Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:21:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: "Social Mining" Denen Saçmalığa Prim Vermeyin..  (Read 463 times)
yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
October 30, 2019, 10:34:12 AM

Üstte bir arkadaş LTO'dan bahsetmiş, onu da denedim ve sonuç tam olarak bu:

Harmony'deki durum da bu:

Ferrum'a da başladım ve birkaç güne onun da nasıl olduğunu gösteririm. Yani yanlış anlaşılmasın downvote aldığım içerikler normal şartlarda gayet iyi kabul edilecek olanlardır, kasıtlı bir şekilde saçma şeyler paylaşıp yanıltmak değil amacım kimseyi.
1715005298
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715005298
Reply with quote  #2

1715005298
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715005298
Hero Member
*

Ignore
1715005298
Reply with quote  #2

1715005298
Report to moderator
1715005298
Hero Member
*

Ignore
1715005298
Reply with quote  #2

1715005298
Report to moderator
1715005298
Hero Member
*

Ignore
1715005298
Reply with quote  #2

1715005298
Report to moderator
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
October 30, 2019, 11:45:08 AM

bounty kampyanlarının isimlerini değiştirip saçma sapan şeyler yapıyorlar.

boşa zaman kaybı hepsi.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 30, 2019, 12:04:12 PM
Last edit: October 30, 2019, 02:23:41 PM by vycl87

Üstte bir arkadaş LTO'dan bahsetmiş, onu da denedim ve sonuç tam olarak bu:

Harmony'deki durum da bu:

Ferrum'a da başladım ve birkaç güne onun da nasıl olduğunu gösteririm. Yani yanlış anlaşılmasın downvote aldığım içerikler normal şartlarda gayet iyi kabul edilecek olanlardır, kasıtlı bir şekilde saçma şeyler paylaşıp yanıltmak değil amacım kimseyi.

Maalesef kötü niyetli davranan insan çok. Burada size büyük ihtimalle downvote verenler, kendileri bir grup olarak birbirlerine upvote vererek yükseltiyorlar. Zaten olayın özünde hak yiyorlar neticede. Ama harmony geçen gün bununla ilgili kötü niyetli davranışları inceliyoruz bununla ilgisi olanları banlayacağız falan dedi. Hoş başka hesap açar bunlar şebeke zaten de yine de boşverin. Sorun etmeyin bence ya boşverin ya da daha iyi bişeyler çıkarmaya çalışın..

Bir de içerikleri görmek lazım iki tarafında haklılığını bilmek için elbette. Sizin için demiyorum da ben Ferrum'da çok sayıda copy-paste tweet görüyorum mesela. Bunlara downvote verilmesi bana anormal gelmiyor. Ama ben olsam hiç oy vermeden geçerim. Yani downvote vermek için bence adamın küfür falan ediyor olması lazım. Yoksa reklam, reklamdır.
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
October 30, 2019, 12:59:01 PM

Daomaker ekibi ile görüştüm bu türklere downvote konusunda, downvote gücünü düşüreceğiz dedi, bakalım yaapcaklar mı.

Kötü bir niyet olduğu çok açık, aşırı itici tipler var.

1881 - 193∞
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 30, 2019, 02:29:09 PM

Daomaker ekibi ile görüştüm bu türklere downvote konusunda, downvote gücünü düşüreceğiz dedi, bakalım yaapcaklar mı.

Kötü bir niyet olduğu çok açık, aşırı itici tipler var.

Kardeş boş zaman kaybı bu sosyal medya işi adamlar hem işsiz hemde asyalı bizim Türk local de bu tip işi gücü olmayıp tüm gelirini burdan bekleyen insan zor çıkar bu sebeplede örgütlenip beraber çalışsak bile biz onlara downrate vermeye çabalasak bile çabamız bir yerden sonra işe yaramayacaktır. Bir zamanlar bende bu kampanya yöneticilerine iletiyordum adamlar güzel içerik yaptığım halde bana negatif basıyor diye iyi bakarız ederiz deyip hiç birşey yapmıyorlardı herkes işinin oluruna bakıyor bu tip işlerde.
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 31, 2019, 01:38:38 AM

Social mining aslında özünde çok iyi bir olay fakat bu çetecelik yüzünden olaylar güzel yerlere gitmiyor. Asyalılar kendilerinden başka olan herkese downvote yağdırıyorlar. Vote olayının kalkması gerek yoksa herkes örgütlenir ve savaş başlar votelarda. Zamanında jamaalin bountylerde çetesini zengin etmesini düşünün.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 31, 2019, 12:12:00 PM

bu tür sistemlerde böyle manipüle edilebiliyorsa sistemi kuran kişiler neden engel olamıyor? bir hesaba birden fazla downvote veya upvote geldiği zaman bunların kontrolü sağlanamıyor mu? böyle şeylerin iyi olup olmadığı tartışılır ancak böyle dibine kadar suistimal etmekte  çok saçma geliyor bana. Kripto dünyasında para kazanlılacak tüm sistemlerin benzer durumda olması gerçekten çok acı yahu.
RagingBull
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 12:20:44 PM

bu tür sistemlerde böyle manipüle edilebiliyorsa sistemi kuran kişiler neden engel olamıyor? bir hesaba birden fazla downvote veya upvote geldiği zaman bunların kontrolü sağlanamıyor mu? böyle şeylerin iyi olup olmadığı tartışılır ancak böyle dibine kadar suistimal etmekte  çok saçma geliyor bana. Kripto dünyasında para kazanlılacak tüm sistemlerin benzer durumda olması gerçekten çok acı yahu.

Hocam adamların işine geliyor çünkü şahsen ben böyle bir kampanya yöneticisi olsam benim yapmam gereken işleri yapacak yalaka yardakçı 3 5 keko bulsam altın bulmuş gibi sevinirim yan gelir yatarım yapacağım işleride bu salaklara yıkarım güzelce. Girip bakın zaten sistem böyle işliyor şuan kontrolu falan cogunluk olak "çete" dediğiniz elemanlar yapıyor topluluk yöneticiside bunların kararlarını aynen uygulayıp oturduğu yerden birşey yapmadan parasını kazanıyor.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 31, 2019, 12:47:17 PM

Hocam adamların işine geliyor çünkü şahsen ben böyle bir kampanya yöneticisi olsam benim yapmam gereken işleri yapacak yalaka yardakçı 3 5 keko bulsam altın bulmuş gibi sevinirim yan gelir yatarım yapacağım işleride bu salaklara yıkarım güzelce. Girip bakın zaten sistem böyle işliyor şuan kontrolu falan cogunluk olak "çete" dediğiniz elemanlar yapıyor topluluk yöneticiside bunların kararlarını aynen uygulayıp oturduğu yerden birşey yapmadan parasını kazanıyor.

Sistemin böyle işlemesi çok önemli değil aslında biraz insaf olur yahu. Bunlar dereden su almak için değil dereyi bildiğin kurutmak için uğraşıyorlar. sistemin iyiliği veya kötülüğü tartışılır ama buradan ufak miktarlarda kazanç elde eden insanlar var bu mantıkla yağmacı gibi sisteme çökerlerse social mining de kalmaz bişi de kalmaz. Yöneticiler zaten kazanmasa bu şekilde çirkefliklere müsade etmezler haklısın.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 31, 2019, 01:03:07 PM

İnsan faktörünün nasıl her şeyi kirlettiğine bir örnek daha. Güçlü olan kazanıyor sizin çalışmalarınız bir başkalarının çıkarları uğruna  hiçe sayılıyor. Yani çaresi var mı yok. İnsan olduğu sürece bu böyle devam edecek. Tam manasıyla tarafsız bir sistem gerekli anladığım kadarıyla oda imkansız. Her zaman hile ile daha fazla almak isteyenler olacak.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 31, 2019, 07:16:15 PM

social mining adını "social spamming" olarak revize etmek gerekir. hiç kimse down yapabildiği bir yerde up yapmaz. down yaptıkça kendi kazancı artacaksa down yapar.

peki aklıma gelen hemen ilk Türk fikri. kaç kişi olalım? bi social spamming takımı kursak? bizde kendi içeriklerimizi uplayıp onları downlasak? bu downcılar kaç kişi ki? içerdeki küçük gruplar ile beraber çalışarak bir ekip kurulamaz mı?

For rent...
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 31, 2019, 07:47:10 PM

social mining adını "social spamming" olarak revize etmek gerekir. hiç kimse down yapabildiği bir yerde up yapmaz. down yaptıkça kendi kazancı artacaksa down yapar.

peki aklıma gelen hemen ilk Türk fikri. kaç kişi olalım? bi social spamming takımı kursak? bizde kendi içeriklerimizi uplayıp onları downlasak? bu downcılar kaç kişi ki? içerdeki küçük gruplar ile beraber çalışarak bir ekip kurulamaz mı?

Birincisi bu tehlikeli bir girişim. Riskli.
İkincisi etik değill. Burada ana avrat saymadığımız kaldı adamlara bir de gidip aynı şeyi mi yapacağız.
Üçüncüsü bence takılmayalım böyle şeylere. Daha çok kafa yorup para kazanabileceğimiz alanlar olduğuna eminim.
İtle, it mi olacağız...
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 31, 2019, 08:03:30 PM

Birincisi bu tehlikeli bir girişim. Riskli.
İkincisi etik değill. Burada ana avrat saymadığımız kaldı adamlara bir de gidip aynı şeyi mi yapacağız.
Üçüncüsü bence takılmayalım böyle şeylere. Daha çok kafa yorup para kazanabileceğimiz alanlar olduğuna eminim.
İtle, it mi olacağız...
ya o itlerin bu işi düzgün yapmaya çalışanlara böyle itlik yaptıklarını görünce elim ayağım titriyor. sinirim bozuluyor. bir an aklıma geldi bizde onlara itlik yapalım diye. ama dediğin gibi itle it olunmaz. ne halleri varsa görsünler. zaten uzun soluklu bir olay değil. tamamen scam'a yönelik bir girişim. yakında kimsenin iplemeyeceği bir durum. kendimizi strese sokmaktan başkar bir şey olmaz bu. hatta gereksiz uğraşıp hiçbir şey de kazanamamak var.

For rent...
RagingBull
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 09:40:33 PM

Kardeş iş sadece örgütlenmeyle bitmiyor koduğumun çeteleri profesyonel world class sucker kampanya başlayınca hemen başlıyorlar yöneticiyi yalamaya
"abi sen nasıl bir kralsın, abi boynuma dola, ayağının altını öpem abeem" falan diye yazışmalar dönüyor ortada hatta kız nicki ile sohbete girip yöneyiciye nude atan etekli oğlanlar bile vardır bunların içinde Grin

Ben başa çıkabileceğinizi sanmıyorum yinede kolay gelsin size.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
November 01, 2019, 07:40:48 PM

Her şeyde olduğu gibi bunda da ilk girenler kazanır arkadaşlar talep arttıkça zorlaştırmalar başlar. O yüzden saçmalık denemez ama çok mükemmel sistemler de değiller.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
November 02, 2019, 08:25:36 PM

Bu da zamanında Steemitteki gibi 3-5 destekçin olursa yükseldiğin bir kampanya türüymüş anladığım kadarıyla. Heralde bu saatten sonra zaten güç sahibi olmak pek mümkün olmaz (: bilgilendirme yazısı içi teşekkürler başka yollar denemek lazım gibi Smiley

freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
November 03, 2019, 08:29:54 AM

prim vermeyin Cheesy diyorsun ama reis sen devam ediyorsun kasmaya bende onu anlamadım ulan acaba adamın dediklerini bir düşüneyim derken baktım güncel paylaşım atmışsın Cheesy acaba senden 2 tane mi var.
yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
November 03, 2019, 09:13:39 AM

prim vermeyin Cheesy diyorsun ama reis sen devam ediyorsun kasmaya bende onu anlamadım ulan acaba adamın dediklerini bir düşüneyim derken baktım güncel paylaşım atmışsın Cheesy acaba senden 2 tane mi var.

Fikri olmadan konuşmayı sevmeyenlerdenim ben hocam. Harmony, Ferrum, 2key, LTO; hepsini tek-tek deniyorum. Burada boş-boş atıp tutmaktansa bak ben bunları yaptım ama sonuç gerçekten bu diyebilmek için çaba sarfetmek gerek. Düzenli olarak sonuçları paylaşmaya devam edeceğim.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
November 06, 2019, 03:14:44 PM

arkadaslar bu olay nedir link var mı? nasıl bır sıstem merak ettım
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 07, 2019, 06:49:05 AM

arkadaslar bu olay nedir link var mı? nasıl bır sıstem merak ettım

Hocam her projenin websitesinde linki vardır. Olmayanın da genel olarak şöyle bir olayı var.

Örneğin Ferrum Network'un websitesi; ferrum.network
            Ferrum Social Mining, community.ferrum.network

Gördüğüm kadarıyla diğerleride aynı.

community.ferrum.network
community.harmony.one
community.2key.io
community.lto.network
community.elrond.com
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: