Bitcoin Forum
May 28, 2024, 11:43:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Evimi sattım parasını altcoinlere yatırdım  (Read 565 times)
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
October 01, 2019, 04:53:24 PM

Yatırım değil, açık ve net kumar oynamışsınız.

Hocam sizin taşıdığınız imza devam ediyor mu? Yoksa değiştirmeye mi üşendiniz?
Arkadaşın meselesine gelince herkes kendince baktığı için 110 bin TL lik yatırım çok yüksek gibi. Ama belki bu yatırımı yapan kişi için çok küçük meblağ olabilir. O parayı yakın zamanda kazanan bile yoktur.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
October 01, 2019, 05:04:10 PM

ADA ve XEM dakika tutmam sepetimde. Direkt satarak %30-70 oranında eth btc alırım çok fazla riskli bir sepet olmuş. Ayrıca kesinlikle binance taşımalısınız koineks bana hiç güven vermiyor ayrıca orderlar arasındaki açıklıklar yüzünden blockfolio coinstats gibi programlara portfoyunuzu girdiğinizde daha tokenleri alırken ne kadar zarar ettiğinizi farkediceksiniz

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 01, 2019, 06:31:24 PM

Youtube daki ısmarlama başlıklara benziyor. bence hit almak için açılmış bir başlık evini satıp bu zamanda kimse basmaz.  genelde ev araba satıp basmalar, boğa piyasasında olur, yükselmeyi görenler satıp basıyor. şu anda öyle bir durum söz konusu değil
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
October 01, 2019, 07:07:34 PM

bunun gerçek olduğunu düşünmüyorum evimi sattım diyen arkadaş o zaman sana şunu sorayım kaşıncı evini saatın? yani demekki birden fazla var ben öyle düşünüyorum..
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1617

View Profile WWW
October 01, 2019, 07:10:19 PM

Bu riskli bir yatırımdır evet ama TL üzerinden değerlenen hiçbir varlığı elde tutmamak anlaşılabilir bir karar.

Şu anda TL yabancı ana kurlara karşı senede ortalama 20% değer kaybediyor, emlak piyasasında uzun zamandır beklenen kriz de çok sert bir şekilde başlamış görünüyor.

Ev fiyatlarının 20% civarında senelik prim yapması artık çok zor, İstanbul'da bile olsa çünkü şehir limitlerine ulaşmış durumda birçok yönden,

yani bir yatırımcı TL bazlı varlıkta durmak istemeyebilir, bu makul bir seçim olur.

cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
October 01, 2019, 07:56:50 PM

açıkçası seçimler fena değil, uzun vadede gayet kazandırabilecek varlıklar bunlar, arkadaşın dediği gibi ETH de güzel olabilirdi. Şahsi fikrimse maks 1 seneye bu portföyün güzel bir kar bırakacağını düşünüyorum, ama bu kripto, 2019 iyi olacak derken noldu gördük o yüzden kestirmek imkansız.

1881 - 193∞
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
October 01, 2019, 08:04:15 PM

Gözlerim BTC ve ETH aradı listede.. Boğa döneminde filan olsak hadi neyse diyeceğim ama bu piyasa şartlarında gerçekten pek inandırıcı gelmedi. Yine de eğer tek evinizi satıp bu altcoinleri aldıysanız bana göre büyük risk. Ama birden fazla mülkünüz var ise sorun değil, sizi zora sokmayacağı için bu riski almaya değer.
Kripto para sektörüne yapılan yatırımlarda herkesin kendi real finansal durumuna göre davranıp gerçekçi olması lazım bence. Volatilite denen bir şey var. Bugün iyi para eden bir portföy bir anda sıfırlanabilir.. Yine de hepimiz güzel kazanırız umarım Smiley
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 971
Merit: 292

View Profile
October 01, 2019, 08:18:13 PM

Tüm birikiminizle bu işe girerek asrın hatasını yapmışsınız. Kriptolara yatırım yapmak bir nebze kumar oynamak sayılır. Hali hazırdaki evi satıp bu işe girmek büyük cesaret ister.

Evinizi satarak bu iişe girdiğiniz ne kadar doğru bilemeyiz ama kriptoların demirbaşlarına yatırım yapmışsınız. BTC ve ETH haricinceki altcoinlerin hepsi her an çöp olabilir. Bu piyasa şans işi. Zamanlama çok önemli. O boğa buraya gelmezse 110 bin TL buhar olmuş sayılır.

Bu başlığı okuyup inanarak bu piyasaya yatırım yapmamanızı ve böyle yazılara aldanmamanızı TAVSİYE ederim!..

.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
October 01, 2019, 09:00:55 PM
Merited by Blacknavy (2), Kalemder (1)

Arkadaşlar aslında çoğu önemli noktaya değinmişler fakat benim de eklemek istediğim bazı hususlar var. Söylemiş olduğunuz eylem ve miktar - eğer ciddi iseniz- çok riskli bir yatırım. Üstelik bu yatırımı, henüz daha bitcoin yoluna devam edebilecek ve altcoinleri daha da ezebilecekken, portföyünüzde btc ye yer vermeyerek daha da riskli hale getirmişsiniz. Ben eğer böyle bir yatırım yapacak olsam paramın en az yarısını btc ye yatırırdım. Sepetinizdeki ada, xem ve xrp bana güven vermeyen altcoinlerdir. Tabiki bu benim düşüncem. Btc den sonra en güvenli liman eth dur. Eth içinde kalan paranın en az üçte birini ayırırdım. Kalan üçte birle stabil coin alırdım ki, fırsat çıktığında değerlendirebileyim. İşte kalan son dilimle ancak kafamdaki altcoinlere dağıtarak alım yapardım. Bu kadar iyi bir meblağı bu piyasaya yatırdıktan sonra da kesinlikle borsalarda tutmamanızı ve soğuk bir cüzdan satın alıp orada saklamanızı tavsiye edebilirim.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
October 01, 2019, 09:04:29 PM

Gözlerim BTC ve ETH aradı listede.. Boğa döneminde filan olsak hadi neyse diyeceğim ama bu piyasa şartlarında gerçekten pek inandırıcı gelmedi. Yine de eğer tek evinizi satıp bu altcoinleri aldıysanız bana göre büyük risk. Ama birden fazla mülkünüz var ise sorun değil, sizi zora sokmayacağı için bu riski almaya değer.
Kripto para sektörüne yapılan yatırımlarda herkesin kendi real finansal durumuna göre davranıp gerçekçi olması lazım bence. Volatilite denen bir şey var. Bugün iyi para eden bir portföy bir anda sıfırlanabilir.. Yine de hepimiz güzel kazanırız umarım Smiley

Sadece kripto para yatırımlarında değil hocam. Ayda 5000 kazanan birinin gidip 10000TL'lik altın alması da doğru değil tek seferde. Yatırımın şekli olur. Yani sattım-aldım kadar basit değildir bu iş. Bu yazı tura atmaktan farksız. Her seferinde bir yazı bir tura gelmez sırayla. Tahminin tutmadığı yerde gelen ters köşe bayıltır adamı. Evet BTC ve ETH gibi major coin'ler bir derece kabul edilebilir belki ama ev satarak değil. Makul parçalı alımlar, farklı sepetler vs. gibi. Neyse hayırlısı olsun. Konu biraz uzadı. Başlığı açan arkadaşta bombayı bırakıp kaçmış gibi görünüyor.
OmarGsPools
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
October 01, 2019, 10:35:31 PM

Bana çok doğru gelmeyen hareket bu yaptığınız. Yani ben cesaret edemezdim eğer doğruysa söyledikleriniz. Her zaman söylenir kripto paralara para yatırırken kredi çekmeyin, malınızı mülkünüzü satmayın diye. Çünkü gerçekten çok oynak bir piyasadır. Her an piyasada birileri havlu atabilir. Mt Gox, Centra vs vs gibi. Sepetinizi birkaç coin dışında beğendim. XEM yerine ZRX olabilir mesela.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
October 02, 2019, 07:48:08 AM

ada ve xem çıkar gitsin sepetten. yerine btc ve eth al. 5 bin liralıkta aşağıdaki koinden al tamamdır.  Hayırlı olsun...
https://tradeogre.com/exchange/BTC-XWP

Dün aldıysanız %20 kar ettiniz demektir ama satma bu koini hemen, daha yeni koin sadece burdaki çok düşük hacimli borsada var ama diğerlerinede eklenir yakında. Enflasyonu,total supply vs iyi  fiyatıda uygun. Topluluk parası ve sadece madencilik ile çıkarılıyor şirket vs bağlı değil merkeziyetsiz. topluluk ve madenciler tarafından kabul görür yaygınlaşırsa sana 2 ev parası bile kazandırabilir. Böyle bulduğunuz koinlere ufak bir miktar yatırıp cüzdana atıp unutacaksın. 1-2 sene sonra bakacaksınız. Trilyon tane olan ve şirketlerin masrafsız bastığı kar ettiği koin değil madencilerin enerji ve donanım maliyeti ile çıkardğı koin.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
October 02, 2019, 08:00:57 AM

ada ve xem çıkar gitsin sepetten. yerine btc ve eth al. 5 bin liralıkta aşağıdaki koinden al tamamdır.  Hayırlı olsun...

Dün aldıysanız %20 kar ettiniz demektir ama satma bu koini hemen, daha yeni koin sadece burdaki çok düşük hacimli borsada var ama diğerlerinede eklenir yakında. Enflasyonu,total supply vs iyi  fiyatıda uygun. Topluluk parası ve sadece madencilik ile çıkarılıyor şirket vs bağlı değil merkeziyetsiz. topluluk ve madenciler tarafından kabul görür yaygınlaşırsa sana 2 ev parası bile kazandırabilir. Böyle bulduğunuz koinlere ufak bir miktar yatırıp cüzdana atıp unutacaksın. 1-2 sene sonra bakacaksınız. Trilyon tane olan ve şirketlerin masrafsız bastığı kar ettiği koin değil madencilerin enerji ve donanım maliyeti ile çıkardğı koin.

İlk olarak Bu koini bilen adam bu piyasanın yabancısı olma ihtimali yok zaten sadece 3 borsada satılıyor.
2. 110k çok para değil sorun olan arkadaşın ev sattım diyrek ajite etmesi.
3. sepet kötü değil
4. alış fiyatlarınıda yazsa iyi olur.
5. adam sallıyor yemeyin bence.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
October 02, 2019, 08:34:45 AM

İlk olarak Bu koini bilen adam bu piyasanın yabancısı olma ihtimali yok zaten sadece 3 borsada satılıyor.
2. 110k çok para değil sorun olan arkadaşın ev sattım diyrek ajite etmesi.
3. sepet kötü değil
4. alış fiyatlarınıda yazsa iyi olur.
5. adam sallıyor yemeyin bence.

sepetinde yoktu ben söyledim bu koini al ufak miktar dursun dedim alıp almadığı belli değil. Bir tanede sürpriz koin olsun sepette.
2 evi vardı belkide birini satacaktı ve sattı baktı nereye yatırayım diye geldi buraya yatırdı.
massguru
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
October 02, 2019, 11:51:29 AM

Aferin size acaba bunu yaparken ne düşünüyordunuz. kripto o kadar nankör ve bir o kadar da çekici bir sektördür ki her an çok zengin olabilrisiniz veya çok fakir. Bu hareketi tamamen bir cahil cesareti olarak görüyorum aynı zamanda köylü kurnazlığı. Umarım hayalleriniz suya düşmez

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
PLAY NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 02, 2019, 11:55:19 AM

Gerçekten doğru, bir deli kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkartmaya çalışır!
Eğer bu vatandaş yaklaşık 1.5 yılda (hem de ayı sezonu) kriptolar konusunda kemale erip "yürü ya kulum" takımına katılmadıysa durum şöyle:

https://i.postimg.cc/639QBnFP/hjf.jpg

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
October 02, 2019, 11:58:54 AM

Gerçekten doğru, bir deli kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkartmaya çalışır!
Eğer bu vatandaş yaklaşık 1.5 yılda (hem de ayı sezonu) kriptolar konusunda kemale erip "yürü ya kulum" takımına katılmadıysa durum şöyle:

Twitterda ruling diye bir sayfa var fakeleri ifşa ediyor onunu gibi araştırmacı bir ruhla çalışmışsın hocam tebrik ediyorum seni Smiley Ancak bu konudan referans alınarak nasıl yanlış bir hareket olduğunu insanlar da görmüş olur en azından.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
PLAY NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
October 02, 2019, 12:56:44 PM

Benim de zamanında düşündüğüm fakat cesaret bulup yapamadığım hareket. bu işe ilk girdiğimde bountylerden kendime sermaye yapıp yatırım yapmaya başlamıştım sonra insanoğlu aç gözlüdür bu yatırımlar kesmemeye başladı evi hipoteklettirip yatırımlarımı büyütmeyi düşünmüştüm ancak ona da cesaretim olmadı. Eğer yaptıysanız böyle bir girişim cesaretinden ötürü tebrik ederim seni
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
October 03, 2019, 01:52:38 PM

Eğer cidden böyle bir şey yaptıysanız cesaretiniz için önce sizi kutlarım ben de hep yapmak istedim ama evim olmadığı ve öğrenci olduğum için yapmam imkansız ben daha yarın nasıl geçineceğim diye düşünüyorum neyse gelelim sizin konuya bence güzel coinlerle sepet yapmışsınız fakat sorun şu ki onları ne binance ne de koinekste tutun uzun holdcuysanız bir ledger falan alın onda saklayın yoksa sıkıntı olur falan Allah muhafaza dikkatli olmak lazım
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 03, 2019, 02:00:17 PM

Eğer cidden böyle bir şey yaptıysanız cesaretiniz için önce sizi kutlarım ben de hep yapmak istedim ama evim olmadığı ve öğrenci olduğum için yapmam imkansız ben daha yarın nasıl geçineceğim diye düşünüyorum neyse gelelim sizin konuya bence güzel coinlerle sepet yapmışsınız fakat sorun şu ki onları ne binance ne de koinekste tutun uzun holdcuysanız bir ledger falan alın onda saklayın yoksa sıkıntı olur falan Allah muhafaza dikkatli olmak lazım

yapmamış hocam yapmamış Smiley
Son postlara bir göz gezdirin. bobita deşifre etti zaten.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5189049.0
Ayrıca arkadaş burayı keklemekle yetinmemiş gitmiş bir de globalde aynı başlığı açmış Smiley
Bu yasak mıydı emin olamadım? Neyse yasaksa admin gerekeni yapacaktır.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: