Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:41:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Pundix te neler oluyor?  (Read 761 times)
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 04, 2019, 12:26:53 PM

Pundi X’i yükselten strateji airdrop, ayni zamanda bitiren strateji de airdrop oldu. Bir kere Pundi X gereğinden fazla enflasyona neden olarak bitmek bilmeyen bir ayıya girdi ve hangi seviyeden alim yapilirsa yapilsin yatirimcisina zarar ettirdi. Kripto para piyasasinda yatirimcisina en büyük zarari hangi kripto para ettirdi derseniz kesinlikle NPXS ve TRX derim. Türkler en çok hangi kripto paraya yatirim yaparsa o kripto para çok garip bir şekilde ayi piyasasina giriyor, buradan da Twitter fenomenlerinin yabanci balinalarla ortak olarak bizi sömürdüğünü anlamak çok da zor olmasa gerek dolayisiyla yatirim yaparken daha dikkatli olmak gerekiyor. Bir pos cihazi kripto paralarin gunluk hayatta kullanimi için ne kadar doğru ve efektif bir çalişma stili olabilirki? Her şeyden önce pos cihazi mobilitesi olan bir alet değil. Bizim gunluk hayatta kripto para kullanimini arttirabilecek, kripto paralari  daha kolay entegre edebilecek uygulamalara ihtiyacimiz var.

Tamam enflasyona sebep oldu. Bunu kabul ediyorum ama bu enflasyonun karşılığı 200 sats'lardan 3'e kadar gelmesi değildir sanki üstad?

Ayrıca FX geçişi yapılan tokenlerin yakıldığını biliyoruz. Bu yakılma sonucu NPXS'in değerinin artması gerekmez mi? Yada tek beklenti FX mainnet'mi artık?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714840864
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714840864
Reply with quote  #2

1714840864
Report to moderator
1714840864
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714840864
Reply with quote  #2

1714840864
Report to moderator
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 05, 2019, 04:43:04 PM

Tahmminim pundix beklentileri fx'e doğru kaydı. Pundix'in bu kadar sürünme sebebi bu. Ayı da büyük darbe vurdu ama asıl sebep olarak ben bunu görüyorum.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
September 05, 2019, 07:27:24 PM

pundix'i fena shillediler millete. proje gayet güzel aslında pos cihazları filanda var hatta sanırım telefon filanda çıkarmışlardı ama CZ'nin ve Justin hangi projeyi shilliosa o projeden hayır gelmio

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 05, 2019, 07:38:48 PM

CZ aslında bir el atsa yine şahlanır bence. Bir twitine bakar, çıkıp dese ki en sevdiğim token pundix ve artık o da bnb zincirine geçecek dese hemen uçuşa geçer.
Ben CZ den pundix ile  ilgili atılım bekliyorum.

levelefe
Jr. Member
*

Activity: 58
Merit: 3

View Profile
October 14, 2019, 07:08:54 PM

Haziran 2018 den beri yaklaşık 1.2 milyon NPXS airdrop gelmiş Binance'deki hesaba. Bugün Ledger Nano S cüzdanın güncellemesini yaptım. Ethereum hesabına bağlı tokenleride gösteriyor artık. Birde ne göreyim bir 750 bin NPXS de oraya gelmiş. Bundan hiç haberim yoktu.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 14, 2019, 09:59:05 PM

CZ aslında bir el atsa yine şahlanır bence. Bir twitine bakar, çıkıp dese ki en sevdiğim token pundix ve artık o da bnb zincirine geçecek dese hemen uçuşa geçer.

bu pundiX hikayelerini ben de duydum, bir ara türklerin en sevdiği tokenlerden bir tanesiymiş, fiyatının bu kadar düşmesi çok üzücü,fakat CZ'nin pundixlerin çoğunu elinde tuttuğu gibi bir söylenti vardı, CZ elinde tutuyora fiyat 200 sat'dan nasıl 3 sata düştü o da bir soru işareti fakat bu kadar adaptasyon ağırlık bir projenin bu fiyatlara gerilemesi buna ek olarak, gerçekten harika ve çok kullanışlı bir cüzdanı var kullanmaktan keyif aldığım umarım yakın zamanda çıkar tekrardan.
tuanvie
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 14, 2019, 10:43:32 PM

Piyasa tamamen manipülasyon piyasası oldu pundix gibi bir projenin fiyatı yerlerde olacak iş değil gerçekten. Bir kaç ismin projeye artık açık açık destek vermemesi fiyatı nerelere getiriyor. İşte tek elcilik bu yüzden kötü sonuçlar doğuruyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
gumusi (OP)
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
October 15, 2019, 04:05:23 AM

CZ pundix ten alması gerekenleri aldı zaten. İlk başlarda efsane bir cüzdan muhabbeti vardı. Bu cüzdanın binancenin olduğunu bilmeyen yoktu. Daha sonra pundix binanceye girdi ve başladı baş aşağıya gitmeye. En son hacim olsun diye BTC paritesini kaldırıp sadece Ethereum paristesini bıraktı. Pundix 150 bin dolarlık trade yarışması açtı ama o bile kar etmedi. Şuan 2-3 satoshiye kadar indi. CZ el atarsa ancak kurtulur yoksa işi çok zor.
Bana da bir miktar girdi sayılır.😀
kartepe
Full Member

View Profile
October 15, 2019, 06:18:22 AM

bu pundiX hikayelerini ben de duydum, bir ara türklerin en sevdiği tokenlerden bir tanesiymiş, fiyatının bu kadar düşmesi çok üzücü,fakat CZ'nin pundixlerin çoğunu elinde tuttuğu gibi bir söylenti vardı, CZ elinde tutuyora fiyat 200 sat'dan nasıl 3 sata düştü o da bir soru işareti fakat bu kadar adaptasyon ağırlık bir projenin bu fiyatlara gerilemesi buna ek olarak, gerçekten harika ve çok kullanışlı bir cüzdanı var kullanmaktan keyif aldığım umarım yakın zamanda çıkar tekrardan.

CZ nin elinde pundix tuttuğuna asla inanmam. O ilk çıkış zamanı pundixleri topladı. Sonra en beğendiğim token pundix en sevdiğim ülke Singapur gibi twitlerle bunu iyice pekiştirdi. Şuan pundix olmuş 2-3 niye elinde tutsun. Pundix binanceye girdiği zaman alttan aldıklarını 150 satoshiden sattı zaten. Belki bu gidişle delist bile edebilir.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 15, 2019, 09:19:45 AM

En son yakma işlemini birkaç gün önce yaptılar sadece 1.2milyar pundix yaktılar. artık cokta birsey beklememek lazım. Uzun vadede kalıcı olursa belki zararınızı kurtarırsınız. Buralardan bile almayı uygun görmüyorum bu coin yüzünden sağlam para kaybettim ki ben dumplardan sonra girdim ona ragmen girdi.
kartepe
Full Member

View Profile
October 16, 2019, 06:10:47 AM

140-150 vitalik arasında iken elimde olanların yarısını satmıştım. İyiki de satmışım. Şuan freni patlak kamyon gibi aşağıya doğru gidiyor diğer yarısı da kalsın isterse çöp olsun. Belli balinalar boğa gelirse hacimli token olduğu için ve bir sürü büyük borsada olduğu için saldırarak yükseltebilir. Bekleyeceğim

bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
October 16, 2019, 07:05:35 AM

Pundi X’i yükselten strateji airdrop, ayni zamanda bitiren strateji de airdrop oldu. Bir kere Pundi X gereğinden fazla enflasyona neden olarak bitmek bilmeyen bir ayıya girdi ve hangi seviyeden alim yapilirsa yapilsin yatirimcisina zarar ettirdi. Kripto para piyasasinda yatirimcisina en büyük zarari hangi kripto para ettirdi derseniz kesinlikle NPXS ve TRX derim. Türkler en çok hangi kripto paraya yatirim yaparsa o kripto para çok garip bir şekilde ayi piyasasina giriyor, buradan da Twitter fenomenlerinin yabanci balinalarla ortak olarak bizi sömürdüğünü anlamak çok da zor olmasa gerek dolayisiyla yatirim yaparken daha dikkatli olmak gerekiyor. Bir pos cihazi kripto paralarin gunluk hayatta kullanimi için ne kadar doğru ve efektif bir çalişma stili olabilirki? Her şeyden önce pos cihazi mobilitesi olan bir alet değil. Bizim gunluk hayatta kripto para kullanimini arttirabilecek, kripto paralari  daha kolay entegre edebilecek uygulamalara ihtiyacimiz var.

Belki de bazı coin/tokenların balinaları da Türk'tür.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 16, 2019, 07:36:48 AM

Tahmminim pundix beklentileri fx'e doğru kaydı. Pundix'in bu kadar sürünme sebebi bu. Ayı da büyük darbe vurdu ama asıl sebep olarak ben bunu görüyorum.

Sanmıyorum ekip Pundix'de yaptığı hatayı FX'de de yaptı. Orantısız şekilde arzı artıyor her ay FX'in. Bir yıllık dağıtım planı çerçevesinde dağıtım da devam ediyor. 1 yıl içerisinde olağanüstü koşullar dışında bir yükseliş beklemek mantıkı mı bilemedim.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 16, 2019, 11:51:51 PM

Sanmıyorum ekip Pundix'de yaptığı hatayı FX'de de yaptı. Orantısız şekilde arzı artıyor her ay FX'in. Bir yıllık dağıtım planı çerçevesinde dağıtım da devam ediyor. 1 yıl içerisinde olağanüstü koşullar dışında bir yükseliş beklemek mantıkı mı bilemedim.

arzı bence de fazla  ya şuan tekrar baktım 250 milyar arz var, ben arzı bu kadar çok olup, milyarlarca olup fiyat bakımından iyi durumda kalan bir coin görmedim, ama nerde arzı düşük coin var hepsinin değeri sürekli artış gösteriyor hayır arzı 1 milyon da yapabilirler, sonuçta 0.0001  de gönderebiliyorsun madem arkasında sağlam bir şekilde duramıcaksın ve projene bu kadar çok güvenmiyorsun neden milyarlarca token arz ediyorsun o da ayrı bir soru işareti.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
October 17, 2019, 12:08:05 AM
Merited by Blacknavy (2)

pundix, pos cihazlarına ilaveten kendi telefonunu ve blockchain platformunu çıkaracak olmasıyla iyi bir hava yakalamıştı.

fx diye yeni bir token çıkarmaları kötü oldu, çünkü projeyi ortadan ikiye bölmüş oldular. buna sürekli artan token sayısı eklendiğinde fiyat düşüşü kaçınılmaz hale geldi. örneğin npxsxem'ler 2020 sonuna kadar dağıtılmaya devam edecekmiş. bunların hepsi şu ana kadar dağıtılmış olsaydı daha iyi olurdu.

ilaveten fx tokenlerinin tamamı npxs sahipleri için ayrılmalıydı, ama sadece %65'ini vermeyi kararlaştırdılar. fx'leri ise fiyatının daha ucuz olması sebebi ile npxsxem sahipleri almayı tercih ettiler. npxsxem'leri binance dex muhabbeti ortaya çıkana kadar başka türlü elden çıkarmaları mümkün değildi zaten. böylece fx olayı npxsxem sahiplerine yaramış oldu. npxs sahipleriyse yeteri kadar fx takası yapamadıklarından gerçekleşen npxs burn miktarı beklenenin çok altında kaldı.

burn miktarı az olunca yatırımcılar iyice sinirlendiler ve fiyat yokuş aşağı çakılmaya devam etti.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
October 17, 2019, 12:33:08 AM

Pundix bence yapabileceğini yaptı bu saatten sonra icraatleriyle fiyatlarını yükseltemezler anca spekülasyon lazım. Yukarda bolca bahsedilmiş zaten pundixi CZ bi yerlere getirmişti. Şimdi tekrardan bi itelemesi gerekiyor ki yükselsin yoksa işi zor

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 17, 2019, 09:41:09 AM

pundix de geberenler arasında ayrıca tron ile binance millete btt yi çaktılar ve binance listeden çıkaracam dedi gerçi fiyatı iyi yükselttilerdi ama işte o bile tırtlardı 5 satte sürtüyor şu aralar.

XxX
Sekanex
Newbie
*

Activity: 110
Merit: 0

View Profile
October 19, 2019, 08:38:28 PM

Pundix büyük beklenti yarattı. CZ nin sahip çıkması, ciddi planlarının, ürünlerinin olması vs. Ama son durum felaket
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 20, 2019, 09:11:47 AM

pundix de geberenler arasında ayrıca tron ile binance millete btt yi çaktılar ve binance listeden çıkaracam dedi gerçi fiyatı iyi yükselttilerdi ama işte o bile tırtlardı 5 satte sürtüyor şu aralar.

Ne zaman 5 sat'a çıktı ben mi kaçırdım yahu Smiley
Aksine şu an Binance'da değer olarak 2-3 sat aralığına denk geliyordu USD olarak ama 2 gündür pek bakamıyorum. Bu arada zıpladıysa bilmiyorum.
kartepe
Full Member

View Profile
October 20, 2019, 09:14:09 AM

Zamanında kazandım ama en büyük pişmanlıkalarimdan birisi bu pundix oldu. Millet airdrop zamanında elinde yüklü miktar tuttu ve gelenleri sattı. İlk swap sonrasında 11 satoshiden alıp 150-160 larda çok sattım ama ayı piyasası diye az miktar ile girmiştim. Son düştüğü zamanda 6 satoshiden almıştım BTC paritesi kapandı eth paritesi ne göre de galiba 1 Satoshiye kadar indi. Çoğunu sattım ama elimde hala var. CZ yujseltmez ise zarar büyük.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: