Bitcoin Forum
June 20, 2024, 02:01:50 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Margin trade boğaya engel olabilir mi?  (Read 346 times)
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 26, 2019, 07:52:01 PM

Önleyemez ama geciktirir diyorum ben. O balına ve balinacıklar nasıl para kazanacak? Sen ben kaybedeceğiz. E daha çok kaybetmemiz için biraz kazanmamız gerekecek. En kötü senaryo bile böyle işler. 100 bitcoini olan adam 10 bitcoini olan 10 adamı yutar belki ama alt boğası gibi ya da bitcoin rallisi gibi şeylerle yarım bitcoini olan 10000 kişi çeker buraya.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 26, 2019, 08:09:06 PM

Önleyemez ama geciktirir diyorum ben. O balına ve balinacıklar nasıl para kazanacak? Sen ben kaybedeceğiz. E daha çok kaybetmemiz için biraz kazanmamız gerekecek. En kötü senaryo bile böyle işler. 100 bitcoini olan adam 10 bitcoini olan 10 adamı yutar belki ama alt boğası gibi ya da bitcoin rallisi gibi şeylerle yarım bitcoini olan 10000 kişi çeker buraya.

Biraz daha oyalanirsa eğer pek insanlari çekemeyecek gibi. İnsanlar kimseye kaybettiği şeyi anltmaz. Ama eskiden olduğu gibi sağlam kazanırsa eşine dostuna anlatır ve yeni yatırımci piyasaya girmis olur. İnşallah bu son düzeltme olur ve beklenen boğa 5-6 ay sürsede marketcap 1 trilyon doların üstüne arsada güzel paralar kazansak olur mu llur.

Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 02, 2019, 02:22:16 PM

İnsanlara 10 btc ile 100 btclik volume açıyoruz derseniz buna gözü kapalı atlayacak insanlar var. Ancak margin trading tam bir kurt işidir ve çok fazla insanı batırmıştır zamanında poloniex marginleri. Ben bulaşılmaması taraftarıyım ve boğaya engel olduğunu da düşünmüyorum. Kriptoyu ayakta tutan traderlar değil holderlardır.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
October 02, 2019, 02:55:51 PM

Kaldıraçlı işlemler sadece kafa karıştırır boğayı engelleyebileceğini düşünmüyorum eğer olacaksa tabii. Kaldıraçlar için hatrı sayılır derecede volume olması gerekiyor. Şu an en yüksek hacimli olan btcde bile o kadar hacim yok. Geleneksel borsalardaki günlük hacime ve total kriptodaki marketcape bakıp karşılaştırmasını yaparsanız dediğimi anlayacaksınız.
hxtop
Hero Member

Activity: 1071
Merit: 500

View Profile
October 02, 2019, 03:05:02 PM

İnsanlara 10 btc ile 100 btclik volume açıyoruz derseniz buna gözü kapalı atlayacak insanlar var. Ancak margin trading tam bir kurt işidir ve çok fazla insanı batırmıştır zamanında poloniex marginleri. Ben bulaşılmaması taraftarıyım ve boğaya engel olduğunu da düşünmüyorum. Kriptoyu ayakta tutan traderlar değil holderlardır.

Margin trade çok riskli ve her traderin kaçınması gereken bir özellik olduğunu biliyoruz ama dediğiniz gibi aç gözlülük ile elindeki parayı buna yatıracak insan sayısı da çok fazla. Dolayısıyla zaten dalgalı ve volatil olan piyasada volatilitenin şiddetini on kat daha fazla artırıyor margin işlemler. Tıpkı deprem gibi düşünün. Hitter ölçeğine göre 6 ile 7 şiddetleri arasında 2 kat şiddet farkı vardır. Margin işlemli bir bitcoindeki voltilite şiddeti ise 10 kat en az.

Forumda zaten tecrübeli herkesin dediği ortak bir şey var: Margin ev yıkar.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
October 02, 2019, 03:07:08 PM

Herkes şikayetçi bu marjin işlemlerinden. Allah aşkına bir açıklayın kim oynuyor bu haltı da herkes bunu konuşuyor. Binance, Kucoin bile açtı sonunda dayanamayıp.
Herkesin eleştridiği ama birilerinin uyguladığı bir metod. İlginç çok titan zinciri, tosunbank olayı gibi kokuyor buralar. Bir el kaldırsın kimler marjin işlemi açıyorsa  Grin
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
October 04, 2019, 12:25:22 PM

Küçük resimde margin işlemleri boğaya engel olur ama büyük resimde olmaz yani kısa bir süre boğanın gelmesini geciktirebilir ama o boğa geldiğinde margin işlemleri bile duramaz önünde şu an marginden para kazanan ya da para kazanmak için piyasaya yön veren para babaları var bunlar yüzünden gecikiyor boğa bana göre daha çok kar için kontrollü bitcoin işlerine geliyor kazanabildikleri kadar kazanacaklar sonrasında işte salacaklar bitcoini birde boğadan kazanacaklar olay bu bence
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 04, 2019, 01:45:59 PM

Aslında bir kaç arkadaşın dediği gibi altlara gidicek para artık margine gidiyor.Bu yüzden altlar sürekli kan kaybediyor.Açıkçası alt boğaya engel 2 tane büyük şey görüyorum.1.si çok fazla stabil coin var ve artık düşüşlerden kaçmak için büyük bir kolaylık demektir bu.2.si ise margin trade ..bu margin trade hem tehlikeli hemde virüs gibi her borsaya yayılıyor.şu marginin ipi bir kesilsin ortalık şenlenir gibi.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
October 04, 2019, 01:56:43 PM

Aslında bir kaç arkadaşın dediği gibi altlara gidicek para artık margine gidiyor.Bu yüzden altlar sürekli kan kaybediyor.Açıkçası alt boğaya engel 2 tane büyük şey görüyorum.1.si çok fazla stabil coin var ve artık düşüşlerden kaçmak için büyük bir kolaylık demektir bu.2.si ise margin trade ..bu margin trade hem tehlikeli hemde virüs gibi her borsaya yayılıyor.şu marginin ipi bir kesilsin ortalık şenlenir gibi.

Altlar için şöyle bir durum var ki herkes bu konuda ortak fikirde sanırım: Bundan sonra altcoinlerin çoğu ölecek ve geriye sadece en sağlamları kalacak.

Bir süre sağlam büyükler arasında takılacak piyasa ondan sonrasında ise yine eskiden olduğu gibi bir sürü shit coin ortaya çıkıp milletin parasını toplamaya devam edecek. Bana göre bu bir döngüden ibaret
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
October 04, 2019, 02:08:25 PM

Forumun bile tadı tuzu kalmadı. Her gün ölü altlar delist olacak diye bekleniyor ancak her geçen gün de saçma sapan yeni coinler çıkıyor. Piyasanın belirli oranda daralması gerekiyor. Bazı coinler için hatta pek çok coin için yalnızca btc paritesi kalması gerek. Yoksa Marning falan boğanın önünde duramaz bence.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: