Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:51:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Coinlere REGULASYON (DENETIM)  (Read 179 times)
KenannT (OP)
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
October 09, 2019, 03:35:38 PM

BİR ZAManlar baya konusuluyodu bu konu aslında... Herkes feryat figan gelmemli flan diyordu tabi neye göre diyorlardı..??

3 5 tane fenomen istediği yerden alıp milletine eline bırakan zat' lardan bahsediyorum.. bunların lafına bakarak yok gelmesin flan feryat figan ediyorlardı...

GELSIN KARDESIM GELSINDE SU MILLETIN CEBINE GOZ DIKENLER BI TEMIZLENSIN..... YOK SEFFAFLIK YOK GUVENNN E ICINDE INSAN VAR NASIL GUVENCEN ?

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
October 09, 2019, 04:03:48 PM

Haklısınız ne diyebilir insan, itiraz edemem bu veryansınlara. Çünkü insanların ceplerini boşalttılar adeta suyunu sıktılar milletin şimdi onu içiyorlar.

Regülasyonlar er yada geç gelecek ama geldikten sonra tipik bir imkb borsası gibi olacaktır o zamanda. Bu piyasada insanlara kazandıran şey volatilite yani dalgalı piyasa. Bu büyük dalgaları oluşturan da coinlerin bu spekülatif hali. Bu defa da ikilemde kalıyor insan.

Regülasyonlar gelse mi daha iyi, gelmese mi...?
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 09, 2019, 04:11:09 PM

Gerçekten gerekli görüyorum şu zamanalrda özellikle.Ulan yeni yatırımcı gelecek saçma sapan dolandırıcı projelere hiçbir geliştirme göstermeyen coinlere gidiyot paralar.Artık hakiki projelerin görünmesi ve duyulması şart oldu.Farkıdnamsıınız biliyorum ama piyasa ölmek üzere tüm piyasa tehlike altında uzun yıllar uykuya dalabilir.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 09, 2019, 05:43:34 PM

Gerçekten gerekli görüyorum şu zamanalrda özellikle.Ulan yeni yatırımcı gelecek saçma sapan dolandırıcı projelere hiçbir geliştirme göstermeyen coinlere gidiyot paralar.Artık hakiki projelerin görünmesi ve duyulması şart oldu.Farkıdnamsıınız biliyorum ama piyasa ölmek üzere tüm piyasa tehlike altında uzun yıllar uykuya dalabilir.

regülasyondan ziyade AML girişlerinin sağlam yapılması daha mantıklı, firma için AML, kullanıcı için KYC daha mantıklı olabilir. şahsen kripto para birimleri ve blockchain'e devletlerin karışmasından haz etmiyorum. sonuçta kripto para birimleri devletleri ve bankaları aradan çıkarmak için geliştirilmiş bir teknoloji, kısmen de olsa. paranın ve metaların üçüncü partilere ihtiyaç duymadan, çok daha az komisyonla (nodelere ödenenler) takas edilebilme imkanı bence devlet eliyle değil, daha çok, topluluğun kendi içinde  halletmesi gereken bir olaymış gibi geliyor bana.

bu yüzden devletlerin ve özellikle bankaların kripto para birimlerine ve blockchain teknolojisine el atmasına, onları regüle etmesine karşıyım şahsen.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 09, 2019, 06:33:01 PM

Bu nasıl bir başlık allah aşkına Smiley Tamam gelsin regülasyon niye agresifleşiyorsun üstad. Sakince anlat derdini bir şey demedik.
Regülasyon dediğimiz yapının ne olacağı önemli. Olayın işine yasal düzenleme girdiği zaman ne olacağını bilemeyiz. Yani tamamen yasaklama da bir yasal düzenleme, belli duvarlar içerisinde serbest hareket de. Nasıl bir regülasyon'dan bahsediyoruz o çok önemli. Benim kişisel talebim bu anlamda bize sınırları göstersinler, içerisinde projelere, yapılara gelişme şansı versinler. Tabi ki kimse kripto paraların terörizm, kaçakçılık, kara para aklama, hırsızlık vs gibi de-merit işlerde kullanılmasını istemiyor. Ama eğer herşeyiyle denetime tabi tutarsa da normal ulusal FIAT paralardan farkı kalmaz. Hoş tam denetim hiç bir zaman mümkün olamaz da.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 09, 2019, 06:42:40 PM

Yavaş yavaş geliyor zaten. Dünya kripto paranın ne olduğundan bihaberdi artık herkes bitcoin adını duydu. Bir kişinin kripto varlıkları ile bilenen parası aynı kefede artık. Bir nafaka davasında sanırım hakim kocanın kripto varlıklarını da göz önüne alarak karar vermişti sanırım. Ülkeler düzenlemeler yapıyor. yani kısacası hayatımıza giriyor ve biz fark etmiyoruz bile !
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 09, 2019, 06:57:50 PM

Kesinlikle haklısın kardeşim regülasyon gelmeli ve bütün o lanet olası insanlarda cezalandırılmalı( herkes tarafından takip edilen yatırım tavsiyesin verenlerden bahsediyorum)özellikle shitcoinler öve öve bi yere sığdıramayanlarına hesapları incelenip ceza kesilebilir.McAfee mesela hatırlayın sürekli coin shilliyordu sillesini coinlerin şuan değeri ne "

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
October 09, 2019, 09:39:44 PM

fatf düzenleme yayınladı 2020 hazirana kadar süre var.
ama hiç bir haber sitesi yayınlamadı bunları.

borsa hesabının kime ait olduğu ve gönderilen hesabında kime ait olduğunun kaydının tutulması gerekiyor. anonim cüzdana para gönderme nasıl olacak belli değil. yani borsalar arası para gönderme mümkünken belkide offline cüzdana paranı çekmek istediğinde atamayacaksın bile. bence ilerleyen yıllarda kayıt dışı btc kayıt dışı ether gibi şeyler duyabiliriz. borsaya giren para borsalar arasında kalır yada nakite çekip eline alırsın. offline cüzdana geri dönüş yok. Cheesy çok büyük bir düzenleme değil mi? fatf düzenlemesi yazın okuyun. haber siteleri neden bunları es geçiyor bunu sormak gerekir? bütün youtuberler haber siteleri paso coin dünyasını shilliyorlar. bitcoin halving ile aynı zamanda düzenlemeler yürürlüğe giriyor.

borsaların çoğu bu şartlara uyamayacak ve kapanacaklar. bu güvenlik önemleri yüksek maliyet getiriyor küçük borsaların bunu karşılama şansı yok.

Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 09, 2019, 09:51:56 PM

Bugün bir haber okudum redditte coin shilleyenlere çok büyük para cezaları kesilmiş eğer bahsettiğiniz oysa. Fenomenlerden kastınızda roger ver mcafee gibilerse onları gömdük üstlerine toprak attık. Regülasyonlar gelsin gelmesine de sonra ne olacak? Kripto paralara regülasyon falan gelemez bunu anlayın artık sadece nakite geçerken gelir. Bir coini shillenmesini falan da önleyemezsiniz. Var mı akılda bir çözüm olan?

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 09, 2019, 09:55:41 PM

Bu nasıl bir başlık topic yahu allah aşkına 3 kere okudum anlayabilmek için. Yasal düzenlemeler zaten yavaş yavaş geliyor farkındaysanız anonim coinler yavaş yavaş piyasadan siliniyor. SEC exchangelere aba altından sopa göstermeye başladı. Açık açık bir şey yok ama kesinlikle bir şeyler oldu. Neyse her şey çok güzel oldu  Cool

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
KenannT (OP)
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
October 09, 2019, 11:08:42 PM

valla bende konuyu takip ediyim derken imzalarınıza takıldı gözüm Cheesy post başına ne veriyormuş bu forum sitesi merak ettim Cheesy

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
Arksun
Sr. Member

Activity: 616

View Profile
October 09, 2019, 11:20:28 PM

Regülasyonlardan kastınızın ne olduğuna bağlı. Düzenlemeler gelecek ama tamamen yasaklanadabilir ya da belli bir coin grubu yasaklanabilir. Takip edilemeyen coinlerin yakın zamanda gideceğini düşünüyorum ben. Zira monero yavaş yavaş gidiyor zaten, rüşvet ve terörizme yardım yapılmasının önüne bir nebze de olsa geçebilmek amacıyla

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
yenilmez86
Member
**

Activity: 1257
Merit: 43

View Profile
October 10, 2019, 01:15:22 AM

Açıkçası ben kripto-paraların IMKB gibi minimal volatiliteye sahip olmasını istemem, muhtemelen birçok kişi de benimle aynı görüşü paylaşıyordur. Global çapta denetimlerin özellikle borsalara ve ICO-IEO düzenleyen kişi ve kurumlara yapılması herkes için fayda sağlar, ama sağ gösterip de sol vururlarsa düzene bir darbe indirmiş olurlar..
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
October 10, 2019, 01:28:23 AM

Açıkçası ben kripto-paraların IMKB gibi minimal volatiliteye sahip olmasını istemem, muhtemelen birçok kişi de benimle aynı görüşü paylaşıyordur. Global çapta denetimlerin özellikle borsalara ve ICO-IEO düzenleyen kişi ve kurumlara yapılması herkes için fayda sağlar, ama sağ gösterip de sol vururlarsa düzene bir darbe indirmiş olurlar..
Amerika ve Çin bu konuyu çok iyi yapıyor ve yatırım yapmalarına izin vermiyorlar. ICO artık tamamen çöp bir yatırım toplama biçimi tamamen güvensiz paranızı alıp gitseler hak talep edebileceğiniz hiçbir mecra yok. ICO'lar kesinlikle yasaklanmalı ya da yasal birimler izni alınarak yapılmalı. Bu çok uğraştırıcı denirse de borsalara bu konuda yetki verip özel izinlerle IEOlarla yola devam edilmeli
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
October 10, 2019, 11:22:05 AM

Aklıma , Twitter fenomenlerine kanmayın başlığı geldi. Bir sürü kişi var Twitter'da coin shilleyen malum bizde acemi iken bakıyorduk ama asıl meseleyi öğrenince hiçbirisine bakmıyorum. Bilgili 2-3 kişi ya var ya yok. Onlarda zaten coin shilleme işine girmeyen tipler.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 10, 2019, 12:41:20 PM

coinlere değilde borsalara denetleme şart. Şahsen çoğu borsanın olmayan coin/dolar ile işlem yaptığını kendi avantajına alım satım yaptığını düşünüyorum. bugun olmayan 10m dolarlık coin alsa yarın %1 üstüne satsa kim bilecek kim anlayacak?
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
October 11, 2019, 02:50:00 PM

Bir nafaka davasında sanırım hakim kocanın kripto varlıklarını da göz önüne alarak karar vermişti sanırım. Ülkeler düzenlemeler yapıyor. yani kısacası hayatımıza giriyor ve biz fark etmiyoruz bile !

Haha bu dün akşam benimde aklıma gelmişti. Hanımla kavga edince, boşansam şimdi acaba ne olur diye kafama takılmıştı. Zaten neyim var neyim yok bitcoinde borsalarda yada cüzdanlarda. Araştırıp irdeleyemezler diye düşündüm. Dediğiniz gibi bir dava sonucu olmuşsa bana da örnek teşkil edebilir. Neyse ki öyle ciddi bir düşüncem yok, yuvamı yıkacak değilim elbette.

coinlere değilde borsalara denetleme şart. Şahsen çoğu borsanın olmayan coin/dolar ile işlem yaptığını kendi avantajına alım satım yaptığını düşünüyorum. bugun olmayan 10m dolarlık coin alsa yarın %1 üstüne satsa kim bilecek kim anlayacak?

Borsalara denetlemelerin gelmesi gerektiği hususunda hemfikirim bende. Hem de acil olarak.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
October 11, 2019, 04:05:44 PM

Bugün bir haber okudum redditte coin shilleyenlere çok büyük para cezaları kesilmiş eğer bahsettiğiniz oysa. Fenomenlerden kastınızda roger ver mcafee gibilerse onları gömdük üstlerine toprak attık. Regülasyonlar gelsin gelmesine de sonra ne olacak? Kripto paralara regülasyon falan gelemez bunu anlayın artık sadece nakite geçerken gelir. Bir coini shillenmesini falan da önleyemezsiniz. Var mı akılda bir çözüm olan?

Artık topluluktaki insanlarda bu tarz shillcilere prim vermiyor değil mi Cheesy Hele ki Mcafe gibi adamların bu tarz yönlendirmeleri, yatırım tavsiyeleri vermeleri çok büyük zararlara sebeb oldu. Bir ara her gün belirli bir saatte bir coin ismi paylaşıyordu. Önceden kendisinin ufak ufak topladığı coinleri millete iteliyordu resmen. Muhtemelen grafiklere yansımaması için OTC platformlarını kullanıyor yada direk elden işini hallediyordur.

Pump sırasında da direk satışı koyup çıkıyordu. Verdiği hiç bir tavsiyeden sonra kimsenin mutlu ayrıldığını hatırlamıyorum.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504

View Profile
October 11, 2019, 04:08:23 PM

Yasal düzenlemeler zaten yavaş yavaş geliyor farkındaysanız anonim coinler yavaş yavaş piyasadan siliniyor. SEC exchangelere aba altından sopa göstermeye başladı. Açık açık bir şey yok ama kesinlikle bir şeyler oldu. Neyse her şey çok güzel oldu  Cool

Doğru artık yavaş yavaş bazı borsalar, gizlilik odaklı coinleri listelerinden çıkarmaya başladılar. Monero, Zchash gibi coinler devletlerin özellikle sevmediği coinler. Çünkü para kime nereye ne için gitti sorgulaması imkansız bu coinlerde. Yasa dışı faaliyetlerde kullanılma potansiyelleri çok fazla.

Bu tarz delistler, devletlerin yakın zamanda regülasyonlar getireceğine işaret eden sinyaller bence.
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266

View Profile
October 11, 2019, 04:11:05 PM

Aklıma , Twitter fenomenlerine kanmayın başlığı geldi. Bir sürü kişi var Twitter'da coin shilleyen malum bizde acemi iken bakıyorduk ama asıl meseleyi öğrenince hiçbirisine bakmıyorum. Bilgili 2-3 kişi ya var ya yok. Onlarda zaten coin shilleme işine girmeyen tipler.

İlk zamanlarımda bende çok takılıyordum twittera ve ordaki analist geçinen fenomen tiplerine. Hepsi sürekli bir takım grafikler paylaşıp sonuna da roket, ay emojileri ekleyip veriyordu gazı.

Bu forumu herkes bilmiyor ki, zaten türkiyede çoğu kişi giremiyorda bu foruma. Asıl sorun orda. Bilgiyi kaynağından alamıyoruz. Trol box gibi olmuş twitter. Forumda da çok kaliteli üyeler var ama dediğim gibi onları okuyacak kitlede burada yok.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: