Bitcoin Forum
June 29, 2024, 06:23:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Elon Musk’ın Starlink Uyduları Mining Sektörüne Etki Eder mi?  (Read 112 times)
cointral (OP)
Jr. Member
*

Activity: 275
Merit: 2

View Profile WWW
October 24, 2019, 01:09:42 PM

SpaceX’in dünyayı şaşırtmaya devam eden Ceo’su Elon Musk’ın dünya çapında ucuz ve hızlı internet gayesi gün geçtikçe yol katediyor. Elon Musk, uzaya gönderilen Starlink uyduları aracılığıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir tweet yolladı ve hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

Elon Musk’ın uzun süredir üzerinde durduğu dünya genelinde hızlı bir internet erişimi sağlamak adına SpaceX bünyesinde geliştirdiği Starlink projesi meyvesini vermeye başladı. Fikrin mucidi Elon Musk, Starlink uydularını kullanarak Twitter’dan paylaşım yaptı. Musk paylaşımında “Bu tweet’i Starlink uydusu üzerinden gönderiyorum“ ifadesini kullandı.

Haberin Devamı: https://cointral.com/tr/elon-muskin-starlink-uydulari-mining-sektorune-etki-eder-mi/

Cointral.com
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 24, 2019, 05:39:39 PM

SpaceX’in dünyayı şaşırtmaya devam eden Ceo’su Elon Musk’ın dünya çapında ucuz ve hızlı internet gayesi gün geçtikçe yol katediyor. Elon Musk, uzaya gönderilen Starlink uyduları aracılığıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir tweet yolladı ve hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

Elon Musk’ın uzun süredir üzerinde durduğu dünya genelinde hızlı bir internet erişimi sağlamak adına SpaceX bünyesinde geliştirdiği Starlink projesi meyvesini vermeye başladı. Fikrin mucidi Elon Musk, Starlink uydularını kullanarak Twitter’dan paylaşım yaptı. Musk paylaşımında “Bu tweet’i Starlink uydusu üzerinden gönderiyorum“ ifadesini kullandı.

Haberin Devamı: https://cointral.com/tr/elon-muskin-starlink-uydulari-mining-sektorune-etki-eder-mi/

Abi o tweeti bende gördüm hatta baya heyeacanlandım.Mining tarafını bilmiyorum ama Google stadia ile beraber  düşününce gelecekte çok başka olayları konuşuyor olabiliriz.müthiş bir potansiyel.ama  bizim ülkemiz hemen vergi peşine düşer.Bu yüzden bedava bile olsa biz kullanmayız.Elon musk gelecek internet verecek bedavaya olmaz bizim devletimiz o adamdan bile vergi alır.He ücretsiz olmasın 100 lira olsun ben direk geçerim bu arada.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 25, 2019, 09:33:05 AM

Etki edebilir ama biz ülkece kullanabilir miyiz onu bilmiyorum. Yasaklama ve  vergiden vergi alma konusunda bambaşka bir çığır açmış durumdayız, böyle bir teknoloji kullanır hale geldiğinde bizde kullanıma açılması yıllar yıllar sonra ancak olacak bir şey. Mining sektörüne katıksı etkisi tartışılır bir konu, prensipleri tam belli olmayan bir uydu sistemi var.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
xzone
Legendary
*

Activity: 2632
Merit: 1495

View Profile
October 25, 2019, 10:51:47 AM

Haberde mining üzerinde olumlu bir etkiden bahsetmiş ama nasıl olumlu bir etki olacak ki? Henüz Starlink ile nasıl bir kullanım alanı oluşturulacağı bile belli olmadı. Güzel bir gelişme, bu sayede tweet atabilmesi falan müthiş tabi ki ama daha hiçbir şey net değil.
Prototip seviyesinde bilgi yayılıyorken bunları konuşmak için henüz erken. Ne kadar etkisi olacak göreceğiz Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
CLS63
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1692

View Profile
October 25, 2019, 01:40:27 PM

Elon Musk gerçekten çok değerli bir fikre sahip ve bu yolda çok güzel bir gelişme kaydedilmiş oldu böylece. Henüz daha erken olsa da bu proje tamamlandığı zaman dünya çapında çok önemli bir teknolojinin geliştirilme evresi tamamlanmış olacak ve bu sayede internet adına da önemli bir devrim niteliğinde olacak.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
October 25, 2019, 03:41:27 PM

Elon Musk her hareketiyle piyasaya bomba gibi düşmeyi iyi başarıyor gerçekten. Attığı tweette yapılan haberde madencilikle ilgilenen bir bilgi yok o yüzden nasıl etkisi olur tartışmak saçma olur ama bu adam madencilik hakkında bir iş yapacak olursa en iyisini yapacaktır. Güzel haberleri bekliyoruz kendisinden.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: