Bitcoin Forum
June 21, 2024, 01:01:26 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Venezuela Sonunda İlk Bitcoin ATM’sine Kavuştu!  (Read 134 times)
zhengqi (OP)
Member
**

Activity: 632
Merit: 60

View Profile
September 14, 2019, 02:32:53 PM

Coin ATM Radar tarafından yayınlanan verilere göre, ekonomik krizin en derinlerinde olan Venezuela halkı sonunda ilk Bitcoin (BTC) ATM’sine kavuşmuş olabilir.

Başarısızlıkla Sonuçlanan Bitcoin ATM Adımları
Direkt olarak en yakın Bitcoin ATM’sini gösteren Coin ATM Radar’ın aktardığı bilgilere göre Venezuela’nın ilk kripto para ATM’si 10 Eylül tarihinde San Antonio del Tachira şehrinde faaliyete geçirildi.

Latin Amerika merkezli bir firma olan Panda BTM, söz konusu Bitcoin ATM’sinin kurulmasından sorumlu şirket olarak gözüküyor. ATM ise küçük bir alışveriş merkezi benzeri bir yapı içerisine kurulmuş olup, şu an için Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH) ve Venezuela halkının yoğun bir şekilde kullandığı DASH’i destekliyor. Bunun yanı sıra Venezuela’nın resmi para birimi ile Kolombiya Peso’su da desteklenen itibari paralar olarak listelendi.

Daha önce Ocak ayının sonlarına doğru Cryptobuyer isimli firma yakında Caracas içerisinde bir Bitcoin ATM’sini kullanıma açacaklarını duyurmuştu ancak bilinmeyen sebeplerden ötürü bu asla gerçekleştirilemedi.

Bunun yanı sıra komşu ülke Kolombiya Latin Amerika içerisindeki bütün ülkelerden çok daha fazla Bitcoin ATM’sine sahip olmasıyla tanınıyor. Söz konusu Bitcoin ATM farkının en büyük sebebi ise Paxful isimli eşler arası Bitcoin alım satım firması ile ülkeye 20 kripto para ATM’si getiren blockchain şirketi CoinLogiq arasındaki ortaklık olarak bilinmekte.

Dünyadaki toplam Bitcoin ATM sayısı ise kısa sürede önce 5.000, daha sonra da 5.400’ü aşmayı başardı.

https://coin-turk.com/venezuela-sonunda-ilk-bitcoin-atmsine-kavustu

crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
September 14, 2019, 02:38:22 PM

Bence kripto teknoloji üzerine bu kadar adım atan bir ülke için Bitcoin atmsinin yeni kurulması bence geç kalınmış bir harekettir. Bu kadar zaman neyi beklemişler.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1778
Merit: 1688

View Profile
September 14, 2019, 03:24:27 PM

Venezuela ekonomik anlamda perişan hale geldiğinden beri kripto paralara büyük önem veriyor ve yatırımlar yapıyor. Kripto paralara yönelmeye başladıkları zamanı düşündüğümüzde ben biraz daha önceden ATM kurmasını beklerdim.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
viviansidney
Member
**

Activity: 126
Merit: 53

Haber - Bilgi - Tarih

View Profile
September 16, 2019, 02:21:27 PM

Muhtemelen en kısa zamanda patlatırlar o atm'yi

Güncel Haberler - Faydalı Bilgiler
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
September 16, 2019, 08:40:47 PM

Geç gelen bir girişim olsa da ülke adına fayda sağlayacabilecek bir şey. Kripto paralar ile ekonomiyi toparlama ihtimalinin olduğuna çok inanasım gelmiyor ayrıca Venezuela'nın. Oldukça kötü bir durumdalar.

CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
September 20, 2019, 07:50:27 PM

onuda koineks açmış olmasın amk. Grin Grin

Bitcoin
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
September 22, 2019, 04:41:24 PM

Benim anlamadığım olay şu ki; ta ne zaman kendi kripto parasını çıkardı Venezuela ve büyük önem gösterdi bu işe. Fakat kripto paralara yönelik girişiminin olmasına rağmen daha yeni ATM yapması da ilginç.
caseystephenson
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
September 25, 2019, 10:56:25 AM

Açlıktan kırılmak üzere olan bu millete atm değil ekmek aş lazım.
/GeertJohan
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
October 06, 2019, 06:38:40 PM

Venezuela kripto paraları benimseme konusundaki hızını atm de gösteremedi ama eksik de kalmadı bu durumdan. Bu kadar beklemelerinin arkasında ne vardı bilemeyiz ama sonunda kavuştular ve onlar için bu önemli bir adım daha oldu. Bulundukları zor durumdan kurtulmak için attıkları her adımda daha iyisini başarıyorlarmış gibi geliyor bana. Zaman içerisinde diğer ülkelerle aralarındaki farkı gördüğümüz zaman bu benimsemenin farkını daha iyi anlamış olacağız.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: