Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:11:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: VanEck Yeni Bitcoin Ürününü Açıkladı!  (Read 164 times)
zhengqi (OP)
Member
**

Activity: 632
Merit: 60

View Profile
September 12, 2019, 11:11:14 PM

Ünlü yatırım firması VanEck Associates‘in CEO’su Jan Van Eck, yeni yaptığı bir açıklamada şirketin Bitcoin (BTC) ile ilgili yeni bir finansal ürün piyasaya sürmeye hazırlandığını vurguladı.

Van Eck 11 Eylül tarihinde CNBC ile yaptığı röportajda firma tarafından sunulacak olan ürünün brokerlar üzerinden alınıp satılabilen bir fon olacağını ve bunun şu an için bireysel yatırımcılara değil sadece kurumsal yatırımcılara açık olduğunu vurguladı. Van Eck açıklamasının devamında söz konusu BTC yatırım ürününün sadece tezgah üstü (OTC) platformundan alınıp satılabileceğini ve ulusal bir menkul kıymet borsasında yer almayacağını belirtti.

VanEck’in yeni ürününün adı ise VanEck SolidX Bitcoin Trust 144A Shares olarak belirlendi.

Bitcoin Yatırımı Uyarısı
İlgili ürün bireysel yatırımcılara kapalı olmanın yanı sıra her kurumsal yatırımcının yatırım yapabileceği kadar kolay erişilebilir konumda olmayacak. Yeni fona yatırım yapmak isteyen kullanıcıların en az 100 milyon dolarlık varlığı olması gerekiyor.

”Ne kadar zengin olursa olsun herhangi bir birey bunu kendi başına satın alamayacak ve bunun kurumsal bir kimliğe sahip olması, bir holding, bir banka, bir serbest fon olması gerekiyor.”

VanEck özellikle yaptığı Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başvurusu ile tanınsa da ETF başvurusu geçtiğimiz haftalarda bir kere daha . ABD’li regülatör SEC yaptığı son ertelemeden sonra bu hakkını doldurdu ve yeni alacağı kararda ya tamamen ret ya da kabul kararı alması gerekiyor.

https://coin-turk.com/vaneck-yeni-bitcoin-urununu-acikladi

crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
September 13, 2019, 10:21:15 PM

Bu gibi grupları çok dikkate değer bulmuyorum. Tek amaçları var durumdan yararlanabilmek için türlü numarayı çevirerek müşteri çekmek. Bunlardan uzak durmak en iyisi..
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
September 14, 2019, 11:22:46 AM

Yatırım yapmak isteyen bir kişinin en az 100 milyon dolarlık bir mal varlığına sahip olması şartı baya düşündürücü. Başarılı bir ürün olmaması durumunda yatırım yapan kişi kim bilir ne duruma düşecek.

Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 15, 2019, 02:56:53 PM

Kurumsal yatırımcıları kendilerine çekmek için yaptıklarını düşünüyorum ama biraz da kafa karıştırıcı bir durum. Sunulan ürün ihtiyaçları karşılamadıiş takdirde ne yapacaklar. O firmanın önemli bir yatırımı çöp olmuş oluyo neticede. Ayrıca ne kadar zengin olursa olsun bireysel yatırımcı buna sahip olamayacak denmesi bana saçma geliyor. Bilmiyorum çok da mantıklı değil gibi yani.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
October 19, 2019, 09:47:26 AM

Fakirler ve kurumsal olmayanlar uzak dursun demişler. Mevcut durumda ne varsa yönünü oraya çevirip, boşluktan para kazanmaya çalışanları ciddi ve doğru bulmuyorum. Ürünle ilgili verilen bir bilgi yok ama satın alacak olanın şartları belirlenmiş durumda. Evet bir ürünün hitap ettiği kitle önemlidir ama bu çok kapalı olmuş ve güven verici durmuyor bence.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
October 19, 2019, 10:04:21 AM

Farklı bir fikir. Sadece yüksek bütçeli yatırımcıları içine alacak ve bu bireysel kullanıcı değil şirketleşmiş olmak zorunda. Bu durumda balina diyebileceğimiz yatırımcıları değil, spekülasyonlara daha az sebep olabilecek fonları içine alacak. Ayrıca 100 milyon dolar yatırım şartı yok, haberde yer alana göre yatırım yapacak olan kuruluşun o miktarda varlığı olması gerektiğinden bahsediliyor Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
October 19, 2019, 11:42:07 AM
Last edit: October 19, 2019, 11:59:01 AM by 2run

Kurumsal yatırımcıları kendilerine çekmek için yaptıklarını düşünüyorum ama biraz da kafa karıştırıcı bir durum. Sunulan ürün ihtiyaçları karşılamadıiş takdirde ne yapacaklar. O firmanın önemli bir yatırımı çöp olmuş oluyo neticede. Ayrıca ne kadar zengin olursa olsun bireysel yatırımcı buna sahip olamayacak denmesi bana saçma geliyor. Bilmiyorum çok da mantıklı değil gibi yani.
Bir insanın 100 milyon doları varsa, buda yetmiyor kurumsal olması gerekmiş, yani fakirlar uzak dursun onlardan bir hayır yok gibi bir şey. Ama kurumsal olması nie bu kadar gerekli anlamıyorum, bende saçma buluyorum işin bu kısmını zaten para mühüm değilmi bu işlerde, kurumsal olmaya ne gerek varki.

Belki özel anlaşmalar yapmak istedikleri için kurumsal yatırımcıları tercih ediyor olabilirler. Bireysel yatırımcılar daha rahat davranıp bırakabilirler  bu nedenle kurumsal yatırımcı arıyor olabilirler ve ayrıca daha fazla para ve reklam olanağı olacağı içindir. Şimdi sitesine Referans bölümüne Ahmet Bilmem ne diye bireysel yatırımcı ismi yazmak var, Aaa finans diye yazmak var benim aklıma ilk olarak bunlar geldi
/GeertJohan
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
October 19, 2019, 11:55:21 AM

Kurumsal yatırımcıların daha mantıklı kararlar verebilip daha dengeli olmalarından böyle bir işin içine girmiş olma ihtimalleri yüksek. Bireysel yatırımcılar ani kararlar verdiklerinde kendilerine ve karşı tarafa ciddi zararlar verebiliyorlar ne yazık ki. Güçlü ve ciddi kurumsal yatırımcılar ürün sahibi için iyi bir portfolyo ve reklam demektir. Böyle bir gücü kaçırmak istemezler.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 19, 2019, 05:14:18 PM

Fikir güzel görünüyor. En azından bir coinin kaderini balinalara bırakmak gibi bir hataya düşülmüş olmayacak.
Kurumsal yatırımcılarla iş yapmak yeni üründe işin ne kadar ciddi tutulacağını ve yanlış kararlara izin vermeden profesyonel bir yönetim olacağını gösteriyor. En az yüz milyonluk varlığı olan kuruluşlar kendilerini riske atmak istemeyeceklerdir.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████