Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:38:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: YTC (YELLOW TRADING COIN) ΝΕΑ ΑΠΑΤΗ;  (Read 341 times)
busm (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
October 16, 2019, 07:35:29 AM
 #1

Καλησπέρα στο πολύ δραστήριο φόρουμ σας! Είμαι νέο μέλος και ως άσχετος, θα ήθελα τη βοήθειά σας...

Πρόσφατα, συγγενής μου, μου έφαγε τα αυτιά για ένα νέο κρυπτονόμισμα που λέγεται YTC (YELLOW TRADING COIN) και ενώ στον κύκλο προαγοράς που τρέχει τώρα το αγοράζεις με 0,015 ευρώ, την 1η Μαρτίου 2020 θα μπει στα ανταλλακτήρια με τιμή 0,15 ευρώ, ενώ όπως διαφημίζουν οι ειδικοί τελικά θα φτάσεις τα 2 ευρώ.

Όπως διαφημίζεται «Με 1096 € αποκτάς 100.000 (YTC) που την 01/03/2020 θα εισαχθούν στα διεθνή ανταλλακτήρια με τιμή αρχική 0,15$ και η αξία των 100.000 YTC θα είναι 15.000 $».

Το νόμισμα αυτό λανσάρεται από μία εταιρεία που λέγεται AiYellow. Πρόκειται επι της ουσίας για έναν απαρχαιωμένο online κατάλογο επιχειρήσεων, που πουλά άδειες και λειτουργεί απ' ό,τι κατάλαβα σαν πυραμίδα.

Μία εταιρεία που ποτέ δεν είχα ακούσει μέχρι και χθες, προωθεί τα νρυπτονομίσματα αυτά και στην Ελλάδα.

Επειδή απ' όσα διάβασα στο internet, πρόκειται μάλλον για ακόμα μία απάτη, εσείς που είστε γνώστες του αντικειμένου, μπορείτε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές;

Στο φόρουμ δεν βρήκα κάποια σχετική αναφορά.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια!
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714797524
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714797524

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714797524
Reply with quote  #2

1714797524
Report to moderator
1714797524
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714797524

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714797524
Reply with quote  #2

1714797524
Report to moderator
vapapgr
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 253
Merit: 114


View Profile
October 16, 2019, 09:49:15 AM
 #2

Ειναι αστειο να συζηταμε για το ποια θα ειναι η τιμη του στ ανταλλακτηριο αφου οι περισσοτερες ico δεν φτανουν καν μεχρι εκει.
Θελει πολυ ψαξιμο και inside information για να εμπιτευθεις ενα project και να βαλεις τα λεφτα σου.
Εδω οι περισσοτεροι (οπως κι εγω ) θα σου πουμε να μεινεις μακρυα και να παιξεις λοττο καλυτερα!
Η προσδοκια για γρηγορο και μεγαλο κερδος , φερνει χασουρα και ενα καλο μαθημα....που δεν ειναι παντα κακο!  Wink

Liberland.org   To live and let live
busm (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
October 16, 2019, 10:17:03 AM
 #3

Σε ευχαριστώ! κι εγώ την ίδια άποψη έχω. Απλά προσπαθώ όσο γίνεται να τον συγκρατήσω, για να γλιτώσουμε τα χειρότερα.
Dimitris
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 401
Merit: 170


View Profile WWW
October 16, 2019, 10:57:39 PM
 #4

Πρόσφατα, συγγενής μου, μου έφαγε τα αυτιά για ένα νέο κρυπτονόμισμα που λέγεται YTC (YELLOW TRADING COIN) και ενώ στον κύκλο προαγοράς που τρέχει τώρα το αγοράζεις με 0,015 ευρώ, την 1η Μαρτίου 2020 θα μπει στα ανταλλακτήρια με τιμή 0,15 ευρώ, ενώ όπως διαφημίζουν οι ειδικοί τελικά θα φτάσεις τα 2 ευρώ.

100% απάτη. Έχουν συνεργάτες στην Αθήνα.

busm (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
October 17, 2019, 10:40:53 AM
 #5

Πρόσφατα, συγγενής μου, μου έφαγε τα αυτιά για ένα νέο κρυπτονόμισμα που λέγεται YTC (YELLOW TRADING COIN) και ενώ στον κύκλο προαγοράς που τρέχει τώρα το αγοράζεις με 0,015 ευρώ, την 1η Μαρτίου 2020 θα μπει στα ανταλλακτήρια με τιμή 0,15 ευρώ, ενώ όπως διαφημίζουν οι ειδικοί τελικά θα φτάσεις τα 2 ευρώ.

100% απάτη. Έχουν συνεργάτες στην Αθήνα.


Ευχαριστώ! Είναι περίεργο όμως που δεν βλέπω να συζητείται γενικότερα στα φόρουμ.
MAR 85
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 24


View Profile
October 17, 2019, 11:59:27 AM
Last edit: October 17, 2019, 12:12:44 PM by MAR 85
 #6

Κλασσικά μία από τις άπειρες απάτες στον χώρο των cryptos.
Με ποιο κριτήριο θα πουλιέται στα 2 ευρώ? Θα πρέπει να βρεθεί κάποιο κορόιδο να αγοράσει. Θεωρητικά όσο γουστάρει ο καθένας πουλάει. Αυτά είναι σαχλαμάρες. Λες και γίνονται επίτηδες για να τα σχολιάζουμε στο forum και να γελάμε.
Τα ίδια δεν έγιναν και με τα Bitcoin στις 19.000; Και βρέθηκε ο ξύπνιος ο Charlie Lee και έκανε τα Litecoin dump στους ακόλουθους τους κι έβγαλε τα κέρατα του. Μιλάμε για ποσό πάνω από 100 εκ δολλάρια. Απ'όσα ακούτε και βλέπετε να κρατάτε πάντα λίγα. Αυτό ισχύει γενικά.
 
vapapgr
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 253
Merit: 114


View Profile
October 18, 2019, 06:04:55 AM
 #7

Κλασσικά μία από τις άπειρες απάτες στον χώρο των cryptos.
Με ποιο κριτήριο θα πουλιέται στα 2 ευρώ? Θα πρέπει να βρεθεί κάποιο κορόιδο να αγοράσει. Θεωρητικά όσο γουστάρει ο καθένας πουλάει. Αυτά είναι σαχλαμάρες. Λες και γίνονται επίτηδες για να τα σχολιάζουμε στο forum και να γελάμε.
Τα ίδια δεν έγιναν και με τα Bitcoin στις 19.000; Και βρέθηκε ο ξύπνιος ο Charlie Lee και έκανε τα Litecoin dump στους ακόλουθους τους κι έβγαλε τα κέρατα του. Μιλάμε για ποσό πάνω από 100 εκ δολλάρια. Απ'όσα ακούτε και βλέπετε να κρατάτε πάντα λίγα. Αυτό ισχύει γενικά.
 
Μην τα μπερδευουμε ολα μαζι. Το lite και το   διαπραγματευονται ηδη στα ανταλακτηρια και ξερουμε ποια ειναι και πιθανον να πονταρουμε για το μελλον. Εδω μιλαμε για ενα coin? που ΘΑ βγει και ΘΑ διαπραγματευται και μας ζητα να βαλουμε χρήματα τωρα και να εξαργυρώσουμε ΟΤΑΝ .

Liberland.org   To live and let live
busm (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
October 18, 2019, 07:45:31 AM
 #8

Βλέπω ότι είστε αρκετά έμπειροι και σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Κάτι ακόμη που μου επιβεβαιώνει ότι πρόκειται για απάτη, είναι ότι αν ήταν κάτι αξιόλογο, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα το είχατε ακούσει.
mpufatzis
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 840
Merit: 128



View Profile WWW
October 18, 2019, 02:29:46 PM
 #9

Ο μεγαλύτερος εχθρός της άγνοιας είναι η μελέτη.
Από τότε που εμφανίστηκε το Bitcoin πέρασαν 10 χρόνια. Αν θελήσεις να ασχοληθείς με τα κρυπτονομίσματα έχεις πολλά να διαβάσεις για να καλύψεις το κενό.
Τρία πράγματα πρέπει να θυμάσαι πάντα:
- Κανείς δεν σου χαρίζει τίποτα δωρεάν.
- Πρόσεχε πολύ πριν δώσεις οπουδήποτε τα λεφτά σου.
- Μην διστάσεις να ρωτήσεις εδώ το οτιδήποτε.
Δεν είμαι ειδικός αλλά εδώ υπάρχουν πολλοί που μπορούν να σου λύσουν τα περισσότερα προβλήματά σου.

Βλέπω ότι είστε αρκετά έμπειροι και σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Κάτι ακόμη που μου επιβεβαιώνει ότι πρόκειται για απάτη, είναι ότι αν ήταν κάτι αξιόλογο, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα το είχατε ακούσει.
MAR 85
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 24


View Profile
October 18, 2019, 04:57:46 PM
 #10

Κλασσικά μία από τις άπειρες απάτες στον χώρο των cryptos.
Με ποιο κριτήριο θα πουλιέται στα 2 ευρώ? Θα πρέπει να βρεθεί κάποιο κορόιδο να αγοράσει. Θεωρητικά όσο γουστάρει ο καθένας πουλάει. Αυτά είναι σαχλαμάρες. Λες και γίνονται επίτηδες για να τα σχολιάζουμε στο forum και να γελάμε.
Τα ίδια δεν έγιναν και με τα Bitcoin στις 19.000; Και βρέθηκε ο ξύπνιος ο Charlie Lee και έκανε τα Litecoin dump στους ακόλουθους τους κι έβγαλε τα κέρατα του. Μιλάμε για ποσό πάνω από 100 εκ δολλάρια. Απ'όσα ακούτε και βλέπετε να κρατάτε πάντα λίγα. Αυτό ισχύει γενικά.
 
Μην τα μπερδευουμε ολα μαζι. Το lite και το   διαπραγματευονται ηδη στα ανταλακτηρια και ξερουμε ποια ειναι και πιθανον να πονταρουμε για το μελλον. Εδω μιλαμε για ενα coin? που ΘΑ βγει και ΘΑ διαπραγματευται και μας ζητα να βαλουμε χρήματα τωρα και να εξαργυρώσουμε ΟΤΑΝ .

To lite είναι coin κλώνος και ο ορισμός του shitcoin.  Άλλαξε 2 παραμέτρους. Block + supply. Ύστερα έγινε instamined από τον ίδιο και την παρέα του και μετά απλά κάνει merged τους νέους κώδικες που βγάζουν οι Bitcoin Devs. Συνεπώς, δε μπερδεύουμε τίποτα. Τόσα ανταλλακτήρια διαπραγματεύονται ένα σωρό σκουπίδια.Κάτσε να κρατάς τις βαλίτσες του Charlie Lee αν θέλεις. Υπάρχει test network στο Bitcoin.
bomberb17
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 771
Merit: 528



View Profile
October 21, 2019, 05:54:30 PM
 #11

Ο μεγαλύτερος εχθρός της άγνοιας είναι η μελέτη.
Από τότε που εμφανίστηκε το Bitcoin πέρασαν 10 χρόνια. Αν θελήσεις να ασχοληθείς με τα κρυπτονομίσματα έχεις πολλά να διαβάσεις για να καλύψεις το κενό.
Τρία πράγματα πρέπει να θυμάσαι πάντα:
- Κανείς δεν σου χαρίζει τίποτα δωρεάν.
- Πρόσεχε πολύ πριν δώσεις οπουδήποτε τα λεφτά σου.
- Μην διστάσεις να ρωτήσεις εδώ το οτιδήποτε.
Δεν είμαι ειδικός αλλά εδώ υπάρχουν πολλοί που μπορούν να σου λύσουν τα περισσότερα προβλήματά σου.

Βλέπω ότι είστε αρκετά έμπειροι και σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Κάτι ακόμη που μου επιβεβαιώνει ότι πρόκειται για απάτη, είναι ότι αν ήταν κάτι αξιόλογο, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα το είχατε ακούσει.

Το τέταρτο που πρέπει να θυμάσαι είναι ότι είναι zero-sum game. Τα λεφτά δεν έρχονται από το "πουθενά". Τώρα το ποιος χάνει και το ποιος κερδίζει σε αυτό το παιχνίδι νομίζω είναι εύκολο να το καταλάβεις
MiltiadisV
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
November 06, 2019, 09:12:24 PM
 #12

Καλησπέρα ...μόλις ενημερώθηκα για τα γραφόμενα από τους ''ειδικούς''  για το YTC (Yellow trading Coin)
Τυγχάνει να είμαι ο νους που επινόησε και σχεδίασε το crypto αυτό και έτρεξα σε συνεργασία με την Αμερικάνικη εταιρία Aiyellow. Η επιλογή μου για την εταιρία αυτή ήταν η πετυχημένη της πορεία 13 χρόνων, το μεγάλο της δίκτυο συνεργατών (καμία σχέση με MLM και πυραμίδες) 8.000+ σε 128 χώρες που αναπτύσσετε με την μορφή Franchise.Πριν λίγες ημέρες έληξε η περίοδος preico που στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία αφού είχαμε την συμμετοχή 52.000 επενδυτών από 162 χώρες που επένδυσαν 26 εκατομμύρια $.Και όλη αυτή η επιτυχία με 0 $ διαφήμιση παρά του ότι η Aiyellow απο τις μεγαλύτερες εταιρίες διαφήμισης με 1.450.000 επιχειρήσεις πελάτες της, μεταξύ αυτών εταιρίες κολοσσοί...μια επίσκεψη απλή εδώ www.aiyellow.com θα σας δώσει αρκετή ενημέρωση.
Ως Έλληνας είμαι υπερήφανος για το γαλάζιο χρώμα που έβαλα στο κρυπτονόμισμα αυτό και το ίδιο θα περίμενα από συν Έλληνες (αν είστε βέβαια) και το σταματώ εδώ. Ως General Manager οφείλω να διαφυλάξω το project που εκπροσωπώ, τους επενδυτές που έχουν τοποθετήσει το υστέρημα τους στο ytc, και που με τις ανακρίβειες σας (αν όχι συκοφαντίες εκ του πονηρού)  που γράφτηκαν εδώ βάζετε σε κίνδυνο.
Σας δίνω 5 ημέρες να ανακαλέσετε δημόσια τις συκοφαντίες, η να αποδείξετε την απάτη  διαφορετικά θα κινηθώ νομικά εναντίων σας με όποια ένδικα μέσα εντός της Ελλάδος αλλά και στην Αμερικανική δικαιοσύνη όπου εδρεύει και η εν λόγο εταιρία που θα ενημερώσω μετά την πάροδο των 5 ημερών αν δεν προβείτε στην δημόσια ανάκληση . Έχω σκανάρει  και αποθηκεύσει όλα τα σχόλια όλων των σχολιαστών.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία. 
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
November 07, 2019, 01:08:26 AM
 #13

Το YTC ειναι απάτη!
Βάλε και εμένα μέσα, show time!
MAR 85
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 24


View Profile
November 07, 2019, 02:58:08 PM
 #14

Πρώτον:  Σύμφωνα με το whitepaper (http://documents.aiyellow.com/WP-YTC_gr.pdf) ο δημιουργός δεν είσαι εσύ, αλλά ο Frank Varon CEO YellowTradingCoin (YTC) Saint Maarten - Leeward Islands (The Netherlands) 

Δεύτερον: Το Yello Trading Coin είναι απλά ένα ERC20 token με 100 δισεκατομμύρια διαθέσιμα tokens. Φτιάχνω ένα παρόμοιο token με το πάτημα ενός κουμπιού. MAKARONADACOIN Ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου συμβολαίου (https://etherscan.io/token/0xa1835117402df59b12e8c874059e548a2df8a14d?a=0xa9b90eeddff209675747dcd2f07ab18b937688e3) μπορεί να τα μετακινήσει ανά πάσα στιγμή έχοντας στον έλεγχο του το private key της διεύθυνσης Ύστερα από το τέλος της περιόδου, θα μοιραστούν 5 με 10 δις tokens και θα έχει το 90%+ των διαθέσιμων νομισμάτων ενώ θα έχει εισπράξει από τους επενδυτές Ethereum,Bitcoin.   https://etherscan.io/token/0xa1835117402df59b12e8c874059e548a2df8a14d   Total Supply: 100,000,000,000,000 YTC Holders: 3 addresses   

Τρίτον:  Τα fees θα είναι πάντα ακριβά επειδή βασίζεται πάνω στο Ethereum. Γονάτiσε το δίκτυο με το crypto Kitties.   

Τέταρτον:   Δες και εδώ να σκανάρεις και να αποθηκεύσεις και αυτά εδώ τα σχόλια που το χαρακτηρίζουν ως scam:   https://old.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/ap4y6h/is_yellow_trading_coin_a_scam/  https://www.scambitcoin.com/yellow-trading-coin-review/   

Πέμπτον:  Στο forum είμαστε γάτες και αλάνια με διαφορετικές αλλά και συγκλίνουσες γνώμες και απόψεις . Με αξιόλογη εμπειρία καθώς και άρτια καταρτισμένους  Blockchain developers, entrepreneurs, cryptography speakers.

Έκτον: Θα ήταν σίγουρα σοφότερο αν αντί να απειλείς με μηνύσεις να απαντήσεις μέσα στις επόμενες πέντε μέρες με ακριβή αντεπιχειρήματα. Ως δικηγόρος δεν σου συνιστώ να μηνύεις χρήστες ενός forum, το οποίο από την φύση του αποτελεί πεδίο ελεύθερης συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων. Εξ'άλλου ουδείς αναφέρθηκε σε σένα προσωπικά αλλά στο shitcoin που εκπροσωπείς.
VersatileArmy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
November 10, 2019, 09:06:32 PM
 #15

To Yellow Coin είναι απάτη. Στέλνε εξόδικο.
wildinblue
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
November 11, 2019, 06:13:32 PM
 #16

count me in έκανα log in μετά απο καιρό για να ποστάρω και εγώ.


To Yellow Coin είναι απάτη, μείνετε μακρυά
panagot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 577
Merit: 314



View Profile WWW
November 11, 2019, 06:19:58 PM
 #17

I'm Spartacus

https://www.youtube.com/watch?v=-8h_v_our_Q

Provide a little Bitcoin with bitfortip.com to give the incentive for people to search for you online in order to win the bitcoin reward.
MAR 85
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 24


View Profile
November 11, 2019, 07:52:00 PM
 #18


Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!