Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:44:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Elrond social mining programı 3.TUR  (Read 307 times)
Fudoaridolu (OP)
Member
**

Activity: 138
Merit: 19

View Profile
September 04, 2019, 07:39:21 PM

Elrondun social mining programının 3.Turu son sürat devam ediyor. İlk tur da dağıtılan 4.5m Erd'nin ardından 2. tur da 7m Erd sıralamadaki ilk 270 kişiye dağıtıldı.

3.Turda ödül miktarı daha da artıyor Tam olarak 12m Erd dağıtılıcak, ayrıca bu sefer ödülü paylaşıcak kişi sayısı daha az olacak tam olarak belirtilmese de yaklaşık 100 kişi olacağı tahmin ediliyor.

Elrond social mining programı kısa süreli bir program değildir senelerce sürmesi planlanıyor ve her 6 haftada  bir yeni tura geçilip sıralama komple sıfırlanıyor.

Peki gelelim bu programa nasıl katılım sağlayabiliriz fakat öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki  ilk 100 girmek hiç de zor değil yani sakın biz zaten ilk 100 e giremeyiz niye uğraşalım diye düşünmeyin. İlk 100 girmek gerçek ten kolay bunu da nasıl yapabilirsiniz ayrıca belirticem.

Elrond social mining programını katılmanız için tek yapmanız gereken Community.Elrond.com da bir üyelik açmanız ve topluluğun gelişmesinde  herhangi bir şekilde katkıda bulunmanız gerekiyor.

Elrondun ödül sistemi iki şekil de oluşuyor Reputation ve Elrond points

Elrond points kazanmak için herhangi bir 20 takipçisi olan twitter hesabınızdan günlük olarak istenen
görevleri yaparak yüksek miktarda elrond points kazanabilirsiniz. veya çeviri yaparak, content kısmından
paylaşımlarda bulunmak gibi resimdeki gördüğünüz kısımların herhangi birinden Elrond points kazabilirsiniz.

Reputation kazanmak için ise içerik hazırlamak, You tube videosu çekmek ve benzeri şeyler yapmanız gerekiyor
fakat telegram grubundaki çok basit bazı flash görevleri yaparak da yüksek miktarda Reputation kazanabilirsiniz.
yani kısaca reputation kazanmak için topluluğa birazcık daha fazla katkınızın olması yeterli bunun karşılığında yüksek
miktarda Elrond ile ödüllendirileceksiniz.

Şimdi gelelim işin püf noktalarına öncelikle reputation, elrond points den daha önemli o yüzden elinizden geldiğince rep kazanmaya çalışın unutmayın sıralamada önemli olan reputation. Reputation kazanmanın en kolay yolu ise neredeyse her hafta 1 tane olan flash campaign lere katılmak bu kampanyalara katılarak gerçekten çok çok kolay bir şekilde rep kazanabilirsiniz. Benim bu programa katılıcaklara tavsiyem flash campaignleri kesinlikle kaçırmamak zaten sadece bunlara katılarak rahatlıkla ilk 100 e girersiniz.

son olarak bu kampanyaya katılım hiç de fazla değil yani bunu gerçekten söylüyorum ilk 100 rahat girersiniz ve unutmayın her 6 hafta da bir yenilenicek olan bu program daha çok uzun süreler devam edecek.

1715103881
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715103881
Reply with quote  #2

1715103881
Report to moderator
1715103881
Hero Member
*

Ignore
1715103881
Reply with quote  #2

1715103881
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715103881
Hero Member
*

Ignore
1715103881
Reply with quote  #2

1715103881
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 04, 2019, 07:43:29 PM

Bu social mining olayı aldı yürüdü. Bugüne kadar sadece bounty ve airdrop ile yürüyen projeler aynı arayüzü kullanarak, aynı şeyleri farklı şekilde istiyorlar ve iyi ödüller dağıtıyorlar. Ama dağıtılan rakamlar ERD gibi projeler için biraz fazla gibi geldi bana. Yani totalde 20 milyondan fazla ERD dağıtılmış olacak. Bu ciddi bir rakam.
Fudoaridolu (OP)
Member
**

Activity: 138
Merit: 19

View Profile
September 04, 2019, 07:49:41 PM

Bu social mining olayı aldı yürüdü. Bugüne kadar sadece bounty ve airdrop ile yürüyen projeler aynı arayüzü kullanarak, aynı şeyleri farklı şekilde istiyorlar ve iyi ödüller dağıtıyorlar. Ama dağıtılan rakamlar ERD gibi projeler için biraz fazla gibi geldi bana. Yani totalde 20 milyondan fazla ERD dağıtılmış olacak. Bu ciddi bir rakam.

Toplamda yaklaşık 400 milyon Elrond dağıtılıcak ve bu da tüm miktarın yüzde 2 sine denk geliyor ve bu rakam çok uzun bir sürede dağıtılıcağı için coinin fiyatına ciddi bir etki yapmaması mümkün değil.

Diğer tarafdan bu sistemin Elrond a olumlu etkisi çok büyük açık konuşmak gerekirse bounty den çok daha efektif bir sistem. İlerleyen dönemlerde bu tarz social mininglerin çok daha artıcağı düşüncesindeyim.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 04, 2019, 09:58:26 PM

Ben hala elrond wallet adresini bir türlü ekleyemedim. Bana inat sosyal mining yapmam istenmiyor gibi sanki Smiley Bu konuda bana yardımcı olacak bir baba yiğit arkadaş yok mu? Girdim Elrond Wallet açtım adresi yapıştırıyorum kabul etmiyor bir türlü. ERD tokende geldi. Ne yapmalı bilemedim.

Please check the following errors
Not a valid Elrond Token token address! yazıyor.
hasgeryar
Full Member

Activity: 348
Merit: 119

View Profile
September 04, 2019, 10:50:46 PM

Ben hala elrond wallet adresini bir türlü ekleyemedim. Bana inat sosyal mining yapmam istenmiyor gibi sanki Smiley Bu konuda bana yardımcı olacak bir baba yiğit arkadaş yok mu? Girdim Elrond Wallet açtım adresi yapıştırıyorum kabul etmiyor bir türlü. ERD tokende geldi. Ne yapmalı bilemedim.

Please check the following errors
Not a valid Elrond Token token address! yazıyor.

Binance DEX'de biraz vardı ekledim kabul etti , hesapta yoksa ufak bir miktar satın alıp dene sorun çıkmaması lazım.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 05, 2019, 09:07:21 AM

2. Turun ödüllerini dex te ki erd hesabimiza mi attılar.  Ben dex i epey zamandır kullanamiyorum. Biraz karışık geliyor. Telefondan giriş yapmaya çalıştığım için her defasında zorlanıyorum. Dağıttıkları token girip satmaya değer mi?
Birde erd nin sosyal mining linkini atabilecek var mı?

muslol67
Hero Member

View Profile
September 05, 2019, 12:43:53 PM

Toplamda yaklaşık 400 milyon Elrond dağıtılıcak ve bu da tüm miktarın yüzde 2 sine denk geliyor ve bu rakam çok uzun bir sürede dağıtılıcağı için coinin fiyatına ciddi bir etki yapmaması mümkün değil.

Diğer tarafdan bu sistemin Elrond a olumlu etkisi çok büyük açık konuşmak gerekirse bounty den çok daha efektif bir sistem. İlerleyen dönemlerde bu tarz social mininglerin çok daha artıcağı düşüncesindeyim.

Zaten bütün projeler bu social mining olayına eğilmeye başladı artık. İnanılmaz bir talep var. Evet yer yer etkili olsada doğru işlerin yapılmasını sağlamak çok önemli. Ayrıca bounty'de tek bir yönetici var. Kuralları koy, iş akışına bırak. Ancak topluluk oynamasında büyük sıkıntılar olabiliyor. Örneğin bazı gruplar çok sayıda negatif oy vererek diğerlerine engel olabiliyor. Daha önce katıldığım bir social mining uygulamasında benzer sorunlar yaşandı. Bunun önüne geçmek çok zor burada. Upvote'larda downvote'larda gruplaşıyor. Sonunda kalabalık olan kazanıyor.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
September 05, 2019, 03:48:19 PM

Sanıyorum ki bounty işleri bu yöne evrilecek. elrond güzel bir atılım yaptı bir kısım çok memnun bir kısım çok şikayetçi ama olumlu görünüyor genel olarak.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
September 07, 2019, 10:07:27 AM

Valla her kafadan bir ses çıkıyor ben katılıp kendim göreceğim. Bir şey etmezse bile dursun kenarda çöp olacak hali yok ya.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
September 07, 2019, 11:03:52 AM

3. turda rep kazanmak oldukça zor. 5 tane makale yazdım hiçbirine rep vermediler mesela. Ancak flaş kampanyaları takip ederek belki 0.1 rep kazanılabilir, o da zor görünüyor. 2. tur gayet iyiydi ama bunu zorlaştırmışlar..
muslol67
Hero Member

View Profile
September 07, 2019, 11:39:42 AM

Sanıyorum ki bounty işleri bu yöne evrilecek. elrond güzel bir atılım yaptı bir kısım çok memnun bir kısım çok şikayetçi ama olumlu görünüyor genel olarak.

Teknik olarak evrildi bile. Son 1 yıl içerisinde ciddi aşama kaydeden hemen her proje social mining kullanıyor. Genelde basit bounty anlayışı azaldı.
Ama bence ikisinde de eşit dağılım ile tanıtım yapmak gerekli diye düşünüyorum.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
September 27, 2019, 08:00:37 PM

Çok güzel anlatmışsın ama ben hala inanmakta zorluk yaşadığım için katılmadım ama sonraki turda deneyerek öğrenmeye çalışacağım umarım kolayca gireriz

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
September 29, 2019, 07:40:52 PM

ben de katılacaktım bunun 2.sine ama sonradan zor geldi katılmadım, zaten tarihi de kaçırmıştım, takip etmek gerekiyor, paylaşım için teşekkürler. güzelce açıklamışsın her şeyi
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 29, 2019, 08:49:32 PM

ben de katılacaktım bunun 2.sine ama sonradan zor geldi katılmadım, zaten tarihi de kaçırmıştım, takip etmek gerekiyor, paylaşım için teşekkürler. güzelce açıklamışsın her şeyi

Hep aynı sebepler. Bende bir türlü vakit ayıramadım. Aslında platform ilk açıldığında çeviri falan kapmaya çalıştım ama alamayınca iştahım kesildi. Uzaklaştım. Aslında iyiyimdir bu social mining işinde ama nedense ERD sarmadı beni bir türlü.
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 01, 2019, 03:25:03 PM

Yeni nesil bountylerin adı sosyeleştirilip social mining olmuş. Ancak ismi ve yapanlar daha çok güven verici oluyor hakkını vermek lazım

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
kartepe
Full Member

Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 01, 2019, 03:48:25 PM

Yeni nesil bountylerin adı sosyeleştirilip social mining olmuş. Ancak ismi ve yapanlar daha çok güven verici oluyor hakkını vermek lazım

Hocam dağıtım yönünden iyi hatta borsada bile olduğu için girilebilir. Ama bu social mining olayı ciddi emek gerektiriyor. İlk başlarda yapmak istedim ama belli başlı yerlerde olunca pek getirisi yok. İngilizce iyi olacak ki makale veya başka şeylerde olsun ki dişe dokunur bir token gelsin. Yoksa gelen iş yapmıyor

Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 01, 2019, 04:38:36 PM

Hocam dağıtım yönünden iyi hatta borsada bile olduğu için girilebilir. Ama bu social mining olayı ciddi emek gerektiriyor. İlk başlarda yapmak istedim ama belli başlı yerlerde olunca pek getirisi yok. İngilizce iyi olacak ki makale veya başka şeylerde olsun ki dişe dokunur bir token gelsin. Yoksa gelen iş yapmıyor
Zamanında insanlar bountylerden çuvalla para kazanmaya alıştılar. Şimdi de bu tarz ufak tefek görevleri yapmak zor gelmesin. Bedava para kimse dağıtmıyor maalesef her şey için emek gerekiyor. Bence social mining guerilla marketing ile birlikte bountylerin yerini alacak hatta aldı bile. Aklı başında projelerin hiçbiri bounty yapmamaya başladı.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
OmarGsPools
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
October 02, 2019, 12:29:28 PM

Social mining kim çıkardı bilmiyorum ama geleneksel bountyleri öldüreceği kesin. Parayı insanlardan toplayıp yine reklamı insanlara yaptırmak müthiş bir fikir canım kapitalizm. Bu tarz projelerin marketing işini tamamen profesyonellere bırakması gerekiyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 05, 2019, 08:03:44 PM

Social mining hiç hoş durmuyor bountyler açısından umarım düşündüğüm gibi olmaz yoksa sonumuz hoş gözükmüyor,bakalım neler olacak.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 05, 2019, 11:14:47 PM

Social mining hiç hoş durmuyor bountyler açısından umarım düşündüğüm gibi olmaz yoksa sonumuz hoş gözükmüyor,bakalım neler olacak.

tam kapitalist mantığı işte hocam, gene bütün işi normal gariban insanlara yaptıyorlar, sonra bir tutam bal çalıyorlar ağızlarına, sonra veriyorlar 3 kuruş mamasını yolluyorlar hadi git diye.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: