Bitcoin Forum
May 30, 2024, 12:39:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Borsa Tokenları Bu Sene BTC'yi Geçti (October YTD 2019 Sonuçları)  (Read 464 times)
Vispilio (OP)
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1617

View Profile WWW
October 31, 2019, 01:26:11 PM
Last edit: October 31, 2019, 02:09:16 PM by Vispilio
Merited by Blacknavy (4), wolwoo (1), 2run (1), Kalemder (1), TaliskerDarkStorm (1), Aceeakell (1), forumalacali (1)

İlginç bir analize rastladım burada paylaşıyorum, referans makaleyi aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:
https://news.bitcoin.com/exchange-tokens-have-outperformed-btc-this-year/

Bu sene BTC'deki büyük yükselişe karşın Borsa tokenları Bitcoin'den daha yüksek performans gösterdi,
grafik zor okunuyor olabilir listedeki ilk 3 (ve Kasım 2019'a kadar olan senelik performansları):

1) BitMax Token (BTMX): 393.9%

2) OKEX Utility Token (OKB): 357.8%

3) Huobi Token (HT): 250.9%

BTC'nin 150.5%, BNB'nin 221.2% yaptığı zaman diliminde bunlar etkileyici performanslar bana göre:

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 31, 2019, 01:44:34 PM

Hepsi fiyat manipulasyonu yapıyor gerekli açıklamayı müsait bir vaktimde kanıtlarıyla birlikte koyacağım. Yatirim yaparken dikkatli olmak gerekiyor.
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 31, 2019, 01:57:25 PM

Özellikle kimi tek yönlü fonksiyonu olan borsa tokenları büyük risk içeriyor, ancak bu makalede vurgulanan görüş, ki buna ben de katılıyorum,

kripto borsalarının bir bölümü ciddi karlara ulaştılar 2019 senesinde, bunun bir kısmıyla kendi token fiyatlarını da şişirmiş olabilirler gerçekten

ama neticede listedeki isimlerin yatırımcıları için ortaya çıkan bu senelik tablo çok olumlu görünüyor...

TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 31, 2019, 02:00:27 PM

Bitmax gerçekten shit borsa olmada cığır açmış diyebiliriz. İnanılmaz bir manüpilasyon yapıyorlar. Bunun kanıtlarıyla sunulmuş hali var, makale de var videoda. Sadece bunun da kalmış değil Bitmax, CMC verileriyle oynayıp en fazla hacim olan borsaymış gibi gösteriyordu kendini bir aralar. Ayrıca yaptıkları IEO'larda oldukça şaibeli, ne diyebilirim ki? Tüm bunları manipule ederek katlamak mümkün ama BTC'de herhangi bir manipülasyon yapmak imkansız Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
October 31, 2019, 02:07:11 PM

Borsalar yani tereciler tere satmayı bizden öğrenecek değiller Smiley ayıda kendilerine yatırım yapıyorlar ki zaten adamlar bu konuda eğitimli işleri bu...Ancak boğa gelirse şişirdikleri kendi coinlerini, şişirecekleri sattıkları ürünlere yani altcoinlere çevirmekte tereddüt etmezler. Çünkü adamlar ticaret yapıyor, olaya duygusal yaklaşmıyorlar. Bardaktaki suyu alıp başka bardağa aktarmak gibi likidi sürekli farklı kaplara (projelere) aktararak hem hacim hem fee hem de harekette bereket anlayışını uyguluyorlar. +(daha önce de yazmıştım) her coine özel pariteleri olduğu için bir anda malı boşaltabilme kapasiteleri yüksek...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 31, 2019, 02:09:26 PM
Merited by Vispilio (1)

Manipülasyon yada her neyse ortada rakamlar belli gerçekten borsa tokenleri yükselişte ve devam edecek gibi duruyor. Çünkü fiyat artmış azalmış onlar için sıkıntı yok. Alan ve satan oldukça bu adamlar paranın dibine dibine vurmaya devam edecekler. Günlük hacimleri milyar dolarlarla ifade ediliyor %0.5 komisyonla çalışsalar bu adamların sırtı yere gelir mi ? Tokenin fiyatını da manipüle eder mi eder çok takılmıyorum çünkü kimse yoğurdum ekşi demez.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 31, 2019, 03:39:09 PM

Bunların alayının Binance'a teşekkür etmesini bekliyoruzdur sanırım. CZ'yi çok konuda eleştrebiliriz ama adam vizyon sahibiymiş ki bu borsa tokeni muhabbettini nereden nereye taşıdı. İnsanlar da arkasından tüm borsalardan aynı performansı bekledi. Özellikle benim Bitfinex'den beklediğim atılım gelmedi mesela. Huobi'de iyi gitti şimdiye kadar.

Ama açıkçası arkası gelecek mi ben emin değilim.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 31, 2019, 05:53:28 PM

İlk borsa tokenini binance ile kucoin çıkarttı. Kucoin devamını belki getiremedi ama 2017 aralık bogasinda kcs 20 dolara kadar çıktı. CZ ise kendini geliştirmek ile kalmadı diğer borsalara öncülük etti. En son hamle ile kendi zincirine geçmek ile kalmadı bazı tokenleri de kendi zincirine aldı. Diğer borsa tokenleri bu fiyatlara gelmiş ise dikkatli olmakta fayda var artık.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 31, 2019, 06:02:40 PM

İlk borsa tokenini binance ile kucoin çıkarttı. Kucoin devamını belki getiremedi ama 2017 aralık bogasinda kcs 20 dolara kadar çıktı. CZ ise kendini geliştirmek ile kalmadı diğer borsalara öncülük etti. En son hamle ile kendi zincirine geçmek ile kalmadı bazı tokenleri de kendi zincirine aldı. Diğer borsa tokenleri bu fiyatlara gelmiş ise dikkatli olmakta fayda var artık.

Kucoin gelecekteki Binance diye lanse edildi o zamanlar onun kaymağını yedi. Öncelikle benzer bir arayüz kullandı. Bu nedenle insanların bir dönem ref kasmaya çalışırken bokunu çıkardığına şahit oldum defalarca. Hoş bence halen KCS potansiyel ama iyi bir boğa gelmeli bunu için. O zamana kadar, BNB ekmeği yedi boğa falan demeden. Ben hiç bir dayanağı olmadan HT'nin yükselme şansının olduğunu düşünüyorum. Bitfinex'e güven çok sarsıldı Tether dalgasına o nedenle ondan beklentim yok. Okex ise henüz daha yeterince kabul edilebilir ayarda değil.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
October 31, 2019, 10:26:18 PM

Bitmexe hiç güvenmiyorum fakat okex ve huobinin bu yükselişi hakettiğini düşünüyorum. Hele huobi sanki binanceın ayak izlerinin üzerine basa basa ilerliyor globale yayılma konusunda. Türkiyede bile bir ofis kurdular ve bir ekipleri var.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
October 31, 2019, 11:19:28 PM

Kcs tamamen hayal kırıklığı diye düşünüyorum zaten athdan %93 demek bir exchange tokeni için felaket demek. Huobinin total market capine göre düşüşü ve athdan düşüş yüzdesi başarılı olduğunu gösteriyor. Binanceta huobi gibi çok başarılı bir ayı sezonu geçirdi. Hatta ath ayı sezonunda oldu. Exchange olmayan diğer projelere örnek olur umarım. Eğer iyi çalışırsan bu sektör sana ödülünü veriyor.
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
November 01, 2019, 04:36:01 AM

Bu 3 borsa da IOE furyasında çok iyi işler çıkardı. kendi borsalarında düzenledikleri İOE'ler ile yatırımcılarına kısa vadede güzel paralar kazandırdı. ama tabi ki bunların kalıcı olup olmaması durumu önemli. ve bu başarılarını gelecekte de devam ettirebilecekler mi merak konusu.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
November 01, 2019, 07:49:29 AM

Kcs tamamen hayal kırıklığı diye düşünüyorum zaten athdan %93 demek bir exchange tokeni için felaket demek. Huobinin total market capine göre düşüşü ve athdan düşüş yüzdesi başarılı olduğunu gösteriyor. Binanceta huobi gibi çok başarılı bir ayı sezonu geçirdi. Hatta ath ayı sezonunda oldu. Exchange olmayan diğer projelere örnek olur umarım. Eğer iyi çalışırsan bu sektör sana ödülünü veriyor.

Kucoin sadece bizim yerli local forumda konuşulan bir borsa hocam ben ne twitterde ne de yabancı mecralarda bu arkadaşların isimlerini falan ne görüyorum nede duyuyorum birileri kcs için zamanında binance ayarında güzel iyi borsa falan diye kaptırdı götürdü bana göre çöplükten bir farkı yok ve binance in çakması birebir kopyası olan bir platform neden bizim türkçe local bölümde bu kadar cok konusuluyor gerçekten anlamıyorum.
bobita
Legendary
*

Activity: 2548
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 01, 2019, 12:59:22 PM

Kucoin sadece bizim yerli local forumda konuşulan bir borsa hocam ben ne twitterde ne de yabancı mecralarda bu arkadaşların isimlerini falan ne görüyorum nede duyuyorum birileri kcs için zamanında binance ayarında güzel iyi borsa falan diye kaptırdı götürdü bana göre çöplükten bir farkı yok ve binance in çakması birebir kopyası olan bir platform neden bizim türkçe local bölümde bu kadar cok konusuluyor gerçekten anlamıyorum.
Çünkü kendi açgözlülüklerinin kurbanı oldular, şimdi genel olarak şöyle deniyor ya; "filanca token Binance'e girse de yükselse" diye (doğru veya yanlış, orasında değilim, genel eğilim anlamında yazıyorum), işte bir zamanlar bu rüzgara yelkeni ilk Kucoin açmıştı, ciddi bir hacmi vardı ve buraya giren yükseliyordu ve hayatlarının hatasını yaparak bu durumun gazıyla neredeyse her gün yeni bir coin/token eklediler. Tabii ki oluk oluk yeni emtia akarken o yükselme durumu da yalan oldu ve borsa bir sürü çer çöple dolu hacimsiz bir yer haline geldi. Binance'in başarısını sağlayan ise listelemeyi zorlaştırmak oldu, kendi değerini iyice arttırdı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 01, 2019, 02:52:19 PM

Bu işe ilk bnb girdi. Bence en yenilikci en cok özellikli olanda o. Diğerleri lan bizde yapalım iyi fikir para cukkalayalım kafasında girdiler gibi geliyor bana. Taklitler aslını yaşatır tercihim kesinlikle bnb olur aralarında. Borsaları kötülemiyorum hepsi buyuk iyi borsalar ama bu işin mucidi bnb. (daha önce çıkmış borsa tokenı olabilir ama ilk duyulan ve ragbet gören bnb oldu)
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
November 01, 2019, 04:38:09 PM
Last edit: November 01, 2019, 06:19:15 PM by Vispilio

Önemli yorumlar yapılmış, burada KCS ve BTMX, ATH'larına oranla çok yüksek yüzdelerle düştüğü için, bu seneki yükselişlerini sürdürmeleri diğerlerine nazaran daha zor görünüyor,

prestij ve bugüne kadar gelişen fiyat hareketleri baz alındığında, borsa tokenları içerisinde BNB, HTB ve OKB'yi şu anda daha avantajlı görüyorum.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 01, 2019, 04:59:25 PM

Bu son iki sene borsaların da karları rekor düzeylerde oldu. Bu yüzden coin fiyatlarının da artması doğal bir sonuç oldu. Tıpkı bir hisse senedi gibi (konu dışında konusu açılmışken: ) Karı yükselen şirketin hisse senet fiyatları da artıyor benzer oranda.

Merak ettiğimiz asıl soru: 2020'nin gözde trendleri, boğanın ilgisi hangi sektörlere olacak. Merkezsiz borsaların zamanı mı gelmedi mi artık.

@Vispilio Çok güzel bir içerik olmuş, teşekkürler.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
November 01, 2019, 07:36:25 PM

Bu karşılaştırma temel yönüyle mantıksız. Bitcoin sahibi olmayan bir para oo borsa coinlerinin zengin sahipleri var ve fiyatı manipüle ediyorlar.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 01, 2019, 08:18:41 PM

Bu son iki sene borsaların da karları rekor düzeylerde oldu. Bu yüzden coin fiyatlarının da artması doğal bir sonuç oldu. Tıpkı bir hisse senedi gibi (konu dışında konusu açılmışken: ) Karı yükselen şirketin hisse senet fiyatları da artıyor benzer oranda.

Merak ettiğimiz asıl soru: 2020'nin gözde trendleri, boğanın ilgisi hangi sektörlere olacak. Merkezsiz borsaların zamanı mı gelmedi mi artık.

@Vispilio Çok güzel bir içerik olmuş, teşekkürler.

DEX'ler kanayan yaramız. Şurada anket yapsak ya da gizli anket yapsak bu piyasanın en önemli dinamiği mutlaka "merkeziyetsizlik" çıkar. Ama iş bunu korumaya geldiğinde herkesin parası Binance, Bittrex, Bitfinex ....vs'de. Merkeziyetsiz düşünemediğimiz sürece DEX'lerin zamanı gelecek gibi durmuyor. Az sayıda DEX var piyasada zaten. Bunlarında yeterli olduğunu söylemek çok zor.
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
November 02, 2019, 12:28:55 AM

Bu karşılaştırma temel yönüyle mantıksız. Bitcoin sahibi olmayan bir para oo borsa coinlerinin zengin sahipleri var ve fiyatı manipüle ediyorlar.

Neye itiraz ettiğin tam anlaşılmadı  Wink ama özünde makalede bir fiyat hareketi karşılaştırması yapılıyor,

yani "2019'un başında hangi kriptoya yatırım yapsaydım daha çok kazanabilirdim" gibi sorulara bir yanıt olarak,

Borsa tokenlarının bu sene segment olarak yüksek performans sergilemesinden doğan bir analiz...

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: