Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:43:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Bitcointalk Kullanıcılarının Dikkatine;  (Read 1060 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 30, 2019, 04:50:24 AM
Merited by designerusa (5), Vispilio (1), dannybrown (1), Blacknavy (1)

Eminim buradaki cogu kisinin aklindan gecmistir, genel olarak bu forumda Turk Bitcointalk kullanicilarina karsi herhangi bir dusmanlik duygusu mu var diye. Son zamanlarda hem Turkce bolumunde hem Global bolumde yaptigim izlenimler sonrasi bu konuyu acmaya karar verdim, aslinda bu konuyu belki bir nevi acik mektup olarakta nitelendirebiliriz.

Peki bunu kimler icin yaziyorum? Bu mesajimin ana hedefi hesap satin alan/satanlar, hesap hackleyenler, 10 milyon tane alt hesabi olan kisilere yaziyorum. Neden? Neden baska insanlarin emegine konmak ve bunun uzerinden para kazanmak istiyorsunuz? Isin en komik tarafi ise baskalari tarafindan foyaniz ortaya cikinca baska hesaplarla, baska isimlerle gelip forumda yakinmaya basliyorsunuz. Neden? Bir sure once foruma kisa ara vermemin sebeplerinden biri buydu. 3-4 kisi ile konusuyorum, fikir paylasiyoruz, konu tartisiyoruz. Ama aslinda o konustugum 4 kisininde ayni kisi olmasini ogrenmek biraz ilginc geliyor. 4 ayri hesaptan 4 ayri kampanyadan dunya kadar paralar yurutuluyor. Peki buna karsi miyim? Evet. Karsiyim, karsi olmamin asil nedeni el altindan kurallara aykiri bir bicimde para yurutulmesi degil. Itibarin zedelenmesi, ulkedeki zaten el altindan para yurutme olaylarina alistik, bize artik normal geliyor. Fakat soyle bir gercek var ki, bu hesaplarin foyasi ortaya ciktikca global forumda itibarimiz dusuyor.

Veleor diye bir uye var. Belki daha once konularini gormussunuzdur. Veleor'u gercekten tebrik ediyorum. Actigi konu sayesinde Turkce bolumunde ne kadar insanin aslinda potansiyel bir bicimde ayni insan oldugunu farkettim. Konuyu bilmeyen arkadaslar bu adrese goz atabilir. Konuyu ozetlemek gerekirse Veleor Cryptotalk gibi influence'i yuksek olan bir imza kampanyasi basladiktan sonra katilanlarin arasindan supheli hesaplari arastirmaya baslamis ve listesinde yaklasik 20 kisi bulunuyor. Bu listedeki 8 hesap Turkce bolumunde paylasim yapiyor. Neredeyse yari yariya. Bu hesaplarin her biri yillarca pasiflikten sonra bir anda Turkce paylasim yapmaya baslayan hesaplar, daha once Ingiliz, Amerikan, Avrupa ulkelerinden oldugunu belirten insanlarin 3-4 senelik aralarla bir anda anadil gibi Turkce ogrenip paylasim yapmasindan bahsediyoruz. Bu nedenle insanlarin Turkce bolumu ve Turklere karsi bir antipatisi var. Ki hatta bu sadece buz daginin gorunen yuzu. Bir o kadar da bilinmeyen, Veleor'un da bulamadigi hesaplar var.

Size sormak istiyorum bu hesaplarin sahibi arkadaslar, cidden bu kadar mi paraya ihtiyaciniz var? 4-5 ayri hesapla bu derecede spam yapiyorsunuz? Ayrica listedeki herhangi bir arkadas cikip "ben yapmiyorum kardesim, itiraf atiyorsun" derse buyursun gelsin, kanitlarini sunsun. Benim gordugum kadariyla bu listedeki Turk hesaplarin neredeyse hepsi Cryptotalk kampanyasindan banlandiktan sonra hemen inaktif olmus. Bazi hesaplar 1-2 haftadir hic post atmiyor.

Peki bunun icin ne yapabiliriz? Bu satirlarim "gercek" hesap sahiplerine. Bilmiyorsaniz eger her postun sag altinda "Report to Moderator" diye bir buton var. Sizden ricam, bu butonu kullanin. Shitpost/Spam olan postlari EFS'e reportlayin.

Gel gelelim Shitpost nedir? Ornek verecek olursak, eger bir konu "X" hakkinda acildiysa fakat cevap veren arkadas "YZ" hakkinda cevap veriyorsa, buyuk bir ihtimalle shitpost olabilir. Acikcasi ben bizim Konu Disi bolumundeki cogu konuyu shitpost olarak buluyorum, tabii arada bir kac tane guzel, constructive, fikir paylasabilecegimiz konular var. Daha rahat anlasilabilecek bir ornek vereyim. Servisler bolumune bir konu actim. Bitcointalk Imza Kampanyalari - Tartisma diye. Bu konuyu bilerek self-moderated actim, peki neden mi? Cunku konuda insanlarin imza kampanyasi postu kasacak bir bicimde shitpost atmasini istemiyorum. Konumun basligi acik. Imza Kampanyalari ve Tartisma. Eger birisi oraya gelip herhangi bir imza kampanyasi hakkinda anlasilabilir, ciddi bir gorus belirtirse, ne mutlu bana. Fakat eger oraya gelipte "yaa evet burasi cok az oduyor", "ya bitcointalk da su ozelligi nasi kullaniyoruz", "ben ban yedim bu kampanyadan" gibi kisa, konu icin gerekli olmayan bir cevap, tartismaya herhangi bir katkisi olmayan, kendi icerisinde degerlendirildigi taktirde bile bir degeri olmayan postlari siliyorum. Bu ornegi vermemin nedeni su, eger sizde buna benzer mesajlar gorurseniz, lutfen reportlayin. Bolumumuzdeki cogu kisi Ingilizce bilmiyor veya Global forumda yazacak kadar iyi bilmiyor olabilir. Bu nedenle Local forumu kabul eden imza kampanyalari bizim icin guzel bir arti. Bende yurttaslarimin istedigi ozgurlukte para kazanmasini isterim, imza kampanyalari sayesinde circulationda olan (tedavul sanirim Turkcesi) coin miktari Turkiye'de artiyor. Hem borsa hacimleri artiyor, hem yeni hizmetlere davet cikariyor. Ama eger insanlar Local forum(lari) sadece rahatca spam yapilabilen bir yer olarak gorurse eskiden de oldugu gibi local forumlarda imza kampanyalarini yasakliyorlar.

Uzun lafin kisasi, hesap alim/satim isleri ile ugrasmayin. Alt hesaplarinizla kampanyalari abuse etmeyin. Kampanya kurallarini takip edin ve yaratici, fikir katan postlar atin. "Evet katiliyorum" "paylasim icin tesekkurler" gibi tek satiri bile dolduramayan postlar yazmayin. Ancak o zaman imza kampanyalarinda ve global forumda Turkiye'ye ve Turk kullanicilara laf edilmesinden kurtuluruz.

Bu mesajda biraz icimi dokmek istedim, bazi yerlerde asiri duyguya kacmis olabilirim. Isim vermemeye dikkat ettim fakat buyuk ihtimalle bu olayi yapan arkadaslar okudugunda onlardan bahsettigimi anlayacaklardir. Bu mesajim herhangi bir tartismaya aciktir. Okudugunuz icin tesekkur ederim.

Iyi kazanclar.

- Deathwing
1714048987
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714048987
Reply with quote  #2

1714048987
Report to moderator
1714048987
Hero Member
*

Ignore
1714048987
Reply with quote  #2

1714048987
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714048987
Hero Member
*

Ignore
1714048987
Reply with quote  #2

1714048987
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 30, 2019, 07:52:33 AM
Merited by Deathwing (8)

Birçok konuda doğru noktaya basan bir konu olmasına rağmen ilk paragrafın piyasa çöktükten sonra forumu bırakıp Yobit imzası için dönmüş gibi görünen biri için tamamen show business. Benim gibi spamdan rahatsız olup da rapor sistemini aktif olarak kullanan biri olduğunu Modlog’tan farketmiştim. Biri Yobit konusundaki adamı irite eden spam mesajlar tertemiz bir şekilde raporlanmış, eski konular kilitlenmişti. Dün itibariyle 934. raporumu attım ve moderatore seri bir şekilde mesai yaptırıyorum (Allah kolaylık versin) Grin Birden fazla hesap kullanmak forum kurallarına aykırı olsaydı birçok kişi kolayca yasaklanabilirdi çünkü forumun Privacy.php kısmında bir kişinin potansiyel alt hesaplarının listelendiği söyleniyor. Bir kişinin satın aldığı bir hesap kişi ile hesap sahibi arasında kalır. Spam ve aklimla dalga geçen mesajlar atmadığınız sürece kimseyi rapor etmiyorum. Banlanırsanız Deathwing’den bilin vallahi ben değilim Grin
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 30, 2019, 11:06:40 AM

Birçok konuda doğru noktaya basan bir konu olmasına rağmen ilk paragrafın piyasa çöktükten sonra forumu bırakıp Yobit imzası için dönmüş gibi görünen biri için tamamen show business. Benim gibi spamdan rahatsız olup da rapor sistemini aktif olarak kullanan biri olduğunu Modlog’tan farketmiştim. Biri Yobit konusundaki adamı irite eden spam mesajlar tertemiz bir şekilde raporlanmış, eski konular kilitlenmişti. Dün itibariyle 934. raporumu attım ve moderatore seri bir şekilde mesai yaptırıyorum (Allah kolaylık versin) Grin Birden fazla hesap kullanmak forum kurallarına aykırı olsaydı birçok kişi kolayca yasaklanabilirdi çünkü forumun Privacy.php kısmında bir kişinin potansiyel alt hesaplarının listelendiği söyleniyor. Bir kişinin satın aldığı bir hesap kişi ile hesap sahibi arasında kalır. Spam ve aklimla dalga geçen mesajlar atmadığınız sürece kimseyi rapor etmiyorum. Banlanırsanız Deathwing’den bilin vallahi ben değilim Grin

Foruma aktif bir sekilde kampanyadan sonra dondugumu kabul ediyorum. Kesinlikle buna karsi bir itirazim yok, piyasa cokusunde hem onun etkenleri hemde gercek hayattaki bazi sebeplerden dolayi bir sureligine kayboldum. (Piyasa cokusunun etkisi tabii daha buyuk olabilir) Fakat irdelemek isterim ki, benim yakinmam imza kampanyasi disinda inaktif olan hesaplarin imza kampanyasinda tekrar aktif olmasi degil, sagdan soldan (c)alinan hesaplarin imza kampanyasina katilip, onun ayagina forumu mahvetmesi. Rapor sistemini duzgun kullanan biri oldugun icin cok tesekkur ederim. Umuyorum herkes senin kadar aktif kullanir bu rapor ozelligini.
btcanonymous666
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 7

View Profile
October 30, 2019, 12:46:21 PM

Reddit'i cok daha kullanisli ve faydali buldugum icin yillarca "firstborn son" olan bitcointalk'tan uzak durmustum, ancak reddit'in cryptocurrency subredditinin 4chan'lasmaya basladigi su donemde bitcointalk'tan bir hesap acayim dedim. Turkce bolumden mumkun oldugunca uzak duruyorum ve sebebi de Deathwing'in muhtemel dusundukleri ile ayni. Hatta farkinda olmadan forumun ingilizce bolumunde de bana yardimci olmus kendisi, tesekkur ediyorum buradan da.

Bu is boyle ama biraz ya, aman kimseyi kirmayayim demeye de cok luzum yok bu yuzden acikca soylenebilir ki dogru duzgun ingilizce yazamayan okuyamayan kisiler, daha dogrusu yabanci dil ogrenmemis! kimseler, iyi niyetli olup olmamalarinin otesinde "genel olarak" dusuk profilli. Bu cok net. Evet burada ingilizce bilmeyen vatandaslardan kayda deger bir linc bekliyorum.
Senius
Full Member

Activity: 156
Merit: 170

View Profile
October 30, 2019, 01:00:25 PM
Last edit: October 30, 2019, 01:58:07 PM by Senius

Reddit'i cok daha kullanisli ve faydali buldugum icin yillarca "firstborn son" olan bitcointalk'tan uzak durmustum, ancak reddit'in cryptocurrency subredditinin 4chan'lasmaya basladigi su donemde bitcointalk'tan bir hesap acayim dedim. Turkce bolumden mumkun oldugunca uzak duruyorum ve sebebi de Deathwing'in muhtemel dusundukleri ile ayni. Hatta farkinda olmadan forumun ingilizce bolumunde de bana yardimci olmus kendisi, tesekkur ediyorum buradan da.

Bu is boyle ama biraz ya, aman kimseyi kirmayayim demeye de cok luzum yok bu yuzden acikca soylenebilir ki dogru duzgun ingilizce yazamayan okuyamayan kisiler, daha dogrusu yabanci dil ogrenmemis! kimseler, iyi niyetli olup olmamalarinin otesinde "genel olarak" dusuk profilli. Bu cok net. Evet burada ingilizce bilmeyen vatandaslardan kayda deger bir linc bekliyorum.

Övündüğün, araştırdığın o güzel ingilzcenle böyle basit sorular sormana gerek yok. lokal bölüm sana şu işlemin 23.877 farklı şekilde cevap verir zaten. Okumuşsun ama adam olamamışsın derler ya işte bunun benzeri bir durum. ingilizcen var globale yazıyorsun ama sorduğun sorular boş. yüksek profilini al globale git sen.

Got it. Thank you!

Last question then. Bitcoin core already comes with wallet.dat in its wallets file. Do I need to do "File" and "Backup Wallet" again?
btcanonymous666
Newbie
*

View Profile
October 30, 2019, 02:24:10 PM

Övündüğün, araştırdığın o güzel ingilzcenle böyle basit sorular sormana gerek yok. lokal bölüm sana şu işlemin 23.877 farklı şekilde cevap verir zaten. Okumuşsun ama adam olamamışsın derler ya işte bunun benzeri bir durum. ingilizcen var globale yazıyorsun ama sorduğun sorular boş. yüksek profilini al globale git sen.

Got it. Thank you!

Last question then. Bitcoin core already comes with wallet.dat in its wallets file. Do I need to do "File" and "Backup Wallet" again?
Hahaha bu bir, siradaki gelsin.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 30, 2019, 02:47:51 PM
Merited by gospodin (1), Vispilio (1), Blacknavy (1)

Çalıntı, ya da satın alınan hesaplar aynı şey. Bence bunun bir sınırı, yolu yordamı olmalı. Şimdi isim vererek irite etmek istemiyorum ya da zarar vermek. Forumda bildiğim insanlar var. 2 yıl öncesinde bu insanlar yüzünden forumla bağımı yavaş yavaş kopardım. Gerçi bu adamı bir kaç kez cüzdan bağlantıları falan tespit edilip globalde olaylar çıktı ama adam yüzsüzün tekiydi ve daha tespit edemedikleri yüze yakın hesabı olduğunu söyledi. Bu adamla bizzat yüz yüze görüşme ve kanıtları görme şansım oldu. Adam bir kaç imza kampanyasından binlerce dolarlık gelir elde ettikten sonra bir proje ortaya çıkarmaya çalıştı ama sonunda eline yüzüne bulaştırdı.

Takdire şayan kısmı şu ki, ben sadece bu hesabı idame ettiremezken dönem dönem okulum, işim veya ailevi sebeplerle uzak kalmışlığım vardır. Adamlar yüzlerce hesaptan imzaya girip kastır allah kastır para kazanıyorlar. Bana 10 tane Legendary hesap verseniz ne yazar haftada kaç yazı yazabilirim ki... Adam onlarca yüzlerce hesabı kullanıyor. Ama tabi olayın bir diğer yüzü de bu sayede diğer insanların kazancına makas atması. Yani bahsettiğim imza kampanyasında eminim o arkadaştan başka multicikciklerde vardır. Tüm multileri tek hesaba indirgeyebilsek belki herkes 5000-10000$ bandında ödül alabilecekti.

Şuna kesinlikle katılmıyorum. Olayın Türk veya başka bir milliyetten olması önemli değil. Her milliyette var bunu yapanlar. Özellikle bir kaç ülkede daha sık rastlanıyor ya da bunlar daha sık yakalanıyor. Yani olayın bizi kötülemek amaçlı kullanılması falan gibi bir noktası olduğunu düşünmüyorum.

İkincisi hesap alım satımı yasak mı? Bildiğim kadarıyla değil. Bu merit dalgasına buralarda hesaplara 3000-5000$ isteyenler dolaştı bir dönem. Satış başlıkları açıldı ama kimse hemşerim hayırdır demedi. (Bende dahil) 2 BTC'ye satılık hesap gördüm ben yahu! 2 BTC! Bir forum hesabına 2 BTC ödenir mi? Üstelik bunu isteyen arkadaşı eleştirenler ağızlarının payını aldılar. Kimse ses çıkarmadı...

Forum'u forum gibi kullanmayı bilmek lazım. Elbette bu forumu diğerlerinden ayıran özellikleri var. Dünyanın hiç bir forumundaki imza buradaki gibi değerli olmamıştır. Binlerce belki milyonlarca para dağıtılmasına iştirak etti bu forumun imzaları. Ama insanoğlu illaki bulunduğu ortamı boka batıracak. Bugün bir programda anlatıldı belki denk gelenler olmuştur. Tarihin en büyük uygarlıklarından Sümer uygarlığının yok oluşu ile ilgili. Topraktan alınan verimi arttırıp daha iyi yaşamaya çalışan Sümer'liler sulamayı arttırmışlar ve suyun daha fazla mahsule aracı olacağını düşünmüşler. İlk başlarda başarılı da olmuşlar. Ama işte insan fıtratı. Suyu basa basa basa toprağı yormuşlar, yıllar geçtikçe 1'e 5 veren toprak kuraklaşmış. İşte ondan sonra Sümer'liler kendi topraklarını terk etmek zorunda kalmış. Savaşçı bir toplumda olmadıkları için bu yüzden yavaş yavaş eriyip kaybolmuşlar. Sümer'lilerin hep olumlu yanları anlatılır okullarda. Ama açgözlülük insanın fıtratında ve bir medeni uygarlığın sonunu getirmiş...

Ha burada bunun gibi 100'lerce başlık açalım, sokağa çıkıp kampanya düzenleyelim farketmez. Herkes bildiğini yapmaya devam eder. Saygılar.

Got it. Thank you!

Yahu yaşınız kaç allah aşkına. Adam elma diyor siz zeytin çekirdeğinin peşindesiniz. Keserim topunuzu başka yerde oynayın.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
October 30, 2019, 03:30:27 PM
Last edit: October 30, 2019, 05:55:10 PM by Vispilio
Merited by dannybrown (1), Blacknavy (1)

Forumların da kendi dinamikleri doğrultusunda bir yaşam çizgileri olabiliyor. Bir zamanlar çok yol gösterici ve faydalı olan BTT gibi efsanevi statüye erişmiş forumlar bile zaman içerisinde momentum kaybedebiliyor, bunun çok çeşitli sebepleri var.

BTT'nin sahiplerinden Cobra'nın konuyla ilgili yakın zamanda attığı tweet'i ve ona verilen cevapları paylaşalım:
https://twitter.com/CobraBitcoin/status/1184884477522305029

Burada anlatılmak istenen, şu anda kendilerini bu forumda kalsifiye etmiş ve bir şekilde theymos'tan büyük ayrıcalıklar almış çok küçük bir grubun, kendi aralarında ve onları koşulsuz destekleyen bir "yardakçılar" grubu arasında binlerce merit dolaştırıp bir default trust hegemonyası kurması.

Bu adeta faşistik durum, merit kaynağı olmayan veya bu küçük ekibin sempatisini kazanmamış birçok entelektüel arkadaşı forumdan soğutmuş durumda, Cobra da bence buna dikkat çekmek istiyor.

Yerel forumdakilere yapılan muameleye de itiraz şu: yerel forumdaki birçok arkadaş adeta bir mahkeme salonundaymış gibi bütün kripto cüzdanları, bütün mesajları (edit history'sine kadar) taranıyor, inceleniyor ve tutarlı tutarsız bir çok suçlamayla karşılaşıyor, az önce bahsettiğim "inner circle"ın onayını almış kullanıcılar ise kesinlikle böyle obsesif bir sorgulamaya tabi tutulmuyor, emin olun birçok default trust üye bu kadar titizlikle incelense Türk üyeleri eleştirdiğinizin belki 10 misli onları eleştirirsiniz...

bir kripto forumuna katılmanın bedeli, o forumdan para kazansan bile, bu tarz bir tutuculuk ve çifte standartlar olursa, birçok insan o forumu "siktir eder".

Şu anki foruma karşı ciddi sayıda değerli bir çok eski / yeni insanın düşüncesi bu noktaya gelmiş durumda Cobra'nın thread'inde de haklı olarak bu duyguyu görebilirsiniz... Ayrıntıları merak eden arkadaşlar olursa devam ederiz... Selamlar

btcanonymous666
Newbie
*

View Profile
October 30, 2019, 03:38:03 PM

Çalıntı, ya da satın alınan hesaplar aynı şey. Bence bunun bir sınırı, yolu yordamı olmalı. Şimdi isim vererek irite etmek istemiyorum ya da zarar vermek. Forumda bildiğim insanlar var. 2 yıl öncesinde bu insanlar yüzünden forumla bağımı yavaş yavaş kopardım. Gerçi bu adamı bir kaç kez cüzdan bağlantıları falan tespit edilip globalde olaylar çıktı ama adam yüzsüzün tekiydi ve daha tespit edemedikleri yüze yakın hesabı olduğunu söyledi. Bu adamla bizzat yüz yüze görüşme ve kanıtları görme şansım oldu. Adam bir kaç imza kampanyasından binlerce dolarlık gelir elde ettikten sonra bir proje ortaya çıkarmaya çalıştı ama sonunda eline yüzüne bulaştırdı.

Takdire şayan kısmı şu ki, ben sadece bu hesabı idame ettiremezken dönem dönem okulum, işim veya ailevi sebeplerle uzak kalmışlığım vardır. Adamlar yüzlerce hesaptan imzaya girip kastır allah kastır para kazanıyorlar. Bana 10 tane Legendary hesap verseniz ne yazar haftada kaç yazı yazabilirim ki... Adam onlarca yüzlerce hesabı kullanıyor. Ama tabi olayın bir diğer yüzü de bu sayede diğer insanların kazancına makas atması. Yani bahsettiğim imza kampanyasında eminim o arkadaştan başka multicikciklerde vardır. Tüm multileri tek hesaba indirgeyebilsek belki herkes 5000-10000$ bandında ödül alabilecekti.

Şuna kesinlikle katılmıyorum. Olayın Türk veya başka bir milliyetten olması önemli değil. Her milliyette var bunu yapanlar. Özellikle bir kaç ülkede daha sık rastlanıyor ya da bunlar daha sık yakalanıyor. Yani olayın bizi kötülemek amaçlı kullanılması falan gibi bir noktası olduğunu düşünmüyorum.

İkincisi hesap alım satımı yasak mı? Bildiğim kadarıyla değil. Bu merit dalgasına buralarda hesaplara 3000-5000$ isteyenler dolaştı bir dönem. Satış başlıkları açıldı ama kimse hemşerim hayırdır demedi. (Bende dahil) 2 BTC'ye satılık hesap gördüm ben yahu! 2 BTC! Bir forum hesabına 2 BTC ödenir mi? Üstelik bunu isteyen arkadaşı eleştirenler ağızlarının payını aldılar. Kimse ses çıkarmadı...

Forum'u forum gibi kullanmayı bilmek lazım. Elbette bu forumu diğerlerinden ayıran özellikleri var. Dünyanın hiç bir forumundaki imza buradaki gibi değerli olmamıştır. Binlerce belki milyonlarca para dağıtılmasına iştirak etti bu forumun imzaları. Ama insanoğlu illaki bulunduğu ortamı boka batıracak. Bugün bir programda anlatıldı belki denk gelenler olmuştur. Tarihin en büyük uygarlıklarından Sümer uygarlığının yok oluşu ile ilgili. Topraktan alınan verimi arttırıp daha iyi yaşamaya çalışan Sümer'liler sulamayı arttırmışlar ve suyun daha fazla mahsule aracı olacağını düşünmüşler. İlk başlarda başarılı da olmuşlar. Ama işte insan fıtratı. Suyu basa basa basa toprağı yormuşlar, yıllar geçtikçe 1'e 5 veren toprak kuraklaşmış. İşte ondan sonra Sümer'liler kendi topraklarını terk etmek zorunda kalmış. Savaşçı bir toplumda olmadıkları için bu yüzden yavaş yavaş eriyip kaybolmuşlar. Sümer'lilerin hep olumlu yanları anlatılır okullarda. Ama açgözlülük insanın fıtratında ve bir medeni uygarlığın sonunu getirmiş...

Ha burada bunun gibi 100'lerce başlık açalım, sokağa çıkıp kampanya düzenleyelim farketmez. Herkes bildiğini yapmaya devam eder. Saygılar.

Got it. Thank you!

Yahu yaşınız kaç allah aşkına. Adam elma diyor siz zeytin çekirdeğinin peşindesiniz. Keserim topunuzu başka yerde oynayın.
Ya dedeler kese kese top birakmadiniz, rahat ettirmediniz su 90'lar cocuklarini. Pedobearlar sizi sizi.

Bu arada Sumerliler yazarken kesme isareti koyulmuyor baskan. "Birkac" da birlesik sekilde, aha boyle yaziliyor. Tarih dersinden de nasibimizi aldik sayende elhamdulillah. Amen.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 30, 2019, 04:24:59 PM
Merited by Blacknavy (1)

Forumların da kendi dinamikleri doğrultusunda bir yaşam çizgileri olabiliyor. Bir zamanlar çok yol gösterici ve faydalı olan BTT gibi efsanevi statüye erişmiş forumlar bile zaman içerisinde momentum kaybedebiliyor, bunun çok çeşitli sebepleri var.

BTT'nin sahiplerinden Cobra'nın konuyla ilgili yakın zamanda attığı tweet'i ve ona verilen cevapları paylaşalım:
https://twitter.com/CobraBitcoin/status/1184884477522305029

Burada anlatılmak istenen, şu anda kendilerini bu forumda kalsifiye etmiş ve bir şekilde theymos'tan büyük ayrıcalıklar almış çok küçük bir grubun, kendi aralarında ve onları koşulsuz destekleyen bir "yardakçılar" grubu arasında binlerce merit dolaştırıp bir default trust hegemonyası kurması.

Bu adeta faşistik durum, merit kaynağı olmayan veya bu küçük ekibin sempatisini kazanmamış birçok entelektüel arkadaşı forumdan soğutmuş durumda, Cobra da buna dikkat çekmek istiyor.

Yerel forumdakilere yapılan muameleye de itiraz şu: yerel forumdaki birçok arkadaş adeta bir mahkeme salonundaymış gibi bütün kripto hesapları, bütün mesajları (edit history'sine kadar) taranıyor, inceleniyor ve tutarlı tutarsız bir çok suçlamayla karşılaşıyor, az önce bahsettiğim "inner circle"ın onayını almış kullanıcılar ise kesinlikle böyle obsesif bir sorgulamaya tabi tutulmuyor, emin olun birçok default trust üye bu kadar titizlikle incelense Türk üyeleri eleştirdiğinizin belki 10 misli onları eleştirirsiniz...

bir kripto forumuna katılmanın bedeli, o forumdan para kazansan bile, bu tarz bir tutuculuk ve çifte standartlar olursa, birçok insan o forumu "siktir eder".

Şu anki foruma karşı ciddi sayıda değerli bir çok eski / yeni insanın düşüncesi bu noktaya gelmiş durumda Cobra'nın thread'inde de haklı olarak bu duyguyu görebilirsiniz... Ayrıntıları merak eden arkadaşlar olursa devam ederiz... Selamlar

Üstad şimdi sorun şurada. Bu forumun ve fikrinin dayanağı nedir? Blockchain ve Bitcoin! Altcoin'ler sonradan entegre edilmiş. Hatta adını Bitcoin'den alsa da forumun doğumunun amacı Blockchain ve geliştirilmesi. Satoshi başkanın ilk postlarından da bunu net olarak görmek mümkün. Ama tabi ki onun blockchain ağında Bitcoin parasal bir değer ifade ettiğinden bu da bir ağır mesele. Değinmek istediğim şu madem olayı blockchain ve anonim kalan, kalmaya çabalamış olan Satoshi ise forumun bu kadar merkezi bir eksene girmesi ve belli başlı grupların yönetim imtiyazı elde etmiş olması doğru değil. Bu demek değil ki bir kural silsilesi olmasın. Elbette kurallar koyalım, uymayanlara yaptıklarıyla orantılı ceza verelim.

Ben çok sık yapmasam da dönem dönem profilleri incelerim. En son bu meşhur imza kampanyası sonrası incelemeye başlamıştım ilk zamanları. Çünkü daha önceki imzada bir hezeyan gördük. Şimdi ilk açıldığı ve başlıkta yobit hesabının yahoo ile görüşeceğiz falan dediğinde imzaya katılan yüze yakın hesaba tek tek baktım. O kadar hesap arasından sadece 15-20 tanesine negatif comment geldi. Yani madem böyle bir işe soyundun. Maden o imza riskli, forum için kötü ve senin negatif yorum vermene değecek kötülükte! Neden sadece 15-20 kişi? Neden alayına basmadın? Madem bu imza kötü neden şu anda yahoo devralınca konu kapandı? Yok mu spam yapan halen? Ben diyim yobit'in de göz ardı tuttuğu onlarca hesap gördüm. Yani maalesef %100 şeffaf değil forum. Lokal'de bir eleminasyon yapılacaksa, spam denetimi olacaksa bunu Türkçe'yle alakası olmayanlar yapamaz arkadaş. Her bölümde belli insanlar var. Türkçe bölümünde de var bunlar. Bunlara spam denetimi için yetki verirsin bu adamlar bakar oylar ve karar verir. Düzenli spam yaratanı da atar kurtulur. (Çok isim bulunur elbette ama adilane olanları da seçmek önemli. Çünkü forumda kendini ayda, diğer forum üyelerini magmada görenlerde yok değil.)

Ama bu kadar konuşmanın neticesinde geldiğimiz ve ne kadar konuşursak konuşalım geleceğimiz yer belli. Aynı yerde döneceğiz. Tokmak kimdeyse karar onda.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 30, 2019, 08:38:33 PM
Merited by Blacknavy (1)

Bu forumda yeni hesap açmak 5 dakika.
Cebinizde 300 - 500 TL varsa hesap satın almak daha da kolay.
Escrow olarak yardımcı olduğum için bir çok popüler hesabın ne şekilde el değiştirdiğini biliyorum.
Hesapların kayıtlı postası değiştiğinde bunun hesabın el değiştirdiğine delil kabul edilmesinden dolayı artık forum hesapları bağlı e-posta hesabı ile birlikte devir ediliyor.
Siz Türk kullanıcılara açık mektup yazıyorsunuz ama Global de durum bundan farklı değil.
Ben kendi adıma üzerime düşeni yapıyorum. ignore, Raporlama, gereğinde negatif trust vs vs.
Bundan fazlası sadece dikkatleri üzerinize çekmek olur. Buda size yol su elektrik olarak döner.
Globalde bir Fransız o. ve yardakçısı 5 tane kıdemli üye hepimizi öttürüyor. Hiç bir şey yapamıyoruz.
Bir Türk düşmanı ve oç olarak tescillenmiş Timelord2067, hiçbir Türk kıdemli üyeden negatif trust yememiş durumda nedense.
Flag açıp ipliğini pazara çıkaran vispiilo bile bu tipe bir negatif trust veremedi. Bu tip, Türk yardakçıları ile Türkçe forumu didikleyip duruyor.

Türkçe forumda bilgisi ve paylaşımları ile öne çıkan bir düzine insan var. Geriye kalanı spam.
sen! sen! sen! üstüne alınan herkes! alayınız spam yapıyorsunuz.
Allah ıslah etsin.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
October 30, 2019, 09:08:02 PM

Bir Türk düşmanı ve oç olarak tescillenmiş Timelord2067, hiçbir Türk kıdemli üyeden negatif trust yememiş durumda nedense.
Flag açıp ipliğini pazara çıkaran vispiilo bile bu tipe bir negatif trust veremedi. Bu tip, Türk yardakçıları ile Türkçe forumu didikleyip duruyor.

Türkçe forumda bilgisi ve paylaşımları ile öne çıkan bir düzine insan var. Geriye kalanı spam.
Allah ıslah etsin.

@mhanbostanci, global forumda da herkes farkında timelord2067'inin bir troll olduğunun, adam kadrolu tetikçi, bu siyasette de çok bilinen bir taktik aslında...

örneğin haftada 300-400 USD kazandıran kampanyalar var, 1 pozisyon açıldığında 200 başvuru oluyor, buraları belli isimlere tahsis etmek için bu tarz troller'e 3-5 kuruş atıyorlar, sen lokal bölümlere gir yardır aslanım diyorlar  Wink...

Bütün Türk bölümü negatif trust bassın timelord'a -100 olsun rating'i, her gün Türkler'e saldırmaya devam edecek, ve bazı sözde "güvenilir" dt1 üyelerden "BTT topluluğunun sağlığına büyük katkılar yapan bir üye" gibi övgüler almaya da devam edecektir  Grin...

Negatif Trust verdiğin için tebrik ediyorum 100% haklısın ancak bunlar aslında sistem içinde bir ilüzyon yani onu anlatmaya çalışıyorum, bence theymos'a Trust sisteminin manipüle edildiğini gösteren mesajlar atmak gerekiyor, forumun ortaklarından @Cobra ve birkaç tane zeki eski üye zaten forumun geldiği bu "tımarhanelik" duruma birkaç kez vurgu yaptılar,

konuyu bugün Meta'da da özetlemeye çalıştım:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5197305.msg52931495#msg52931495

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
October 31, 2019, 03:46:40 AM

Allah ıslah etsin.

@mhanbostanci, global forumda da herkes farkında timelord2067'inin bir troll olduğunun, adam kadrolu tetikçi, bu siyasette de çok bilinen bir taktik aslında...

örneğin haftada 300-400 USD kazandıran kampanyalar var, 1 pozisyon açıldığında 200 başvuru oluyor, buraları belli isimlere tahsis etmek için bu tarz troller'e 3-5 kuruş atıyorlar, sen lokal bölümlere gir yardır aslanım diyorlar  Wink...

Bütün Türk bölümü negatif trust bassın timelord'a -100 olsun rating'i, her gün Türkler'e saldırmaya devam edecek, ve bazı sözde "güvenilir" dt1 üyelerden "BTT topluluğunun sağlığına büyük katkılar yapan bir üye" gibi övgüler almaya da devam edecektir  Grin...

Negatif Trust verdiğin için tebrik ediyorum 100% haklısın ancak bunlar aslında sistem içinde bir ilüzyon yani onu anlatmaya çalışıyorum, bence theymos'a Trust sisteminin manipüle edildiğini gösteren mesajlar atmak gerekiyor, forumun ortaklarından @Cobra ve birkaç tane zeki eski üye zaten forumun geldiği bu "tımarhanelik" duruma birkaç kez vurgu yaptılar,

konuyu bugün Meta'da da özetlemeye çalıştım:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5197305.msg52931495#msg52931495

@mhanbostancı hocam maalesef sizin kadar bilgili değiliz ama okumaya, anlamaya çalışıyoruz ("üstüme alındım" yazdıklarınızı ama alınmadım çünkü yazdıklarınız doğru maalesef ve size saygı duyuyorum) foruma katkı noktasında çok çok düşük kalıyorum kendi adıma konuşayım ve bunun ezikliği var üstümde Undecided

@Vispilio hocam DT1 seçilen adamlara, modlara (EFS'de var mesela) hatta theymos'a (Administrator) bile negatif trust verilmesi biraz saçma değil mi?

Konuyla ilgili olarak da tek hesapla başladım tek hesapla gidecem gibi Smiley alanı satanı bilmem ancak burası kurtlar sofrası, hala nasıl yazabiliyorum şaşırıyorum Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1452

Cashback 15%

View Profile WWW
October 31, 2019, 04:27:17 AM

Türk, Rus, Hindu vs bu ülkelerden foruma girenler neden Multi hesap kullanıyor? Sebep aslında çok basit değil mi? Cryptotalk imzasından haftalık 300 -400 TL alan bir hesap asgari ücret kazanmış oluyor.  Ekonominin boktan olması forumun sorunu değil ya da bu durum Multi hesap açılmasını haklı göstermiyor ama ben sırf açgözlülük için bu işin yapıldığını sanmıyorum. 40-50 hesabı olanlar ayrı.

Mesela benim 2-3 haftadır takip ettiğim birileri var. Resmen tassak gecmis bizlerle. Multi olduğunu da aldığı/verdiği meritlerden tahmin ediyorum. "çok güzel konu eline sağlık. BTC elbet yükselecektir. " böyle sikindirik postlara 4-5 merit atmış. Ondan diğer multisine, oradan başkasına vs. Bu tam olarak ibnelik. Bazıları full member üyelikten bir üst rütbeye çıkamıyor çünkü merit gelmiyor. Didikleyip burada açıklamayi planlıyorum.

Timelord için diyecek bir şey yok. Bize açtığı bayrak konusunda kendisinin psikolojik sorunları olduğunu söylemiştim. Gerçek anlamda tedavi alması gereken birisi. Yazdigima kizacaksiniz ama ben ona üzülüyorum. Hiç arkadaşı yoksa gelsin bizim bölümde translate kullanarak yazsın. Arkadaslikk ederiz ona.  Ciddiyim lan.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 31, 2019, 06:10:23 AM

Türk, Rus, Hindu vs bu ülkelerden foruma girenler neden Multi hesap kullanıyor? Sebep aslında çok basit değil mi? Cryptotalk imzasından haftalık 300 -400 TL alan bir hesap asgari ücret kazanmış oluyor.  Ekonominin boktan olması forumun sorunu değil ya da bu durum Multi hesap açılmasını haklı göstermiyor ama ben sırf açgözlülük için bu işin yapıldığını sanmıyorum. 40-50 hesabı olanlar ayrı.

Mesela benim 2-3 haftadır takip ettiğim birileri var. Resmen tassak gecmis bizlerle. Multi olduğunu da aldığı/verdiği meritlerden tahmin ediyorum. "çok güzel konu eline sağlık. BTC elbet yükselecektir. " böyle sikindirik postlara 4-5 merit atmış. Ondan diğer multisine, oradan başkasına vs. Bu tam olarak ibnelik. Bazıları full member üyelikten bir üst rütbeye çıkamıyor çünkü merit gelmiyor. Didikleyip burada açıklamayi planlıyorum.

Timelord için diyecek bir şey yok. Bize açtığı bayrak konusunda kendisinin psikolojik sorunları olduğunu söylemiştim. Gerçek anlamda tedavi alması gereken birisi. Yazdigima kizacaksiniz ama ben ona üzülüyorum. Hiç arkadaşı yoksa gelsin bizim bölümde translate kullanarak yazsın. Arkadaslikk ederiz ona.  Ciddiyim lan.

Bu olay gercekten asiri uzucu, circlejerk'den bir farki yok. Bi alt hesaptan konu aciliyor, o konuya cevap veren 5 hesap varsa 6 tanesi ayni kisinin diger altlari. Forumda gercekten aktif en fazla 20-30 insan vardir diye dusunuyorum, 60-70 hesap olsa bu hesaplarin yarisi tek bir kisiye veya bir kac kisiye ait o sekilde yonetiyorlar. 1000-2000 postu olup 20 merit olan hesaplar var, onlar da cabasi zaten.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 31, 2019, 09:44:52 AM

Forumda birden çok hesap kullanmak yasak olsaydı forum ana yönetimi bunu kolaylıkla engelleyebilirdi. Sadece ip kayıtları ile bunu yapmak bile mümkün yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi. Yasak olsaydı onlar yasaklarlardı ama onlar için önemli olan bir mesajın içeriği. Düşük kalitede bir mesaj gönderdiğinizde onlar bunu zaten siliyorlar. Yani forumun sahipleri için önemli olan kriter bu.

Forumda kendisini emniyet teşkilatı, sherlock holmes yada paparazi sanan hastalık seviyesinde saplantılı tipler kendi aralarında kurallar belirlemişler. Forumun kendisine göre ikinci hesap yasak değil, hesap satışı da yasak değil ama bu beyefendilere göre yasak ilan edilmiş. Onların kriterlerine uymayanlar yargılanmadan dışlanıyorlar forumdan. @Vispilio'nun da dediği gibi, bu korsan kuralları oluşturanların da, bekçiliğini yapanların da amacı imza kampanyalarının kaymağını kendileri yemesi. Bekçilerin yalakalığını yapanların da amacı üç beş merit alırım da gözlerine girerim derdi.

3-4 kisi ile konusuyorum, fikir paylasiyoruz, konu tartisiyoruz. Ama aslinda o konustugum 4 kisininde ayni kisi olmasini ogrenmek biraz ilginc geliyor.

Ahmet paylaşmış veli paylaşmış fikirleri, ne fark eder kim paylaştı ise? O kişi vakit ayırmış senle fikir paylaşmış kötü bir şey mi bu? İçi boş yazışma olunca zaten "Report to Moderator" diye bir buton var ona tıklayınca siliyorlar. İçi dolu fikir paylaşımlarını kimin paylaştığı senin neden umurunda oluyor? Forum buna izin veriyor sende aç yaz.

Yabancılar yetmiyor birde Türkçe bölümde de böyle saplantıları olan insanları görmek mide bulandırıcı. Hele ki kendisi de imza kampanyası için uyanmış bir hesap olunca... Ne kadar ilginç ki @Yahoo'nun ispiyoncu listesinde @Deathwing adı da var. Böyle işlerle uğraşanları sağlıklı akıl sahipleri ne merit vermeli nede başka bir şey. Asıl dışlanması gereken kişisel saplantılı kişiler.

Tek bir mesajım kalitesiz olmadığı halde bende dışlandım. Şimdi kaliteli mesajlara devam etmek yerine kişisel tartışmalar için sayfalarca yazı döküyoruz. Adama kendimi savunmaya çalışıyorum ama 10 gündür bana dönüş yapmıyor. @Veleor diye göklere çıkardığınız o piç kurusu anca insanlara küfür ediyor.
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 31, 2019, 11:51:01 AM

Forumda birden çok hesap kullanmak yasak olsaydı forum ana yönetimi bunu kolaylıkla engelleyebilirdi. Sadece ip kayıtları ile bunu yapmak bile mümkün yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi. Yasak olsaydı onlar yasaklarlardı ama onlar için önemli olan bir mesajın içeriği. Düşük kalitede bir mesaj gönderdiğinizde onlar bunu zaten siliyorlar. Yani forumun sahipleri için önemli olan kriter bu.

Forumda kendisini emniyet teşkilatı, sherlock holmes yada paparazi sanan hastalık seviyesinde saplantılı tipler kendi aralarında kurallar belirlemişler. Forumun kendisine göre ikinci hesap yasak değil, hesap satışı da yasak değil ama bu beyefendilere göre yasak ilan edilmiş. Onların kriterlerine uymayanlar yargılanmadan dışlanıyorlar forumdan. @Vispilio'nun da dediği gibi, bu korsan kuralları oluşturanların da, bekçiliğini yapanların da amacı imza kampanyalarının kaymağını kendileri yemesi. Bekçilerin yalakalığını yapanların da amacı üç beş merit alırım da gözlerine girerim derdi.

3-4 kisi ile konusuyorum, fikir paylasiyoruz, konu tartisiyoruz. Ama aslinda o konustugum 4 kisininde ayni kisi olmasini ogrenmek biraz ilginc geliyor.

Ahmet paylaşmış veli paylaşmış fikirleri, ne fark eder kim paylaştı ise? O kişi vakit ayırmış senle fikir paylaşmış kötü bir şey mi bu? İçi boş yazışma olunca zaten "Report to Moderator" diye bir buton var ona tıklayınca siliyorlar. İçi dolu fikir paylaşımlarını kimin paylaştığı senin neden umurunda oluyor? Forum buna izin veriyor sende aç yaz.

Yabancılar yetmiyor birde Türkçe bölümde de böyle saplantıları olan insanları görmek mide bulandırıcı. Hele ki kendisi de imza kampanyası için uyanmış bir hesap olunca... Ne kadar ilginç ki @Yahoo'nun ispiyoncu listesinde @Deathwing adı da var. Böyle işlerle uğraşanları sağlıklı akıl sahipleri ne merit vermeli nede başka bir şey. Asıl dışlanması gereken kişisel saplantılı kişiler.

Tek bir mesajım kalitesiz olmadığı halde bende dışlandım. Şimdi kaliteli mesajlara devam etmek yerine kişisel tartışmalar için sayfalarca yazı döküyoruz. Adama kendimi savunmaya çalışıyorum ama 10 gündür bana dönüş yapmıyor. @Veleor diye göklere çıkardığınız o piç kurusu anca insanlara küfür ediyor.

Öncelikle quote a cevap veriyorum, zaten bu spesifik durumdan yakınmadığımı sadece ilginç bulduğumu yazmışım. Mesajın geri kalanı hakkında konuşmak gerekirse anladığım kadarıyla sende aynı nedenle mimlenmişsin. O kadar ilginç bir düşünce şekline sahipsin ki şaşırıyorum. "Eğer yasak değilse yapmalıyım, bunu gören Türk şikayet ederse ispiyoncudur. Kimse farketmezse istediğim kadar yaparım sonuçta forumda yasak değil." Senin ve senin düşüncene sahip insanlar yüzünden zaten bu forumda Veleor gibi insanlar türüyor. Her kural yazılmak zorunda değil ki onu geçtim forumda alt hesap serbest. Önemli olan alt hesabını serbest olup olmaması da değil. Bu alt hesaplar ile kendi kuralları olan ve karşılığında maddi gelir sağlayan bir kampanyaya katılıp sistemi kandırma çalışmalarında bulunan insanlardan tiksiniyorum.

Tamamen bir işlevi olmayan, sadece forumdaki mesaj sayısını arttırmaya dayalı postları anlayabilmek için aşırı zeki biri olmaya gerek yok. Ben imza kampanyasına ödediği miktar için katıldım, aksini iddia eden eden de yoktur diye düşünüyorum. Normal şartlarda aylardır sadece okur pozisyonunda bulunurken aktif olarak tekrar yazmaya başladım.

Veleor güzel bir araştırma yapmış, bu konusunu görmesem adamın kim olduğuna dair en ufak bir fikrim olmayacaktı. Tekrardan tebrik ediyorum. Adam gerçekten imza kampanyalarının "alt account yasaktır" kuralına karşı gelen çoğu kişiyi bulmuş. Zaten o kadar bariz belli ki, kampanyadan banlanan bir daha foruma girmemiş.

Cryptotalk kampanyasından banlı olup olmadığını bilmiyorum ve kontrol etmek için şuan zamanım yok. Umuyorum banlanmışsındır. İnsanların hesaplarını hackleyip kullanmak hoş bir şey değil. Bu da benim düşüncem.

İyi günler.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 31, 2019, 12:24:27 PM

Ben senin "mektubundaki" savlara cevap verdim. İmza için foruma dönen bir hesabın "ilginç" mektubuna cevap yazdım ayrıca. Yazdıklarıma değil yine hesabıma sarmışsın yine sadece iftira atmışsın bana. 10 gün önce savunma gönderdim cevap vermedi dedim. Sende onlar gibisin. Okumadan yargılıyor biletini kesiyorsunuz karşınızdakinin. Eziyet etmekten, cadı avına çıkmaktan, forumun "saygın" üyeleri gibi davranmaktan haz alıyorsunuz. Başkalarının üzerine basarak yükselmeye çalışıyorsunuz.

Sadece şunu bilin: Ne sen ne @Veleor ne @Timelord2067 ne @Lauda ne @Foxpup hiç biriniz saygın üyeler değilsiniz. Bu tavırlarınızı sürdürdüğünüz sürece saygın olamazsınız.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 31, 2019, 01:33:09 PM

Local ve globalde multi hesap kapatılırsa(ki çok kolay bunu yapabilirler)forumda yazı yazacak hesap kalmaz. Forumun %80 oranında banlanacağından eminim. Ha bu arada yıllardır uyuyan multi hesaplar var mesela adamın 10 hesabı var şuan 6-7tanesini nadasa bırakmış. Bunlarda banlanmaz.
Yine şu sıralar çok multi yok yalnız bir üye 3 hesapla beraber yazıyor o çok bariz belli. Haricinde millet 1-2 hesap takılıyor. abartmadıkları sürecede raporlamayı kullanmıyorum. O işlere girerseniz kafayı yersiniz. Tahminim şuan lokalde 50 aktif uye varsa bunun 30u gerçek üyedir.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
October 31, 2019, 01:35:00 PM

Sanat yarışmasına böyle bir video hazırlamıştım. Bu tip tartışmaları okurken aklıma hep Game of Thrones dizisi, Red wedding sahnesi ve Rains Of Castamere şarkısı gelir. Diğer tarafta video çalışmamı pek anlayan olmadı buraya da atayım dedim.  Cheesy

Game Of Trust  - Bear is Coming (BitcoinTalk.org) / (VİDEO)

İsmi lazım değil; Bir zamanlar, yabancı meşhur bir DT1 üyesi bana şöyle söyledi:
"Just be warned: if you don't like endless drama, you're probably not going to like being in DT."
"Sadece uyarıyorum: Sonsuz dramaları sevmiyorsan, muhtemelen DT olmak hoşuna gitmeyecektir.

Şimdi Kendinizi Savunun! Game Of Trust başlıyor!
Sondaki şarkıyı DT üyelerine armağan ediyorum:

"And who are you, the proud lord said
That I must bow so low?
Only a cat of a different coat
That's all the truth I know"

"Ve sen kimsin dedi gururlu lord
-Niye başımı öne eğmeliyim?
Farklı bir pelerin giymiş bir kedisin sadece
Budur bütün bildiğim"

Video link: https://youtu.be/aVJv4wL9Bvs

Inspired keywords:
Endless drama among DT members,
members who received unfairly red neg,
long lasting bear season and awakening dead accounts for bounty.

Working time: About 2 days

Preview SS:
Game Of Trust  - Bear is Coming (BitcoinTalk.org)

GİF:

https://media.giphy.com/media/SvcpHEzLmeV7QTivHA/giphy.gif

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████