Bitcoin Forum
May 25, 2024, 11:43:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: UNICEF Kripto Para Sektörüne Girdi!  (Read 129 times)
viviansidney (OP)
Member
**

Activity: 126
Merit: 53

Haber - Bilgi - Tarih

View Profile
October 09, 2019, 11:18:51 AM

UNICEF, kripto para bağışı kabul etmeye başladı.
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu veya kısaca UNICEF, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile bağış kabul edebilmek için kripto para fonunu resmen saçtı. Fon sayesinde yapılan kripto para bağışları alınabilecek, saklanabilecek ve dünyanın dört bir yanındaki çocuklar için kullanılabilecek. UNICEF buna ek olarak gelen fonlar ile dünya çapındaki çocuklar adına açık kaynaklı teknolojileri de destekleyecek.

İlk Bağış Ethereum Foundation’dan Geldi
UNICEF tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada, bunun bir Birleşmiş Milletler kurumu için ilk olduğunun altı çizildi ve Kripto Para Fonu’nun bağışları böyle almanın yanı sıra, yardımları da kripto para üzerinden yapacağı belirtildi. Fona yapılan ilk bağışın direkt olarak Ethereum Foundation tarafından yapıldığını da belirten UNICEF yetkilileri, bunun birçok bağışın ilki olduğunu açıkladı.

Ethereum Foundation yöneticisi Aya Miyaguchi konu hakkında yaptığı basın açıklamasında, 100 Ether bağışlandığını ve bunun anlık fiyata göre 18.000 dolar ettiğini, yeni ortaklık aracılığıyla bunu anında UNICEF’e gönderdiklerini ifade etti.

”Bu, UNICEF için yeni ve heyecan veren bir girişim. Eğer dijital ekonomiler ve para birimleri gelecek nesillerin hayatlarını değiştirme potansiyeli taşıyorsa, sundukları fırsatları keşfetmemiz oldukça önemli olabilir.”

Miyaguchi açıklamasının devamında UNICEF ile beraber kripto para fonunun birçok insanın temel ihtiyaçlarını, haklarını ve kaynaklarını geliştirmek için kullanıldığından emin olacaklarını dile getirdi.

Bundan birkaç hafta önce de İngiliz Kraliyet Ailesi Bitcoin bağışı kabul ettiği haberleri gündeme gelse de, bunun dolandırıcılık olduğu ortaya çıkmıştı.

https://coin-turk.com/unicef-kripto-para-sektorune-girdi

Güncel Haberler - Faydalı Bilgiler
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
October 09, 2019, 03:08:27 PM

Çok iyi bir haber bu. Geçen sene elimde bir miktar coin değerlendiğinde bağış yapmak istemiştim bazı kurumlara. Ama coin cinsinden hiç biri bağış kabul etmediği için mecburen az bir miktar bozup öyle yapmıştım.

Unicef'te dünyaca bilinen, amacı çocukların mağduriyetlerini gidermek olan başarılı bir yardım kuruluşu. Böyle bir adım atmaları oldukça iyi olmuş.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 09, 2019, 04:03:43 PM

Buna benzer başka bir haberi daha önce okuduğumu hatırlıyorum ama onun akıbeti ne oldu belli değil. Burada bir uçta UNICEF olması projesi daha ciddi ve dikkat çekici yapıyor tabii ki. Diğer dernekler ve kuruluş için de kripto parayla bağış yolu böylece açılmış olur. Bağışın yanı sıra açık kaynaklı teknolojileri destekliyor oluşu da ekstra bir artı katıyor.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
October 10, 2019, 02:09:03 PM

Buna benzer başka bir haberi daha önce okuduğumu hatırlıyorum ama onun akıbeti ne oldu belli değil. Burada bir uçta UNICEF olması projesi daha ciddi ve dikkat çekici yapıyor tabii ki. Diğer dernekler ve kuruluş için de kripto parayla bağış yolu böylece açılmış olur. Bağışın yanı sıra açık kaynaklı teknolojileri destekliyor oluşu da ekstra bir artı katıyor.

Adamlar para gelsinde nerden gelirse gelsin, istediğiniz şekilde yollayın yeter ki paraya çevirebilelim demişler kısaca. İyi de olmuş hem kripto paralara bir kullanım alanı ödeme kabul aracı açılmış oluyor hemde bir hayra vesile oluyor fena mı?

Unicef'in adı bile kripto paralar için bir reklam niteliği taşımata. Yalnız Unicef sitesine girdim nasıl bağış yapabilirim diye. Sanırım sadece bazı ülke temsilcilikleri kabul ediyor şimdilik. Türkiye yada başka ülkeler yok gibi.

https://www.unicef.org/press-releases/unicef-launches-cryptocurrency-fund

Buraya baktım ilgili sayfa.
/GeertJohan
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
October 13, 2019, 01:01:23 PM

Kripto paralar için oldukça güzel bir haber oldu bu. İnsanların çoğu bu tarz işleri için kripto kullanmak istediğini hep dile getiriyordu. UNICEF'in böyle bir ortaklığa girmesi de işin ciddi olduğunu gösteriyor. Adı bile yeter zaten. Sırada diğer yardım kuruluşları var artık. Onlardan da buna benzer atılımları bekliyoruz.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 14, 2019, 12:19:13 PM

Bağış toplamaları için çok güzel olmuş. Aslında bizim kanser vakıfları, mehmetcik vakfı ve diğerleri de böyle bir şey yapabilir.. yasal olarak izin almaları gerekiyor ama ne bileyim borsalardan işlem yapıp karşılığında fatura alacakları için sorun olmaz diye düşünüyorum ama tabii bunu anlatmak kabullendirmek ayrı bir problem. Unicef güzel bir iş yapmış gerçekten tebrik etmek gerekir.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
October 14, 2019, 08:01:09 PM

Mükemmel bir haber. Unicef dünyadaki en saygın ve en değerli örgütlenmelerden biri. Kripto para yolu ile bağış yapılması hem Unicef için hem de coin dünyası için çok faydalı olacaktır.
Bu yolla toplanacak bağışlar için ayrı bir fon oluşturup bekletirlerse şu anki değerinden çok daha büyük paralar toplamış olabilirler. Tabi bunu yapmak için fonun başına tecrübeli ve güçlü bir isim de getirmeleri gerekiyor

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███