Bitcoin Forum
June 20, 2024, 08:20:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Verge mining yapan arkadaşlar bakabilir mi?  (Read 169 times)
hexen-zz (OP)
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile WWW
October 31, 2019, 10:15:59 AM

Merhaba arkadaşlar. Verge mining yapmayı planlıyorum da bilgisi olan arkadaşlar var mı? Coinmarketcap sitesinde total supplya çok yaklaştığını görüyorum. Şuan verge mining yapmak mantıksız mı?
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 31, 2019, 04:16:35 PM

Ne ekran kartları ne cpu nede asic cihazlarla kazılması kazançlı değil 5 farklı algoritma kullanan bir coin zaten illa denemek istiyorum diyorsan burdaki makaleleri okuyabilirsin.

https://vergecurrency.com/community/mining/
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
October 31, 2019, 09:02:10 PM

Merhaba arkadaşlar. Verge mining yapmayı planlıyorum da bilgisi olan arkadaşlar var mı? Coinmarketcap sitesinde total supplya çok yaklaştığını görüyorum. Şuan verge mining yapmak mantıksız mı?

Verge sadece ASIC ile bir alternatif olarak düşünülebilecek bir coin, Verge'ün GPU'ya uygun algoritmalarında kullanılan Nvidialar'la çıktığı andan itibaren her zaman daha iyi kazılabilecek coinler oldu.

Ben GPU'larda Verge'in (çok kısa 1-2 günlük periodlar dışında) 1. seçenek olduğu hiçbir döneme rastlamadım ama belki ASIC'lerle kazan arkadaşlar varsa risk alarak dönem dönem tercih ediyor olabilirler...

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 04, 2019, 06:44:41 PM

Verge sadece ASIC ile bir alternatif olarak düşünülebilecek bir coin, Verge'ün GPU'ya uygun algoritmalarında kullanılan Nvidialar'la çıktığı andan itibaren her zaman daha iyi kazılabilecek coinler oldu.

Ben GPU'larda Verge'in (çok kısa 1-2 günlük periodlar dışında) 1. seçenek olduğu hiçbir döneme rastlamadım ama belki ASIC'lerle kazan arkadaşlar varsa risk alarak dönem dönem tercih ediyor olabilirler...

Verge kazmanın doğru olup olmadığı konusunda emin değilim artık.
Gelecek içinde bir şey vaat etmediği için harcanan enerjiye, zamana ve paraya değer mi emin değilim...
hexen-zz (OP)
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile WWW
November 04, 2019, 10:14:47 PM

Cevaplarınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi bu elektrik fiyatları ile artık mining işi yapılmaz. Borsada al-sat yapmak daha mantıklı ve karlı.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: