Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:17:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Brexit Anlaşmasızlığı Bitcoin’i Rekor Seviyelere Çıkartabilir  (Read 161 times)
a7pha (OP)
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

View Profile
August 09, 2019, 08:55:35 AM

Bazı kripto-para birimi analistlerine göre, İngiltere, Avrupa Birliği’ni bir anlaşma yapmadan terk ederse, önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatındaki yükseliş rekor seviyelere ulaşabilir.

Theresa May’in AB ile müzakere ettiği anlaşma Avam Kamarası’nda üç ayrı oylamada reddedilmişti.

Yeni Başbakan Boris Johnson ise 31 Ekim’de anlaşma olsa da olmasa da İngiltere’nin AB’den ayrılacağını söylüyor.

Brexit’te bir anlaşmasızlık oluşması durumu, pound’un, euro ve ABD doları dahil olmak üzere diğer ana para birimleri karşısında düşüşüne neden olabilir.

İngiltere’nin Avrupa’dan ayrılması için geçerli olan son Brexit’in tarihi 31 Ekim 2019 olarak belirlendi.

Boris Johnson, Brexit’in 31 Ekim’de anlaşma ile ya da anlaşma olmadan gerçekleşeceğini, bunun Birleşik Krallık ve küresel pazarlar için daha geniş çapta bir felaket olacağına dair bazı iddialarda bulundu.

İngiliz Sanayi Konfederasyonu (CBI) direktörü Carolyn Fairbairn, Financial Times’da yayınlanan bir yazıda, anlaşmasızlıkla son bulan bir Brexit’in “ekonomik kaosa sebep olabileceğini” söyledi.

Blockchain firması CommerceBlock CEO’su, Nicholas Gregory, bunun doğru olması durumunda, Bitcoin’in küresel ekonomi içindeki yerinin kökten değişebileceğini iddia ediyor.

Nicholas Gregory:

“2020’de, giderek daha fazla popülist ve politik olarak dengesiz bir dünyanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin güvenli bölge statüsünü güçlendirmesini bekliyoruz. Eğer merkez bankaları tekrar tekrar basılan parayı artırmaya geri dönerse, temini kesilen Bitcoin gibi kripto para birimleri için durum daha da güçlendirilecektir. Merkez bankası para arzını her arttırdığında, bu fiat’ın tabutunda bir başka çivi olacak. ”

Haber: https://btcmagazin.com/brexit-bitcoini-rekor-seviyelere-cikartabilir/
1715411821
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715411821
Reply with quote  #2

1715411821
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715411821
Hero Member
*

Ignore
1715411821
Reply with quote  #2

1715411821
Report to moderator
1715411821
Hero Member
*

Ignore
1715411821
Reply with quote  #2

1715411821
Report to moderator
1715411821
Hero Member
*

Ignore
1715411821
Reply with quote  #2

1715411821
Report to moderator
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
August 09, 2019, 06:46:18 PM

hiç zannetmiyorum alakası yok. btc ile

Bitcoin
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
August 09, 2019, 07:02:47 PM

Kurulmaya çalışılan bağlantı bana göre birbirine çok uzak uzak iki nokta halinde. Evet tabii ki de poundun da değerinin diğer paralar karşısında sallanmaya başlaması insanları biraz tedirgin eder ama rekor seviye beklentilerini karşılar mı bilmiyorum.

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
August 09, 2019, 07:26:46 PM

uzak olaylar asıl mesele çindeki gelişmeler ordaki hareketler btc yi etkiler.

XxX
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
August 09, 2019, 07:51:24 PM

Brexitin bu tarz bir etki yapacağını söylemek aşırı zorlama bir yorum olmuş. Konunun kripto paralarla bu kadar alakasız olduğu bir konuyu bu şekilde malzeme yapmak biraz insanları aklıyla alay etmek oluyor bence.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
September 19, 2019, 11:17:11 PM

Ben de Brexit'in kripto paralar için bir avantaj haline gelebileceğine inanmayanlardanım. Şayet olsa bile çok dolaylı bir şekilde olur ki yine de bağlantı kurabilmek zor gözüküyor.

buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
September 20, 2019, 02:54:38 PM

brexit de yapabilir ama bence çin ve amerika arasındaki ticaret savaşları buna daha çok etki edecek gibi gözüküyor, belirsizlik artınca fiyat artacak gibi gözüküyor
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 04, 2019, 11:36:29 AM

Ben de Brexit'in kripto paralar için bir avantaj haline gelebileceğine inanmayanlardanım. Şayet olsa bile çok dolaylı bir şekilde olur ki yine de bağlantı kurabilmek zor gözüküyor.

Bende öyle düşünüyorum zaten bildiğim kadarıyla tüm avrupa ülkelerinin aksine ingiliztere kendi para birimini kullanıyor. Diğer avrupa ülkeleri ortak para birimi euroyu kullanırken İngilitere bu konuda milliyetçi yaklaşarak ekonomisini diğerlerinin üzerinde tutuyor. Avrupa birliğinden çıktıkları zamanda ekonomide herhangi bir dalgalanma yada kayma olacağını sanmıyorum bu sebebten ötürü.

Ama mesela ingiltere yerine Almanya olmuş olsa çok farklı olabilirdi. Onların Markı bir dönem çoğu ülkede etkili idi.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
October 04, 2019, 12:07:59 PM

İki konunun birbiriyle nasıl bir alakası olduğunu benim cahil kafam çözemedi, çözebilen olursa açıklamasını memnuniyetle dinleriz, kripto para piyasalarında saçma bir alışkanlık var, her konuyu kripto paralarla bağdaştırmaya çalışmak gibi.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 04, 2019, 05:08:13 PM

Kurulmaya çalışılan bağlantı çok zor ve uzak bir ihtimal olarak görünüyor bana. O artı bu artı şu üstüne de biraz diğerinden denilerek kıyamet senaryosu tarzında yapılan bir bağdaştırma. İngiltere bir şekilde kendini kurtarır olağan durumuna devam eder. Piyasada dalgalanma olur mu illa ki olur ama dengeleri değiştirip alt üst edecek bir pozisyon yaşanmaz.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 05, 2019, 02:05:24 PM

Brexit demek Euro da  İstikrarsızlık demek bir parada istikrarsızlık olduğunda bu paranın yatırımcıları farklı enstrümanlara gönderirler paralarını. Dolarda da bu böyle dolara güven azaldıkça Bitcoin altın hisse senetleri gibi şeylerin değeri artıyor. Euroda da bu gerçekleşebilir.  brexit gerçekleşirse ki ben gerçekleşeceğini düşünmüyorum Euro da istikrarsızlık artar. Euro da istikrarsızlık arttıkça Bitcoin piyasalarının da yavaş yavaş hareketlendirir.
/GeertJohan
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
October 05, 2019, 02:35:20 PM

Brexit sonucuna az bir zaman kaldı ve her kafadan ayrı bir ses çıkmaya devam ediyor. Olası bir ayrılış halinde dengeler değişecektir. Pound diğer paralar üzerindeki etkisini biraz kaybeder gerileme yaşar evet ve bunun karlı çıkanı da kripto paralar olabilir. İnsanlar daha rahat anladıklarına, güvende hissettiklerine gitme eğilimini yine gösterirler.
hxtop
Hero Member

Activity: 1071
Merit: 500

View Profile
October 05, 2019, 06:56:26 PM

Brexitin bu tarz bir etki yapacağını söylemek aşırı zorlama bir yorum olmuş. Konunun kripto paralarla bu kadar alakasız olduğu bir konuyu bu şekilde malzeme yapmak biraz insanları aklıyla alay etmek oluyor bence.

Evet brexit değilde daha çok Amerika-İran gerginlikleri etkileyebilir diye düşünüyorum. Hatta bu suriyedeki olaylar eğer ortadoğuda bir tetiklenme oluşturursa o zaman bitoinde asıl şov başlar. Savaşın acı yönünü konuşmak istemiyorum ama örneğin yıllar önce suriyede kuyumcu olan biri Türkiyeye yada başka bir ülkeye kaçarken malını nasıl taşımış olabilir? Servet taşımak nakit para ile altın ile olabilecek iş değil. Savaş zamanlarında ne atmler ne bankalar size hizmet vermezler çünkü onlarda batar yada kaçarlar.

Beklenen ortadoğu savaşı yaklaşır yada sinyalleri belirginleşirse tüm ortadoğu bitcoine yüklenir.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
October 05, 2019, 07:34:10 PM

Brexit konusu çok uzun zamandır gündemde olduğu için çok etkili olacağını düşünmüyorum. Kripto para piyasasına yarayacak en önemli olay yaklaşmakta olan ödül yarılanma zamanıdır. Bence bu zamanda bundan daha iyi motivasyon unsuru olamaz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: