Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:49:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Şu tabloya göre okyanusta damla bile değiliz :)  (Read 429 times)
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
October 10, 2019, 08:59:25 AM

Bugün merak ettim kim kime ne gönderiyor diye şöyle bir bakayım dedim blockchainden vay anam vay milletin transferlerini görünce kendimi minicik ufacık hissettim şu transferleri görünce bizim gibi ufak adamların ne kadar zavallı olduğunu anlıyorum bu kadar deli paralara sahip insanlar var ve biz sadece izleyebiliyoruz tabi bunların çoğu cold wallet ve borsaların hesapları da yine de insan bir garip oluyor, Siz ne düşünüyorsunuz şu tabloya bakınca?

https://www.blockdatabase.com/highTransactions
https://www.blockdatabase.com/whaleAlert
1714841383
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714841383
Reply with quote  #2

1714841383
Report to moderator
1714841383
Hero Member
*

Ignore
1714841383
Reply with quote  #2

1714841383
Report to moderator
1714841383
Hero Member
*

Ignore
1714841383
Reply with quote  #2

1714841383
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714841383
Hero Member
*

Ignore
1714841383
Reply with quote  #2

1714841383
Report to moderator
1714841383
Hero Member
*

Ignore
1714841383
Reply with quote  #2

1714841383
Report to moderator
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 10, 2019, 10:29:30 AM

Evet ezildiğimiz doğrudur ama kendi adıma konuşayım zavallı hissetmiyorum. Şu tabloya bakarsak bitcoin kullanan yaklaşık 28 milyon kişiden daha şanslıyım Smiley Hepsi bir kenara evet gönderdiğiniz site iştah kabartıyor ama zaten sahip olamayacağımız miktarlar o nedenle pek takmıyorum. Benim gönderdiğiniz sitede dikkatimi çeken Fee oranları. o kadar gönderime çok az alınmamış mı?  bazen bir yerden az bir miktar btc göndermek istiyorum 0.001 0.0005 gibi oranlar istiyorlar.. veya kullandığımız borsalarda mı iş yok anlamadım.
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
October 10, 2019, 11:23:22 AM

Evet ezildiğimiz doğrudur ama kendi adıma konuşayım zavallı hissetmiyorum. Şu tabloya bakarsak bitcoin kullanan yaklaşık 28 milyon kişiden daha şanslıyım Smiley Hepsi bir kenara evet gönderdiğiniz site iştah kabartıyor ama zaten sahip olamayacağımız miktarlar o nedenle pek takmıyorum. Benim gönderdiğiniz sitede dikkatimi çeken Fee oranları. o kadar gönderime çok az alınmamış mı?  bazen bir yerden az bir miktar btc göndermek istiyorum 0.001 0.0005 gibi oranlar istiyorlar.. veya kullandığımız borsalarda mı iş yok anlamadım.

Evet şimdi ben de dikkat ettim o kadar para transfer edecek olsam bonkör davranır fee'yi abartırdım ama adamlar ufacık feelerle milyon dolarlar göndermiş. https://www.blockdatabase.com/highFees burada da fee'de abartmış adamların listesi var Smiley
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 10, 2019, 01:26:34 PM

Bugün merak ettim kim kime ne gönderiyor diye şöyle bir bakayım dedim blockchainden vay anam vay milletin transferlerini görünce kendimi minicik ufacık hissettim şu transferleri görünce bizim gibi ufak adamların ne kadar zavallı olduğunu anlıyorum bu kadar deli paralara sahip insanlar var ve biz sadece izleyebiliyoruz tabi bunların çoğu cold wallet ve borsaların hesapları da yine de insan bir garip oluyor, Siz ne düşünüyorsunuz şu tabloya bakınca?

https://www.blockdatabase.com/highTransactions
https://www.blockdatabase.com/whaleAlert

aslında dünya piyasasında da öyle, her gün milyarlarca dolar işlem yapılıyor. adamlar keyif için, işte arap şeyhleri biliyorsunuz 300 milyon dolara klup satın alıyor falan, canı sıkıldığı için, altın klozet falan yaptırıyorlar. hem dünyada hem türkiyede çok zengin insanlar var, biz nasıl gece konduda  yaşayan insanların hayatlarını bilmiyorsak, onlarla yaşadığımız hayat uzaktan yakından alakalı değilse, çok zengin insanlar için de öyle, bi yerden bir yere jetle gidiyolar, günlüğü 3.000$ otelde konaklıyorlar vs. tabi sadece gerçek hayatta değil blockchain ve kripto para birimlerinde de konu aynı, biz denizdeki kum tanelerinden ibaretiz.

ama bu hacimlerin artması, işlem sayılarının artması güzel bir şey. insanların bu teknolojiyi günlük hayatta çok sık kullandıkları hatta çok büyük paralar için bile kullandıkları anlamına geliyor. adaptasyon böyle böyle gerçekleşecek ve yaygınlaşacak, kısaca çok güzel haberler bunlar Smiley
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 10, 2019, 03:04:31 PM

Evet şimdi ben de dikkat ettim o kadar para transfer edecek olsam bonkör davranır fee'yi abartırdım ama adamlar ufacık feelerle milyon dolarlar göndermiş. https://www.blockdatabase.com/highFees burada da fee'de abartmış adamların listesi var Smiley

Adamların para transferinde kullandığı fee'ye bile sahip olmak isterdim. İnsan baktıkça imreniyor bu tabloya. İnşallah bize de verir rabbim : )

İlk tablodakilerin borsalara ait cold walletlar olduğunu sanmıyorum. Çünkü hepside hareketini bugün yapmış. Cold walletlar genelde çok uzun süre sabit hareketsiz kalırlar. Bunlar ne tür ticaretlerde kullanılmış ta hareket halindeler onu çok merak ettim.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 10, 2019, 03:17:34 PM

bir dip not olarak eklemek isterim. o gönderilen fee bedelleri bonkörlükten değil bir bakıma zorunluktan yüksek.
örneğin https://www.blockdatabase.com/transaction&hash=9186d0b4196903c3d5045601576f0dd28760b204b1c66d91cef27dea8a5b3a85 şu tx de boyut 58830 kb dolayısıyla bunun gönderimindeki Bayt başına ücret 106 sat olarak ayarlanmış dolayısıyla 0.062btc gibi bir rakam tutmuş
https://www.blockchain.com/tr/btc/tx/9186d0b4196903c3d5045601576f0dd28760b204b1c66d91cef27dea8a5b3a85

zaten inputlara bakarsanız giren tarafta 298 kayıt var. örneğin 10bin lirayı her biri 1tl lik madeni parayı taşımaya benzer bu durum Smiley

zamanında forumda yanılmıyosam çakır ın bu konu ile ilgili bir anlatımı vardı bitcoin toz birleştirme gibi bir başlıktı sanki.
----
toz işlem birleştirmeymiş
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1155973.0
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
October 10, 2019, 05:19:28 PM

bir dip not olarak eklemek isterim. o gönderilen fee bedelleri bonkörlükten değil bir bakıma zorunluktan yüksek.
örneğin https://www.blockdatabase.com/transaction&hash=9186d0b4196903c3d5045601576f0dd28760b204b1c66d91cef27dea8a5b3a85 şu tx de boyut 58830 kb dolayısıyla bunun gönderimindeki Bayt başına ücret 106 sat olarak ayarlanmış dolayısıyla 0.062btc gibi bir rakam tutmuş
https://www.blockchain.com/tr/btc/tx/9186d0b4196903c3d5045601576f0dd28760b204b1c66d91cef27dea8a5b3a85

zaten inputlara bakarsanız giren tarafta 298 kayıt var. örneğin 10bin lirayı her biri 1tl lik madeni parayı taşımaya benzer bu durum Smiley

zamanında forumda yanılmıyosam çakır ın bu konu ile ilgili bir anlatımı vardı bitcoin toz birleştirme gibi bir başlıktı sanki.
----
toz işlem birleştirmeymiş
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1155973.0

Dediğiniz gibi muhtemelen yoksa ödenen fee'ler Türkiye'de bir çok ailenin bir aylık geçim bedeli kadar var Smiley bu arada bazı tx'lerde işlem sayısı fazla olmadığı halde fee yine yüksek sanırım risk almak istemeyen ya da işlemin çok hızlı olmasını isteyenler o şekilde göndermiş
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
October 11, 2019, 06:24:53 PM

Bir ara forumda bir arkadaş sınıflandırma yapmıştı balinalardan tutun hamsilere kadar Cheesy Piyasada paranızın değerine göre derecelendiriliyorsunuz. Dediğiniz gibi biz bırakın balinayı balığı galiba damla bile olmamız çok zor. O kadar büyük paralar konuşuluyor ki, bizimkisi çelik çomak oynamak gibi. Kendi aramızda takılıyoruz sadece.

Birleştirmeleri genelde hackerlar yapıyor diye biliyordum ben. Yani izlerini kaybettirmek için önce toz sonra mix yapıp ortadan kaboluyorlar paralarla.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
October 13, 2019, 05:31:12 PM

benim gözüm zaten yüksekerde değildi daha minimaalist bir insan oldum her zaman. ama bayaa küçükmüşüz.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 14, 2019, 11:18:59 AM

Olay tam zenginin malı züğürdün çenesi olayına geliyor ama zengin böyle kardeş 3'e 5'e takılmasa harcardı bu paraları zaten.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
October 18, 2019, 12:02:57 AM

En azından bu kayıtlara ulaşabiliyoruz. Nakit paralardaki transferleri görebilsek yerin dibine gireriz demek ki. Sadece amazonun değeri bile total marketcapin 6 katı. Ne kadar dönüyordur kim bilir.. Üzülmeyin bunlar da o tarz insanların txleri zaten Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
tuanvie
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
October 18, 2019, 12:29:37 AM

Eskiden bu tarz işlemler daha çok oluyordu ve insanların gözüne batmıyordu bu kadar. Tabii o zamanın fiyatlarıyla bu zamanların fiyatları çok dengesizdi. Toz işlemden bahsedilmiş, toz işlemi genelde dolandırıcılar, bir exchange patlatan veya scam ico yapanlar yapar genelde.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 18, 2019, 12:17:53 PM

Eskiden bu tarz işlemler daha çok oluyordu ve insanların gözüne batmıyordu bu kadar. Tabii o zamanın fiyatlarıyla bu zamanların fiyatları çok dengesizdi. Toz işlemden bahsedilmiş, toz işlemi genelde dolandırıcılar, bir exchange patlatan veya scam ico yapanlar yapar genelde.

yahu toz işlemin dolandırıcılıkla scammerlerle ne alakası var. core wallet kullanan herkes bu tip durumlarla karşılaşmıştır. birçok uygulamada tek adres zorunluluğu yoktur, alım adresleri üretirsin gönderirken bu farklı farklı adreslerdeki bakiyeler karşı adrese transfer edilir.
bu görünen işlemlerin büyük çoğunluğu zaten borsa adreslerinden oluşuyordur
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 18, 2019, 12:39:35 PM

Satoshi Bitcoin'i açıklarken her adresin tek sefer kullanılmasını öngörmüş ama insanlar aynı adresi sürekli kullanmayı tercih ediyor. Büyük miktarlı adreslerin borsaların cold walletları olması da bunun bir eseri. Normal bir kullanıcı -yüksek miktarda coini varsa- tüm coinlerini tek adreste tutmaz zaten.
Borsalar yüzünden bu tarz richlistler pek bir anlam ifade etmiyor. Tekil zengin kullanıcıları bu şekilde bulamazsınız.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
October 18, 2019, 02:44:59 PM

Benzer bir konu myetherwallet hesaplarında da konuşulmuştu. Hatta içinde birkaç milyon dolarlık tokenler olan cüzdan adresleri paylaşılıp duruluyordu forumda geyikleri vardı, onlar da çeşitli borsalara ait çıkmıştı. Bu tarz cüzdan adresleri ya da gönderim txleri görünce insan ne kadar yolun başında olduğunun farkına varıyor Cheesy
Umarım bir gün içimizden birileri de böyle cüzdanlara sahip olur

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
October 18, 2019, 04:12:07 PM

Yok gibi bişiyiz zaten bu piyasada hepimizi toplasak bir kaç damla oluruz herhalde,piyasada çok büyük balinalar cok enteresan miktarlarda para transferlerini görüyoruz,Feeler bile ne kadar yüksek hesaplanıyor.Piyasanın daha dağıtık olması gerekli kesinlikle.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Sekanex
Newbie
*

Activity: 110
Merit: 0

View Profile
October 18, 2019, 11:18:57 PM

Bu tür şeylere takılmamak lazım. Maddi değerlerde görecelidir. Maddi zenginliğin fazla olduğu ülkelerde bitcoin yada diğer kriptoparalara yatırımda fazla oluyor haliyle. Adam çalışıyor ihtiyaçlarını karşılıyor ayrıca düzenli birikim yapıyor ve isteyende birikimi ile kriptoparalara yatırım yapıyor. Ülkemizde ise %90 zaten zor geçiniyor bu yüzden ciddi yatırım yapamıyor bu alanda. Yapanda risk alıyor bir anlamda
 Ama afrika ülkeleride bizim birkaç yüz dolarlık işlemlere baksa vaybe adamlardaki paraya bak diyebilir çünkü dünyanın pek çok yerinde günlük birkaç dolarlık gelirle yaşamaya çalışanlarda var
micalith
Hero Member

Activity: 894
Merit: 501

View Profile
October 20, 2019, 08:38:05 PM

Bence normal klasik piyasalarda da böyle işlemler var ama işlemler şeffaf olmadığı için biz görmüyoruz. Bitcoin ve altcoinlerin ağı üzerinden bunları görebiliyoruz. Bazı privacy koinlerde de goremiyoruz.
massguru
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
October 20, 2019, 09:12:25 PM

belki komple türkçe bölümündeki kişilerin mal varlığını toplasak yine de bir damla bile etmiyor olabiliriz aslında.
Türkiyede çok fazla kripto paralara merak var, Türk communitysini hafife almayın aramızda gizli zenginler çok fazla. Hero member legendaryler kısmen sr memberlar zamanında imzalardan çok paralar vurdular. Zaten o zamanlar btcyi havaya at bir icoya gitsin 3x 5x

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
PLAY NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 21, 2019, 11:46:17 AM

belki komple türkçe bölümündeki kişilerin mal varlığını toplasak yine de bir damla bile etmiyor olabiliriz aslında.
Türkiyede çok fazla kripto paralara merak var, Türk communitysini hafife almayın aramızda gizli zenginler çok fazla. Hero member legendaryler kısmen sr memberlar zamanında imzalardan çok paralar vurdular. Zaten o zamanlar btcyi havaya at bir icoya gitsin 3x 5x

Hangi hero o yahu Smiley Burada bahsedilen 80k 100k bitcoin yani arkadaşın dediği doğru Türkçe bölüm fayda etmez ayrıca o kadar imzadan para kazanmanın mümkünü yok. 3-5-10-20 btc kazanmış olabilirler ama yine fayda etmiyor. ICO konusunda haklısınız cmc ye giren coin zaten 3x 5x yaptı hatta daha fazlasını yapanlar bile oldu zamanında
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: