Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:17:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto haber sitesi Tavsiyeler  (Read 291 times)
kriptohaberweb (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
September 05, 2019, 11:23:06 AM
Last edit: September 05, 2019, 11:45:24 AM by kriptohaberweb

Selamlar sayın forum sakinleri son zamanlarda sürekli düşündüğüm bir durum bu kripto haber sitesi açma olayı.Aklımda oldukça ilginç bir fikir var açtığım websitesinin forum sakinlerine gelir kapısı olmasını hedefliyorum aynı zamanda.

Ayrıca forumun tüm üyelerinin fikirlerine önem vereceğim.Kısaca açacağım bu kripto haber sitesinin bir nevi forumun sesi olmasını istiyorum.

Gelen reklam gelirlerini de forumdan yardımcı olan arkadaşlar ile paylaşmayı planlıyorum.

Bütçem bu haber sitesi için ilk etapta 10 bin lira. Sizce yeterli mi?

Ayrıca şöyle bir şey yapmayı düşünüyorum, tüm çalışanların bu forumdan olmasını istiyorum web tasarımcılar çevirmenler yazılımcılar yazarlar. Harcanan paranın bu forumdaki arkadaşlara katkısı olmasını istiyorum özellikle üniversite okuyan fakat bilgisine ve yeteneğine güvenen arkadaşlar.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınız benim için değerli.
1714162630
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714162630
Reply with quote  #2

1714162630
Report to moderator
1714162630
Hero Member
*

Ignore
1714162630
Reply with quote  #2

1714162630
Report to moderator
1714162630
Hero Member
*

Ignore
1714162630
Reply with quote  #2

1714162630
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
September 05, 2019, 08:47:10 PM

Üstad güzel düşünmüşsün fakat artık herkes kripto haber sitesi açtığından bence başka bir proje yapmanı tavsiye ederim. Kripto haber sitesinin geliri ne olabilir ki? Adsense desen çok fazla giriş olmazsa kazancı olmaz. Reklam tıklaması olmazsa para gelmez. Yani reklam geliri işinden öyle çok büyük beklentin olmasın. Bütçe konusunda söylediğin rakam yeterde artar bile. Ama başka proje olursa son söylediğin olabilir. Yine de umarım istediğin şeyi yapabilirsin. Bu benim düşüncem, sen farklı düşünüyor olabilirsin.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
September 10, 2019, 06:39:41 AM

btcturk gibi sponsorlar bulman gerekir. en azından aylık 500 lira bu sponsorlardan bağlatman gerekir. + adsense ile belki kendini döndürebilir.

ben daha önce güzel bir forum kurdum çok fazlada içerik girdim sadece 100 tane ico incelemiştim. günlük hit 100ü geçmiyordu. yani getirisi götürüsünden fazla olur. hatta sistem olarak bağış özelliği vs entegre etmiştim. reklam geliri havuzda toplanacak en çok katkı sağlayanlar vs pay alacak. ama sitenin hiti düşük olduğu için havuzda hiç bir şey birikmedi Cheesy çok cidi zaman ayırdım olmadı. turkçe forum kuran çok oldu. ama hiç biri tutmadı.

libraforum .net domaini bende kayıtlı şuan . ne zaman stabil bir coin günlük hayatta yaygın kullanılır o zaman foruma üye gelir. şuan sadece yatırımcılar var, onlarda bitcointalk kullanıyor.

yani bence dediğin proje tutmaz.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 06, 2019, 05:43:11 PM

Düşünceniz güzel ama uygulamanız ve aynı kafada o kadar kişi bulmanız çok zor olabilir. Kripto haber uygulamasını cep telefonları için uyarlamayı düşünseniz? bu işi sağlıklı, düzgün ve gerçekten haber değeri taşıyan işleri bir mobil uygulama ile playstore üzerine kursanız sizin için daha kolay olabilir. Baktınız mobil uygulamanız iş görüyor ondan sonra elinizdeki uygun alan adına bir site yaparsınız. mobil uygulamalarda reklam olayı zaten kabullenilmiş bir durum. Kısaca mobil uygulamanızda olacak şeyler. Haberler, Piyasa durumu, Piyasa Analizi, Uzman Görüşü, Piysa beklentileri vs vs. Bir iki tane yerli yabancı analizcinin fikirlerini de koyarsınız.. anlık fiyat takip tablosu derken uygulamanız ortaya çıkmış olur. Mobil uygulama yapmanız için yardımcı programlar var ve bir kısmı ücretsiz diye biliyorum. Yine haber sitesi açmak isterseniz eğer bu benim dediklerim yine aklınızda olsun Haber Sitesi + Mobil uygulama olarak uygularsınız.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 28, 2019, 09:39:50 PM

Çok sermayen fazlaca insangücün ve sabrın varsa bayağı uğraşın sonu selamet olur ancak bunlar olmadan sinir stres uykusuz geceler gözaltı torbaları kahveden sararmış dişler v.b sonuçlar elde elde edersin.

10binlira sermaye belirli süre ayakta tutar.
Şuan için sadece sen olacaksın buda uykusuz geceler göz altı torbaşarı demek.ekstra çalışana ücret vereceğim dersen 10bin lira direk biter.

Şöyle söyleyeyim heves kırmak olarak görmeyin asla . ama gazete haber sitelerinden ötürü belirli bir sektöre ait haber siteleri için ciddi emek sermaye gerekiyor. Bu handikapları iyice gözden geçirin eğer derseniz ben bu yolda kararlıyım elimden geldiğince yardımcı olurum 👍

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
November 28, 2019, 10:13:17 PM
Merited by lossnet (1)

Kripto Haber sitesi açma, yaşatma, olgunlaştırma, satarak çıkma sürecinin formülünü veriyorum.

akılda kalıcı, kafiyeli ve esprisi olan bir alan adı alınır.
Okuldan, forumdan çevreden bu işe her gün 2 saat ini ayıracak götüyle ve translate ile değil adam gibi çeviri yapacak bir düzine eleman ayarlanır.
bu elemanlar günün saatlerini paylaşır. ana yabancı kripto haber siteleri belli, bu siteler takip edilecek. haberler akacak.

1 tane bu olaylardan anlayan photoshop dan anlayan bir öğrenci bulunur.
bu çocuğa 1000 adet konulu banner lar yaptırılır bu banner lar ana haber sitelerinden çalıntı değil özgün üretilir.
haber çeviren ekip atıyorum ethereum ile ilgili bir haber gireceği zaman sitenin iç arşivinde bekleyen ethereum ile alakalı banner lardan habere en yakın image ı seçer geçer. bu image artık stok listesinden çıkar çünkü bir haberde kullanılmıştır.

özgün resim + adam gibi çeviri + sürekli veri akışı demek googla beni sev demektir.

akabinde bir android programcıya ve ios programcıya sitedeki haberi telefon kullanan kişilerin gözüne sokan birer app yaptırılır.

site günlük 10.000 tekil ziyaretçi ve 100.000 page view e ulaştıktan sonra
bu işlerden çokda anlamayan tivıtır fenomeni takipçisi, bu işlere çok da risk almadan girmek isteyen bir kişiye güzel bir paraya satarsın.

Siteye 10 yüz bin milyon baloncuk ödeyip alan katırımcı  haber giren arkadaşları da devraldım sanıyordur Smiley
site 6 ayda erir gider.

aynı ekip bir başka bidicikriptocu.com u alıp sıradaki katırımcı için hazırlıklara başlamıştır bile.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 29, 2019, 04:05:30 PM

@mhanbostanci hocam dediklerini 3 yıl evvel düşündüm
photoshoptan anlıyor muyum - hayır
çeviri işi? - anlayacak kadar. anladığını birine anlatmada sıkıntılı
güncel, anlık veri girişi? - o kadar zamanım yok

hepsi olumsuz olunca bu işte para varsa da ref de kassan çeşitli platformlara ben altından kalkamam hiç bulaşma dedim kendime.
işin kaymağını yemek güzel ama kaymak tutacak kıvama getirmek mesele.
teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 10, 2019, 12:17:45 AM
Merited by Tom Bombadil (1)

mhanbostanci abartmış, hocam o işler eskidendi bak şimdi neler var  Tongue
Öncelikle hedef olarak yabancı birkaç site buluyorsunuz sonra bunlardan web scraping ile data çekiyorsunuz sonra bunları translate ile çeviriyorsunuz daha sonra unique content zımbırtısıyla içeriği orjinal hale getiriyorsunuz (cümleleri değiştirerek) [önce content sonra translate daha iyi sonuç verebilir] fotoğrafı da benzerini aratıp onunla değiştirecek bir scipt ekledinmi içeriğin otomatik olarak oluşacatır. tüm bunlar için yazılımcı bulman lazım o kadar.
Yazılımdan anlıyorsanız kendiniz anlamıyorsanız yazdıracak adam bulmanız lazım. Öyle ekip mekip çevirmen falan gerekmiyor. Ben vaktiyle yaptıydım ,şimdi daha iyisini yapabilirim ama siteye habire botlar geliyor bunlarla vb işlerle uğraşmanız lazım Yazılımcı bulursanız iş olur yani.Ama reklam parası falan apayrı iş,
Siz bir kere bakın en çok reklam hangi sektörde ona göre site yapın bu koin işinde ciddi reklam dönmüyorsa içerik üretmenizin anlamı yok. Roll Eyes
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 10, 2019, 06:09:55 PM

mhanbostanci abartmış, hocam o işler eskidendi bak şimdi neler var  Tongue
Öncelikle hedef olarak yabancı birkaç site buluyorsunuz sonra bunlardan web scraping ile data çekiyorsunuz sonra bunları translate ile çeviriyorsunuz daha sonra unique content zımbırtısıyla içeriği orjinal hale getiriyorsunuz (cümleleri değiştirerek) [önce content sonra translate daha iyi sonuç verebilir] fotoğrafı da benzerini aratıp onunla değiştirecek bir scipt ekledinmi içeriğin otomatik olarak oluşacatır. tüm bunlar için yazılımcı bulman lazım o kadar.
Yazılımdan anlıyorsanız kendiniz anlamıyorsanız yazdıracak adam bulmanız lazım. Öyle ekip mekip çevirmen falan gerekmiyor. Ben vaktiyle yaptıydım ,şimdi daha iyisini yapabilirim ama siteye habire botlar geliyor bunlarla vb işlerle uğraşmanız lazım Yazılımcı bulursanız iş olur yani.Ama reklam parası falan apayrı iş,
Siz bir kere bakın en çok reklam hangi sektörde ona göre site yapın bu koin işinde ciddi reklam dönmüyorsa içerik üretmenizin anlamı yok. Roll Eyes
onlar her dönem var ya. spammer olarak işaretlenene kadar adsense in kaymağını youtube un kaymağını yiyen çok fazla insan vardı . adwords panelde reklamlarda tıklama maliyetlerine bakıp o konuda niche kelimelerle site çalışanlar 3 5 ay siteyi döndürüp aldığı paraya bakıyordu.
sanırım şu ara olması gereken, yani kaliteli içerik oluşturan youtube ve adsense reklamlarla barınabiliyor.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 11, 2019, 09:39:20 AM

Tavsiye ye pek gerek yok. Bazı kişiler zaten olduğu gibi haberi kaynak gösterip haber paylaşıyor zaten. Bir aralar içi lar için meshurdu siteler ama şimdi eskisi gibi rağbet görmüyor bence

jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
January 14, 2020, 06:08:43 AM

piyasada bu kadar haber sitesi varken zor iş gerçekten , rekabete girmek için bol bol özgün içerik üretmek gerekli, botlarla falan içerik çekerim diyorsan o işin geleceği yok bir anda emekler boşa çıkabilir. diğer sitelerden fark yaratan özelliklerinizin olması lazım yoksa attığınız taş ürküttüğünüz kurbağıya değmiyor. Smiley
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 31, 2020, 07:51:39 PM

Yeterince haber sitesi var zaten. Artık görmekten bıktık. Çoğu da yabancı haberleri alıp Türkçeye çevirip paylaşıyor. Birkaç tane özgün içerikler üreten site vardı zaten, onlar da -sıkıldılar bu işlerden sanırım- boşvermeye başladılar. Bu haber sitesi açma maceralarına para harcayıp da girmeyin artık. O kadar fazla var ki; aralarından sıyrılıp da para kazanmak acayip zor hale gelmiş. Forumda link paylaşıp yaymaya çalışıyorlar mesela; o da bir süre sonra insanlara antipatik gelmeye başlıyor. Ha eğer bu işi hobi olarak yapmak isteyenler varsa açsınlar elbette...
KoinTR
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile WWW
April 13, 2020, 10:51:05 PM

Doğru yoldasınız bence devam edin  Wink
Pages: [1]
  Print  

Jump to: