Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:53:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Binance 36,7 Milyon Dolarlık Coin Daha Yaktı!  (Read 281 times)
viviansidney (OP)
Member
**

Activity: 126
Merit: 53

Haber - Bilgi - Tarih

View Profile
October 17, 2019, 01:30:21 PM

Binance her 3 ayda bir yaptığı bnb burn'ün 9.'sunu gerçekleştirdi. Burn haberinin bnb fiyatına etkisi sizce nasıl olur?
Şuana kadar en çok burn yapan coin binance olmalı. 36,7 Milyon Dolar az para değil.

https://twitter.com/binance/status/1184708125598732288

Lider Bitcoin ve kripto para borsası Binance 9. çeyreklik Binance Coin (BNB) yakma işlemini tamamladı.

Binance 9. çeyreklik Binance Coin (BNB) yakma işlemini tamamladı
Binance dönemsel olarak yaptığı coin yakma işleminin bir yenisini gerçekleştirdi. Coin yakma etkinliği 36 milyon dolardan fazla bir değere sahip toplam 2.061.888 BNB’nin yanmasına tanık oldu. Bu Binance’in üç aylık kazanımlarının %20’sini temsil ediyor. Popüler Bitcoin platformu, kârında %56 civarında bir büyüme yaşadı. Ayrıca, şirket bir milyar ABD doları gelir elde etti. Borsa konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

BİNANCE WHİTEPAPER’INA GÖRE, 9’UNCU ÇEYREK BNB COİN YAKMA İŞLEMİNİ 2.061.888 BNB (YAKLAŞIK OLARAK 36.700.000 USD KARŞILIĞI) YAKARAK GERÇEKLEŞTİRDİK.

Borsanın yerel kripto para birimi BNB, yazım sırasında yüzde 1 oranında artışla 18,4 dolar seviyesinden işlem görüyor. Güçlü altcoin şu anda 2,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BNB yazım sırasında piyasa değeriyle 245 milyon dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

https://kriptokoin.com/binance-367-milyon-dolarlik-coin-yakti-bnb-ne-durumda/

Güncel Haberler - Faydalı Bilgiler
1715122393
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715122393
Reply with quote  #2

1715122393
Report to moderator
1715122393
Hero Member
*

Ignore
1715122393
Reply with quote  #2

1715122393
Report to moderator
1715122393
Hero Member
*

Ignore
1715122393
Reply with quote  #2

1715122393
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 17, 2019, 02:23:41 PM

Yakıyor da bugün cz nin yaptığı açıklama benim dikkatimi çekti.Binance coin yakıldığı için fiyatı artmıyor.yani artık coin yakmayla direk bir ilgisinin olmadığını.Değerli olması için bir çok nedeni olduğunu söyledi.Acaba bundan sonra yakımlar iptal mi bilemiyorum.Belkide bunu bnbnin kullanım alanları arttığı için söyledi.Ama şu var.artık ieolar eskiis kadar hype ile gelmiyor yani artık eskisi gibi bnb almıyor insanlar.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
October 17, 2019, 02:30:41 PM

Ama şu var.artık ieolar eskiis kadar hype ile gelmiyor yani artık eskisi gibi bnb almıyor insanlar.

Binance IEO'larının en büyük hype'ı yaptığı dönemlerde alacak olanlar aldı zaten ki o dönemler BNB'nin fiyatı 25-30 USD civarıydı. Bilet çıkıp da zamanında satabilenler iyi kar yaptı o dönem. Bilet çıkmayıp hala hodl yapanlar ise sonrasında 14 USD'leri gördü ve büyük zarar içerisinde. IEO'ların etkisinin neredeyse bitme noktasına geldiği şu dönemlerde insanlar neden BNB almak istesin ki artık?
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
October 17, 2019, 02:43:44 PM

Yakıyor da bugün cz nin yaptığı açıklama benim dikkatimi çekti.Binance coin yakıldığı için fiyatı artmıyor.yani artık coin yakmayla direk bir ilgisinin olmadığını.Değerli olması için bir çok nedeni olduğunu söyledi.Acaba bundan sonra yakımlar iptal mi bilemiyorum.Belkide bunu bnbnin kullanım alanları arttığı için söyledi.Ama şu var.artık ieolar eskiis kadar hype ile gelmiyor yani artık eskisi gibi bnb almıyor insanlar.

BNB burn, binance'ın ilk çıktığı 2017 yılında çok büyük hype konusu idi. İnsanların çoğu ilk defa "burn" denilen elamet ile karşılaştığı için bunun inanılmaz bir şey olduğunu düşünüyorlardı. Zamanla 3 ayda bir yapılınca artık herkeste alıştı zaten ne zaman yapılacağı, yaklaşık ne kadar yapılacağı belli. Biraz da borsanın kar durumu ile alakalı bir konu. Ne kadar çok hacim yaptıysa onun 10 binde biri kadar karları oluyor. Bunun %40'ını referans geliri olarak kullanıcılara dağıtıyor. Kalan 10 binde birin %60'ı bunlara kalıyor.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
October 17, 2019, 02:59:33 PM

Hiç fena değil ama bu piyasada fiyata fazla etkisi olmayacak gibi görünüyor.

Bunları yakmak yerine Binance Chain üzerinden stake edenlere filan dağıtsalar fiyata etkisi daha fazla olur bence. CZ'yle bir görüşeyim, bakalım ikna edebilecekmiyim  Grin
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 17, 2019, 03:07:49 PM

Piyasayı boşverin 2.88 Milyar doların 0,04 unu yakınca ne olacak ki . Total market capla kıyaslayınca çok düşük bir mebla ve bu günlerde fiyata ne kadar yansır kestirmek zor. Binance coini değerli kıyan arkasındaki borsa.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 17, 2019, 03:31:18 PM

fiyata etkisi olmadığı için pek de gündem olamamış sanıyorum ki bu yakma olayı. keşke etkisi olsaydı da ortalamayı düşürseydim.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
October 17, 2019, 03:48:52 PM

Piyasayı boşverin 2.88 Milyar doların 0,04 unu yakınca ne olacak ki . Total market capla kıyaslayınca çok düşük bir mebla ve bu günlerde fiyata ne kadar yansır kestirmek zor. Binance coini değerli kıyan arkasındaki borsa.

yanlış hesap bağdattan döner 2,88 milyarın 36 milyonu yüzde 1,3 civarı yaparki bu oldukça iyi bir rakam . zaten hem yakılan token ile sadece arz zalması değil borsanın karının çok iyi olduğu ortaya çıkmış oluyorki bu da tek başına hype sebebidir. Diğer koinler gibi enflasyon yok deflasyon olduğu için oldukça avantajlı.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 17, 2019, 03:53:32 PM

total supply 200.000.000 du toplam. bunların bir kısmı zaten kilitli bir kısmı da yanmıştı.   ortalama her çeyrekte  iki üç milyon koin yakıyorlar. böyle giderse zaten 50 yılda anca bitirirler yakımı.

ama herkesin kaçırdığı bir nokta var, burada amaç yakarak tokenları bitirmek değil

amaç  alım desteğidir. alım desteği sağlamaktır. yani bu adamlar sürek bu şekilde piyasadan nakit dolarla bnb toplayacaklarının garantisini veriyorlar, hiç bir koinde bu kadar düzenli alım desteği yok. BNB de bu şekilde kendini ayakta tutuyor, üstüne üstlük yatırımcılarına para kazandırıyor

yani o 36.7 milyon dolar paranın, yatırımcıya dağıtılan bir para olduğunu düşünebilirsiniz.

2.061.888 BNB yakmaları iyi olmuş, ben bu kadar beklemiyordum 1 milyon anca yakarlar diyordum çünkü piyasa da fiyat düşüktü.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
October 17, 2019, 04:16:15 PM

binancenin coini olmasa pek işe yarayacağını zannetmiyorum. kendi zincirine geçince bazı tokenleri kendi zincirine aldı ama. ben bnb nin binancenin coini olmaktan öteye gideceğini düşünmüyorum. bu coin burn işi bir zamanlar emc2 vardı ona fena yaradı balinalar onu bu burn muhabbetine iyi uçurdu.
artık yakma olayı sıradan oldu fiyata pek etki etmez gibi me geliyor.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 17, 2019, 05:14:21 PM

Coin yakma olayı bugün için çok anlam ifade etmesede uzun vadede arz talep dengesinde büyük rol oynar. 2 yılda yakılan miktar %7ye ulaşmış, çok az bir miktar değil. ben yılbaşına çok daha fazla yakacaklarını düşünüyorum. Bu arada bildiğim kadarıyla yakılan coinler piyasadakiler değil ekip için ayrılan kilitli coinler. Dolayısıyla markete çok etki etmesi beklenemez sadece psikolojik etkide bulunabilir.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 17, 2019, 05:32:44 PM

Coin yakma olayı bugün için çok anlam ifade etmesede uzun vadede arz talep dengesinde büyük rol oynar. 2 yılda yakılan miktar %7ye ulaşmış, çok az bir miktar değil. ben yılbaşına çok daha fazla yakacaklarını düşünüyorum. Bu arada bildiğim kadarıyla yakılan coinler piyasadakiler değil ekip için ayrılan kilitli coinler. Dolayısıyla markete çok etki etmesi beklenemez sadece psikolojik etkide bulunabilir.

Binance coin'in değerini arttırması için coin yakmasına gerek yok, PundiX'i görüyoruz milyarlarca coini yaktılar fakat fiyatı düşmeye devam etti. Demek ki token yakmanın piyasa fiyatına öyle çok da bi etkisi yokmuş anlaşılan. Önemli olan teknolojil gelişmeler, adaptasyona katılma, yeni borsalarda listelenme, ekibi genişletme, pazarlamaya daha çok bütçe ayırma, local komünitelere  yayılma ve buna benzer şeyler. Eğer bunlar tam olarak sağlanırsa coin'in arzı  1 trilyon olsa da fiyatı artmaya devam edecektir.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
October 17, 2019, 07:26:46 PM

bugun için pek bir etkisi olmadı ama ilerliyen vadede illaki etkisi olur ve bunu yıl içinde dönem dönem coin yakma işlemi yapıyorlar buda ilerliyen zamanlarda arzı etkiliyor.Ama eskiden bu burn haberleri daha fazla hyper yapıyordu diye hatırlıyorum.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 17, 2019, 07:37:35 PM

bunlar kilitli tokenlerden yaktıysalar o zaman değişen çok da bişey yok.. sirkülasyondaki miktar azalmadıkça deflasyonist bir yapı denemez. bunların zaten yakacağı tutar borsa geliri kadar, bunları da kendi kilitli tokenlerinden yakıyorsa bu işlem ilüzyondan ibarettir Smiley
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 17, 2019, 08:32:06 PM

Artık bnb belli bir seviye ye geldiği için coinburn olayı fiyatı pek etkilemiyor. Başka borsalara yayılması gayet güzel. Geçen günlerde İsviçre borsasında listelenmesi bnb için etkili bir durum . Devamı da gelir artık. 2017 yılında bu piyasa coinburn olaylarını iyi fiyatladı ama artık başka yeni atraksiyonlar bulunmalı. İeo olayı da artık yalan oldu diyebiliriz. 

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
October 17, 2019, 08:38:40 PM

CZ bence de mantıklı bir açıklama yapmış. Şirket değerine göre çok az miktarda yakılıyor bakıldığında. Ayrıca zaten eğer kilitliyse bu tokenler zaten sirkülasyonda değil demektir yani bu tokenler yakıldığında fiyata bir etkisi olmamalı. Sadece haber değeri taşıyor diye algı operasyonu yapılıyor olabilir

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
October 17, 2019, 09:37:03 PM

Cz işini gerçekten iyi yapıyor daha başından beri. Ben kripto sektörüne başladığımdan beri token yakma kadar iyi prim yapan bir marketing çeşidi görmedim. Bir zamanlar icolara yatırım yaparken sadece satılmayan tokenleri yakacaklar mı ona bakardık. IEOlar da cabası gerçekten ne yaparsa iyi yapıyor bu adamlar
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 17, 2019, 09:41:11 PM

baya çok koin yaktılar, zaten bunun da fiyata etkisi çok oldu. binance 18 dolara kadar dayandı çünkü 30-40 milyon dolardan bahsediyoruz burada. az para değil bu rakam
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
October 18, 2019, 03:24:30 AM

yazın 5 milyon bnb  kilidi açılmıştı göz boyamaca sadece btc ayrılmayın

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
October 18, 2019, 05:20:18 AM

binance borsa olarak güzel, lafim yok.
bnb coin olarak fena degil ama nemfoman tavirlarindan dolayi güven konusunda sorunlar var. ne yaptigi, ne yapacagi, kiminle yatip kalkacagi belli degil.
istedigi kadar yaksin, söndürsün... ayni tas ayni hamam - piyasada hic bir önceligi vs. yok.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: