Bitcoin Forum
June 20, 2024, 06:48:56 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bittrex 31 Ülkede İşlemlerini Durduruyor  (Read 298 times)
Vispilio (OP)
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
October 21, 2019, 06:33:06 PM
Merited by Kalemder (1)

Bittrex Altcoinler için önemli bir borsa olduğu için buraya açıyorum konuyu, @Coolcryptovator önemli bir haber paylaşmış,

Bittrex 31 ülkede işlemleri durdurma kararı aldı, aşağıdaki listedeki ülkelerden hesap açmış kullanıcıların 29 Ekim 2019 tarihine kadar varlıklarını borsadan çekmeleri gerekiyor.

haberin ana kaynağı (Bittrex kendisi de listeyi yayınladı): https://news.bitcoin.com/bittrex-pulls-out-of-31-markets-citing-regulatory-uncertainty/

List of Countries that will be ban to use Bittrex,

Afghanistan
Egypt
Bosnia-Herzegowina
Botswana
Cambodia
Central African Republic
Democratic Republic of the Congo
Côte d'Ivoire
Ethiopia
Eritrea
Ghana
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Iraq
Laos
Lebanon
Libya
Maldives
Pakistan
Sri Lanka
Somalia
Sudan
South Sudan
Trinidad and Tobago (
Tunisia
Uganda
Vanuatu
Venezuela
Yemen
Zimbabwe

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 21, 2019, 06:37:49 PM

Yakında amerika ile ilişkilerimiz doğrultusunda bizede yasak gelebilir. Umarım öyle bir durum yaşamayız. Haricinde Türkiye cryptocurrency e çabuk alışacaktır. Nitekim en son bdk süpheli işlem konusunda sanal paraları ele aldı. ve miktar dogrultusunda süpheli işlemden çıkardı
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 21, 2019, 07:10:50 PM

listede yer alan ülkelerin çoğu sıkıntılı yerler. terörizm, kara para aklama, uyuşturucu gibi nedenlerden dolayı eyvallah da bosnak hersek niye listede anlamadım? kripto para ve bosna ile ilgili bir durum mu var?
Vispilio (OP)
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
October 21, 2019, 08:25:23 PM

listede yer alan ülkelerin çoğu sıkıntılı yerler. terörizm, kara para aklama, uyuşturucu gibi nedenlerden dolayı eyvallah da bosnak hersek niye listede anlamadım? kripto para ve bosna ile ilgili bir durum mu var?

Bittrex International yakında Malta'dan taşınıyor, Lichtenstein'a geçiyor ve dolayısıyla daha sıkı denetimlere girebilir,

haberde de bu ülkelere yönelik "mevzuat belirsizliği" ana sebep olarak gösterilmiş, bazı hükümetler kendilerini etkileyen kripto borsalarına çeşitli baskılar yapmaya başladı falan denmiş...

The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 21, 2019, 08:27:55 PM

Bittrex son dönemde popüler olmasa da en eski ve güvenilir borsalardan biri. Listedeki ülkelere bakınca planladıkları farklı bir şeyler var mı diye düşündüm. Türkiye'nin adını burada görmemek sevindirici ve garip. Genelde burada yazan ülkeler ile eş değer bir sınıfta tutuluyoruz. Yakında bize de benzer uygulama gelebilir.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 22, 2019, 06:22:50 AM

Bittrex'e güvenilmez aga. Bir gece İran operasyonu yapıp tüm İran vatandaşlarının hesaplarını dondurmuşlardı. Bir gece ansızın gelebilirler.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
October 22, 2019, 08:29:19 AM

Ağırlık Afrikada ki ülkeler. Burada demek ki gereken ilgi ve teknoloji yok ki buralar dan çıkıyor. Sahi bir ara bu bitrexx bitsdaq olarak asya pazarına açılıyordu. Hatta millete candy diye birsey verdi  sonra swap vs yaptı. O borsaya ne oldu?
Bu ülkeler ya batik ya da çok geri kalmış ülkeler. Tek dikkatimi çeken Bosna Hersek oldu. Onu da Afrika ülkeleri ile aynı kefeye koymuşlar. Venezüella zaten batik bir ülke.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 22, 2019, 10:41:02 AM

Bütün ortadoğu ülkelerini eklemişler bi biz kalmışız Smiley o değilde abi türkler iyi meraklı böyle şeylere bittrexin çoğu müşteriside türktür.Türklere böyle bir şey yapacakalrını sanmıyorum.Sonuçta kyc yapılır ve ülkede katı kurallar yerine olumlu ve ılımlı haberler gelmeye başladı bizden.Bunları umarım takip ediyorlardır.hatta bize özel tr borsası bile yapmaları gerekir tl işlemleri için.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 22, 2019, 10:44:49 AM

Listedeki yerlere bakınca bir yandan da Türkiye'nin olmayışına hem şaşırdım hem de sevindim diyebilirim. Tabii gelecekteki ilişkilerimiz doğrultusunda sonuç ne olur yeni bir listede kendi adımızı görür müyüz bilmiyorum onu. Borsaların ülkelerden etkinliklerini çekmeleri ciddi bir durum ve bunun böyle devam etmesi ileride sıkıntılara yol açabilir. Etkinlik alanının küçülmesi daha sonraki dönemler için güven kırıcı olacaktır.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 22, 2019, 11:20:39 AM

Bittrex ve poloneix 2016 2017 zamanlarında çok hacimli hemen hemen herkesin kullandığı işlevli borsalardı. Hatta 2017 mart mayıs zamanlarında birinde olan coin boğaya girip ertesi gün diğer borsada olan coin boğaya giriyor %20 30 kazançlar havada uçuyordu (Stratis ile bittrexde güzel ekmek çıkarmıştım aynı şekilde siacoin ile poloneix de)

Şuan şekilde görüldüğü gibi 2 side bitik vaziyette. Zaten bittrex in dükkanı kapatıp gitmesi kripto para ticareti yapan kimsenin umrunda olmaz ona sıra gelene kadar 10 larca daha hacimli ve işlem kalitesi olan borsalar olur.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 22, 2019, 11:36:22 AM

Bittrex ve poloneix 2016 2017 zamanlarında çok hacimli hemen hemen herkesin kullandığı işlevli borsalardı. Hatta 2017 mart mayıs zamanlarında birinde olan coin boğaya girip ertesi gün diğer borsada olan coin boğaya giriyor %20 30 kazançlar havada uçuyordu (Stratis ile bittrexde güzel ekmek çıkarmıştım aynı şekilde siacoin ile poloneix de)

Şuan şekilde görüldüğü gibi 2 side bitik vaziyette. Zaten bittrex in dükkanı kapatıp gitmesi kripto para ticareti yapan kimsenin umrunda olmaz ona sıra gelene kadar 10 larca daha hacimli ve işlem kalitesi olan borsalar olur.

Dediğiniz gibi 2017 yılında ikiside piyasadan iyi para kaldırdı. Hatta şöyle bir haber duymuştum günlük fee geliri poloniexin 1 milyon dolar deniliyordu. Sonra bitrex piyasaya çıktı ve o polo dan daha fazla coin listeledi ve millet hurda oraya gecti. Bitrex yetişemiyoruz deyip üye alımını durdurunca binance piyasaya çıktı ve tozu dumana kattı geçti.
Zaten bu borsaları çok kullanan kişi kalmamıştır. Ülkelerin çoğu 4.dunya ülkesi

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
October 22, 2019, 11:52:42 AM

Bittrex gibi şirketleri(Google Microsoft Apple vs) , amerikan politikalarından ayırmamak gerektiğini düşünüyorum. Bittrex ve polonun konjonktür olarak geride kaldığı doğrudur. Ancak konjonktür denen meret çok hızlı değişebilir. Örneğin tarayıcı konusunda bir grafik vardı. Explorer mozilla derken chrome'un engellenemez yükselişi gibi...
Listede Irak, Bosna, Mısır gibi amerikan politikalarına yakın duruş sergileyen ülkeler de var
Venezuela, Yemen ve Afganistan gibi mesafeli ya da "ilişki durumu karmaşık" diyebileceğimiz ülkeler de var.
Bu konuda Ameriga ne yapmak istemektedir etraflıca düşünmek gerek. Ayrıca Bittrex modası geçse bile bazı konularda binance'a rol model olmaya devam ediyor. Binance US, Bittrex'in uzun süredir uyguladığı amerikan müşterilere ve mevzuatına uygunluk endişesinden ortaya çıktı.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
October 22, 2019, 11:52:50 AM

Bahsi geçen ülkeler bir nevi delist olmuşlar. Zaten doğru dürüst hacim çıkaramıyorlar, niye boş yere uğraşalım bunlarla demiş olabilir Bittrex yetkilileri.

Ayrıca ABD'nin AML kurallarına göre yüksek riskli olan ülkeler bunlar. Bu kuralları kitabına uygun şekilde yerine getiremezseniz ciddi cezalar yemeniz oldukça olası hale gelmekte.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
October 22, 2019, 12:11:11 PM

Tamam çok fazla kişi kalmamış olabilir ama yine de sadece burada listelenen birçok altcoin var. Bu durumun etkisi mutlaka olacaktır. Ayrıca Bittrexten gelen maile baktığımda sadece bu ülkeleri değil, bütün kullanıcıları etkileyecek bir durum okuduğumu hatırlıyor gibiyim

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
October 22, 2019, 12:58:05 PM

Hepimizi ameriganın çıkarları doğrultusunda yaşamaya zorluyorlar ve bunda da başarılı oluyorlar. Baktığında kriptonun en büyük düşmanı ameriga ama yine de kuralları kendisi koyuyor ve dediğimi yapmayanları bitiririm diyor..
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 22, 2019, 01:43:50 PM

Dediğiniz gibi 2017 yılında ikiside piyasadan iyi para kaldırdı. Hatta şöyle bir haber duymuştum günlük fee geliri poloniexin 1 milyon dolar deniliyordu. Sonra bitrex piyasaya çıktı ve o polo dan daha fazla coin listeledi ve millet hurda oraya gecti. Bitrex yetişemiyoruz deyip üye alımını durdurunca binance piyasaya çıktı ve tozu dumana kattı geçti.
Zaten bu borsaları çok kullanan kişi kalmamıştır. Ülkelerin çoğu 4.dunya ülkesi

Bu borsalar 2018 den sonra demode oldu herkes parasını çekti binance kucoin houbi gibi hareketli yeni tokenleri jetonları listeyen asya borsalarına paralarını aktardı. Polo ve bittrex zamanın efsane borsalarıydı günlük fee leri milyon dolarları eminim bulmuştur. Sonra nedense kendilerini geliştirmeyi bırakıp pazarı bıraktılar şimdi bakıyorsun günlük hacimde 2 sindede in cin top oynuyor. Bir ara polo yu circle isimli bir amerikan şirketi satın almıştı biraz sükse yapmıştı ama oda bir boka yaramadı.
mjemerald
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
October 22, 2019, 04:02:34 PM

Ülkelere bakılırsa bizi de listeye katması gerekiyordu Smiley
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 22, 2019, 04:14:03 PM

Bittrex bu işleri sık sık yapıyor. Daha önce de birden ansızın yeni kullanıcı kayıtlarını kapatmışlardı. Sonra Amerika olan olayları vs vs. Bittrex artık eski gücünde değil ve de istediğini yapsın Binance gibi borsa olamayacaktır.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 22, 2019, 04:59:28 PM

Katılıyorum Smiley Zaten çıkartsa ne çıkartmasa ne. Eski Bittrex nerde artık borusu ötmüyor. Binance geldi ne yaptı anlamadılar bile. tahtı teslim ettiler şimdi ne yapsalar boş. Polo ve bittrex zamanın tekeliydi ama geçti gitti. Eski günlerin özlemini giderecek birşeyler olsun artık çok uzun sürdü bu buhran zamanları.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 22, 2019, 05:10:42 PM

Katılıyorum Smiley Zaten çıkartsa ne çıkartmasa ne. Eski Bittrex nerde artık borusu ötmüyor. Binance geldi ne yaptı anlamadılar bile. tahtı teslim ettiler şimdi ne yapsalar boş. Polo ve bittrex zamanın tekeliydi ama geçti gitti. Eski günlerin özlemini giderecek birşeyler olsun artık çok uzun sürdü bu buhran zamanları.

Ben de ilk önce Türkiye'nin adına baktım, keza listede paylaşılan ülkelerden pek bir farkımız yok. Orta Doğu ülkesi olduğumuz bir gerçek kabul etmek istemesek de. Kimse bize avrupa ülkesi olarak bakmıyor, ben de kendimi hiç avrupa ülkesinde yaşıyormuş gibi hissetmiyorum zaten. Fakat türkiyedeki kripto para birimlerine yüksek ilgi, herkesin ağzını sulandırdığı gibi borsaların da ağzını sulandırıyor bu yüzden müdahale etmiyorlar buraya doğal olarak. hatta huobi ve binance gibi yapıcı adımlar ve türk komünitesinin ilgisini çekmek için çeşitli planlar yönetiyorlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: