Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:55:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Szukam dewelopera do pracy nad nową kryptowalutą  (Read 192 times)
grajson (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 11


View Profile
September 25, 2019, 10:55:58 AM
 #1

Witam,

Jak w temacie, poszukuje osoby z doświadczeniem w tworzeniu krypto, zwłaszcza projektów PoS opartych o masternody.

Chcę zrobić forka kryptowaluty PIVX ze zmienionymi niektórymi parametrami oraz designem portfeli. Do zrobienia jest:
qt wallet pod windows,
portfel na androida oraz IOS
blockchain explorer

Wynagrodzenie częściowo w gotówce, częściowo w nowej krypto. Bardzo chętnie nawiąże dłuższą współpracę.

Oferty z wyceną poszczególnych zadań oraz kilka słów o swoim doświadczeniu w podobnych projektach proszę kierować na priv. Smiley

1714164914
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164914

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164914
Reply with quote  #2

1714164914
Report to moderator
1714164914
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164914

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164914
Reply with quote  #2

1714164914
Report to moderator
1714164914
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164914

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164914
Reply with quote  #2

1714164914
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714164914
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164914

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164914
Reply with quote  #2

1714164914
Report to moderator
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 02, 2019, 11:31:06 AM
 #2

...poszukuje osoby z doświadczeniem w tworzeniu krypto, zwłaszcza projektów PoS opartych o masternody...

Korci mnie, żeby zadać Ci parę pytań o Twoje plany związane z tym nowym zforkowanym altem, ale ugryzę się w język i tylko odpowiem na Twoje pytanie.

Już jakiś czas temu widziałem w sekcji "service announcements" nawet klika ofert od użytkowników Bitcointalk, którzy oferują takie serwisy jak fork czy nawet kreację zupełnie nowej monety.

Tutaj jeden z takich wątków: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3755933.0

Dodatkowo istnieją serwisy internetowe, które oferują prace nad portfelami, apkami, itd. https://www.techkopra.com/crypto-coin-forks

Tutaj ich oferta, która myślę, że idealnie trafia w Twoje oczekiwania:

Quote
Ethereum Wallet Development
Decentralized Apps Development
Alt Coin Wallet Development
Crypto website development
Crypto software development
Crypto POS development
Crypto e-commerce development
Crypto plugin development
Crypto coin forks
Bitcoin Wallet development

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.


PS
Widzę, że już kiedyś próbowałeś sił z forkiem BTC o nazwie IoP.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1705223.0


grajson (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 11


View Profile
October 02, 2019, 06:07:57 PM
 #3

@wwzsocki

Dzięki za linki, widziałem już podobne oferty w zasadzie to mam już osobę która się tym wszystkim zajmię jednak liczyłem że może znajdę kogoś w Polsce.

W IoP byłem tylko polskim przedstawicielem projektu, za tłumaczenie tamtego wątku otrzymałem licencję na jego kopanie we wczesnej fazie. Generalnie kiedyś bawiłem się w tłumaczenia, dostałem kiedyś chyba 3000 STRATIS za ich tlumaczenie, dobra kasa jak by sprzedać na szczycie  Cheesy

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 03, 2019, 08:27:02 AM
Last edit: October 03, 2019, 08:25:03 PM by wwzsocki
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #4

@grajson

Jak już sobie tak gadamy, to będę wścibski i zapytam: Czemu fork PIVX, czemu teraz i czy aby nie za późno?

PIVX to alt oparty na POS i masternodach, a te drugie mają totalnie złą reklamę ostatnio i prawie wszyscy uważają je za projekty bez przyszłości w szczególności, takie właśnie forki bez żadnych dodanych funkcji lub znacznych zmian na przykład w POSie. Byłem w kilku takich projektach i prawie wszystkie już zakończyły działalność.

Sam PIVX, też ma trudne czasy i pomimo ciągłego rozwoju projektu, nic nie zapowiada jakiejś zmiany. Pewnie wiesz, że to miał być anonimowy alt, jak Dash czy Monero, ale do dzisiaj nie mogą dać rady z protokołem prywatności i przebudowują wszystko od nowa. Niby wszystko dobrze, jak prace trwają, ale nie w przypadku projektu PIVX, który nie ma na to już funduszy. Sam kiedyś byłem bardzo zainteresowany PIVXem i nawet zainwestowałem trochę. Trzymam do dzisiaj, tak jak wiele innych, aktualnie nic nie wartych altów. Mówcie na mnie kolekcjoner, bo hodler w 2019 roku już nie brzmi tak dumnie  Wink Grin.

To już jest postanowione, że będziesz forkował PIVX, czy to tylko takie wstępne plany i tak na prawdę może to być zupełnie inny alt?

Jeżeli możesz zdradzić, jaki masz plan, żeby taki fork był sukcesem, kiedy setki podobnych projektów zakończyło działalność albo są na wykończeniu?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
October 04, 2019, 01:58:46 PM
Last edit: October 04, 2019, 02:11:05 PM by Tytanowy Janusz
 #5

Mam te same wątpliwości co Wwzsocki. Jeżeli chcesz zrobić coin za którym nic nie stoi poza trochę lepszym wyglądem portfela i trochę innymi parametrami to wiedz, że spóźniłeś się o 2 lata. Obecnie jest prawie 3000 tokenów na CMC i pewnie z 10 000 ogólnie. Bycie troszkę lepszą wersją pivx nie wyróżni was z tego grona (prawdopodobnie już jest 20 troszkę lepszych wersji pivx o których nikt nie słyszał). Chyba, że twoim celem jest włożenie 100 roboczo godzin, zebranie 10k $ i ucieczce, to wtedy taka strategia ma cel (nie obraź się, nie mówię, że tak jest) - tyle pewnie uda się zawinąć z rynku jako nowa waluta POS o dużych zwrotach ilościowych dzięki "zmienionym parametrom" i idącą za tym wysoką pozycją na listach stron typu https://masternodes.online/
Jeżeli jednak z coinem ma stać dodatkowa użyteczność, to wydaje mi się, że obecnie jedyna droga kariery dla nowych projektów to BNB chain bo na dzień dobry dostajesz tweet od samego CZ, że nowy projekt powstaje na ich chainie a następnie jesteście listowani na takich grafikach:

link
które trafiają do 1 miliona fallowersów konta binance i do 400k fallowersów konta CZ. Trafiacie potem na binance dex (znów news od samego binance) i rozwijacie się w najlepsze. Może nawet lauchpad i miliony na dalszy rozwój? Jest to chyba jedyna droga na wybicie się przy obecnym bardzo małym kapitale, który dostępny jest dla ICO.

grajson (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 11


View Profile
October 04, 2019, 06:54:12 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #6


Fork PIVX dlatego że jej struktura praktycznie idealnie wpisuje się w to co chcę osiągnąć w projekcie, mianowicie;

PoS/MN - dlatego że nastawiam się na jak największą prostotę i uważam że łatwiej jest zainstalować portfel i stakować niż kupić koparkę, zwłaszcza w czasach gdy kopanie się często nie opłaca,  wiem że jest wielu przeciwników PoS ale jednak nawet ETH planuje migracje
Anonimowość - chciałbym aby byla to anonimowa krypto, myślę że po wejściu libry anonimowe krypto nabiorą mocno na na wartości
Governance - w PIVXie kilka procent nowych coinów trafia do puli skąd co miesiac idą wypłaty dla osob wybranych przez posiadaczy masternodów. Ta funkcjonalność jest dla mnie bardzo ważna

Moim zdaniem za późno nie jest, to że mamy 10 000  różnych coinów teraz, nie znaczy że nie będzie 100 000 za 3 lata i milion za powiedzmy 10 lat. Teraz jest bessa dlatego takie nastroje i tyle. Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest maksymalne uproszczenie obsługi portfeli, łatwość w nabyciu i sprzedaży monety,  plus budowanie społeczności na co myślę że mam niezły patent Smiley

Jeżeli chodzi o ich problemy to w zasadzie cały czas wydawało mi się że nie ma problemów z anonimowością. O ile teraz dobrze doczytałem to wyłączyli to w tym roku gdyż był problem z zerocoin..  Masz może jakieś wiadomości kiedy funkcja prywatności może zostać przywrócona? Społeczność PIVX jest duża, nie wydaje mi się aby projekt całkowicie został porzucony, i pewne kwestia czasu aż zaimplementują działający protokół prywatności który mogłbym też poźniej wprowadzić do swojego projektu.

Zrobił bym po prostu jakiś token na ethereum , binance czy innej platformie ale chyba nie jest możliwe teraz aby swtorzyć coś co umożliwiało by kreowanie nowych tokenów jak w PoS z systemem głosowania nad budżetem, nie mówiąc już o funkcji anonimowości.

Dodatkowo mój projekt zdecydowanie potrzebuje mieć dedykowane portfele pod windowsa i aplikacje mobilne ze względu na branding, a takie tokeny to trzyma się na portfelach ethereum.


WIem jak dużo projektów PoS/Mn powstało w ostatnich latach, wiele z nich było nastawione na szybki zysk i działało jako swoiste piramidki, oferując bardzo wysokie nagrody dla masternodów w początkowej fazie zachęcały do kupna monet co pozwalało przez jakiś czas trzymać niezłą cenę, jednak po pewnym czasie ogromna inflacja wygrywa z popytem i cena leci na pysk. Tutaj game theory jest zaplanowane na długie lata w zdecydowanie bardziej łagodny sposób.

Nie interesuje mnie zbieranie jakiejkolwiek kasy, nie będzie ICO tylko airdrop, ja pokrywam wszystkie początkowe koszty, jeśli projekt wypali to mi się zwróci.


 



malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
October 05, 2019, 02:18:26 PM
Last edit: October 05, 2019, 03:59:40 PM by malevolent
 #7

Moim zdaniem za późno nie jest, to że mamy 10 000  różnych coinów teraz, nie znaczy że nie będzie 100 000 za 3 lata i milion za powiedzmy 10 lat. Teraz jest bessa dlatego takie nastroje i tyle. Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest maksymalne uproszczenie obsługi portfeli, łatwość w nabyciu i sprzedaży monety,  plus budowanie społeczności na co myślę że mam niezły patent Smiley

Większa konkurencja nie działa na Twoją korzyść, tylko trudniej się wybić i większa szansa, że nie jesteś pierwsza osobą z dobrym patentem na pozyskanie zainteresowanych.

Masz wpływ na UI/UX portfela itp., ale nie bardzo masz wpływ na łatwość nabycia kryptowaluty, poza byciem listowanym na dużej/znanej giełdzie jak np. Binance, co samo w sobie jest już pewną barierą wejścia dla totalnych nowicjuszy.

Signature space available for rent.
grajson (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 11


View Profile
October 05, 2019, 05:58:36 PM
 #8

Moim zdaniem za późno nie jest, to że mamy 10 000  różnych coinów teraz, nie znaczy że nie będzie 100 000 za 3 lata i milion za powiedzmy 10 lat. Teraz jest bessa dlatego takie nastroje i tyle. Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest maksymalne uproszczenie obsługi portfeli, łatwość w nabyciu i sprzedaży monety,  plus budowanie społeczności na co myślę że mam niezły patent Smiley

Większa konkurencja nie działa na Twoją korzyść, tylko trudniej się wybić i większa szansa, że nie jesteś pierwsza osobą z dobrym patentem na pozyskanie zainteresowanych.

Masz wpływ na UI/UX portfela itp., ale nie bardzo masz wpływ na łatwość nabycia kryptowaluty, poza byciem listowanym na dużej/znanej giełdzie jak np. Binance, co samo w sobie jest już pewną barierą wejścia dla totalnych nowicjuszy.

To prawda, że konkurencja nie działa na moją korzyść, jednak mam trochę inne podejście. Otóż nie chcę zdobyć globalnej popularności  , nastawiam się głównie na polski rynek, gdzie na tą chwilę jeszcze konkurencja jest marna.  Łatwość nabycia i zbywania chcę osiągnąć poprzez integrację do portfeli serwisu ogłoszeniowego, na wzór localbitcoins. Nastawiając sie głównie na polaków myśle że będę wstanie rozkręcić to na tyle aby w każdym większym mieście zanalazły się osoby które będą chciały kupić lub sprzedać coiny za gotówkę. To najlepsza droga w przypadku anonimowej krypto.

trycodnet
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile WWW
October 07, 2019, 08:23:37 AM
 #9

Cześć! Jeśli wciąż szukasz firmy, która jest w stanie Ci pomóc wyślij więcej szczegółów na mail contact@trycod.net  Wink
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 07, 2019, 03:27:57 PM
Last edit: October 07, 2019, 03:58:02 PM by wwzsocki
 #10

...nastawiam się głównie na polski rynek, gdzie na tą chwilę jeszcze konkurencja jest marna...

Czyli rozumiem, że będziemy poinformowani w pierwszej kolejności, jeżeli coś już się urodzi i będziesz startował z promocją?

Na pewno skupisz się na polskich forach krypto, ale proszę nie zapomnij o Bitcointalk  Wink.

Ja osobiście bardzo się cieszę i już dawno oczekiwałem jakiegoś alta, który byłby bardziej skierowany do polskiej społeczności i zarządzany przez Polaków.

Masz już jakieś konkretne plany, kiedy to będzie?


grajson (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 11


View Profile
October 08, 2019, 03:51:56 PM
 #11

...nastawiam się głównie na polski rynek, gdzie na tą chwilę jeszcze konkurencja jest marna...

Czyli rozumiem, że będziemy poinformowani w pierwszej kolejności, jeżeli coś już się urodzi i będziesz startował z promocją?

Na pewno skupisz się na polskich forach krypto, ale proszę nie zapomnij o Bitcointalk  Wink.

Ja osobiście bardzo się cieszę i już dawno oczekiwałem jakiegoś alta, który byłby bardziej skierowany do polskiej społeczności i zarządzany przez Polaków.

Masz już jakieś konkretne plany, kiedy to będzie?



Tak oczywiście, dam tutaj znać z pewnością, pewnie uruchomię też wątek w sekcji altcoinów, choć nastawienie jest głownie na polskę to warto podnieść troche coin awareness także w języku angielskim od samego początku.

Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku rozpocznie się dystrybucja Smiley

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 08, 2019, 07:32:32 PM
Last edit: October 09, 2019, 10:48:36 AM by wwzsocki
 #12

Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku rozpocznie się dystrybucja Smiley

Oczywiście gdybyś potrzebował pomocy z marketingiem lub jakiejkolwiek innej gdzie ilość będzie ważna, to ja bardzo chętnie służę pomocą.

Już nie raz pracowałem z różnymi projektami jako doradca i myślę, że mogę zawsze w czymś pomóc.

Zadanie na pewno nie łatwe, więc trzymam kciuki, żeby się udało. Jak już wystartujesz, to później powinno już pójść, oby z górki a nie pod, ale to się dopiero zobaczy  Wink.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
October 09, 2019, 10:37:34 AM
 #13

To prawda, że konkurencja nie działa na moją korzyść, jednak mam trochę inne podejście. Otóż nie chcę zdobyć globalnej popularności  , nastawiam się głównie na polski rynek, gdzie na tą chwilę jeszcze konkurencja jest marna.  Łatwość nabycia i zbywania chcę osiągnąć poprzez integrację do portfeli serwisu ogłoszeniowego, na wzór localbitcoins. Nastawiając sie głównie na polaków myśle że będę wstanie rozkręcić to na tyle aby w każdym większym mieście zanalazły się osoby które będą chciały kupić lub sprzedać coiny za gotówkę. To najlepsza droga w przypadku anonimowej krypto.

Całkiem możliwe, że niedługo będzie to jedyna opcja, bo ostatnie wytyczne FATF zabraniają giełdom listowania privacy coinów:

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, pierwsze kantory kryptowalut (OKEx Korea w tym wypadku) stosują rekomendacje FATF względem kryptowalut wycofując privacy coins, jako łamiące te rekomendacje z powodu niemożliwości zdefiniowania lokalizacji portfeli.

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy giełdy i kantory operujące na terenie Unii Europejskiej będą zmuszone do analogicznych akcji - albo bezpośrednio z powodu lokalnego prawodawstwa lub też nacisków operatorów systemów płatności i banków (które dadzą giełdom i kantorom "propozycje nie do odrzucenia).

Zatem jeżeli chcecie kupić privacy coiny jak np. Monero czy zCash (dostepne na naszych stronach) bez problemów, to warto zrobić to relatywnie szybko. Podkreślić należy też, że w wypadku masowego wycofywania privacy coinów z giełd i kantorów ich wartość drastycznie spadnie.

I teraz, jeśli nastawiasz się na kilku użytkowników w każdym większym mieście bez obecności na jakichkolwiek giełdach to spread będzie sięgał kilkuset procent. Jeśli jedyne co masz do zaoferowania, to niekompletny pivx (jak opisał wwzsocki) z nieco innymi parametrami (niewpływającymi na brak głównej funkcjonalności, nad którą głowi się zespół pivx mimo ogromnego budżetu) i nieco ładniejszy portfel, to kto zdecyduje się na używanie tego produktu wiedząc, że dziś kupione tokeny są do sprzedania za 1/10 ceny zakupu lub po tygodniu od wystawienia oferty (jako market maker). Dlaczego nie zostać przy monero na portfelu mobilnym coinomi (lub innym)? Wygoda, w miarę stabilna cena, głęboki rynek, akceptowalność w darknecie Smiley. Jak nie monero to Zcash lub wiele innych znanych i sprawdzonych na rynku. Monero nawet przetrwał próby namierzenia użytkowników przez FBI (tak słyszałem :p).

Potencjalni użytkownicy twoim zdaniem to osoby potrzebujący twojego coina jako produktu do anonimowych transferów wartości, czy spekulanci inwestujący w minicoina by jutro mieć pod domem lambo?
grajson (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 11


View Profile
October 09, 2019, 07:39:13 PM
 #14

Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku rozpocznie się dystrybucja Smiley

Oczywiście gdybyś potrzebował pomocy z marketingiem lub jakiejkolwiek innej gdzie ilość będzie ważna, to ja bardzo chętnie służę pomocą.

Już nie raz pracowałem z różnymi projektami jako doradca i myślę, że mogę zawsze w czymś pomóc.

Zadanie na pewno nie łatwe, więc trzymam kciuki, żeby się udało. Jak już wystartujesz, to później powinno już pójść, oby z górki a nie pod, ale to się dopiero zobaczy  Wink.

Jeżeli chodzi o początkowy marketing to będzie wszystko kręcić się wokół airdropu, jutro rozmawiam z przedstawicielem pewnej firmy organizującej bounty campaigns, będę ich potrzebował do monitorowania aktywności użytkowników na forach oraz mediach społecznościowych aby przydzielić im odpowiednią liczbę monet.

W jakim rodzaju marketingu mógłbyś pomóc? Z jakimi projektami pracowałeś?


To prawda, że konkurencja nie działa na moją korzyść, jednak mam trochę inne podejście. Otóż nie chcę zdobyć globalnej popularności  , nastawiam się głównie na polski rynek, gdzie na tą chwilę jeszcze konkurencja jest marna.  Łatwość nabycia i zbywania chcę osiągnąć poprzez integrację do portfeli serwisu ogłoszeniowego, na wzór localbitcoins. Nastawiając sie głównie na polaków myśle że będę wstanie rozkręcić to na tyle aby w każdym większym mieście zanalazły się osoby które będą chciały kupić lub sprzedać coiny za gotówkę. To najlepsza droga w przypadku anonimowej krypto.

Całkiem możliwe, że niedługo będzie to jedyna opcja, bo ostatnie wytyczne FATF zabraniają giełdom listowania privacy coinów:

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, pierwsze kantory kryptowalut (OKEx Korea w tym wypadku) stosują rekomendacje FATF względem kryptowalut wycofując privacy coins, jako łamiące te rekomendacje z powodu niemożliwości zdefiniowania lokalizacji portfeli.

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy giełdy i kantory operujące na terenie Unii Europejskiej będą zmuszone do analogicznych akcji - albo bezpośrednio z powodu lokalnego prawodawstwa lub też nacisków operatorów systemów płatności i banków (które dadzą giełdom i kantorom "propozycje nie do odrzucenia).

Zatem jeżeli chcecie kupić privacy coiny jak np. Monero czy zCash (dostepne na naszych stronach) bez problemów, to warto zrobić to relatywnie szybko. Podkreślić należy też, że w wypadku masowego wycofywania privacy coinów z giełd i kantorów ich wartość drastycznie spadnie.

I teraz, jeśli nastawiasz się na kilku użytkowników w każdym większym mieście bez obecności na jakichkolwiek giełdach to spread będzie sięgał kilkuset procent. Jeśli jedyne co masz do zaoferowania, to niekompletny pivx (jak opisał wwzsocki) z nieco innymi parametrami (niewpływającymi na brak głównej funkcjonalności, nad którą głowi się zespół pivx mimo ogromnego budżetu) i nieco ładniejszy portfel, to kto zdecyduje się na używanie tego produktu wiedząc, że dziś kupione tokeny są do sprzedania za 1/10 ceny zakupu lub po tygodniu od wystawienia oferty (jako market maker). Dlaczego nie zostać przy monero na portfelu mobilnym coinomi (lub innym)? Wygoda, w miarę stabilna cena, głęboki rynek, akceptowalność w darknecie Smiley. Jak nie monero to Zcash lub wiele innych znanych i sprawdzonych na rynku. Monero nawet przetrwał próby namierzenia użytkowników przez FBI (tak słyszałem :p).

Potencjalni użytkownicy twoim zdaniem to osoby potrzebujący twojego coina jako produktu do anonimowych transferów wartości, czy spekulanci inwestujący w minicoina by jutro mieć pod domem lambo?

Zdaję sobie sprawę z coraz silniejszych regulacji dążących do odcięcia privacy coinów od tradycyjnego systemu. Choć słyszałem opinie że nie koniecznie takie usuniecie z giełd spowoduje załamanie ceny, przeciwnie - dobra trudno dostępne często są właśnie droższe z tego powodu, prywatne krypto będą wciąż świetnie spełniać swoją funkcję anonimowości a zapotrzebownie na to wraz z coraz większą inwigilacją państw będzie rosło. Poza tym nikt nie zatrzyma przyszłych zdecentralizowanych giełd od listowania tych coinów.

Odnośnie kilku userów na każde większe miasto, jest to bardzo luźna estymacja oraz oczywiście będzie to jedynie próba wytworzenia alternatywnego rynku face to face poza giełdami. Choć i tak nie twierdzę że spread na poziomie kilkuset procent był by realny..

PIVX wybrałem ze względu na algorytm, czyli PoS i DAO zarządzane masternodami, to jest podstawa i najważniejsza funkcjonalność. Po przemyśleniu, brak anonimowości jaki mamy obecnie w PIVXie może zadziałać na naszą korzyść, w dobie nagonki na anonimowe crypto , łatwiej będzie wprowadzić transparentną walutę na giełdy. W późniejszym czasie zawsze będzie można zaimplementować  działający protokół prywatności jeśli środowisko będzie sprzyjać i społeczność tak zadecyduje. Napewno jest to bezpieczniejsze rozwiązanie.

Jak wiadomo zdecydowana większość społeczności która gromadzi się wokół krypto chce tu po prostu zarobić ,więc pewnie pojawi się wiecej Januszy liczących na lambo Wink

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
October 10, 2019, 06:58:10 AM
Last edit: October 10, 2019, 07:30:12 AM by Tytanowy Janusz
 #15

Jeżeli chodzi o początkowy marketing to będzie wszystko kręcić się wokół airdropu, jutro rozmawiam z przedstawicielem pewnej firmy organizującej bounty campaigns, będę ich potrzebował do monitorowania aktywności użytkowników na forach oraz mediach społecznościowych aby przydzielić im odpowiednią liczbę monet.

W jakim rodzaju marketingu mógłbyś pomóc? Z jakimi projektami pracowałeś?
Tu ludzi i firm zajmujących się bounty jest masę:

Mam kilka miejsc gdzie zawsze zaglądam szukając nowych bounty. Podzielę się nimi:

https://icodrops.com/bounty-list/
https://bountygalaxy.com/
http://bounty.cool/index.php
http://bounty.slavyansk.biz/signatures.php
http://bountylord.com/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3051158.0
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1B4sMp4rDeYjPn3Lkbxn6Ot5KLQFERPXloIl5lUbTVBg/edit?usp=sharing
https://bounty.marketing/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1TARbligwQprxPI5oDrUduytlGjAgsjw2rKwglVVr57Q/edit#gid=0
https://icodrops.com/bounty-list/
https://duxton.ru/crowdsale/?publication_date=&country_id=&bounty=on&industry=&preico_date=&ico_date=
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pg7zCvRTa3dREW5Gfq-nvvj3uT8550xtzn5a9eGDbyU/edit#gid=243653352
https://explorer.bounties.network/explorer
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4412712.0

Każdy z tych serwisów, postów, dokumentów googli ma jakieś cechy, które lubię i wady oczywiście. Wszystkie razem dają idealny wgląd w aktualne kamapnie bounty na Bitcointalk i nie tylko.

Korzystam też z bounty automatów bo są szybkie. Wystarczy założyć konto, dodać linki do kont social media i odwiedzić raz czy dwa razy dziennie serwis. Taski robisz bardzo szybko bo wszystko jest zautomatyzowane, parę kliknięć i jesteś gotowy. Link do najlepszego serwisu w mojej sygnaturze i spisie powyżej np https://my.bountyguru.com/home , Bounty0x, itd. Zawsze jakieś tokeny, praktycznie za minimalny wkład pracy.

Moim zdaniem przy wyborze bounty managera ważne jest prześledzenie jego mediów (np wielkość grupy na telegramie) - pomaga to oszacować, do jakiego grona bounty hunterów trafi twój projekt. Kiepski bounty manager i kampania będzie promowana przez kilku spamerów. Dobry bounty manager i będą pracować przez pół roku za 10$, bo do tokenów wartych 50 000$ zgłosi się 5 000 osób.

Jak widzisz cytowany post pochodzi od Wwzsockiego. W bounty i airdropach siedzi od lat (zapewne często po obu stronach medalu).


dobra trudno dostępne często są właśnie droższe z tego powodu, prywatne krypto będą wciąż świetnie spełniać swoją funkcję anonimowości a zapotrzebownie na to wraz z coraz większą inwigilacją państw będzie rosło. Poza tym nikt nie zatrzyma przyszłych zdecentralizowanych giełd od listowania tych coinów.

Dobra trudno dostępne z uwagi na ograniczoną ich liczebność. Np. trudniej jest znaleźć diament niż węgiel, bo diament to rzadszy (trudniej dostępny) minerał (czy tam substancja, bo węgiel to nie minerał). Przypadek, o którym mówimy jest odwrotny. Dostępność wynikająca z ilości jest taka sama po prostu nałożone jest sztuczne sito odsiewające popyt. Wynika z tego, że za ceną przykładowego litecoina stoi:
1- spekulant każdego interwału (od m1 do w1), który zauważył potencjał wzrostowy i zainwestował środki trzymane na giełdzie.
2- nerd zafascynowany technologią
3- ktoś potrzebujący narzędzia do taniego transferu wartości
4- inwestor instytucjonalny korzystający np. z kontraktów
A za ceną nielegalnego coina stoi:
punkt 2 -(jeśli faktycznie jesteś lepszy od monero, Zcesh - nerd będzie to wiedział)
punkt 3 -tylko jeśli ktoś faktycznie potrzebuje pełnej anonimowości (która w zasadzie kończy się w momencie zakupu/sprzedaży - transfer bankowy)

dodatkowy pkt. 5- ktoś kto lubi mieć coś, co jest trudno dostępne? Więc robi transfer bankowy przez localbitcoins i już ma... Wydaje mi się, że taka osoba prędzej pójdzie na aukcje po jakiś popularny obraz/cenny zabytek.

Oznacza to, że spora część kapitału nie trafi na twój coin, a pomniejszony kapitał, który trafi rozłoży się na tą samą liczbę coinów.

Obecne Dexy najlepiej działają po 1 chainie. Ty chcesz mieć osobny coin a nie być częścią ETH (forkdelta), WAVES, BNB (binance dex). Mało jest dexów listujących wiele różnych coinów na różnych łańcuchach dodających nowy chain dla 1 mało popularnego coina.

PIVX wybrałem ze względu na algorytm, czyli PoS i DAO zarządzane masternodami, to jest podstawa i najważniejsza funkcjonalność. Po przemyśleniu, brak anonimowości jaki mamy obecnie w PIVXie może zadziałać na naszą korzyść, w dobie nagonki na anonimowe crypto , łatwiej będzie wprowadzić transparentną walutę na giełdy. W późniejszym czasie zawsze będzie można zaimplementować  działający protokół prywatności jeśli środowisko będzie sprzyjać i społeczność tak zadecyduje. Napewno jest to bezpieczniejsze rozwiązanie.
To wydaje się być dobrym podejściem.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 10, 2019, 11:53:50 AM
Last edit: October 10, 2019, 05:16:20 PM by wwzsocki
 #16

Tak jak napisał @TytanowyJanusz w tym przypadku kluczowym zadaniem będzie wybranie managera kampanii i to z wielu powodów. Na pewno nigdy nie powinieneś zrobić tego błędu i oddać kampanię w czyjeś ręce, nawet najbardziej zaufane, tylko aktywnie brać udział i współpracować z managerem. Tytanowy dość dobrze mnie zna i faktycznie znowu ma racje, kiedy mówi, że znam temat z każdej strony. Doradzałam przy różnych projektach, a w tym przy dokładnie takim jak Twój, airdropach, bounty i brałem w nich udział. Współpracowałem do tej pory z kilkunastoma projektami i mogę się z Tobą podzielić szczegółami ale najlepiej, to już przez PM lub na Telegramie.

Jeżeli dystrybucja ma się opierać na airdropie, to jak na razie najlepszym modelem, był kilku stopniowy airdrop z 3 lub 4 fazami, gdzie w pierwszej fazie 10 czy 15 dobrze wyselekcjonowanych, ze zgłaszających się wysokiej rangi użytkowników dostało Matsernoda, druga faza bardzo wysoki airdrop 10% masternoda dla ograniczonej według tokena ilości ludzi, itd. Wszystkie tak zaczynające alty na masternodach w dniu dzisiejszym oczywiście leżą na łopatkach, ale niektóre z nich, z ceny 0 potrafiły dojechać do 2,2$ i kosztu masternoda 22,500$, z rocznym ROI 250%.

Ich sukces w dużej mierze był dzięki społeczności, która zrobi dla projektu prawie wszystko i to za monety z projektu, które na początku, musimy pamiętać są warte 0$, ale wiara w projekt i HYIP może zdziałać cuda. Widziałem na własne oczy i to kilka razy, czyli coś jest narzeczy, tylko warunki na rynku kryptowalut muszą być odpowiednie i projekt super dobrze prowadzony, żeby było widać pełne zaangażowanie developera i zespołu. Oczywiście bardzo dobra komunikacja ze społecznością i wykorzystanie w kampanii marketingowej.

Wiem, że taki manager, który będzie miał przeprowadzić całą kampanię od A do Z łącznie ze stworzeniem wątków, zasad, reguł, stawek, itd, później cała pracy przy kampanii i na koniec rozliczenie. To mówimy tu o 15% całego supply tokena czy tam alta, więc to już nie jest, tylko manager, a strategiczny partner, który jak dumpnie za szybko to puści projekt z torbami. Znowu, jeżeli ktoś będzie chciał się podjąć tej całej pracy za mniej, to albo nie wie o czym mówi, albo desperacko chce załapać jakieś zlecenie co nie jest najlepszą reklamą, chyba.

Jest tyle rzeczy nad, którymi się trzeba zastanowić przy takim projekcie, że aż głowa boli dlatego taki doradca z dużą wiedzą jest zawsze bardzo przydatny i dlatego kiedy znani doradcy są w projekcie, to jego wartość rośnie wymiernie. Jak będziesz miał pytania lub coś, to pisz na PM i się nie zastanawiaj, zawsze pomogę jak będę mógł.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!