Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:22:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kitap Önerisi Var mı?  (Read 362 times)
kartepe (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 24, 2019, 08:26:50 PM
Last edit: November 03, 2019, 07:18:10 PM by kartepe
Merited by wolwoo (2), Vispilio (1), Kalemder (1)

film dizi öneren başlıklar var ama kitap öneren başlık yok. ya da ben şimdiye kadar hiç görmedim.
mesela ben pek kitap okumayı seven bir tip değildim ama sırf öğrenciye etkili olayım. kitap oku dediğim zaman etkim olsun diye kitap okumaya başladım. genellikle Ahmet Ümit takıldım. polisiye kitaplar bana daha sürükleyici geldiği için.
Geçen yıl Agatha christie okumaya başladım ve hala devam ediyorum. klasikler nedense beni pek sarmıyor.
Bu arada Ahmet Günbay Yıldız da çok okudum.
Neyse fazla uzatmayalım, sıkıcı olmayan tavsiye edebileceğiniz kitap varsa alayım. fırsat buldukça okumaya çalışıyorum. sherlock holmes pek sarmadı.

Edit: merit veren arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

1714922541
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714922541
Reply with quote  #2

1714922541
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
October 24, 2019, 08:37:38 PM

Bana göre roman okumak faydasız bir iş. Yıllarca ağır romanlar okudum. Çocukluğum kalın romanlar okuyarak geçti ama direkt bir faydası olmadı. Belki dolaylı olarak hızlı okumaya, kelime haznesi geliştirmeye, yazı yazmaya faydaları olmuş olabilir.

Yine de kimseye roman okumayı tavsiye etmiyorum artık. Zaman kaybı gibi geliyor. Ansiklopedi okumaya karar vermiştim hayatımın bir döneminde. Keyifliydi de...

Bence ilgi duyduğunuz alanlarla ilgili ders kitaplarını okumak daha yararlı bir aktivite olacaktır. Yada en güzeli internetten hazır yazılmış makaleleri okumak Smiley

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
October 25, 2019, 03:42:00 PM

fakirlikten pdf okuduğum için gözlerim kan çanağına dönüyor. haliyle de insanlar sahte rakı içmeyi bırakmazsam yakında kör olacağımdan bahsediyor. :)) eğer pdf okumak için karanlık tema oluşturabilecek bir uygulama varsa kullanabilirim ya da geliştiriciler için iyi bir fikir olabilir. arka plan koyu gri, yazılar da grinin açık tonları gibi bir şey... belki de kullanıcının kendi zevkiyle oluşturabileceği temalar olabilir.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 25, 2019, 03:51:15 PM

Uzun zamandır okumak istiyordum bir türlü okuyamıyordum bu kitabı. Yeni başladım baya güzel gidiyor. Selçuk Aydemir - Liseden Arkadaşlar benim baya hoşuma gitti. Bundan önce ise Mahir Ünsal Eriş - Sarıyaz kitabını okumuştum.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
October 25, 2019, 04:23:52 PM
Merited by trendcoin (1)

fakirlikten pdf okuduğum için gözlerim kan çanağına dönüyor. haliyle de insanlar sahte rakı içmeyi bırakmazsam yakında kör olacağımdan bahsediyor. Smiley) eğer pdf okumak için karanlık tema oluşturabilecek bir uygulama varsa kullanabilirim ya da geliştiriciler için iyi bir fikir olabilir. arka plan koyu gri, yazılar da grinin açık tonları gibi bir şey... belki de kullanıcının kendi zevkiyle oluşturabileceği temalar olabilir.

Malesef arkaplan rengi koyu da olsa, ekran parlaklığı düşük de olsa bilgisayar ya da telefondan okuyacağınız hiçbir format tam olarak verimli olmuyor. Birkaç saat sürecek bir okuma yapıyorsanız mutlaka gözünüzle ilgili problemler oluşuyor.
E-Ink teknolojisi biraz daha ucuzladığı zaman her şey daha güzel olacak Cheesy imkan bulursanız ikinci el bir amazon kindle alabilirsiniz, yıllarca sorunsuz kullanırsınız ve çoğu kitaplara para vermeden ulaşabilirsiniz Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 25, 2019, 06:14:49 PM

Malesef arkaplan rengi koyu da olsa, ekran parlaklığı düşük de olsa bilgisayar ya da telefondan okuyacağınız hiçbir format tam olarak verimli olmuyor. Birkaç saat sürecek bir okuma yapıyorsanız mutlaka gözünüzle ilgili problemler oluşuyor.
E-Ink teknolojisi biraz daha ucuzladığı zaman her şey daha güzel olacak Cheesy imkan bulursanız ikinci el bir amazon kindle alabilirsiniz, yıllarca sorunsuz kullanırsınız ve çoğu kitaplara para vermeden ulaşabilirsiniz Smiley

Kindle üzerinde Türkçe kitap desteği var mı yoksa pdf, e-pup olarak harici olarak cihaz içerisine mi atıyoruz. Ben bilgisayarımda E-pup formatında okuyorum diğerlerine nazaran daha güzel diyebilirim. E-ink baktım gerçekten çok güzel gözüküyor.

Bir arkadaşım Yaşar Kemal – İnce Memed serisini verdi bu aralar vakit buldukça onu okumaya çalışıyorum ve oldukça keyifli gidiyor.
kartepe (OP)
Full Member

View Profile
October 25, 2019, 06:31:02 PM

Kindle üzerinde Türkçe kitap desteği var mı yoksa pdf, e-pup olarak harici olarak cihaz içerisine mi atıyoruz. Ben bilgisayarımda E-pup formatında okuyorum diğerlerine nazaran daha güzel diyebilirim. E-ink baktım gerçekten çok güzel gözüküyor.

Bir arkadaşım Yaşar Kemal – İnce Memed serisini verdi bu aralar vakit buldukça onu okumaya çalışıyorum ve oldukça keyifli gidiyor.

Hocam daha dun seksenler dizisini izledim . Eski bölümlerini 6. kez izlerken topraga gömdükleri kitaplari çıkarttılar. İnce memed te vardı. Aklıma geldi bu kitabı bulup omuyayim dedim. Sizde yazınca artık iyiden iyiye okumaya karar verdim. Neden yasak gelmiş acaba onu da görmüş oluruz.

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
October 25, 2019, 06:34:54 PM
Last edit: October 25, 2019, 06:47:45 PM by Vispilio

Bazı yorumcular tarafından tüm zamanların en iyi romanı kabul edilen Karamazov Kardeşler'i ben de ilk sıraya yazarım.

1000 sayfalık bir başyapıttır, bana göre zaten Dostoyevski rakip tanımaz darmadağan eder ortalığı konu edebiyatsa Smiley

2 numaralı tavsiyem Tolstoy'dan Savaş ve Barış olabilir, bu 2 eser de 1000'er sayfayı aşan kitaplardır, çok farklı metodlar kullanarak ikisi de romanların zirvesine çıkmıştır.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 25, 2019, 06:45:29 PM
Last edit: October 25, 2019, 07:09:31 PM by 2run

Bazı yorumcular tarafından tüm zamanların en iyi romanı kabul edilen Karamazov Kardeşleri ben de ilk sıraya yazarım.

1000 sayfalık bir başyapıttır, bana göre zaten Dostoyevski rakip tanımaz darmadağan eder herkesi konu edebiyatsa Smiley

2 numaralı tavsiyem Tolstoy'dan Savaş ve Barış olabilir, bu 2 eser de 1000'er sayfayı aşan romanlardır, çok farklı metodlar kullanarak ikisi de edebiyatın zirvesine çıkmıştır.

Ben geçmişte çok fazla kitap okuyamadığım için öncelikle kendi eserlerimizi tercih ediyorum. Ahmet Hamdi Tanpınar - Saatleri Ayarlama Enstitüsü mesela çok hoşuma gitmişti sonra bu romanın radyo piyesini de dinledim. Bilgisayarda iş yaparken dinlemek isterseniz arkaplanda güzel gidiyor. Dinlemek isteyen olursa şuraya tıklayıp ilk bölümünü dinleyebilirsiniz. Dostoyevski Suç ve Ceza var elimde Raskolnikov adını çok duyduğumdan yakın zamanda okumak istiyorum.

@kartepe Aynı konuya daha önce bakmıştım 07.07.1969 Tarihli Saklambaç gazetesi'nden sebebini okuyabilirsin.
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
October 25, 2019, 07:04:38 PM

Dostoyevski Suç ve Ceza var elimde Raskolnikov adını çok duyduğumdan yakın zamanda okumak istiyorum.

Suç ve Ceza da muhteşem bir romandır, Dostoyevski son bölümünü yayın evinin yoğun baskıları sebebiyle değiştirerek "politik doğru" bir sonuç yazmıştır romana (okumayanlar için ne olduğunu söylemeyelim),

Romanın son bölümüne kadar olan her sayfa Dostoyevski'nin çılgın dehasını ortaya koyar, bu kitabı dikkatli okuyun  Wink, suça yönelebilirsiniz...

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

View Profile
October 25, 2019, 07:30:51 PM

Hocam madem Ahmet Ümit ve polisiye seviyorsun bence tam senin için yazılımış bir kitap önereceğim, tarzı nasıl dersen Ahmet Ümit ile Dan Brown'u karıştır, işte öyle. Herkese de tavsiye ederim, ilk kitabı ve devam ederse sonraki kitapları beni şimdiden meraklandırıyor. Adam aslında mühendis ve gerçekten mühendis gibi kurgulamış hikayeyi, çok beğenerek okudum.
Arif Ergin - Tekvin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 25, 2019, 07:47:30 PM
Merited by Blacknavy (1)

Sci-Fi (Bilim Kurgu) olan bir kitap var, adi The Expanse kesnilike oneriyorum. Agatha Christie ve Sherlock Holmes biraz detektiflik falan filan ama bu kitapta da benzer temalar var. Synopsis su sekilde (bu ilk kitap icin):

"İnsanlık güneş sistemini Mars'ı, Ay'ı, Asteroit Kuşağı'nı ve de ötesini kolonileştirmiştir. Fakat yıldızlar hâlâ erişilmezdir.

Jim Holden Satürn'ün halkaları ile Kuşak'taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu birileri için uğruna cinayet işlenecek bir sırdır hem de Jim ile mürettebatının hayal bile edemeyecekleri bir ölçekte. Jim gemiyi oraya kimin ve niye bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır.

Dedektif Miller bir kızı aramaktadır milyarlarca kişilik bir sistemdeki tek bir kızı. Fakat kızın ailesinde para boldur ve parayı veren düdüğü çalmaktadır. İpuçları onu Scopuli'ye ve isyancı sempatizanı Holden'a çıkardığında Miller bu kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar.

Holden ile Miller'ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir ve şans onlardan yana değildir. Fakat Kuşak'ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir."
kartepe (OP)
Full Member

View Profile
October 25, 2019, 07:58:22 PM

Dostoyevski Suç ve Ceza var elimde Raskolnikov adını çok duyduğumdan yakın zamanda okumak istiyorum.

Suç ve Ceza da muhteşem bir romandır, Dostoyevski son bölümünü yayın evinin yoğun baskıları sebebiyle değiştirerek "politik doğru" bir sonuç yazmıştır romana (okumayanlar için ne olduğunu söylemeyelim),

Romanın son bölümüne kadar olan her sayfa Dostoyevski'nin çılgın dehasını ortaya koyar, bu kitabı dikkatli okuyun  Wink, suça yönelebilirsiniz...

Öncelikle merit için teşekkür ederim hocam.
Bu dünya klasiklerinde çeviri yayınevi çok önemli galiba. Bu kitabı da sıraya koyayım. Zaten Agatha Christie ye ara vermem lazım. Elimde olan suç ve ceza ya gelecek hafta başlayayım. Ahmet Ümit ten epey okudum. Genelde kitapların da o zamanda geçen olaylara değinen bir yazar Ahmet Ümit. Eğer polisiye okumayan varsa mutlaka okusun. Beyoğlu rapsodisi, Beyoğlunun en Güzel abisi güzel romanlardan bir tanesi

kartepe (OP)
Full Member

View Profile
October 25, 2019, 08:00:21 PM

Hocam madem Ahmet Ümit ve polisiye seviyorsun bence tam senin için yazılımış bir kitap önereceğim, tarzı nasıl dersen Ahmet Ümit ile Dan Brown'u karıştır, işte öyle. Herkese de tavsiye ederim, ilk kitabı ve devam ederse sonraki kitapları beni şimdiden meraklandırıyor. Adam aslında mühendis ve gerçekten mühendis gibi kurgulamış hikayeyi, çok beğenerek okudum.
Arif Ergin - Tekvin

Hocam cinayet var mı? Gizem vs . Ben kitapların dön bölümüne gelince acayip geriliyorum ve yüreğim küt küt atıyor . Eğer o tarz ise tekvin i de alırım.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

View Profile
October 25, 2019, 09:27:17 PM

Hepsi var

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 04, 2019, 06:25:34 PM

Bana göre roman okumak faydasız bir iş. Yıllarca ağır romanlar okudum. Çocukluğum kalın romanlar okuyarak geçti ama direkt bir faydası olmadı. Belki dolaylı olarak hızlı okumaya, kelime haznesi geliştirmeye, yazı yazmaya faydaları olmuş olabilir.

Yine de kimseye roman okumayı tavsiye etmiyorum artık. Zaman kaybı gibi geliyor. Ansiklopedi okumaya karar vermiştim hayatımın bir döneminde. Keyifliydi de...

Bence ilgi duyduğunuz alanlarla ilgili ders kitaplarını okumak daha yararlı bir aktivite olacaktır. Yada en güzeli internetten hazır yazılmış makaleleri okumak Smiley

doğru diyorsun arkadaşım da roman da kafa dağıtmak için gerçekten güzel oluyor. Her tür okurum.Ama özellikle sıkıntılı bi dönemdeysem ve birşey okuyacaksam roman okurum. Beni kendi hikayemden alır kendi hikayesine götürür.Okuduğum süre boyunca kendi sıkıntımı kısmen de olsa unutum. Yani diyeceğim o ki roman da fena değildir amacına göre

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
November 04, 2019, 06:45:44 PM
Last edit: November 04, 2019, 10:37:45 PM by Vispilio

Şimdi roman konusu evrim geçirdi. Modern zamanlarda en etkileşimli ve talep gören sanat türü video içeren işler olduğu için edebiyat ve resim gibi bir zamanların lider sanatları geri plana düştü, doğal olarak.

İstisnalar var elbette ama bugünün en yetenekli sanatçıları genellikle sinemacı oluyor veya hatta bilgisayar oyunu tasarımcılığını tercih edip çok geniş kitlelere ulaşıp milyar dolarlık işler yapmak isteyebiliyor, o yüzden eski efsanevi romancılarla günümüz romanlarını kıyaslarken bunu da göz önünde bulundurmak gerekir bana göre...

TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 05, 2019, 05:00:04 PM

Fyodor Dostoyevski - Suç ve Ceza, Karamazov kardeşler
Franz Kafka - Amerika, Şato

Önerecek binlerce roman ve hikaye vardır mutlaka fakat kitap kurtlarının özellikle bu saydıklarımı okumasını öneririm.

Özellikle Karamazov kardeşleri okuduktan sonrah hayata bakışınızın inanılmaz derecede değişeceğini düşünüyorum Smiley
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 05, 2019, 05:28:48 PM

Bu aralar okuduğum;

Aynı yazarın daha önce okuduğum ya da okumaya çalıştığım kitabı

Okumaya çalıştığım diyorum çünkü kitap fazlasıyla matematik ve felsefe içeren bir kitap. İsme bakar mısınız zaten "Gödel Escher Bach: Bir Ebedi Gökçe Belik" Cheesy

Hakkında ekşi'de yazılan güzel bir entry var; https://eksisozluk.com/entry/5436195

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
November 05, 2019, 08:55:33 PM

Zülfü Livaneli kitaplarını seven var mı? Çok bahsi geçen her şeyden uzaklatığım gibi bu kitapları da okumak hiç aklımın ucundan geçmemişti. Serenad kitabı elime geçti bir şekilde ve onu okudum şu an sadece ama tüm ön yargım kırıldı. Şarkılarını çok sevdiğim memleket meselelerin ve ruhumuza dokunuşunu hep taktir ettiğim bu adam kitap yazarken de yine aynı usluptaymış meğer. Dünya tarihine dair sarsıcı gerçekleri bir aşk hikayesi ile birleştirip böyle bir kitaba dönüştürmek büyük bir ustalık işi. Spoiler vermeden ancak bu şekilde özetleyebilirim. Yakın insanlık tarihine duygusal bir perspektiften bakmak isteyebilecek herkese tavsiye ettiğim bir kitaptır. Diğer kitaplarını da çokca merak ediyorum artık, en kısa zamanda edinmeye çalışacağım.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: