Bitcoin Forum
April 27, 2024, 05:16:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Pi mreža - novi coin koji se majnuje samo mobitelom  (Read 2668 times)
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
April 03, 2020, 10:29:43 PM
 #81

Evo, netko je otvorio temu u scam accusation https://bitcointalk.org/index.php?topic=5237735.0

Meni osobno zanimljiv dio (prevedeno):
Quote
U white paper-u pričaju o crypto valutama. Tko god ga pročita biti će zbunjen
Sve mi se čini da ću morati tamo reći da nitko nema pojma koja je svrha ovog tokena  Cheesy
1714194979
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714194979

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714194979
Reply with quote  #2

1714194979
Report to moderator
1714194979
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714194979

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714194979
Reply with quote  #2

1714194979
Report to moderator
1714194979
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714194979

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714194979
Reply with quote  #2

1714194979
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bitdonator (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1223
Merit: 1002


View Profile
April 04, 2020, 02:28:19 AM
 #82

Quote
Pa zato jer smo govorili kada coin izade na mjenjacicu...i eto sto je bilo sa etn? Mogao si zaraditi 10 puta vise i onda dump..
Pa upravo to, pump i dump.
Quote
Mogao si spomenuti i btc kada mu je prvi put pala cijena onako nisko pa reci tada da je sh1t coin
Osim što bitcoin nije shitcoin i pump i dump. Zašto bih uostalom spomenuo bilo što? Odgovaram na tvoj post.
Quote
Ovaj ostatak pitanja je kao kada netko dode na forum i rece kako uploadati video na youtubeu koju bi prije saznao ako guglas nego da ti netko tu pise..
Čekaj malo, jel ja tebe pokušavam uvesti u šemu ili ti mene? Molim te objasni tu shemu za ljude koji ne znaju guglat:

1) Što znači da se izrudaren Pi briše?
2) Gdje bude završio taj Pi
3) Kolko Pi developeri imaju?
4) Koliko ukupno Pi ima?
5) Koja je svrha Pi?
6) Koja je svrha Pi?
7) Koja je svrha Pi?
8  Koja je svrha Pi?

Da si se malo potrudio da istražiš, našao bi njegovu svrhu  Smiley
Pi je napravljen sa idejom da približi kriprovalute običnom, tehnicki nepotkovanom
čoveku. Nemaju svi skupe ASIC masine, rigove sa karticama itd... ali zato svi imaju smartphone.

Pi jos nema blockchain i tek je sve u test fazi.
U pitanju je ogroman projekat koji zahteva jaku infrastrukturu  (nodove) zbog ogromnog broja korisnika.
slackovic
Legendary
*
Online Online

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
April 04, 2020, 07:37:32 AM
 #83

Quote
Pa zato jer smo govorili kada coin izade na mjenjacicu...i eto sto je bilo sa etn? Mogao si zaraditi 10 puta vise i onda dump..
Pa upravo to, pump i dump.
Quote
Mogao si spomenuti i btc kada mu je prvi put pala cijena onako nisko pa reci tada da je sh1t coin
Osim što bitcoin nije shitcoin i pump i dump. Zašto bih uostalom spomenuo bilo što? Odgovaram na tvoj post.
Quote
Ovaj ostatak pitanja je kao kada netko dode na forum i rece kako uploadati video na youtubeu koju bi prije saznao ako guglas nego da ti netko tu pise..
Čekaj malo, jel ja tebe pokušavam uvesti u šemu ili ti mene? Molim te objasni tu shemu za ljude koji ne znaju guglat:

1) Što znači da se izrudaren Pi briše?
2) Gdje bude završio taj Pi
3) Kolko Pi developeri imaju?
4) Koliko ukupno Pi ima?
5) Koja je svrha Pi?
6) Koja je svrha Pi?
7) Koja je svrha Pi?
8  Koja je svrha Pi?

Da si se malo potrudio da istražiš, našao bi njegovu svrhu  Smiley
Pi je napravljen sa idejom da približi kriprovalute običnom, tehnicki nepotkovanom
čoveku. Nemaju svi skupe ASIC masine, rigove sa karticama itd... ali zato svi imaju smartphone.

Pi jos nema blockchain i tek je sve u test fazi.
U pitanju je ogroman projekat koji zahteva jaku infrastrukturu  (nodove) zbog ogromnog broja korisnika.


Ja isto nemam skupe ASIC mašine niti rigove s karticama, a imam razne kripto valute. Zamisli to!

Uostalom, kako ćeš sa Pi coinom približiti kripto valute običnim, tehnički nepotkovanim ljudima ako Pi nije kripto valuta? Sam si rekao da nema blockchain pa samim time nije kripto valuta. Znači da Pi tehnički nepotkovane ljude dovodi u zabludu jer im "prodaje muda pod bubrege" (prikazuje im Pi kao kriptovalutu koja to nije). To što je u testnoj fazi ne znači ništa. Hrpa projekata je u testnoj fazi (testnet) pa možeš slati coine/tokene drugima. Ovdje to ne možeš. Prema tome imaš hrpu Pi s kojima možeš... Što? Kako ćeš tehnički nepotkovane osobi pomoću Pi pokazati kako se šalje kriptovaluta kad Pi ne možeš poslati?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
April 04, 2020, 11:48:19 AM
 #84

Da si se malo potrudio da istražiš, našao bi njegovu svrhu  Smiley
Tko je otvorio temu i pokušava skupiti referale, ti ili ja?
Pi je napravljen sa idejom da približi kriprovalute običnom, tehnicki nepotkovanom
čoveku.
Ja isto nemam skupe ASIC mašine niti rigove s karticama, a imam razne kripto valute. Zamisli to!
Da nisi supermen?
Uostalom, kako ćeš sa Pi coinom približiti kripto valute običnim, tehnički nepotkovanim ljudima ako Pi nije kripto valuta? Sam si rekao da nema blockchain pa samim time nije kripto valuta. Znači da Pi tehnički nepotkovane ljude dovodi u zabludu jer im "prodaje muda pod bubrege" (prikazuje im Pi kao kriptovalutu koja to nije). To što je u testnoj fazi ne znači ništa. Hrpa projekata je u testnoj fazi (testnet) pa možeš slati coine/tokene drugima. Ovdje to ne možeš. Prema tome imaš hrpu Pi s kojima možeš... Što? Kako ćeš tehnički nepotkovane osobi pomoću Pi pokazati kako se šalje kriptovaluta kad Pi ne možeš poslati?
Polako, prvo KYC, brojevi telefona, broj kućnih ljubimaca i stanje tekućeg računa pa onda slanje Pi. Svašta, cryptovaluta za "običnog tehnički nepotkovanog čovjeka", jebeš problema sa ostalim cryptovalutama, pogotovo sa bitcoinom gdje moraš biti jako tehnički potkovan da instaliraš wallet, skeniraš QR i onda ga pošalješ ili primiš...

Al dobro, bar smo saznali svrhu: "može se rudariti"  Cheesy
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
April 04, 2020, 07:19:20 PM
Merited by marlboroza (2), examplens (1)
 #85


Al dobro, bar smo saznali svrhu: "može se rudariti"  Cheesy

samo sto se bas rudariti ne moze, jer je dovoljno da se logujes jednom dnevno, kliknes dugme, i ugasis telefon, iz mog ugla to veze nema sa rudarenjem, a verujem i iz svakog drugog

ali evo, pogledao sam odredjene linkove, posto promoteri nisu spremni da daju odgovor, i iz toga se moze zakljuciti da je cilj Pi mreze da se stvori sigurna grupa, odnosno da za svakog koga zelis da pridruzis ti prakticno garantujes da je siguran, da bi onda svi oni validirali transakcije

citat sa https://finance.yahoo.com/news/pi-network-launches-mobile-cryptocurrency-100000466.html
Pi's breakthrough technology harnesses the power of members' social networks to allow everyday people to contribute to the security of the currency. When Pi members vouch for each other as trustworthy, together they form a network of interlocking "security circles" that determines who can validate transactions on Pi's ledger

nacin da trazis da se ljudi registruju preko tvog linka sa foruma sigurno nije u skladu sa stvaranjem sigurne grupe, ali ostavicu to onima koji postavljaju linkove da procene

drugi cilj je da se smanji uticaja rudarenja na proizvodnju CO2, sto se navodi kao glavna mana BTC-a, pa se predlaze low effort rudarenje, koje ustvari i nije rudarenje, nego stvaranje mreze sigurnih referal-a, na osnovu koji dobijas bodove, a oni to zovu rudarenje, odnosno "security circle" princip autentifikacije

citat sa https://cointelegraph.com/news/stanford-grads-crypto-network-hits-half-a-million-users-in-6-months
Rather than mining via a compute-intensive algorithm, Pi’s ledger is secured by a system wherein users vouch for each others’ trustworthiness

citat sa https://www.stanforddaily.com/2019/09/16/stanford-grads-develop-cryptocurrency-for-smartphone-users-to-increase-its-accessibility/
These interlocking “security circles” create a global trust graph showing who can be trusted to record transactions.

ocigledno su oni koji postavljaju referal link na forum, spremni da garantuju u buducnosti za svakog da moze upravljati i validirati transakcije Smiley , odnosno plan je da umesto ASIC kartice koristis svoj imenik ljudi koje poznajes i u koje si siguran (ko je nekada bio na kursu za bilo koji MLM, to je prva recenica kad se zavrsi kurs - A sad pogledajte vas imenik najcesce koriscenih poziva i iskoristite to odmah)



big_daddy
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
April 06, 2020, 09:43:52 AM
 #86

drugi cilj je da se smanji uticaja rudarenja na proizvodnju CO2, sto se navodi kao glavna mana BTC-a, pa se predlaze low effort rudarenje, koje ustvari i nije rudarenje, nego stvaranje mreze sigurnih referal-a, na osnovu koji dobijas bodove, a oni to zovu rudarenje, odnosno "security circle" princip autentifikacije

to sta se za proizvodnju struje koriste i dalje fosilna goriva ili nuklearni reaktori su krive neke vise sile, koje su slijepo glupe i ne zele preci na Zelenu enegiju...
BTC rudarenje nije toliko stetno, stetna je industija koja ne zeli doprinjeti eko sustavu

mah...

If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
Bitdonator (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1223
Merit: 1002


View Profile
April 19, 2020, 02:32:45 PM
 #87

Oni koji su ucestvovali u transfer test programu
su razmenjivali prave physical stvari u zamenu za Pi.
Izgledi su da ce se pocetna cena kretati oko
10$. 
Trenutno se 1 Pi moze zaraditi za 1 sat sa oko 9-10
aktivnih referala i popunjenim security circle.

Jos jednom link za reg sa mobitela:

www.minepi.com/hexom

invite code: HEXOM
-CryptoViking-
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 335


https://t.me/CRYPTOVlKING


View Profile
April 19, 2020, 03:02:27 PM
Merited by marlboroza (1)
 #88

Oni koji su ucestvovali u transfer test programu
su razmenjivali prave physical stvari u zamenu za Pi.
Izgledi su da ce se pocetna cena kretati oko
10$. 
Trenutno se 1 Pi moze zaraditi za 1 sat sa oko 9-10
aktivnih referala i popunjenim security circle.

Jos jednom link za reg sa mobitela:

www.minepi.com/hexom

invite code: HEXOM

Ako to bude cijena , ja otkrivam identitet i vadim si bubreg.
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1988
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
April 19, 2020, 04:50:54 PM
 #89



Ako to bude cijena , ja otkrivam identitet i vadim si bubreg.

Otkrijem vam ja njegov identitet za $10 (OBO)

LOL
-CryptoViking-
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 335


https://t.me/CRYPTOVlKING


View Profile
April 19, 2020, 05:57:13 PM
 #90



Ako to bude cijena , ja otkrivam identitet i vadim si bubreg.

Otkrijem vam ja njegov identitet za $10 (OBO)

LOL

Trebao si bar 30 zlatnika traziti, Judo!  Grin
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1988
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
April 19, 2020, 06:04:14 PM
 #91



Ako to bude cijena , ja otkrivam identitet i vadim si bubreg.

Otkrijem vam ja njegov identitet za $10 (OBO)

LOL

Trebao si bar 30 zlatnika traziti, Judo!  Grin

Kriza je Miki, daj šta daš Cheesy
slackovic
Legendary
*
Online Online

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
April 20, 2020, 10:44:58 AM
 #92

Oni koji su ucestvovali u transfer test programu
su razmenjivali prave physical stvari u zamenu za Pi.
Izgledi su da ce se pocetna cena kretati oko
10$. 
Trenutno se 1 Pi moze zaraditi za 1 sat sa oko 9-10
aktivnih referala i popunjenim security circle.

Jos jednom link za reg sa mobitela:

www.minepi.com/hexom

invite code: HEXOM

Super su mi ova predviđanja kakva će cijena biti jednom kad izađe na burzu. Da su ta predviđanja točna, ne bi sad sjedio u uredu nego bi od zarada u bounty kampanjama imao svoj otok na kojem bi bio izoliran i od korone i od ovakvih predviđanja.

Daj mi samo reci zašto se onda nekakav Pi Network (IOU) token na nekoj FUBT burzi trguje po cijeni $0.36?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
April 20, 2020, 10:52:12 AM
 #93

Daj mi samo reci zašto se onda nekakav Pi Network (IOU) token na nekoj FUBT burzi trguje po cijeni $0.36?

da li se negde moze stvarno prodati po ovoj ceni, ja mislim da je to nemoguce, s obzirom na trenutno stanje projekta, ako postoji mogucnost ja bi ovo sto imam odmah prodao, i pobegao od ovog projekta sto je moguce dalje, mozes li da das neki link za to?
a mogu i direktno ovima sto ocekuju $10, ili znaju da je to realna cena, za mene je i ovih $0,36 magicno visoko
slackovic
Legendary
*
Online Online

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
April 20, 2020, 10:56:35 AM
 #94

Daj mi samo reci zašto se onda nekakav Pi Network (IOU) token na nekoj FUBT burzi trguje po cijeni $0.36?

da li se negde moze stvarno prodati po ovoj ceni, ja mislim da je to nemoguce, s obzirom na trenutno stanje projekta, ako postoji mogucnost ja bi ovo sto imam odmah prodao, i pobegao od ovog projekta sto je moguce dalje, mozes li da das neki link za to?
a mogu i direktno ovima sto ocekuju $10, ili znaju da je to realna cena, za mene je i ovih $0,36 magicno visoko

Nemam pojma kako se može prodavati nešto što još nema niti svoj blockchain. Spominje se nekakav IOU token... Uglavnom, ne da mi se istraživati. Kratko sam "googlao" i pronašao sam ovu stranicu koja spominje burzu FUBT. Ako uspiješ prodati, javi da i ja svoje utrpam Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
April 20, 2020, 11:35:11 AM
Merited by examplens (1)
 #95

Daj mi samo reci zašto se onda nekakav Pi Network (IOU) token na nekoj FUBT burzi trguje po cijeni $0.36?

da li se negde moze stvarno prodati po ovoj ceni, ja mislim da je to nemoguce, s obzirom na trenutno stanje projekta, ako postoji mogucnost ja bi ovo sto imam odmah prodao, i pobegao od ovog projekta sto je moguce dalje, mozes li da das neki link za to?
a mogu i direktno ovima sto ocekuju $10, ili znaju da je to realna cena, za mene je i ovih $0,36 magicno visoko

Nemam pojma kako se može prodavati nešto što još nema niti svoj blockchain. Spominje se nekakav IOU token... Uglavnom, ne da mi se istraživati. Kratko sam "googlao" i pronašao sam ovu stranicu koja spominje burzu FUBT. Ako uspiješ prodati, javi da i ja svoje utrpam Grin

ma nema nista od toga, napravio sam malu racunicu i evo otprilike ovako - ima nekih 4 miliona ljudi u mrezi, ajde nek je pola aktivno, ali moze se uzeti da ako ja imam 1000 Pi kao totalno neaktivan, verovatno se moze uzeti kao prosek, znaci 4 milijarde Pi u opticaju, po 0,36 to je otprilike oko 1,44 milijarde USD, odnosno top 10 na CMC listi, cisto sumnjam da je moguce, a sa $10, to je 40 milijardi, ostaje samo BTC iznad, hehehe

a s druge strane, neka svako uzme 1 Pi dnevno, eto 4 miliona, znaci 40 miliona USD, po $10, ili 1,44 miliona USD po 0,36 USD, a dnevno se izrudari nekih 1790 BTC, odnosno 13 miliona USD, pa ko bi se rudarenjem BTC uopste bavio kad postoji Pi
Bitdonator (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1223
Merit: 1002


View Profile
April 21, 2020, 08:17:22 AM
Last edit: April 21, 2020, 08:29:26 AM by Bitdonator
 #96

Oni koji su ucestvovali u transfer test programu
su razmenjivali prave physical stvari u zamenu za Pi.
Izgledi su da ce se pocetna cena kretati oko
10$.  
Trenutno se 1 Pi moze zaraditi za 1 sat sa oko 9-10
aktivnih referala i popunjenim security circle.

Jos jednom link za reg sa mobitela:

www.minepi.com/hexom

invite code: HEXOM

Super su mi ova predviđanja kakva će cijena biti jednom kad izađe na burzu. Da su ta predviđanja točna, ne bi sad sjedio u uredu nego bi od zarada u bounty kampanjama imao svoj otok na kojem bi bio izoliran i od korone i od ovakvih predviđanja.

Daj mi samo reci zašto se onda nekakav Pi Network (IOU) token na nekoj FUBT burzi trguje po cijeni $0.36?



To znaci da je menjacnica sama lansirala trgovinu Pi Coina i pre
nego što je uopšte uspostavljen blockchain i pre nego što je uopšte moguće
poslati pi kroz mrežu.

IOU znači I Ove You i praktično predstavlja dug ove menjačnice
prema trejderima, tj. njihovu obavezu da vam pošalju onoliko Pi coina koliko ste kupili
na ovoj menjacnici po ovoj ceni.

Slazem se sa CasperBGD da je i ova cena woooowwww... pa ako je sad ovolika,
ja sigurno necu sad prodavati svoje Cheesy   
Čekamo blockchain...

Edit: nije loš 24h volume na toj FUBT menjačnici
$1,239,356    Cheesy
slackovic
Legendary
*
Online Online

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
April 21, 2020, 10:09:46 AM
 #97

Oni koji su ucestvovali u transfer test programu
su razmenjivali prave physical stvari u zamenu za Pi.
Izgledi su da ce se pocetna cena kretati oko
10$.  
Trenutno se 1 Pi moze zaraditi za 1 sat sa oko 9-10
aktivnih referala i popunjenim security circle.

Jos jednom link za reg sa mobitela:

www.minepi.com/hexom

invite code: HEXOM

Super su mi ova predviđanja kakva će cijena biti jednom kad izađe na burzu. Da su ta predviđanja točna, ne bi sad sjedio u uredu nego bi od zarada u bounty kampanjama imao svoj otok na kojem bi bio izoliran i od korone i od ovakvih predviđanja.

Daj mi samo reci zašto se onda nekakav Pi Network (IOU) token na nekoj FUBT burzi trguje po cijeni $0.36?



To znaci da je menjacnica sama lansirala trgovinu Pi Coina i pre
nego što je uopšte uspostavljen blockchain i pre nego što je uopšte moguće
poslati pi kroz mrežu.

IOU znači I Ove You i praktično predstavlja dug ove menjačnice
prema trejderima, tj. njihovu obavezu da vam pošalju onoliko Pi coina koliko ste kupili
na ovoj menjacnici po ovoj ceni.

Slazem se sa CasperBGD da je i ova cena woooowwww... pa ako je sad ovolika,
ja sigurno necu sad prodavati svoje Cheesy   
Čekamo blockchain...

Edit: nije loš 24h volume na toj FUBT menjačnici
$1,239,356    Cheesy

Smiješno... Nikad još nisam vidio da projekt izda tokene koji su zamjena za konkretan coin/token. Ali dobro... Očito si upućen u te IOU tokene... Recimo da je meni ova cijena odlična i hoću prodati svoje Pi. Kako da ja onda svojih par stotina Pi pretvorim u taj IOU token i utopim na toj burzi?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
CroBoy12
Member
**
Offline Offline

Activity: 535
Merit: 43


View Profile
April 21, 2020, 01:06:58 PM
 #98

Pa ne mozes slati Pi sa Pi aplikacije. Ne znam sto je taj IOU, ima li neki link na njihovo objasnjenje?
Bitdonator (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1223
Merit: 1002


View Profile
April 27, 2020, 05:09:44 AM
 #99

Pa ne mozes slati Pi sa Pi aplikacije. Ne znam sto je taj IOU, ima li neki link na njihovo objasnjenje?

Za sad je taj IOU samo mrtvo slovo na papiru (menjacnici)  Grin
Kao sto rekoh nije moguce poslati Pi sa telefona na menjacnicu (i obratno),
jer transfer jos nije moguc.

Nesto o IOU tokenima:
https://www.investopedia.com/terms/i/iou.asp

slackovic
Legendary
*
Online Online

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
April 27, 2020, 08:51:18 AM
 #100

Pa ne mozes slati Pi sa Pi aplikacije. Ne znam sto je taj IOU, ima li neki link na njihovo objasnjenje?

Za sad je taj IOU samo mrtvo slovo na papiru (menjacnici)  Grin
Kao sto rekoh nije moguce poslati Pi sa telefona na menjacnicu (i obratno),
jer transfer jos nije moguc.

Nesto o IOU tokenima:
https://www.investopedia.com/terms/i/iou.asp



Znam ja što je IOU, ali nije mi jasno kako se dobije taj IOU token s kojim se trenutno trguje ako ne mogu poslati Pi s telefona? Ali čekaj... Tebi ovo ne smrdi:
1. netko ide napraviti blockchain projekt kojim će napraviti... još uvijek ne znamo što točno
2. navuče hrpetinu korisnika da na mobitel instalira aplikaciju koja ne radi ništa
3. odjednom se pojavi neki drugi token koji je zapravo IOU ovom prvom tokenu koji se zapravo ne može poslati ali se s ovim drugim može trgovati na nekoj burzi koja je upitne legitimnosti

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!