Bitcoin Forum
May 08, 2024, 01:05:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bose Ev Sinema Sistemi Aranıyor...  (Read 224 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
August 17, 2019, 11:29:48 PM

Yaklaşık 3 yıldır bilgisayarımda Bose 2.1 kullanıyorum. Memnunum. Alırken biraz pahalı olduğunu düşünsemde şimdiye kadar pişman olmadım. Ses kalitesi harika. Şimdi TV için de ev sinema sistemi BOSE düşünüyorum. Elinde ikinci el olan varsa irtibata geçebilir. Modeline göre fiyat görüşülür.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
1715130304
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715130304
Reply with quote  #2

1715130304
Report to moderator
1715130304
Hero Member
*

Ignore
1715130304
Reply with quote  #2

1715130304
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715130304
Hero Member
*

Ignore
1715130304
Reply with quote  #2

1715130304
Report to moderator
1715130304
Hero Member
*

Ignore
1715130304
Reply with quote  #2

1715130304
Report to moderator
1715130304
Hero Member
*

Ignore
1715130304
Reply with quote  #2

1715130304
Report to moderator
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
August 18, 2019, 07:12:57 PM

SONOS!!!

bose de nedir ? ona para vereceğine git bir Samsung al aynı şey ...
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 20, 2019, 05:30:10 AM

BOSE  kaliteli cihaz üretir. Studiolar da kullanılıyor sıklıkla.  Araç sistemleri de çok iyi.   

Kuzenimde ev sinema sistemi  var.  İlanı görünce fiyatını  sordum   Bose acoustimass 6 III     3000 TL ye veririm dedi.  ort. 4 yıllık cihaz.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
August 21, 2019, 09:40:07 PM

2013 yılında Türkiye distribütöründe Etiler'de Lifestyle serisini film açarak test etmiştim ve çok beğenmiştim. (Ev sinema sistemi)
O zamandan bu yana tabi ki teknolojilerini çok geliştirdiler. 2013 yılında 600 TL'ye satın aldığım Bose kulakiçi kulaklığı hala kullanıyorum ve çok memnunum.
3 yıl önce Bose Companion 3 satın aldım ve bundan da çok memnunum. Ses çok net çıkıyor ve hiç bozmuyor ki benim aradığım özellik bu.
Direct/Reflecting özelliği bence çok güzel. Companion 3 ile ben bunu çok güzel yaşıyorum.

Evimde Pioneer ev sinema sistemi var ve müzik için stereo modda kullanılabiliyor. O koca koca kolonlar ile kıyaslayınca bu kadar küçücük sistemden bu kadar yüksek ve bu kadar kaliteli ses çıkması harika birşey.
Pioneer kötü bir sistem değil ancak Bose'daki ses kalitesinin yanına dahi yaklaşamaz. Bu iki sistemi neden kıyaslıyorum ? Çünkü her ikiside bende mevcut ve hala da var.

Bose fiyat olarak abartı pahalı mı ? Evet, bu kadar yükske fiyat olmamalı. Fiyat/performans açısından düşünürseniz aynı paralara çok daha kaliteli hi-fi sistem dizmek mümkün.
Ancak iş sadece parayı vererek sistemi satın almak değil. Hi-fi sistemelrde herşey birbiri ile uyumlu olmak zorunda. Odanun akustiği dahi çok düzgün olmalı.
Peki kimin salonunda bu doğru olarak uygulanıyor ? Koca Türkiye'de 100 kişiyi geçmez. Bose ev sinema sisteminde ise odanın çok önemi yoktur. Bose teknolojisi oda nasıl olursa olsun size kaliteli ve net bir ses vermeyi hedefliyor.
Belirli modellerinde otomatik ayar özelliği mevcut ki o modellerden almasanız bile diğer modelleri gerçekten başarılı.
Bose gerçekten şırı derecede pahalı. O fiyatlar etmez bence. Fiyatı daha düşük olsa tabi ki alınır.
Ancak bir defa Bose sesini tattıktan sonra pahalı da olsa vazgeçilmiyor.

*******************************************************************************************************************************************

Bose Acoustimass 10 Series V satın aldım. Bu modelde dahili anfi yoktur. Yenisi 10000-12000 TL civarı. İkinci el 4500 TL'ye anlaştım. Ev sinema sistemi olarak aldım.
Şimdi Yamaha RX-V685 anfi araştırıyorum. Wifi, BT, Dolboy Atmos ve yansıtmalı ses teknolojisi ile gerçekten başarılı bir anfi. Türkiye fiyatı 6500 TL, Türkiye'de ikinci elini bulamadım. Yenisini Amazon.de sitesinde 235 Euro + 13 Euro kargo ücretine buldum. Fiyat çok uygun geldi ama 639 ve 648 Euroseçeneğini de aynı ekranda görünce açıkcası şaşırdım. Acaba amazon aracılığı ile dolandırıcılık mı yapıyorlar diye düşünüyorum.

Alternatif olarak Sony STR-DH790 anfi bakıyorum. Ama araştırdığım kadarıyla herkes yamaha daha iyi diyor. Bu arada iksiide benzer özelliklerde.

Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
August 24, 2019, 03:23:18 PM

O Anfi yetmicek sana bir üst modeline bak .
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 25, 2019, 09:49:40 AM

Anfi değil bu arada,  Amfi.    Smiley

Amplifikator.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
August 25, 2019, 05:57:53 PM

O Anfi yetmicek sana bir üst modeline bak .

10-200 watt arası sürebiliyor bu hoparlör seti. Ve evet, Yamaha çok yeterli değil gibi. Alternatifleri araştırıyorum. Belki Onkyo alırım.
Bu arada bu aldığım set 5.1 ve tek başına dolby atmos olmuyormuş. Receiver dolby atmos destekliyor ama minimum 2 veya 4 hoparlör daha lazımmış.
Aynı setten bir adet daha mı alıp 5.1.4 mü yapsam yoksa Bose Acoustimass 5 Series V alıp 5.1.2 mi yapsam henüz karar veremedim.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
August 25, 2019, 05:59:34 PM

Anfi değil bu arada,  Amfi.    Smiley

Amplifikator.

amfi yerine anfi denilmesi çok yaygındır. Hi-fi forumlarda dahi çok denk gelmişimdir. Dilimizde yer etmiş bir kelime bence.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
August 25, 2019, 07:59:00 PM
Last edit: November 18, 2019, 09:55:47 PM by otto_diesel
Merited by AlyattesLydia (3), Kalemder (2), Vispilio (1)

dilimizde yer etmiyor,

türkçede m-n çatışması var bu en çok  m harfinden sonra B harfinin gelmesinden kaynaklanıyor.   N diş ünsüzü  B harfi ise dudak ünsüzü, yumuşak bir dudak ünsüzü.

mesela konuşurken,  istanbula gideriz, kanbur oluruz, çenber çizeriz. böyle konuşuruz. Bu Türkçenin normal dil yapısından kaynaklanan bir olay. eski trt spikerleri bile bunları böyle okur.  

Fakat bunlar hiçbir zaman böyle yazılmazlar. hoparlor yazmak yerine apollo yazmak kadar saçma olur.

M harfinden sonra f harfi gelmesinde bu gözlenmez.  F harfi de bir dudak ünsüzüdür fakat sert dudak ünsüzüdür.

yani günlük dilde  mf geçen kelimeleri  nf  diye söylüyorsanız, büyük ihtimal sizi dinleyen insanda bir sussun da ufaktan ben de kaçayım diye zaman kolluyordur. Çünkü F sert dudak ünsüzüdür,  sert ünsüzleri yumuşak şekilde konuşursanız binlerce kelimeyi yanlış telafuz edersiniz. karşı tarafın dinlerken başı ağrır.

yazım hatası typo olabilir, ama konuşurken anfi apollö denmez.

tabi sanayi de falan hariç sanayide aksine düzgün konuşursanız kırık sanırlar kazıklamaya çalışırlar. orada aksine bilerek yanlış söylemek lazım, düzgün gibi konuşmak yaramıyor sanayide Cheesy

edit: bunlar internette yazmaz. google bakın 2 tane sonuç zor çıkar m-n-b ile ilgili Cheesy     m-n -f için hiç çıkmaz Cheesy
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 29, 2019, 10:37:20 AM

Aman igotek hocam, audiophile belasından uzak dur  Grin , adamın evini, ocağını söndürür, eroin bağımlısı olsan daha ucuza gelir, benden söylemesi. Birkaç kişi tanımışımdır, istediği pre-amp, tuner ve kolonu vb almak için babasına kavga dövüş arsa sattıranı gördüm.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████