Bitcoin Forum
May 25, 2024, 02:16:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BAT / Brave; split z: gdzie rozdają kryptowaluty za darmo?  (Read 645 times)
malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
October 25, 2019, 06:26:10 PM
 #1

W dodatku wbudowany thor.

*Tor

Czyli brave płaci za wyświetlanie nam reklam, które na innych przeglądarkach i tak są wyświetlane.

Dalej trzeba się weryfikować, żeby móc spieniężyć to co się zarobi? Pomysł mi się bardzo podoba, ale wymaganie dokumentów albo blokowanie niektórych krajów, żeby w pełni korzystać z platformy jest słabe, szczególnie że mowa o przeglądarce, która niby ma stawiać na prywatność.

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 25, 2019, 06:43:00 PM
Last edit: October 25, 2019, 06:56:22 PM by Tytanowy Janusz
 #2

W dodatku wbudowany thor.

*Tor

Czyli brave płaci za wyświetlanie nam reklam, które na innych przeglądarkach i tak są wyświetlane.

Dalej trzeba się weryfikować, żeby móc spieniężyć to co się zarobi? Pomysł mi się bardzo podoba, ale wymaganie dokumentów albo blokowanie niektórych krajów, żeby w pełni korzystać z platformy jest słabe, szczególnie że mowa o przeglądarce, która niby ma stawiać na prywatność.



Chyba wiem co mówię Smiley Jest wbudowany thor? Smiley Jest

Dalej trzeba się weryfikować, żeby móc spieniężyć to co się zarobi? Pomysł mi się bardzo podoba, ale wymaganie dokumentów albo blokowanie niektórych krajów, żeby w pełni korzystać z platformy jest słabe, szczególnie że mowa o przeglądarce, która niby ma stawiać na prywatność.


Jak wchodzę dalej w temat to wydaje mi się, że póki co nie da się tego wypłacić. Można tym nagradzać twórców. Muszę jeszcze doczytać.


edit:

Dalej trzeba się weryfikować, żeby móc spieniężyć to co się zarobi?
Tak  Undecided  
Kiła w sumie bo pomysł z mega potencjałem, a tak to o kant betonowej sosny rozbić, klasyczne sprzedawanie swoich personaliów za grosze. Głównie przez to, nie wróżę im jakiegoś ogromnego sukcesu, co to za pomysł żeby zrezygnować ze zwykłego portfela, tylko jakiś serwis pośredniczący... wielka szkoda bo przeglądarka naprawdę szybka.
Niestety. Sprawdziłem i potwierdzam
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
October 25, 2019, 06:43:28 PM
 #3

Dalej trzeba się weryfikować, żeby móc spieniężyć to co się zarobi?
Tak  Undecided  
Kiła w sumie bo pomysł z mega potencjałem, a tak to o kant betonowej sosny rozbić, klasyczne sprzedawanie swoich personaliów za grosze. Głównie przez to, nie wróżę im jakiegoś ogromnego sukcesu, co to za pomysł żeby zrezygnować ze zwykłego portfela, tylko jakiś serwis pośredniczący... wielka szkoda bo przeglądarka naprawdę szybka.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 26, 2019, 02:25:52 AM
Last edit: October 26, 2019, 02:59:40 AM by wwzsocki
 #4

...Właśnie testowo włączyłem sobie te reklamy. Zobacze jak to działa i dam znać (ilość wyświetlanych reklam jest modyfikowalna).

Fajnie będzie porównać dane, bo ja już od dłuższego czasu używam i chętnie zobaczę ile inni zarabiają na reklamach, bo ja jak na razie nie dostałem, nigdy więcej niż automatycznie przyznane tokeny BAT, czyli wychodzi na to, że za reklamy nie otrzymałem jeszcze nic.

Dodatkowo jest mało tych reklam, chociaż niby blokowanie wyłączyłem i zgodziłem się na maksymalną ilość reklam. Pomimo wszystko warto używać Brave, bo jest bezpieczna, szybka i moim zdaniem lepsza od każdej innej przeglądarki, jeżeli chodzi o tkzw. "user experience".

Może, dobrze by było zacząć osobny wątek, na temat przeglądarki Brave, żeby nie walić off topa w tym wątku, bo dyskusja może być ciekawa?

Czyli brave płaci za wyświetlanie nam reklam, które na innych przeglądarkach i tak są wyświetlane.
Dalej trzeba się weryfikować, żeby móc spieniężyć to co się zarobi? ...
Jak wchodzę dalej w temat to wydaje mi się, że póki co nie da się tego wypłacić. Można tym nagradzać twórców. Muszę jeszcze doczytać.

BAT jak na razie się nie da wypłacić, a o weryfikacji nic nie wiem. Ja sam nie dostałem takiego powiadomienia, żeby się zweryfikować ani razu.

Ale z tego co wiem, to na razie można, jedynie opłacać twórców, a nie wypłacić BAT, ale może się coś zmieniło, albo zależy od kraju?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 28, 2019, 09:05:18 AM
 #5

BAT jak na razie się nie da wypłacić, a o weryfikacji nic nie wiem. Ja sam nie dostałem takiego powiadomienia, żeby się zweryfikować ani razu.

Ale z tego co wiem, to na razie można, jedynie opłacać twórców, a nie wypłacić BAT, ale może się coś zmieniło, albo zależy od kraju?


Z tego co widziałem, to można nawet nagradzać randomowego twórcę tweeta.



Oznacza to, że banalnie łatwo jest wyprać BAT zamieniając tokeny z reklam na tokeny za "twórczość". A te zapewne da się wypłacić bo inaczej ten cały projekt nie ma sensu.

Co do weryfikacji, to po kliknięciu "Withdraw Funds" przekierowuje cię do strony do weryfikacji portfela gdzie wymagają pełnego KYC.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 28, 2019, 09:23:25 AM
 #6

...Co do weryfikacji, to po kliknięciu "Withdraw Funds" przekierowuje cię do strony do weryfikacji portfela gdzie wymagają pełnego KYC.

Zgadza się potwierdzam, po kliknięciu na wypłatę, niestety trzeba przejść KYC, tu gdzie jestem też, a tylko dla tego o tym nie wiedziałem, bo już długo nie klikałem w wypłatę, bo nic tam nie mam od bardzo dawna, pomimo włączonych reklam od pierwszego dnia, kiedy to tylko było możliwe i ustawienia mam max na wszystkie, a nawet więcej  Wink.

No i właśnie, ktoś z Was dostaje BATy  Grin za oglądanie reklam od Brave (nie od żony, że taki gupi jesteś, żeby za parę centów znienawidzone reklamy oglądać  Cheesy)  Huh Huh Huh

PS
@Malevolent, co myślisz, żeby może wyłączyć tych parę postów, jako osobny wątek o Brave?

To może być używany temat biorąc pod uwagę, jaka dobra to przeglądarka no i przecież pierwsza z własną kryptowalutą.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 28, 2019, 09:44:19 AM
 #7


No i właśnie, ktoś z Was dostaje BATy  Grin za oglądanie reklam od Brave (nie od żony, że taki gupi jesteś, żeby za parę centów znienawidzone reklamy oglądać  Cheesy)  Huh Huh Huh

Osobiście wyłączyłem.



za 4 reklamy 5 centów. Jednak nie są to takie reklamy jak myślałem. Myślałem, że będą to banery w miejscach w których normalnie one wystepują. Czyli brave mi podmieni darmową reklamę (banery w każdym wolnym miejscu na stronie) na płatną i będzie mi się to nabijało podczas normalnego użytkowania. Są to jednak uciążliwe powiadomienia, które wyskakują jak powiadomienie systemowe i wymagają wejścia na stronę.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 28, 2019, 10:01:31 AM
 #8

...Są to jednak uciążliwe powiadomienia, które wyskakują jak powiadomienie systemowe i wymagają wejścia na stronę.

No i wszystko jasne, ja takiego powiadomienia jeszcze nigdy nie widziałem, więc chyba nie było dla mnie w takim wypadu reklam, trochę dziwne, biorąc pod uwagę, jak długo i często używam Brave.

A Ty @TytanowyJanusz od kiedy dokładnie używasz Brave i masz włączone reklamy?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 28, 2019, 10:42:19 AM
 #9

Otóż dziś BAT uruchomił [...]

Właśnie testowo włączyłem sobie te reklamy. Zobacze jak to działa i dam znać (ilość wyświetlanych reklam jest modyfikowalna).

Reklamy włączyłem i przez ponad dzień była cisza. Potem chyba zrestartowałem komputer (co za tym idzie i brave) i zaczęły przychodzić te powiadomienia. Te 4 reklamy odpaliły mi się w ciągu raptem godziny. Potem wyłączyłem. Nie jest to warte uwagi moim zdaniem.



siedziąc nawet 10h przy kompie dziennie (pracując) mamy 50 reklam dziennie, 18 250 rocznie = 228 $. W zamian za rok wchodzenia w powiadomienia przerywające pracę co 12 min. Może jak pojawi się więcej firm chcących się tak reklamować to stawki wzrosną. Ale by to było warte zainteresowania w obecnej formie (powiadomienia), to stawki musiałyby wzrosnąć 10 krotnie.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 28, 2019, 04:23:16 PM
 #10

Jak tylko pojawi mi się taka reklama to zaraz zrobię screena.

To ustawienie z max reklam na godzinę, kiedyś wiem, że ustawiałem właśnie na maxa, ale nie mogę teraz znaleźć, może w nowej wersji już tego nie ma?

W każdym bądź razie, reklam nie ma i może to jest spowodowane tym, że jeszcze nie mają reklamodawców w tym rejonie.

Jestem ciekaw co to były za reklamy, które Ci się wyświetlały?

...siedziąc nawet 10h przy kompie dziennie (pracując) mamy 50 reklam dziennie, 18 250 rocznie = 228 $...

Ja myślę, że to wcale nie jest tak mało, szczególnie,że to dopiero sam początek, czyli można przypuszczać, że będzie tych reklam, więcej i będą droższe.

Już teraz, to jakieś 100 złociszy miesięcznie, a byli tacy co klikali całymi dniami reklamy za kilkanaście złotych miesięcznie, więc 100 czy 200 to już nie byle co.

Jasne Tobie czy mi nie będzie się chciało, ale zwykły zjadacz chleba, który i tak nic innego nie robi, jak tylko przegląda strony w internecie, to takie pare dodatkowych złociszy, to niezła dodatkowa zachęta i motywacja.

malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
October 28, 2019, 09:01:57 PM
 #11

BAT/Brave sprawuje jakąś pieczę nad tym, jakie reklamy ładuje przeglądarka? W końcu reklamy są nierzadkim wektorem wszelkiej maści scamów z malware'em włącznie.

Signature space available for rent.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3132



View Profile
October 28, 2019, 09:56:24 PM
Merited by malevolent (1)
 #12

BAT/Brave sprawuje jakąś pieczę nad tym, jakie reklamy ładuje przeglądarka? W końcu reklamy są nierzadkim wektorem wszelkiej maści scamów z malware'em włącznie.

Reklamy dostarczane są przez kilku różnych partnerów. Jest ich całkiem dużo, więc nie jestem w stanie sprawdzić każdego z nich dokładnie, ale nie zdziwiłbym się gdyby coś się prześlizgnęło od czasu do czasu.

Vice, Home Chef, Ternio BlockCard, MyCrypto, and eToro are now supplying ads, in addition to BuySellAds, TAP Network, AirSwap, Fluidity, and Uphold
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 29, 2019, 11:39:58 AM
Last edit: October 29, 2019, 02:01:56 PM by wwzsocki
 #13

BAT/Brave sprawuje jakąś pieczę nad tym, jakie reklamy ładuje przeglądarka? W końcu reklamy są nierzadkim wektorem wszelkiej maści scamów z malware'em włącznie.

No i właśnie może zadałeś najważniejsze pytanie w całej dyskusji.

Wychodzi na to, że Brave skupił się na zrobieniu bardzo fajnej i bezpiecznej przeglądarki. Dodatkowo, żeby być na czasie i przeprowadzić ICO, zrobili to przy wykorzystaniu kryptowalut i technologii blockchain do sprawiedliwej incetywizacji reklamodawców oraz reklamo-biorców, zupełnie zapominając o samych reklamach i że to właśnie one powinny być tak samo na blockchainie i jakoś zabezpieczone, żeby nie było możliwości prześlizgnięcia sie niczego, bo aktualnie samo włączenie reklam w Brave, powoduje zupełne wyłączenie wszystkich zabezpieczeń, a co za tym idzie, cały sens korzystania z Brave  Wink.              

Już kiedyś wydawało mi się to absurdalne i szukałem odpowiedzi na kanale Reddit projektu Brave, ale było za wcześnie i nikt do końca nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, jak to będzie tak na prawdę działało.

malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
October 29, 2019, 12:34:11 PM
 #14

zapominając o samych reklamach i że to właśnie one powinny być tak samo na blockchainie i jakoś zabezpieczone, żeby nie było możliwości prześlizgnięcia sie niczego, bo aktualnie samo włączenie reklam w Brave, powoduje zupełne wyłączenie wszystkich zabezpieczeń, a co za tym idzie, cały sens z korzystania z Brave  Wink.             

Mogliby ustalić jakieś odgórne zasady jakie reklamy mają spełniać, aby zminimalizować ryzyko. Najlepiej gdyby nie pozwalano na Javascript Smiley Ale biorąc pod uwagę pozycję rynkową przeglądarki oraz przyszłość projektu, to nie wiem czy mogą sobie pozwolić na przebieranie i przesiewanie reklamodawców.

Signature space available for rent.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 29, 2019, 04:34:53 PM
 #15

Mogliby ustalić jakieś odgórne zasady jakie reklamy mają spełniać, aby zminimalizować ryzyko...

Ja zawsze myślałem, że to właśnie po to jest blockchain, żeby nie tylko była kryptowaluta do płacenia za reklamę, ale właśnie, żeby przy wykorzystaniu technologii blockchain, rozwiązać problem skamu w reklamie, takich jak fałszywe strony internetowe, czy próby wyłudzenia pieniędzy lub danych.

Ja osobiście uważam, to za bezsens, bo kiedy chcesz korzystać z dobrodziejstw Brave,to trzeba wyłączyć reklamy, a właśnie po to był budowany Brave, żeby weszczcie Google oddało nam miliardy dolarów z reklamy, tylko, że jedno wyklucza drugie i już od dawna się nad tym zastanawiałem, tylko nigdzie nie było i nadal nie ma potrzebnych informacji do zweryfikowania niektórych faktów.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 08, 2019, 10:46:23 AM
Last edit: November 08, 2019, 11:18:56 AM by wwzsocki
 #16

Reklamuje się Brave, że mają zintegrowaną przeglądarkę TOR, ale to nie do końca prawda, bo w moim rozumowaniu "zintegrowane", to znaczy w pełni funkcjonalne, a tu tak nie jest.

Jedyne co oferują przy użyciu Tora, to prywatne przeglądanie, tak zwane "private window", gdzie podczas takiego połączenia nasze IP nie zostanie przekazane stronom WWW, które aktualnie oglądamy, tylko właśnie przy użyciu przeglądarki Tor, nasze IP jest zamaskowane przez trzy komputery z sieci Tora, a IP ostatniego z nich jest przypisane, jako nasze.

Oczywiście, to świetna funkcja dla maniaków prywatności, bo nie potrzeba już, żadnych dodatkowych wtyczek, czy nawet płatnych VPNów, żeby nareszcie być anonimowym. Jednak nie daje, to takiej wygody i możliwości, jak VPNy czy inne programy do maskowania IP, ale jest za darmo i działa, więc dla każdego kto chce, tylko się lepiej zabezpieczyć i nie potrzebuje, żadnych dodatkowych funkcji, to będzie oczywisty wybór.

No i wszystko niby pięknie, ale ja byłem pewien, że przez "w pełni zintegrowanego Tora" mają na myśli, że będzie można oglądać linki z deep webu w przeglądarce Brave i nie tracić nic na prędkości, oraz bez potrzeby ładowania samego Tora itd.

malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
November 08, 2019, 07:08:36 PM
 #17

Sam Tor to za mało na pełnoprawną anonimowość jest mnóstwo innych sposobów fingerprintowania użytkowników. Do tego adresy węzłów publiczne i pół-publiczne są banowane przez różne usługi 'ochrony stron', więc VPN jakiś i tak się przydaje.

Signature space available for rent.
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
November 13, 2019, 09:18:17 PM
 #18

Sam jeszcze nie sprawdziłem, ale wygląda na to, że jest możliwość wypłaty zdobywanych BAT'ów na Bravie.
Haczyk polega na tym, że żeby móc wypłacić środki trzeba zweryfikować portfel z Brava na platformie https://uphold.com/ , a żeby to zrobić, najpierw trzeba tam (Uphold) przejść pełną weryfikację KYC. (łącznie z dokumentami itd) Roll Eyes

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
November 13, 2019, 09:44:45 PM
 #19

Cała dyskusja była dlaczego to lipny projekt jak trzeba przechodzić weryfikacje, aby w pełni z tego korzystać.

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
November 14, 2019, 09:01:23 AM
 #20

Brave Rewards włączone od 3 tyg. Na początku 7 reklam mi się wyświetliło jako powiadomienia systemowe, w które wchodziłem by zobaczyć jakie to reklamy a potem cisza. Wygląda na to, że brave znalazł kilka chętnych firm do reklamowania się w Polsce i po wyświetleniu reklamy od każdej nie ma już co dla mnie wyświetlać. Po wejściu w portfel okazuje się, że mam nabite 15 reklam (pozostałe 8 musiało się wyświetlić w inny sposób lub nie zauważyłem tych powiadomień - czyli nie trzeba nawet w nie klikać). Całość jest wyceniona na 0.9 BAT - 0.23 USD.

Zostawiam to sobie włączone. Są to nic niewarte 1cent/dobę, ale i działa niezauważenie - w ciągu ostatnich 2 tyg kilka razy wchodziłem w zakładkę Brave Rewards, by sprawdzić, czy na pewno jest włączona.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!