Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:50:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!! Telegramdaki dolandırıcılıklar  (Read 282 times)
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 26, 2019, 10:12:34 AM

Guruplara eklenmeyi iptal etmek kötü sonuçlara da sebep olur arkadaşlar. Daha kısa süre önce benim kullanıcı adıma benzer bir kullanıcı adı alarak insanları dolandıranları anlatmıştım. Şurada detaylı anlattım:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5151369.msg53326922#msg53326922

Forumda güven veren her kullanıcının sahtesini oluşturmuşlar. Bir kişi escrow gurubuna sizi eklemeye çalıştığında, sizi bulamazsa sahte olan hesabı ekler. Bu şekilde haberiniz olmadan dolandırıcı ile görüşmeye başlarlar. Doğrulama yapmak bu yüzden önemlidir.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
1714891811
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714891811
Reply with quote  #2

1714891811
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 26, 2019, 10:30:45 AM

dün yobit in telegram kanalına girdikten sonra 3 hesaptan hemen scam projelere mesajlar gelmeye başladı  Grin neymiş belirtilen adrese eth gönderecekmişim, 10dk sonra bana 2 katını gönderecekmiş Cheesy
yatırımımı katlayacakmışım
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 26, 2019, 12:30:02 PM

telegramdan babam cıksa guvenmem, Biri çıkıp telegramda ben mesihim dese inanacak binlerce kişi çıkar beyninizi kullanın inanmayın.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 26, 2019, 02:00:13 PM

Gruplara ekleme iznini ben de "sadece arkadaşlar" olarak değiştirmiştim. Uzun zamandır o konuda rahatım. Ama yine de her gün farklı farklı kişilerden yönlendirme linki içeren mesjlar gelmeye devam ediyor. Ben de spam yapıp siliyorum. Hiçbirine bulaşmamak lazım. Özellikle de kadın profil fotoları koyarak dikkat çekmeye çalışanlar var. Yardım ister gibi birkaç basit şey soruyor, sonrasında da dolandırıcılığa başlıyor.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 26, 2019, 03:04:04 PM

Gruplara ekleme iznini ben de "sadece arkadaşlar" olarak değiştirmiştim. Uzun zamandır o konuda rahatım. Ama yine de her gün farklı farklı kişilerden yönlendirme linki içeren mesjlar gelmeye devam ediyor. Ben de spam yapıp siliyorum. Hiçbirine bulaşmamak lazım. Özellikle de kadın profil fotoları koyarak dikkat çekmeye çalışanlar var. Yardım ister gibi birkaç basit şey soruyor, sonrasında da dolandırıcılığa başlıyor.

Bana mesaj geliyor hi diye bende hı dedim. Anlatmaya başlıyor en sonuna doğru gelince bu benim BTC adresim diyorum ve bana 2 btc  yolla diyorum. 😀
Bana ciddi misin diyor? Bende evet diyorum. Önce yatirim yap vs deyince engeli basıp geçiyorum. Önce bir iki taşak geçiyordum. Simdi engeli basıp geçiyorum.

Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 12, 2020, 10:24:41 AM

Telegramda tanımadıgım kımseye cevap vermıyorum cok basıt yontemlerle acayıp dolandırılan ınsanlar gordum, gruplara vs de gerekmedıkce gırmıyorum ordan burdan spamcılar bulup yapısıyor resmen yoksa.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: