Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:51:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinmarketcap mi ? Coingecko mu ?  (Read 270 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 23, 2019, 08:55:11 AM

Açık ara coingecko benim favorim.Hem hız konusunda hem detay konusunda cmc yi tokat manyağı yapar.Bide cryptocompare var onu hadi geçiyorum.Sizede tavsiyem ara sıra piyasayı manipüle eden.Coinlerin değerlerini çok zor güncelleyen cmc yi bırakıp coingeckoya bir şans vermeniz.

https://www.coingecko.com/tr
1714884665
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714884665
Reply with quote  #2

1714884665
Report to moderator
1714884665
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714884665
Reply with quote  #2

1714884665
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 23, 2019, 09:42:50 AM

Coinmarketcap alışkanlık olduğu için çok fazla kullanılıyor ondan dolayı sürekli olarak coinmarketcap kullanıyorum. Coingecko da arama bölümüne bazen coin ismi yazdığımda kilitlenme oluyor ve geç arıyor ama çok fazla önemli değil. ikisini de kullanıyorum ama dediğiniz gibi daha fazla detay için Coingecko daha güzel.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 23, 2019, 12:03:27 PM

Cryptowatch'ı öneririm, geçenlerde keşfettim. Arayüzü ve real-time update hızı güzel. Bir çok farklı coin var ve yanlış götmediysem bir kaç borsayı gösterebiliyor.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
October 23, 2019, 12:13:59 PM

bende https://www.livecoinwatch.com/ i seviyorum ama iş kullanmaya gelince CMC eden başkasını açmıyorum Smiley

signature not found.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 23, 2019, 02:11:26 PM

bende https://www.livecoinwatch.com/ i seviyorum ama iş kullanmaya gelince CMC eden başkasını açmıyorum Smiley

Burasi baya iyiymis ya, Paribu'nun kendi kurlarini falanda gorebiliyoruz ama anasayfada gostermeyi beceremedim. Sanirsam butun exchangelerin average'ini falan aliyor. 930 TL diyor Ethereum'a suan, Paribu ise 933 TL, diger exchangeleri kontrol ettigimde gercekten 930 TL civarinda birseyler cikiyor. Eger sadece Paribu kurunu falan gostertebiliyor isek gercekten harika olur.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 23, 2019, 04:11:56 PM

Coingecko denen site Coinmarketcap'in ucuz bir klonu gibi görünüyor daha ilk bakışta. Son zamanlarda altcoinlerle pek haşır neşir değilim ama bir şeye bakmam gerektiğinde ilk tercihim Coinmarketcap oluyor. Hem coin hem borsa çeşitliliği olarak ihtiyacımı karşılıyor.
Bahsettiğiniz coinlerin değerinin geç güncellenmesi olayıyla karşılaşmadım. Anlık takip yapmak istersem direk işlem yapacağım borsaları açıyorum zaten. Bu konuda bir eksiklik varsa hissetmedim.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 23, 2019, 08:35:19 PM

Daha öncede başka bir sürü site adı geçti ama hiçbirisi cmc gibi iş yapmıyor. Cmc belki bazı noktalar da arızalı olabilir basen hata yapıyorlar ama yine de en iyisi o. Bazen saçma sapan coini 2000. Sıralara yolluyor ama sonra ne oluyorsa doğru yol bulunuyor. Cmc yi tek geçerim herşeyi ile

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 24, 2019, 09:39:43 AM

evet paylaşılan sitenin çoğu bende kayıtlı üstüne bilen biliyordurda bilmeyenler için

https://messari.io/screener

bu sitedeki veri ne kadar doğru 24 hour real volume der.bu doğru ise harbiden rakamlar geberik hacim bazında.

XxX
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Merit: 1030

View Profile
October 24, 2019, 03:56:43 PM
Merited by Vispilio (1)

Coingecko denen site Coinmarketcap'in ucuz bir klonu gibi görünüyor daha ilk bakışta. Son zamanlarda altcoinlerle pek haşır neşir değilim ama bir şeye bakmam gerektiğinde ilk tercihim Coinmarketcap oluyor. Hem coin hem borsa çeşitliliği olarak ihtiyacımı karşılıyor.
Bahsettiğiniz coinlerin değerinin geç güncellenmesi olayıyla karşılaşmadım. Anlık takip yapmak istersem direk işlem yapacağım borsaları açıyorum zaten. Bu konuda bir eksiklik varsa hissetmedim.

Hocam emin olabilirsin.Hydro ve hatta binance bile güncelleme sıkıntısı olduğu için twitterdan sitem etmişlerdi.Totall supply ve sirkülasyon gibi can alıcı konularda projeler için ciddi sıkıntı çıkartıyor cmc .Coingecko klon değil ama cmc den etkilenip üstüne 10 koymuş bir platform bana göre.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 28, 2019, 03:10:04 PM

Coinmarketcap kullanıyorum bu işe başladığımdan beri. Sadece kripto para birimlerinin fiyatını takip etmek için kullanıyorum. Tabi bu arada coingecko'yu da oldukça çok sık duydum ve bazen fiyatlara bakmaya girmişliğim de var. Fakat CG'nin CM'den ne gibi farklı artıları var bunu öğrenmek isterim. Ben genelde fiyatlara telefon uygulamasından bakıyorum CM'nin orjinal bi uygulaması yok bunun için fakat coingecko'nun varsa kullanmak isterim.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 29, 2019, 05:10:28 PM

Ben coingecko ve livecoinwatch kullanıyorum uzun zamandır coinmarketcap i emekli edeli cok oldu. Özellikle coinlerin piyasaya çıkış zamanı fiyatlamasi ve market supply hepsinden daha güzel çalışan bir site.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

View Profile
October 29, 2019, 06:30:47 PM

Coinmarketcap kullanıyorum bu işe başladığımdan beri. Sadece kripto para birimlerinin fiyatını takip etmek için kullanıyorum. Tabi bu arada coingecko'yu da oldukça çok sık duydum ve bazen fiyatlara bakmaya girmişliğim de var. Fakat CG'nin CM'den ne gibi farklı artıları var bunu öğrenmek isterim. Ben genelde fiyatlara telefon uygulamasından bakıyorum CM'nin orjinal bi uygulaması yok bunun için fakat coingecko'nun varsa kullanmak isterim.

bu arada coinmarketcap'ın telefon uygulaması varmış 7-8 ay evvel ilk baktığımda bulamamıştım sanırım yeni bir uygulama. Fakat oldukça fazla beğendiğimi söyleyeceğim, arayüzüne bayıldım çok kullanışlı ve çok tatlı görünüyor, tavsiye ederim Smiley
Aqualung89
Hero Member

Merit: 529

View Profile
October 29, 2019, 06:31:35 PM

Coinmarketcap bende kullansamda aslında bende İnvesting var android uygulaması olarak bazen ara ara sorunlar çıkarsa da bana göre güzel ve hızlı güncelleme oluyor.

Coingecko çok fazla kullanmadım desem yeridir.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 30, 2019, 04:39:28 PM

Coingecko Coinmarketcapten sonra oluşturulduğu için oradaki hataları daha kolay görmüş, eksik yanlarını geliştirmiş. Bu yüzden daha işlevsel ve insanlara daha çok hitap edebiliyor. Coinmarketcapte bulunmayan tarihsel noktalar, coinin çıkış tarihi, borsa verisi sayısının daha fazla olması gibi ekstraları var.
Yine de eski kullanıcılar Coinmarketcapten kopamıyor. Diğer sitede yer alan bilgilerin gereksiz olduğunu da düşünebiliyor. Alışkanlıkları değiştirmek kolay değil.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 30, 2019, 06:00:35 PM

Coinmarketcap çok daha eski bir site. bu sitenin daha eski olması daha iyi olacağı anlamına gelimiyor elbette.

coinmarketcap te şöyle bir olay var, ara ara koin fiyatını USD olarak değil de TL yani türk lirası olarak gösteriyor.  Oysaki default olarak USD.  fakat ip den heralde lokasyon çekiyor, bu lokasyon bilgisinden dolayı koin fiyatlarını TL olarak çeviriyor. İyilik yapayım derken kötülük yapıyor, kaş yapayım derken göz çıkarıyor. niye derseniz,  kimse fiyatları TL olarak takip etmiyor ki? çünkü bu piyasa direk olarak dolarla fiyatlanan bir piyasa. anca kahvedeki dayılar ona göre fiyatlıyor. eteryum 1000 TL olmuş eteryum 800 TL olmuş diye.

bence lokasyona göre fiyatlama yapması yanlış. onu düzeltiyorsunuz USDT ye çeviriyorsunuz sonra bir bakıyorsunuz üç dört girişten sonra tekrar TL ye dönmüş
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

View Profile
October 30, 2019, 07:18:13 PM

Coingecko Coinmarketcapten sonra oluşturulduğu için oradaki hataları daha kolay görmüş, eksik yanlarını geliştirmiş. Bu yüzden daha işlevsel ve insanlara daha çok hitap edebiliyor. Coinmarketcapte bulunmayan tarihsel noktalar, coinin çıkış tarihi, borsa verisi sayısının daha fazla olması gibi ekstraları var.
Yine de eski kullanıcılar Coinmarketcapten kopamıyor. Diğer sitede yer alan bilgilerin gereksiz olduğunu da düşünebiliyor. Alışkanlıkları değiştirmek kolay değil.

tamamen alışkanlıklarla alakalı hocam ben de coinmarketcap'a alıştım ve onun dışındaki herhangi bir site bana çok karmaşık ve yanlış bilgiler içiyormuş gibi geliyor (öyle değil de öyle gibi geliyor çünkü alışkanlıklar o yönde)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
October 31, 2019, 01:40:13 AM

coinmarketcap'ı kullanıyorum ama coingecko'yu da sık kullanılanlara ekleyeyim, arada kullanırım belki alışırsam...Teşekkürler bilgi için...

Coinmarketcap'ın en önemli özelliklerinden biri özellikle shitcoinler için bir "tanınma" ve "kabul edilebilirlik" referansı olması. Yani birçok defa karşılaşmışızdır telegram'da özellikle: when lambo, when binance, when cmc Cool
Bir kere kapağı attılar mı artık sanki yeni devlet kurulmuş da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na kabul edilmişler gibi bir havası oluyor Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
October 31, 2019, 10:16:44 PM

Egzotik borsalarda listelenmiş ve özellikle BTC veya USDT değil de platform coinler üzerinden fiyatlanan (TRX tokenları) gibi kriptolarda

Coin Gecko'nun daha doğru bilgi verdiğine ben de katılıyorum. CoinGecko şu anda kripto bazında daha detaylı ve profesyonel bilgi veriyor.

Ana listelerde hala CMC verileri en popüler kabul ediliyor olabilir...

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 02, 2019, 11:09:32 AM

Açık ara coingecko benim favorim.Hem hız konusunda hem detay konusunda cmc yi tokat manyağı yapar.Bide cryptocompare var onu hadi geçiyorum.Sizede tavsiyem ara sıra piyasayı manipüle eden.Coinlerin değerlerini çok zor güncelleyen cmc yi bırakıp coingeckoya bir şans vermeniz.

https://www.coingecko.com/tr

Tamam coingecko verileri daha stabil olabiliyor ama CMC bu marketin göz bebeklerinden birisi hocam. CMC ekibi biraz ağır ilerliyor. Bir çok proje yaşanan sorunlara çözüm bulamıyor. Sanırım yeterli kaynakları yok ya da birileri güzel yiyor geleni. Başka bir açıklaması olamaz çünkü. Bu kadar insanın ziyaret ettiği sitenin reklam geliri yüksek olmalı. Değilse de bunu sağlamaları gerekirdi.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 20, 2019, 03:14:47 PM

CMC için son zamanlarda çıkan bazı haberler vardı. Yabancı forumda mı okumuştum yoksa haber sitesinde miydi emin değilim. Hacimleri hatalı gösterdiğine ilişkin bazı paylaşımlardı bunlar...

Coingecko'ya ben de bir şans verip denemeye karar verdim. Öncelikle Türkçe çeviriler gayet yeterli görünüyor. Mükemmel olmasa da iyi bence. Filtreleme seçenekleri oldukça fazla. Özellikle de coinleri kategorilere göre listeleyebiliyorsunuz. Mesela iletişim, e-ticaret, müzik ya da spor sektörlerindeki projeleri görebilmek çok kolay. Aynı şekilde platform seçimi de yapılabiliyor. Sadece TRON, NEO ve Binance platformlarındaki projeri gösterebiliyor. Biraz daha kurcalayıp deneyeceğim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: