Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:17:50 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Evcil Hayvanlar (Kedi, Kopek, Kus)  (Read 219 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 26, 2019, 11:09:55 PM

Evcil hayvaniniz var mi? Varsa adi nedir? Kac yasinda? Bu tarz bilgileri paylasalim diye boyle bir konu actim, amac tuylu ve tuysuz arkadaslarimizin tatli fotograflarini paylasmak Smiley

Ilk acilisi ben yapayim:

Iki adet evcil hayvanim var, birisi Cockatiel (Sultan Papagani) suanda telefonumda hazir fotografi olmadigi icin paylasamadim. Uyuyor, rahatsiz da etmek istemedim fotograf ile. 2 yasinda kendisi, adi Limon. Sari sari Smiley

Digeri ise Leo, Scottish Fold cinsinde kedi, geceleri asiri aktif, gunduzlerini tamamen uyuyarak geciren, kendini evin reisi olarak goren bir canavar.

Leo'nun fotograflarindan en sevdigim fotograf bu olabilir, bilgisayarda otururken bazen masama atliyor ve monitorlerin onune geciyor, elimi masada bos bir yere koyunca gelip yatmaya bayiliyor Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
October 27, 2019, 12:58:34 AM

Maşallah çok tatlı 🤗
Evcil hayvanımız yok
Bi zamanlar akvaryum verdi arkadaş, balıklar birbirini yedi
Tavşan beslediydik bir ara, tosun gibi oldu saldık çayıra
Temelde hiç bir hayvana antipatim yok, hiçbirine kötülük yapmak istemem, sineğe bile...
Elimden gelirse iyilik de yapmaya çalışırım.
Yalnız nedense hayvanlarla hiç fiziksel temas kurmuyorum. Onlar da sağolsun bana bulaşmaz. 😂
Ara sıra rüyamda görüyorum böyle kedi köpek sevdiğimi ama o kadar yıl hiç beslemedim, kafasını falan okşayıp sırtını da sıvazlamadım. Yani yapabilir miyim acaba bilemiyorum. Yok ya hayvana yazık, herkes besleyemez. Büyük sorumluluk... Ağzı var dili yok, hakkını vermezsen yaradan hesabını sorar. Zaten evde sigara içiyorum hayvan kanser olur gider 😀
Ama böyle birbirini seven hayvan ve sahibini görünce hafiften kıskanmıyor değilim 😉
Bir tek ata binerken yabancılamıyorum, onda da toplasan 3-5 defa ancak binmişimdir. Bir de kurbanlık mübarekleri severim, yemesini değil canlıyken...
Belki bir gün benim de böyle bir dostum olur

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
TurkanAlper
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
October 27, 2019, 02:39:13 AM

Sadece bir köpeğim var. Apartmanda beslemeye çalışıyorum ama zor oluyor. Adı : Katil
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1315

View Profile
October 27, 2019, 05:34:02 AM

1 yaşında muhabbet kuşumuz var adı maykıl Cheesy

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 27, 2019, 06:31:37 AM

Hocam leo çok tatlı, iyi bak ona. Bende de bir tane cins kedi var. Akşamları eve gelis saatimi bildiği için ilk olarak camda bekliyor; beni görünce garip hareketler yapıp kapıya koşuyor.  1 gün beni görmezse geceleri burnunun dibine giriyor eşek sipasi. Küçüklükten alistirdigimiz için öyle kucaga, masaya vs çıkma hareketleri yok ama beni ozluyor ben de onu özlüyorum:)) benim için o evcil hayvan değil tam olarak evin bir bireyi ama büyük ihtimalle o beni evcil hayvani olarak görüyordur.

Buraya bir ekleme yapmak istiyorum:

Lütfen arkadaşlarınızın fotosunu ve isimlerini paylaşmayın. İlk olarak foto ile kim olduğunuz belli olur. Biraz anonimlige önem gösterelim. İkincisi de insanlar genelde parolalarına bu arkadaşların ismini yazar. Güvenlik açısından da sorun yaşanmasın ileride.  Yaş kaç hocam bu arada leo'da?
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 27, 2019, 07:15:15 AM

Evcil hayvaniniz var mi? Varsa adi nedir? Kac yasinda? Bu tarz bilgileri paylasalim diye boyle bir konu actim, amac tuylu ve tuysuz arkadaslarimizin tatli fotograflarini paylasmak Smiley

Ilk acilisi ben yapayim:

Iki adet evcil hayvanim var, birisi Cockatiel (Sultan Papagani) suanda telefonumda hazir fotografi olmadigi icin paylasamadim. Uyuyor, rahatsiz da etmek istemedim fotograf ile. 2 yasinda kendisi, adi Limon. Sari sari Smiley

Digeri ise Leo, Scottish Fold cinsinde kedi, geceleri asiri aktif, gunduzlerini tamamen uyuyarak geciren, kendini evin reisi olarak goren bir canavar.

Leo'nun fotograflarindan en sevdigim fotograf bu olabilir, bilgisayarda otururken bazen masama atliyor ve monitorlerin onune geciyor, elimi masada bos bir yere koyunca gelip yatmaya bayiliyor Smiley

Hocam görünce aklıma hayvan mezarlığı ( eski versiyon) filmi geldi. Orada da churc adında bir kedi vardı
Eğer ev apartman ise evde en mantıklı beslenecek hayvan balık ya da kuş. Kuş un da şöyle bir durumu var. Evde küçük çocuk varsa onları hasta etme durumu var. Eğer evin bahçesi varsa kedi köpek herşey olur. Benim Antalya da ailemin evi de kedi köpek mevcut.

2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
October 27, 2019, 11:49:47 AM

10 gün önce eski kedimle ilgili durumu şuraya yazmıştım. Özet geçecek olursam kulaktaki parazitlenme, koordinasyon bozukluğu, solunum enfeksiyonu sebebiyle kedimi kaybetmiştim. yakın zamanda 8-10 gündür evimde ufak bir misafir var henüz birbirimizden sıkılmadık ama bütün sırtım, ayaklarım yara bere içerisinde. beni ayakta görünce veya bilgisayar başında olduğumu görürse hemen omuzuma tırmanıp ne var ne yok bakıyor, kulağımı ısırıyor Smiley şimdilik eğleniyoruz ama geçen gece ben uyurken ayak baş parmağımı hafif bir dişledi canımı acıttı Smiley dişi olduğu için adını Mia koyduk bakalım ama çağırsam bile hiç baktığı ettiği yok muhtemelen beni takmıyor Smiley

Şöyle omuzumdaki halini bir koyayım Smiley

Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 27, 2019, 12:54:29 PM

10 gün önce eski kedimle ilgili durumu şuraya yazmıştım. Özet geçecek olursam kulaktaki parazitlenme, koordinasyon bozukluğu, solunum enfeksiyonu sebebiyle kedimi kaybetmiştim. yakın zamanda 8-10 gündür evimde ufak bir misafir var henüz birbirimizden sıkılmadık ama bütün sırtım, ayaklarım yara bere içerisinde. beni ayakta görünce veya bilgisayar başında olduğumu görürse hemen omuzuma tırmanıp ne var ne yok bakıyor, kulağımı ısırıyor Smiley şimdilik eğleniyoruz ama geçen gece ben uyurken ayak baş parmağımı hafif bir dişledi canımı acıttı Smiley dişi olduğu için adını Mia koyduk bakalım ama çağırsam bile hiç baktığı ettiği yok muhtemelen beni takmıyor Smiley

Şöyle omuzumdaki halini bir koyayım Smiley

Gece uyurken dikkat etmek lazim Smiley Hem disi hemde daha yavru asamasindan yeni cikmis gibi duruyor. Gozlerinden belli fotografta aslinda, her an avlayabilir, her an avlanabilirsin. Rusvet vermek lazim.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
October 28, 2019, 12:55:38 AM

5 yıl boyunca dalmaçyalı köpeğim vardı gerçekten çocuğum gibi görüyordum sonradan elimde olmayan sebeplerden ötürü başka birine vermek zorunda kaldım ama arada görmeye giderim hemen üstüme koşar atlar. Evcil hayvan özellikle köpek bakmak gerçekten muhteşen bir duygu

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 28, 2019, 12:57:47 AM

Sorumluluk duygunuz çok yoksa kedi gerçekten dost olabilir. Hiç bir uğraşısı yok sadece kum alıyorsunuz ve mamasını koyuyorsunuz kedi kafasına göre takılıyor  Grin Benimde 2 tane kedim var bir dişi bir erkek pipi ve kuku isimleriyle Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 28, 2019, 01:17:34 AM

bir tane kedim var 1.5 yaşında 1 senedir beraberiz. daha önce evcil hayvan beslemedim fakat kediden sonra hayvanlara bakış açım değişti. çocugum gibi seviyorum, beraber uyuyoruz beraber kalkıyoruz oyun oynuyoruz beraber yiyoruz, aşırı temiz bir hayvan tüm kediler gibi. sanki böyle bazen her şeyi anlıyormuş gibi bazen de hiçbir şey anlamıyormuş gibi, obur, ne zaman bişey yesem yanımda bitirir en azından koklamak ne oldugunu bilmek ister, ben de ne yersem yiyim koklatırım önce merakını gidersin diye malum görerek anlayamıyor çok fazla detayı. herkese tavsiye ederim hayvan sevgisi bambaşka bişey Smiley
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 28, 2019, 01:22:27 AM

Hocam leo çok tatlı, iyi bak ona. Bende de bir tane cins kedi var. Akşamları eve gelis saatimi bildiği için ilk olarak camda bekliyor; beni görünce garip hareketler yapıp kapıya koşuyor.  1 gün beni görmezse geceleri burnunun dibine giriyor eşek sipasi. Küçüklükten alistirdigimiz için öyle kucaga, masaya vs çıkma hareketleri yok ama beni ozluyor ben de onu özlüyorum:)) benim için o evcil hayvan değil tam olarak evin bir bireyi ama büyük ihtimalle o beni evcil hayvani olarak görüyordur.

Buraya bir ekleme yapmak istiyorum:

Lütfen arkadaşlarınızın fotosunu ve isimlerini paylaşmayın. İlk olarak foto ile kim olduğunuz belli olur. Biraz anonimlige önem gösterelim. İkincisi de insanlar genelde parolalarına bu arkadaşların ismini yazar. Güvenlik açısından da sorun yaşanmasın ileride.  Yaş kaç hocam bu arada leo'da?

Guvenlik tavsiyeleri icin tesekkurler. Neyse ki sifrelerimin her biri minimum 26 hane ve kisisel bilgi icermiyor. Hatta bu mesaji gorunce acaba biraz daha mi uzatsam diye dusunmedim degil. Anonimity konusuda dogru, ama zaten dunyada kim bilir kac tane Leo, kac tane Scottish Fold cinsinde kedi vardir. Leo'nun da yasini yazmayi unutmusum. 2 yasinda kendisi Smiley
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 28, 2019, 09:20:45 AM

Leo hakikaten çok iyiymiş. Bu zamana kadar ne kedi ne de köpek olarak evimde beslemedim.
Ama gerçekten bir köpeğim olsa çok iyi olurdu, özellikle Dogo cinsi bir köpek.

BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
October 28, 2019, 10:09:21 AM

Kuşları seviyorum ben. Bir papağanımız vardı küçükken konuşturmayı başaramamıştım ama çoğu şeyi anlar gibi davranıyordu. Ölünce apartmanın bahçesine bir seremoni ile gömmüştük. Annem kedilerden nefret ettiği için bir kediyi de sokakta beslediğim oldu. Onun dışında daha büyük şeyleri hiç denemedim. Biraz zahmetli gibi geliyor bana her şeyleri ile ilgilenmek gerekiyor.

Sorumluluk duygunuz çok yoksa kedi gerçekten dost olabilir. Hiç bir uğraşısı yok sadece kum alıyorsunuz ve mamasını koyuyorsunuz kedi kafasına göre takılıyor  Grin Benimde 2 tane kedim var bir dişi bir erkek pipi ve kuku isimleriyle Smiley

Aynen kedinin pek derdi yok. Sadece çocuk olan evde kedi beslemeyin diyorlar. Sanırım çok kıskanç oluyor kediler o yüzden.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
October 28, 2019, 04:50:09 PM

Uygun ortamı ve yaşam koşullarını sağlayamayacağımı düşündüğüm için hiçbir zaman köpek sahibi olamadım. Hep bir beagle sahiplenmek istemişimdir ama çalışma koşulları ve ev durumundan dolayı bir süre daha bunu yapamayacağım gibi görünüyor.
Kuş, balık gibi hayvanları uzun süre besledim. Onlarla bir arkadaşlık ilişkisi kurulamıyor. Bazen sahiplendirilmesi gereken kediler denk geliyor, onlarla güzel anlaşıyoruz Smiley evde bakımı en kolay olan hayvan gerçekten. Kendi halinde takılıyor, keyfi varsa yanınıza gelip sırnaşıyor Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 28, 2019, 07:49:34 PM

Direk evcil olmasa da 2 yıl kadar dağ evimizin bahçesinde Dino isimli köpeğimiz vardı. Bende onu hiç unutamıyorum. Ve sanırım bir daha hayvan sahiplenmeme sebebimdir. Bir çoban belki zevk belki de hayvanlarını rahatsız ettiği için vurmuş köpeğimizi. Hoş Dino hiç aç kalmamıştır. Yani çobanın hayvanlarına zarar vereceğini sanmıyorum.
Her neyse kötü bir hikaye. Ama sonuç olarak bana bir daha hayvan sahiplenmemek için iyi bir sebep verdi. Bakamadım, yetemedim diye... O dönem kameralı telefonlar yeni yeni çıkıyordu. Şimdi burada fark ettim ki hiç fotosu bile kalmamış yazık ki...
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 28, 2019, 11:08:19 PM

Leo hakikaten çok iyiymiş. Bu zamana kadar ne kedi ne de köpek olarak evimde beslemedim.
Ama gerçekten bir köpeğim olsa çok iyi olurdu, özellikle Dogo cinsi bir köpek.

of of of köpeğe bak. gerçekten kendimde köpek bakabilecek bir göt bulsam direkt alırım. Çok çok asil hayvanlar ve çok sadıklar. Aslında kedilerden ziyade bizim gibi hayatını bilgisayar başında geçirenler için çok eğlenceli ve sadık dostlar.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
PLAY NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 09, 2019, 04:03:20 PM

Tabiki bi hayvanı doğal yaşantısından koparıp almak doğru değil fakat şöyle de bi durum var. Bir kedi veya köpek sokak da kalsa çoktan ölür belki de. Ama  onu sahiplense biri ona baksa hayatı kurtulabilir. Hem çocukları olan hemde evcil hayvanlarına çok iyi bakan insanlar var. Ayrıca hayvanlarla büyüyen çocukların da gelişimin de olumlu gelişmeler var bence. insan psikolojisi üzerin de de olumlu etkilerini görebiliyoruz.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀