Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:14:31 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Perlin IEO'su Kaç X Yapar?  (Voting closed: August 23, 2019, 04:00:38 PM)
2x - 1 (2.6%)
3x - 6 (15.8%)
4x - 5 (13.2%)
5x - 8 (21.1%)
6x - 1 (2.6%)
7x - 3 (7.9%)
8x - 3 (7.9%)
9x - 3 (7.9%)
10x - 4 (10.5%)
2x'ten az - 1 (2.6%)
Fikrim yok. - 3 (7.9%)
Total Voters: 26

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: [Anket] Perlin IEO'su Kaç X Yapar?  (Read 264 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 13, 2019, 04:00:38 PM
Last edit: August 13, 2019, 04:18:56 PM by Kalemder

Affınıza sığınaraktan ufak bir anket açmak istedim.

* 3 seçeneğe kadar seçim yapabilirsiniz. (Özgül ağırlığı bulmak için)
* Anketin süresi 10 gündür. (Claim'den bir gün öncesi)
* İstediğiniz zaman fikrinizi değiştirebilirsiniz. (Gelişmelere göre değişebilir fikirler)
* Lütfen gerçek görüşünüzü paylaşın. (Lütfen...)

Ieo tartışmalarını diğer mevcut konulardan sürdürebilirsiniz.
Burada sadece kamuoyu yoklaması yapmak istiyorum.
İsterseniz seçiminizi ve bunla alakalı fikrinizi burayada yazabilirsiniz.

Teşekkürler...

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
August 13, 2019, 04:51:21 PM

4-5x aralığı olabilir.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 13, 2019, 04:54:50 PM

4-5x aralığı olabilir.

İşte yorumunu beklediğim adam! Smiley
Etiketlemeyi düşünüyordum bende seni hocam.
Varmı OTC, tezgah altı piyasa? Dedikodu.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ziya1453
Full Member

View Profile
August 13, 2019, 05:23:48 PM

4-5x aralığı olabilir.

İşte yorumunu beklediğim adam! Smiley
Etiketlemeyi düşünüyordum bende seni hocam.
Varmı OTC, tezgah altı piyasa? Dedikodu.

eksik olmayın bilmukabele. biraz zaman olduğu için otc piyasası biraz düşük yükselir  tahminim zamanla. alıcılar 3x , satıcılar 5-6x istiyor şu an. bide ikramiye çıkmamış biletleri 100 usd civarına satıyorlar.
aslen perlin çok daha iyisini yapacak işti elrond , matic yada harmony den sonra gelseydi en az 7x-8x garantiydi ama win den kalın acımsı tad malesef  açılış değerini aşağı çekecektir. tabi bu cz burnunu sokmazsa yapacağı rakamlar , cz ieo işini gazlamak adına müdahale ederse çok fazlasını rahat yapar.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
August 13, 2019, 06:01:09 PM

Perlin otc  0.2 usd civarı satıldı, bgnde 2.5 usd den yeni bir pool açılmıştı, poollarda ciddi bir miktar perlin satışı oldu, eğer binance depositi poollarda satılan tokenlara trade öncesi açarsa 3x den fazlasını beklemiyorum. Ama deposit kapalı kalırsa bir miktar daha yukarda açılabilir. Maksimum beklentim 5x ama, daha fazlası zor gözüküyor.
Ankette de 3x işaretledim.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 13, 2019, 06:17:26 PM

@Ziya, @Goraset nerden takip ediliyor bunlar? 100 dolar iyi para bilet başına bu arada. Bilgiler için teşekkürler. Oldukça faydası oluyor fikir edinmek adına. İlk dakika hazır olacağım bende duruma göre satış için.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
goraset
Legendary
*

View Profile
August 13, 2019, 06:43:26 PM

@Ziya, @Goraset nerden takip ediliyor bunlar? 100 dolar iyi para bilet başına bu arada. Bilgiler için teşekkürler. Oldukça faydası oluyor fikir edinmek adına. İlk dakika hazır olacağım bende duruma göre satış için.

Benİm takip ettiğim bir kaç tane discord ve telegram kanalı var. Beğendiğim projelere yatırımda yaptım ama ieo lardan sonra,  pek tadı kalmadı.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 13, 2019, 06:51:12 PM

2.5 dolardan pool dediniz kastınız neydi tam olarak ne demek bu hocam?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
August 13, 2019, 06:52:39 PM

Bu Binance IEO'larından birisi fena patlayacak ama hangisi çok merak ediyorum. Açıkçası WINk bu patlayan olabilir diyordum ama beni şaşırttılar. Perlin'den biraz daha iyi performans gelebilir diye düşünüyorum ama bu da ters köşe yapar mı diye düşünmeden edemiyorum...
goraset
Legendary
*

View Profile
August 13, 2019, 08:37:05 PM
Merited by teramit (1)

Konuya tamamen uzaksınızı sanırım. Kısaca özetlemeye çalışayım. Perlin örneğinden gidelim.
Mesela perlinde  bir seed iki de private satış yapılmış ieo dan önce .
İşte buralardan alanlar belli bir kar ile borsaya girişi beklemeden satıyor. Ama tokenlar borsaya giriş ile birlikte teslim ediliyor.  Yada private de belli kilitleme periyodu varsa o süreye göre teslim ediliyor. Ama bu satışlar 1-2 etherlil değil en az 100 ether oluyor, 1000-1500 etherlik olanlarıda gördüm.
İşte  çoğu kişi 100 ether be katlarını veremeyeceği için, bir araya gelip havuz oluşturuyorlar, herkes  kendi yatırımını yapıyor, sonrada gelen tokenlar herkesin yatırımı ölçüsünde bölüştürülüyor.
Primablock diye bir site var, ether smart contrat ile çalışıyor, gayet başarılı.
Bu pool olayına aracılık eden gruplar var, çoğu discorda ,kendi komisyonunu  da alıyorlar,  privateden alıpta satış yapmak isteyenlerle, alım yapmak isteyenlere aracılık ediyorlar.
Ama bu işler oldukça riskli örneğin elronda pooldan girmiştim, girdiğim zaman binance ieo açıklanmamıştı, ieo açıklanınca satıcı satmaktan vazgeçti
Birde certik diye bir proje var çok beğendim, pooldan 5 ether attım, kesin binance ieo yapar diye bekliyordum. 6 ay olmuştur  halen bekliyorum bakalım.Bir türlü ieo açıklanması.

Son olarak son dönemde ieo satış fiyatları private satış altında olduğu için poollara rağbet azaldı. Çünkü pooldan satan karını koyup satıyor. İeo fiyatının iice  üstüne çıkıyor alımı fiyatı, o yüzden girmek mantıklı gelmiyor
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
August 14, 2019, 08:00:30 AM

vay anasını ne olaylar dönüyormuş Cheesy bizler de burada x3-x5 yapar mı diye düşünüyoruz. ankete x3 diyecektim ama @goraset'in yukarıda yazdıklarından sonra fikrim  tamamen değişti:  Neden 100 kat kazanmayalım? Çok zor değil sanki..
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
August 14, 2019, 08:38:34 AM

Herkes alismis 5x diyor direk ya da gonullerden gecen beklwntiler bu sekilde Smiley bence fiyat yuksek oldugu icin 2x falan ancak olacsktir.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 14, 2019, 08:39:58 AM

Konuya tamamen uzaksınızı sanırım. Kısaca özetlemeye çalışayım. Perlin örneğinden gidelim.
Mesela perlinde  bir seed iki de private satış yapılmış ieo dan önce .
İşte buralardan alanlar belli bir kar ile borsaya girişi beklemeden satıyor. Ama tokenlar borsaya giriş ile birlikte teslim ediliyor.  Yada private de belli kilitleme periyodu varsa o süreye göre teslim ediliyor. Ama bu satışlar 1-2 etherlil değil en az 100 ether oluyor, 1000-1500 etherlik olanlarıda gördüm.
İşte  çoğu kişi 100 ether be katlarını veremeyeceği için, bir araya gelip havuz oluşturuyorlar, herkes  kendi yatırımını yapıyor, sonrada gelen tokenlar herkesin yatırımı ölçüsünde bölüştürülüyor.
Primablock diye bir site var, ether smart contrat ile çalışıyor, gayet başarılı.
Bu pool olayına aracılık eden gruplar var, çoğu discorda ,kendi komisyonunu  da alıyorlar,  privateden alıpta satış yapmak isteyenlerle, alım yapmak isteyenlere aracılık ediyorlar.
Ama bu işler oldukça riskli örneğin elronda pooldan girmiştim, girdiğim zaman binance ieo açıklanmamıştı, ieo açıklanınca satıcı satmaktan vazgeçti
Birde certik diye bir proje var çok beğendim, pooldan 5 ether attım, kesin binance ieo yapar diye bekliyordum. 6 ay olmuştur  halen bekliyorum bakalım.Bir türlü ieo açıklanması.

Son olarak son dönemde ieo satış fiyatları private satış altında olduğu için poollara rağbet azaldı. Çünkü pooldan satan karını koyup satıyor. İeo fiyatının iice  üstüne çıkıyor alımı fiyatı, o yüzden girmek mantıklı gelmiyor

Detaylı bilgilerndirme için çok teşekkürler. Merit gönderecektim ama kalmamış.

Bu tarz şeyleri duymuştum daha önce. Ama detayını bilmiyordum. Bunun gibi mevzularda aşırı dolandırıcılıklar oluyor. Güvenilir ve güvenilir olmayanı nasıl ayırt edebiliyorsunuz? Sonuçta token'lar adamın hesabında kilitli. Parayı alır, zamanı gelincede transferi yapmaz. Kaybedeceği bir itibar kaybı da yoksa her şey yanına kar kalır.

Bu forumda telegram gurubu admininden özel satış alacam diye 500 bin dolarlık dolandırılan arkadaş tanıyorum.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ziya1453
Full Member

View Profile
August 14, 2019, 08:44:11 AM

aynen Goraset in dediği gibi telagram ve discord üzerinden takip ediliyor. en yoğun telegram grubunun linkini atıyorum. dolandırıcısı boldur yanlız. grup adminleri genelde escrow luk yapar.
https://t.me/MarketICOBOG

pool işinde güven işi şöyle oluyor. https://primablock.com/ tarzı pool programları var en güveniliri bu zaten. havuzu bunun üzerinden düzenlendiği için dolandırıcılık riski pek kalmıyor.
bu arkadaşta en meşur pool yapanlardan biri. prima kullanır. tabi kripto işinde kesin güvenilirdiye bir şey yoktur.
https://t.me/diddycarterico
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 14, 2019, 08:51:09 AM

Harika paylaşım @Ziya1453, bu tarz ortamlarda insanlar birbirine nasıl güveniyor? Ne tür kriterleri, itibarı yada güvenceleri ortaya koymaları gerekiyor karşı tarafın? Acaba tecrübelerini paylaşabilir misin hocam?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ziya1453
Full Member

View Profile
August 14, 2019, 09:01:46 AM

Harika paylaşım @Ziya1453, bu tarz ortamlarda insanlar birbirine nasıl güveniyor? Ne tür kriterleri, itibarı yada güvenceleri ortaya koymaları gerekiyor karşı tarafın? Acaba tecrübelerini paylaşabilir misin hocam?

hocam telegramda mesala yukardaki grupta kullanıcı yaptığı her başarılı işlemde bir yıldız alıyor. mesela #trades 14⭐️ yazıyorsa vatandaşın 14 kere alıcı yada satıcı olarak düzgün ticareti olmuş ve karşıdan olumlu yorum almış demek. bu yıldızları ve dolandırıcıları adminler takip ediyor. yani yalandan kendine yıldız yazanlar adminlerin gözünden pek kaçmıyor.  direk dolandırıcılar ise banlanıyor. bu grupta adminler takip konusunda baya başarılı.
bana son binance hesabı gerekti 0,1 ether e bir sürü ilan vardı ben 0.3 ethereden aldım çünkü 0.1 ethere satanların tek trade leri yoktu. 0.3 ethere satanın 15 yıldızı vardı. escrow kullanmadım.
bunun harici hacim büyükse(tabi takıntılı biriyseniz küçüksede olur) ,escrow kullanıyorsunuz. grup adminleri sembolik bir komisyon karşılığı aracılık yani escrow luk yapıyor.
tabi asla kesin güvende değilsiniz en son büyük otc gruplarından birinin admini 1 milyon usd ye yakın kriptoyla tası tarağı toplayıp kaçmıştı.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
August 14, 2019, 10:09:56 AM

Gönüller 10x ve fazlası tabiki ama aklımdan geçen 3x veya 4x. Bu şekilde de işaretledim zaten. Pek projeyi araştırmadım zamanım da yok, ama son ieo gösterdiki öyle hayal kurmayla olmuyor bu x'ler.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
August 14, 2019, 12:23:04 PM

x4, x5 ve x10 seçeneklerine oy verdim çünkü bu projeden minimum x4 gibi bir getiri bekliyorum. Proje oldukça kaliteli ve ekip de oldukça çalışkan. Eğer ki piyasa koşulları çok kötü olmazsa ve her şey yolunda giderse zaten Launchpad fiyatının x3 yapacağı neredeyse garanti gibi. Özellikle önceki satışlarda yer alan 0.20$ fiyatı da düşünmek gerekirse ve bu projenin arkasında Binance desteğinin olduğunu da düşünmek gerekirse bu sebeple minimum x3 ve x5 aralığında bir fiyata garanti gözü ile bakıyorum. Bir diğer yandan x10 seçeneğine de oy vermemdeki sebep olası bir sürpriz olması nedeniyledir çünkü son IEO projesinde yatırımcılar pek memnun olamadı. Elbette fiyat bazında x10 gibi seçenekler çok mantıklı görünmüyor olsa da yatırımcıların bir kısmının bu fiyat seviyesinden satış yapabileceğini düşünüyorum. Tek bilet hakkım ile bende çekilişte şansımı deneyeceğim fakat bilet kazanabileceğim konusunda pek fazla bir ümidim yok. Yine de olası bir bilet ile kendi analizlerime bağlı olarak en az 1.500$ cebe atacağım garanti gibi görünüyor. Smiley
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
August 14, 2019, 04:31:31 PM

...bide ikramiye çıkmamış biletleri 100 usd civarına satıyorlar...

hangi biletler onlar? binance launchpad'dekiler degil sanirim? binance'da biletlerin satilabildigini görmedim hic, aslinda güzel fikir...
biletler gelir gelmez, cekilise kadar biletleri satabilsek...
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 14, 2019, 04:53:14 PM

...bide ikramiye çıkmamış biletleri 100 usd civarına satıyorlar...

hangi biletler onlar? binance launchpad'dekiler degil sanirim? binance'da biletlerin satilabildigini görmedim hic, aslinda güzel fikir...
biletler gelir gelmez, cekilise kadar biletleri satabilsek...

Telegram gibi platformlarda ticareti yapılıyormuş hocam bunların. Sinekten atom işlemcisi yapar bu zeka Smiley Bencede çok makul ve mantıklı. Gerçi şimdi 2 3 tane çıksa 1500 dolardan x5 yapsa... 7500 dolar ediyor. Hahaha sonra vazgeçiyor insan.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄