Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:05:17 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Aramızda avukat varmı avukatlık olan banka borcu için bir sorum var  (Read 264 times)
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1316

View Profile
October 26, 2019, 11:07:25 AM

Arkadaşlar hayatımın 2012 den bu yana berbat gitmesi yüzünden ekonomik olarak battım. bankalardaki kartlar avukatlık oldu çok şükür tamamına yakınını yıllardır çalışa çabalaya ödedim bu süreçte birçok sıkıntı daha doğdu neyse soruma geliyorum

A BANKASI
Borcum
son ekstre tarihi 02.05.2017
01.07.2019 tarihi itibari ile ödenen 14.022.47
kalan borç 2538 tl  
ben 02.07.2019 da 1000 civarında ödeme yaptım

2017 den bu yana  aylık 800 tl gibi bir rakamı bankanın yapılandırma servisine ödedim kalan borcum 2538 tl ilen birkaç gün geç ödedim diye banka benim yapılandırmamı bozdu ve avukata yolladı bozduğu tarihten birkaç gün sonra  1000tl civarında bir ödeme yaptım  ben bozduğunu bilmiyordum totalde kalan borcum 1.246,07 tl olması gerekiyor ken bana avukattan bir  ilamsız takipte ödeme emri geldi.

benim borcum 2017 yıllı itibari ile hesaplanarak %31,8  temerrüt faizi ile birlikte  borcum 1246,07 tl iken  oldu  9171,86 tl

1.246.07 tl kart borcu
7.561.87 işlenmiş faiz
363.92 faizin gider vergisi
9171,86 toplam alacak

ben avukat ile konuştum ilk 2 ay 1000 er lira para yatırdım bu ay ise 25.10.2019 günü 3000 tl'yi avukatın kendi hesabına  yatırarak 5000 tl ye borcu kapattık. dosya kapandı dedi.

borç ödendiği halde icra dairesinden gidip borcu sildirmek gerekiyor yoksa borç olmadığı halde borç edevlette ve bankalarda sanki ödenmemiş gibi görünüyor ama ortada borç yok şuan ödediğim ve kaldırılması gereken 6-7 icra dairesinde bilgi mevcut çoğunda  elimde borcu yoktur yazısı var sırf bu masraflar yüzünden kaldıramadım. dedim borçları ödeyeyim sonra kapatırız.

neyse avukata diyorum ki sen bana borcu yoktur yazısını ver diyorum

oda bana diyor ki 370 lira senin icra dairesinde silinmesi için gereken tutar var diyor onu bana yolla bende sana borcu yoktur yazısını vereyim yoksa vermem diyor ben neden ona para veriyorum kendim zaten icra dairesinden sildiremiyormuyum

avukatın bana bunu söyleme hakkı varmıdır?

diğer bankalardan geçen yıllarda borcunu kapattığımda ben icra daresinden o borca dair bilgileri kaldırtmadığım halde bana borcu yoktur yazısını verdiler.

bu avukatın yapmaya çalıştığı şey tam olarak nedir? bu konuda ne yapmam gerekiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 26, 2019, 11:15:55 AM

Adam sana hukuki hizmet veriyor işte,  370 lira olan borcuna dair parayı alacak, sonra vekaletle birlikte senin işlemlerini yürütecek, borcu yoktur kağıdını alacak,

sen kendin de alabiliyorsun onu ama sen uğraşırsın, adam gider alır.

ayrıca avukata danışma bedeli 1500 lira civarıdır, adam sana bedavadan hizmet vermiş, dinlemiş öneri sunmuş,  bence bu kadar bedava iş yaptırmaya çalışma derim hocam.

avukatın iyisi de var kötüsü de, ama böyle ufak rakamlar için kimse uğraşmaz normalde
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
October 26, 2019, 11:21:54 AM

Genel olarak icrayla ilgili bütün işleri vatandaş kendisi halletme hakkına sahip,

fakat hukuk sistemi kendi içinde bir rant ekosistemi kurmuş, icra memurları ve adalet sarayında çalışanlar bu konuda genellikle ketum davranmayı ve vatandaşla uğraşmayı seviyorlar "Çok işimiz var" "lütfen bir uzmanla gelin" "bizi uğraştrmayın" falan filan bunlar hep standart taktikler.

Çok güvendiği bir avukat arkadaşı olmayan birisi, örneğin Kartal Adliye sarayının müdavimi olup orada bulunan insanlarla arkadaşlık kurup yavaş yavaş bu işleri öğrenerek mahkemede kendini temsil etmek dahil hemen hemen bütün hukuki işlerini halledebilir, fakat bu da takdir edersiniz  başlı başına bir mesai gerektiriyor, seçim size kalmış,

benim tavsiyem, gerçekten dürüst ve ahlaklı biri olduğuna inandığınız bir avukatla çalışmak (bulmak kolay değil farkındayım) sizin yararınıza olur.

2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
October 26, 2019, 11:29:44 AM

@mandown Avukat değilim ama başımdan geçen kısa bir olayı anlatayım tam senin konuna uygun.

2001 yılında batan bankalar furyasına benim borçlu olduğum iki banka dahil oldu. Pamukbank ve Demirbank bu bankalara kredi kartı borcum vardı ve ödeyememiştim o arada bankalar batınca borçlarım olduğu gibi durdu... hani şu temerrüt faizlerinin zirvelere ulaştığı zamanlar. 2001-2008 yılına kadar borçlarımı hiç ödemedim sonra ödeme fırsatım oldu o dönem TMSF ye devir edilmişti borç ve alacaklar, TMSF ye gittim Çok cüzi miktarda sorunsuz şekilde TMSF den borçlarımı ödedim ama bu sefer işin zorlu kısmı başladı. Adliye arşivlerini dolaş et hiç bir şekilde düşüm kağıdımı alamadım, çoğu beni sallamadı bile. en sonunda borcumu kapadıktan 2 ay sonra bir avukatla konuştum çok hızlı bir şekilde bunu yapabileceğiniz söyledi ve benden makbuzları aldık gitti 20 dakika içinde halletti. toplam banka borcum faizlerin silinmiş hali ile 966 TL, avukata ödediğim 200 TL

Sana sadece şunu demek isterim boşuna zaman kaybetme gerçekten şahis olarak karşılacağın zorlukları bir kenara bırak tamamen vakit kaybı.Eğer imkanın varsa  370 tl iyi bir miktar ama başımın gözümün sadakası de öde geç.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
October 26, 2019, 11:37:19 AM

Adam sana hukuki hizmet veriyor işte,  370 lira olan borcuna dair parayı alacak, sonra vekaletle birlikte senin işlemlerini yürütecek, borcu yoktur kağıdını alacak,

ayrıca avukata danışma bedeli 1500 lira civarıdır, adam sana bedavadan hizmet vermiş, dinlemiş öneri sunmuş,  bence bu kadar bedava iş yaptırmaya çalışma derim hocam.

avukatın iyisi de var kötüsü de, ama böyle ufak rakamlar için kimse uğraşmaz normalde
Avukata ben birşey danışmıyorum dosyam ellerinde bedavadan hizmet verdikleri yok. çatır çatır parasını da alıyorlar durduk yere borç çıkmıyor yukarı hocam.

@2run mesele para meselesi değil diğer bankaların avukatlarının hiçbiri böyle birşey demiyorken işlemi yapıyorken ne olduda bunlar bana ya parayı ver yada borcu yoktur yazısını vermeyiz diyorlar ben zaten bankanın borcunu ödemişim.

asıl sorun ozaman diğer avukatlar neden veriyor. bu borcu yoktur yazısını neden vermek istemiyor

şimdi avukat 370 liraya kadar düştü ise dün yatırdığım parayı borcumdan düşmemişte olabilir ben bunu nasıl öğreneceğim.
bankaları arıyorum cevap da vermiyorlar illa avukatla konuşacakmışım

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Aceeakell
Sr. Member

View Profile
October 26, 2019, 11:51:49 AM

Adam sana hukuki hizmet veriyor işte,  370 lira olan borcuna dair parayı alacak, sonra vekaletle birlikte senin işlemlerini yürütecek, borcu yoktur kağıdını alacak,

ayrıca avukata danışma bedeli 1500 lira civarıdır, adam sana bedavadan hizmet vermiş, dinlemiş öneri sunmuş,  bence bu kadar bedava iş yaptırmaya çalışma derim hocam.

Avukata ben birşey danışmıyorum dosyam ellerinde bedavadan hizmet verdikleri yok. çatır çatır parasını da alıyorlar durduk yere borç çıkmıyor yukarı hocam.

@2run mesele para meselesi değil diğer bankaların avukatlarının hiçbiri böyle birşey demiyorken işlemi yapıyorken ne olduda bunlar bana ya parayı ver yada borcu yoktur yazısını vermeyiz diyorlar ben zaten bankanın borcunu ödemişim.

asıl sorun ozaman diğer avukatlar neden veriyor. bu borcu yoktur yazısını neden vermek istemiyor

şimdi avukat 370 liraya kadar düştü ise dün yatırdığım parayı borcumdan düşmemişte olabilir ben bunu nasıl öğreneceğim.

Ara avukatını sor öyleyse hocam,  madem avukatına para veriyorsun, adam senin avukatın, buradan neden soruyorsun, direk olarak avukatına telefon aç, de ki 370 TL yi vereyim, gidin yatırın halledin işimi,  370 tl yi ödediğinize dair de makbuzun bir kopyasını bana verin.

bu kadar basit bir şey, komplo teorisi üretmeye gerek yok, direk hangi kuruma para ödüyorsa o kurumun makbuzunu da getirir verir.   Öyle karışık yazıyorsun ki avukat kimin avukatı belli değil.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
October 26, 2019, 12:01:48 PM

hocam okudumda cidden karışık yazmışım

avukat bankanın avukatı. zaten diyorum ki ben sana 5000 verdim şuan bankaya borcum varmı? yok kapattık diyor kapattıysanız borcu yoktur yazısını mail atın diyorum

o zamanda diyorki onu yapmam için sizin 370 lira icra takibini kaldırmanız gerekli ibanını yolluyor bir dünya banka ile icralık oldum hiçbiri bunu yapmadı birçoğu ödediğim gün bana borcu yoktur yazısı verdi.

bende diyorum ki bu avukatlara yolladığım 5000 tl ile acaba bunlar benim borcumu kapattımı? bunu da öğrenemiyorum.

sonuçta diğer avukatlardan tamamen farklı bir prosedür işliyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
October 26, 2019, 12:05:35 PM

Geçmiş olsun öncelikle Allah borçlarınızda kolaylıklar sağlasın.

Neredeyse bitirmişsiniz kuyruğuna varmışsınız. Bu kredi kartları berbat şeyler. İnsan cebinde parası bittiğinde daha fazla alışveriş yapmaz yada ona göre ayağını denk alır ama kredi kartı olunca insan sınırı aştığını kestiremiyor bir şekilde geçiyor. Bardak doluyor taşıyor ama farkına bile varmıyoruz. Bende bazen ayı zor denk getiriyorum, bir gün kredi kartı borcunu ödeyemem diye çok korkuyorum.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
October 26, 2019, 12:08:03 PM

hocam ben esnafım ayağımızı yorganımıza göre uzatıyorduk plan dışı o kadar  sağlık problemleri yaşadımki ve şanssızlıklar peşimi bırakmadı doğal olarakda kartlara gömüldük bişey kalmadı ben 370 lirada da değilim mesele o değil mesele şimdiye kadar konuştuğum bütün avukatlardan farklı hareket etmesi.

o yüzden de beni borcum bitti mi bitmedi mi şüpheye düştüm. bankayı arıyorum avukata yönlendiriyor avukatta 370 liranın peşinde o 370 liranbın peşine düşmemeli diye düşünüyorum icra dairesindeki ibare beni ilgilendirir onu değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
October 26, 2019, 12:26:50 PM

Amacım kimseyi suçlamak değil sadece fikir olarak yazayım. Avukatlık bürolarında avukatlar harici Adliye personeli, Stajer avukatlar da çalışır yani öncelikle siz o büronun avukatıyla konuştuğunuza emin olsun. Size borcu yoktur yazısı vermese bile bu kişiye para ödediğinize dair bir evrak vardır elinizde diye düşünüyorum.. bu aşamadan sonra avukatın yapması gereken sadece adliyeye gidip sizden para alarak veya almayarak o icra dosyasına ödeme makbuzunuzu bırakıp dosyayı kapamak.

Bütün bunların dışında size önerim Twitter, İnstagram gibi sosyal medya üzerinde bulunan avukatlara soru sormanız pek çoğu cevap vermez ama yine aralarından cevap vereni bulursunuz. Sorunuzu #Avukat #icra etiketleriyle belirtirseniz özellikle twitter üzerinden bir dönüş alabilirsiniz diye düşünüyorum. aman parodi avukat hesaplarına dikkat edin Smiley
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 26, 2019, 12:35:50 PM

Hicam bu işlerin raconu böyle. Arkadaş zaten size anlatmis kafanızın rahat etmesi için ver gec. Ben yıllar önce Türkiye Ukrayna maçında boş kaldırıma 5 TL verdim. Sırf bir degnekci yüzünden. Sen şimdi 370 TL yi vermek istemiyorsun belki ama kafan da hep soru olacak ver kurtul.

Aceeakell
Sr. Member

View Profile
October 26, 2019, 01:31:49 PM
Merited by Vispilio (1), Blacknavy (1)

hocam okudumda cidden karışık yazmışım

avukat bankanın avukatı. zaten diyorum ki ben sana 5000 verdim şuan bankaya borcum varmı? yok kapattık diyor kapattıysanız borcu yoktur yazısını mail atın diyorum

o zamanda diyorki onu yapmam için sizin 370 lira icra takibini kaldırmanız gerekli ibanını yolluyor bir dünya banka ile icralık oldum hiçbiri bunu yapmadı birçoğu ödediğim gün bana borcu yoktur yazısı verdi.

bende diyorum ki bu avukatlara yolladığım 5000 tl ile acaba bunlar benim borcumu kapattımı? bunu da öğrenemiyorum.

sonuçta diğer avukatlardan tamamen farklı bir prosedür işliyor.

heh.  o zaman işte %90 o 370 lira, senden koparılacak bir para. Senin o 370 liranın nerede borç olarak gözüktüğünü iyi öğrenmen lazım. %90 öyle bir borç yoktur,  seni sürekli ararlar parayı öde hacize gelecez, parayı öde şunu yapacaz diye.

1 aklında olsun hiç bir avukatlık ofisi, ufak paralar için icra vs uğraşmaz o işi almaz bile.

2 bankaların neredeyse hepsi,  borçlarını avukatlık ofislerine satarlar,  diyelim 5.000.000 TL lik, artık ödenmesine ihtimal verilmeyen borcu,  banka avukatlık ofisine 100.000 TL ye satar, barasını alır.   Sonra o avukatlık ofisi de, dakka başı borçluları ara, taciz eder sürekli kurkutur, ödeyin hacze gelecez, haciz yapacaz diye. Hatta işi abartıp akrabalarını eşini dostunu arar, taciz eder, borçuda ne bulursa yatırır.

3. sü  avukatlık ofisinden kimse birini 1000-2000 lira için aramaz. o arayanların hepsi 1500 liraya çalışan call center ekibi, sadece ezberlediklerini konuşurlar.  O yüzden sen de hiç bir zaman 370 liranın ne olduğunu söylemezler, kendileri de bilmezler.

burada işte öyle bir yazmışsın ki kendi avukatın sanki. adam karşı tarafın hukuki temsilcisi,  sana 1 kelime bilgi verme, danışmanlık yapma yükümlülüğü yok.

Büyük ihtimalle olay benim dediğim gibi, senin borcun çooktan avukatlık ofisine satılmış. bankayla alakan yok.  Zaten araştırmadan etmeden 5000 lirayı da o avukatlık ofisine vermende de biraz hata var.

parayı nereye yatırıyordun? iban mı verdiler oraya mı yatırdın.  banka borçları genelde böyle işlemez, adamlar kendi ticari hesabına almıştır o parayı yüksek ihtimalle. çünkü o borç bankadan çıkıp ofise devredildiğinde, 10.000 lira ise, bazen 3-4 bine anlaşıp kapatıyorsun, tamamen onların kafalarına göre yani.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
October 26, 2019, 01:53:50 PM

hocam şu anakadar bir çok bankanın tesilcisi avukatı ile bir şekilde anlaşarak faizi az çok sildirerek ödemeler yaptık ama bu bankanın temsilcizsi olan avukat bir garip çıktı. normalde 2000 tl yi bankadaki kredi kartıma yatırdım bir ay sonrada yani dün son 3000 lirayı herhalde boşluğuma geldi şuraya yatır dedi o avukatlık ofisinin hesabına yatırdık.

şimdi benim merak ettiğim bunlar borcumu kapattımı? kapattı ise nasıl öğrenebilirim?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Aceeakell
Sr. Member

View Profile
October 26, 2019, 02:27:22 PM
Merited by Vispilio (1)

hocam şu anakadar bir çok bankanın tesilcisi avukatı ile bir şekilde anlaşarak faizi az çok sildirerek ödemeler yaptık ama bu bankanın temsilcizsi olan avukat bir garip çıktı. normalde 2000 tl yi bankadaki kredi kartıma yatırdım bir ay sonrada yani dün son 3000 lirayı herhalde boşluğuma geldi şuraya yatır dedi o avukatlık ofisinin hesabına yatırdık.

şimdi benim merak ettiğim bunlar borcumu kapattımı? kapattı ise nasıl öğrenebilirim?

o işte bankanın temsilcisi olmuyor, banka temsilcisi avukat, bankanın kurumsal işleriyle ilgilenir, böyle işlere bakmaz.

senin borcun olan büyük ihtimalle, bankanın avukatlık ofisine sattığı borç.

parayı yatırırken, senin borcunu kapatmak için istiyorlarsa nereye harcadıklarına dair makbuz istemen lazım, avukatlık ofisini normal esnaf gibi düşün, aldı 3000 TL yi ibana, ister senin borca mahsuben alır, iste 1500'ü nü mahsuben alır, kanını da avukatlık hizmeti yazar muhasebede, ne yazacağı ona kalmış.  ister 3000 TL ye fatura keser sana. tanımadığın seni telefonla arayan bir şirkete para yatırıyorsun,  

bunu kimse bilemez, ne biz biliriz, ne de senin gideceğin bir avukat bilir.  müneccim olmak lazım parayı yatırdığın kişinin o parayı nereye yatırdığını bilmek için.

ben ilk başta, senin kendi tuttuğun avukat sandım bunları yapanı, sen kendi avukatına güvenmiyorsun diye düşündüm. ama olay farklı, sen gidip X bir avukatlık ofisine parayı yatırmışsın,  adamlar senden parayı senin borcunu kapatmak için aldıklarını iddia ediyorlarsa, sen de ona karşılık makbuz isteyecektin, madem bu 3000 TL yi benim adıma borç kapatmak için alıyorsunuz, borca karşılık olarak ödendiğine dair bir şey vermeniz gerekir demen lazım.

senin bankaya borcun var biz bankanın temsilcisiyiz, yatır parayı şeklinde bir ilerleme olmaz.

zaten %99.99 bankanın temsilcisi değil,  borçları satın alan bir ofisin call center'ı  seninle muhattap olanlar.  Üst perdeden konuşup şov yapmalarına aldanma.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
October 26, 2019, 02:37:00 PM

o işte bankanın temsilcisi olmuyor, banka temsilcisi avukat, bankanın kurumsal işleriyle ilgilenir, böyle işlere bakmaz.

senin borcun olan büyük ihtimalle, bankanın avukatlık ofisine sattığı borç.

parayı yatırırken, senin borcunu kapatmak için istiyorlarsa nereye harcadıklarına dair makbuz istemen lazım, avukatlık ofisini normal esnaf gibi düşün, aldı 3000 TL yi ibana, ister senin borca mahsuben alır, iste 1500'ü nü mahsuben alır, kanını da avukatlık hizmeti yazar muhasebede, ne yazacağı ona kalmış.  ister 3000 TL ye fatura keser sana. tanımadığın seni telefonla arayan bir şirkete para yatırıyorsun,  

bunu kimse bilemez, ne biz biliriz, ne de senin gideceğin bir avukat bilir.  müneccim olmak lazım parayı yatırdığın kişinin o parayı nereye yatırdığını bilmek için.

ben ilk başta, senin kendi tuttuğun avukat sandım bunları yapanı, sen kendi avukatına güvenmiyorsun diye düşündüm. ama olay farklı, sen gidip X bir avukatlık ofisine parayı yatırmışsın,  adamlar senden parayı senin borcunu kapatmak için aldıklarını iddia ediyorlarsa, sen de ona karşılık makbuz isteyecektin, madem bu 3000 TL yi benim adıma borç kapatmak için alıyorsunuz, borca karşılık olarak ödendiğine dair bir şey vermeniz gerekir demen lazım.

senin bankaya borcun var biz bankanın temsilcisiyiz, yatır parayı şeklinde bir ilerleme olmaz.

zaten %99.99 bankanın temsilcisi değil,  borçları satın alan bir ofisin call center'ı  seninle muhattap olanlar.  Üst perdeden konuşup şov yapmalarına aldanma.

Bak burada yazdığın var ya lan benim aklıma neden gelmedi borcu kapattığına yada o paranın nereye gittiğine dair bir makbuz tüh unuttuk pazartesi ilk işim aramak istemek olacak.

hocam uzun süre borç sinir stres yeterki kurtulalım kafam rahat etsin dedik sen haklısın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Sekanex
Newbie
*

Activity: 110
Merit: 0

View Profile
October 28, 2019, 11:17:01 AM

Bu tür konularla bende zamanında çok uğraştım.
 Elimde toplu para olsaydı daha az ödeyerek kurtulabilirdim ama olmadığı için ya maaşımdan kesildi yada ben bir dönem 2 hatta 3 işte birden çalışarak zar zor ödedim. Gördüğüm kadarı ile en iyi yol borcu ödemeyip pazarlık yaparak makul bir miktarda anlaşıp toplu ödeme ile borcu kapamak.
mandown (OP)
Legendary
*

View Profile
July 07, 2020, 02:01:54 PM

ulan derdim bitmezmi benim
bildiğim ne kadar kredi kartı borcum varsa bu süreçte kapattım aradım kapattım avukatlarla kapattım vsvs aradan aylar geçti.

bugün enpara hesabımdaki bir miktar paranın kapalı olan kredi kartıma virman yapıldığını gördüm bankayı aradım durumu anlattım kredi kartı borcumun olmadığını söyledim.

şahıs bana borcumun olduğunu 3000 tl civarlarında sinirden tutarları hatırlamıyorum 2000 tl faiz yediğini o yüzden virman olarak enpara hesabımdan paranın çekildiğini söyledi.

şimdi hesabıma her ay içinde para girişi ve çıkışı var esnafım biliyorsunuz diyorum ki aylardır (13 ay )siz beni ne aradınız ne sordunuz nede hesaplarımdan o parayı tahsil ettiniz. taki ben aramasam haber bile vermiyor veya avukata vermiyorsunuz o borç orada bekliyormuş siz nasıl olurda beni 1 yılı aşan bir borç için avukata vermediniz dedim? kem küm toplu ödemişssiniz kalan borcu tahsili için aramamışız falan resmen saçmalıyor.

ancak hesabımı 1017 tl civarında bir paraya kapatacağını söyledi.

şimdi bunlara diyorum ki siz beni neden aramadınız? şey aramamışız siz haklısınız.

2019 un 6. ayında toplu ödeme yapmışım ancak borcun tamamı kapatılmamış ( o dönem karşımdaki 4000 tl civarında bir para yatırırsam borcumun kapanacağını söylemiş ve o parayı yatırmıştım. ) o günden bu güne kadar 1 yılı geçmiş süreç herhangi bir banka beni borç için aramadı.

dediği hesaplara ki benim hesabım bu hesaplara para transferi yapılamıyor ve bankaya o istediği rakamı enpara hesabıma bıraktım ve çekmelerini söyledim.

bu nasıl iş benim borcum var ki ben kapattığımı biliyorum borcum kredi puan sorgulamalarında çıkmıyor.

50 lira için bile tacizi bitmeyen bankalar 1 yıl 1 ay geçen borç için aramamış faiz işlemişde işlemiş.
böyle birşey olabilir mi?  sinirden elim ayağım titriyor.
diyor ki bankanın avukatı soruşturalım. dedimki soruşturunca bana borç çıkartmayacağınız ne malum?
tamam battık ettik ama toparlandık bu kadar hırsızlığa gerek varmı resmi olarak hırsızlık yapılıyor

ödemeyi yaptım ve pazartesi bankadan borcu yoktur yazısı alacağım. sonra aynı bankaya hesaplarımın araştırılması için dilekçe vereceğim bu işte bir gariplik var.

1 yıl banka bana haber vermeden ki kendileri de diyor 1 yıldan fazla olmuş bana 1 kere bile telefon edilmemiş.

anlamadım gitti.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
chemist35
Member
**

Activity: 924
Merit: 36

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
July 07, 2020, 03:11:17 PM

ulan derdim bitmezmi benim
bildiğim ne kadar kredi kartı borcum varsa bu süreçte kapattım aradım kapattım avukatlarla kapattım vsvs aradan aylar geçti.

bugün enpara hesabımdaki bir miktar paranın kapalı olan kredi kartıma virman yapıldığını gördüm bankayı aradım durumu anlattım kredi kartı borcumun olmadığını söyledim.

şahıs bana borcumun olduğunu 3000 tl civarlarında sinirden tutarları hatırlamıyorum 2000 tl faiz yediğini o yüzden virman olarak enpara hesabımdan paranın çekildiğini söyledi.

şimdi hesabıma her ay içinde para girişi ve çıkışı var esnafım biliyorsunuz diyorum ki aylardır (13 ay )siz beni ne aradınız ne sordunuz nede hesaplarımdan o parayı tahsil ettiniz. taki ben aramasam haber bile vermiyor veya avukata vermiyorsunuz o borç orada bekliyormuş siz nasıl olurda beni 1 yılı aşan bir borç için avukata vermediniz dedim? kem küm toplu ödemişssiniz kalan borcu tahsili için aramamışız falan resmen saçmalıyor.

ancak hesabımı 1017 tl civarında bir paraya kapatacağını söyledi.

şimdi bunlara diyorum ki siz beni neden aramadınız? şey aramamışız siz haklısınız.

2019 un 6. ayında toplu ödeme yapmışım ancak borcun tamamı kapatılmamış ( o dönem karşımdaki 4000 tl civarında bir para yatırırsam borcumun kapanacağını söylemiş ve o parayı yatırmıştım. ) o günden bu güne kadar 1 yılı geçmiş süreç herhangi bir banka beni borç için aramadı.

dediği hesaplara ki benim hesabım bu hesaplara para transferi yapılamıyor ve bankaya o istediği rakamı enpara hesabıma bıraktım ve çekmelerini söyledim.

bu nasıl iş benim borcum var ki ben kapattığımı biliyorum borcum kredi puan sorgulamalarında çıkmıyor.

50 lira için bile tacizi bitmeyen bankalar 1 yıl 1 ay geçen borç için aramamış faiz işlemişde işlemiş.
böyle birşey olabilir mi?  sinirden elim ayağım titriyor.
diyor ki bankanın avukatı soruşturalım. dedimki soruşturunca bana borç çıkartmayacağınız ne malum?
tamam battık ettik ama toparlandık bu kadar hırsızlığa gerek varmı resmi olarak hırsızlık yapılıyor

ödemeyi yaptım ve pazartesi bankadan borcu yoktur yazısı alacağım. sonra aynı bankaya hesaplarımın araştırılması için dilekçe vereceğim bu işte bir gariplik var.

1 yıl banka bana haber vermeden ki kendileri de diyor 1 yıldan fazla olmuş bana 1 kere bile telefon edilmemiş.

anlamadım gitti.

Hocam uzuldum adınıza aramızda bankacılıkla ılgılenen arkadaslar varsa daha detaylı haber verecektır benımde arkadasımın basına geldı atıyorum 1017 ya borc cocuk 1017 vermıs vezneye 1-2 tl ıslem ucretı mı alınmıs bılmıyorum ıste 1-2 tl eksık para ıcın banka aramamıs sormamıs faız ıslemıs bankadan kredıde cektı bu surecte sızın gıbı velhasıl gecen gun ogrendı oda 350 tl cıvarı para ytırıp kapattı hepsı dolandırıcı bunların. Kımın soyledıgını hatırlamıyorum ama cok guzel bı soz var bı hırsıza sılah verırsen bankayı soyar, banka actırırsan ınsanları soyar gıbı ne kadar haklı

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 07, 2020, 05:39:05 PM

Avukat değilim ben de ama konu dikkatimi çekti. Sanırım forumda hiç avukatımız yok! Takip edeceğim bakalım nereye varacak bu sorun...

Bankanın ismini de yazsaydın keşke hocam. Biraz karışık bir yazı olmuş; arada Enpara'nın adı da geçiyor ama farklı farklı bankalara olan borçlardan bahsedince son problem çıkaranın bankanın avukatı olduğunu anlayamadım. Finansbank değilse, bu hareketler Garanti Bank gibi duruyor sanki. Bana seneler önce bir borç çıkartmışlardı, o borç da icra dairesinden gelmişti. Meğerse içerdeki 100 liralık borç katlana katlana artmış bana da hiç haber vermemişler. Adresim ve telefonum belli olduğu halde -güya bulamamışlar da- icraya vermişlermiş! Hep de yıllar geçip de katlandıktan sonra haber veriyorlar. O zamanlar internet bankacılığı da gelişmiş değildi, takipler ekstrelerden yapılırdı, oraya da yansıtmamışlardı.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
July 07, 2020, 06:08:21 PM

@skylords avukat diye hatırlıyorum. tabii ki bunda da dal dal farklı olaylar varç. neyse hocam geçmiş olsun ama bu bankacıların klasik oyunu mudur bilmiyorum. genelde "borcumun hepsini kapatacağım ne kadar ödemem gerekiyor?" diye sorulduğu zaman "3.250 ateşle tamamdır." diyor. sen denilen tutarı yatırıyorsun ama aradan belli bir zaman geçtikten sonra haşırtttt gibi bir borç daha çıkıyor. meğer toplam borcunuz 3.500 liraymış.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: