hatalar yaptilar gibi. Binance ekibi böyle hata yapmazdı ama belki bilerek yapılmış birşey olabilir. Bir önceki win yatırımcıya beklenen kazancı vermedi gibi.
Ama şu da bir gerçek ki binance kendisi her türlü para kazanıyor. Yatırımcının yüzü gülmez ise ieo lara olan ilgi azalacak gibi.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: