Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:04:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Monero almak için şu siteleri kullanan var mı?  (Read 427 times)
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
October 04, 2019, 12:09:22 AM

Gizlilik sağlam bir çok coini exchangeler artık kapı dışarı ediyorlar. Hükümetlere yanaşıp regülasyon için yanıp tutuşan exchangeler genelde kara para aklamak için kullanılan bu coinlerden uzak duruyorlar. Şahsım adına naçizane tavsiyem danışanınızın da monerodan uzak durmasıdır. Sonu pek iyi olmayacakmış gibime geliyor monero holderlarının finansal açıdan

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715004282
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715004282
Reply with quote  #2

1715004282
Report to moderator
1715004282
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715004282
Reply with quote  #2

1715004282
Report to moderator
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 04, 2019, 07:20:07 AM

Gizlilik sağlam bir çok coini exchangeler artık kapı dışarı ediyorlar. Hükümetlere yanaşıp regülasyon için yanıp tutuşan exchangeler genelde kara para aklamak için kullanılan bu coinlerden uzak duruyorlar. Şahsım adına naçizane tavsiyem danışanınızın da monerodan uzak durmasıdır. Sonu pek iyi olmayacakmış gibime geliyor monero holderlarının finansal açıdan
O kendi kişisel tercihi. Ben araştırmaları yapıp sundum kendisine. Bundan sonrası kendisi karar verecek.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 05, 2019, 01:40:06 PM

Ben ikisinide kullanmıyorum ben genelde önce Bitcoin alıyorum  ondan sonra bunu diğer alt koinlere çeviriyorum.  Bunu yaparken tl eyle alıyorsam yerli borsaları yatırıyorum yerli Bursalardan oluyorum bazen de yabancı borsalarda kredi kartıyla alıyor kredi kartıyla Bitcoin alımında komisyon çok yüksek oluyor. Bu komisyon az ödemek için bazen Bitcoin düştü vakitleri bekliyorum. Ya da kredi kartıyla nakit avans çekip onunla yerli Borsalardan alıyorum bu market avansı da kısa sürede kapatıyorum. Fakat böyle yapınca gizlilikmizl bunu yaparken tl eyle alıyorsan yerli borsalara yaptırıyorum yerli borsalarda oluyorum bazen de yabancı borsalarda kredi kartıyla alıyorum kredi kartıyla Bitcoin alımında komisyon çok yüksek oluyor. Bu komisyon az ödemek için bazen Bitcoin düştüğü vakitleri bekliyorum. Ya da kredi kartıyla nakit avans çekip onunla yerli Borsalardan alıyorum bu market avansı da kısa sürede kapatıyorum. Fakat böyle yapınca gizlilik mizlilik hak getire tabi.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 05, 2019, 01:53:29 PM

Bu tip gizlilik odaklı coinleri talep edenleri de kullananları da ben çok tekin bulmadım hiç bir zaman. Yani kimseyi zan altında bırakmak istemem ama bu denli bir gizlilik arayan insana da şöyle bir durum bakmak lazım. Çalıntı para, kara para, uyuşturucu ticareti, kadın ne bileyim her şey olabilir. Tabi sadece vergi mevzularından korunmak isteyen biri de olabilir en masumuda bu içlerinde ki o bile bir suç en nihayetinde.

Zaten nakit karşılığında bitcoin satan yerler de genellikle bu gizlilik odaklı coinler olmuyor. Hatta geçenlerde büyük bir borsa zcash monero gibi coinleri listelerinden kaldırdı. Bir furyaya dönüşecek sandım ama olmadı.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 05, 2019, 08:52:33 PM

Karapara meselesi bir yana ancak şu durum bence gelecekte daha yaşanabilir bir durum. Gizlilik odaklı coinler ile merkeziyetsiz borsalarda işlemler daha yüksek hacimler ile gerçekleşebilir. Piyasanın ruhu bence bu duruma daha yatkın.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
June 01, 2020, 11:56:02 AM

açın bir tane Binance hesabı alın XMR'u çekin kendi cüzdanınıza

Bir web sitesine girdiğinizde, site sahibi kullandığınız işletim sisteminden, bilgisayarınızın ekran çözünürlüğüne kadar tüm bilgilere ulaşabilirken, anonimlik hakkında bilinçsizce yorumlar atmak doğru değil. XMR.to'nun kurucularından biri Monero Core ekibinden binaryFate'dir. XMR.to sadece Monero için Tor browser ile çalışan ve Javascript gerektirmeyen Blockchain explorer geliştirmiş bir grup. Bu kişiler aynı zamanda XMR.to üzerinden atomic swap hizmeti sağlıyor dolayısıyla son derece güvenilir olduklarını ve atomic swap yapmak için xmrto2bturnore26.onion adresini Javascript özelliğini kapattıktan sonra Tor browser üzerinden rahatlıkla kullanabileceğinizi belirtmek isterim. Bunun dışında yaşadığınız sorunlarda support@xmr.to adresine PGP key kullanarak atacağınız e-mail herhangi bir kişi ya da kurum tarafından okunmadan sadece ekibin kendisine ileteceğinden dolayı atomic swap işlemini son derece anonim bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yine de işlemleri parçalı yapın.

güzel bilgiler için elinize sağlık. XMR.to hakkında bilgim yoktu ama artık aklımın bir köşesine oturdu. anonim olarak bu sistemde gezinmek bence çok zor bir durum. eğer çok ciddi meblağlar ile işlem yapılacaksa birilerinin dikkatini çekebilir yinede. işlemleri parçalı ve farklı zaman dilimlerinde yapılması çok daha mantıklı olur gibi.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌