Bitcoin Forum
April 30, 2024, 05:18:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ülkenin eğitim sistemi hakkında bir düşünce  (Read 382 times)
huseyin15 (OP)
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
November 01, 2019, 08:38:41 PM
Last edit: November 01, 2019, 09:21:02 PM by huseyin15
Merited by Vispilio (1), Kalemder (1), Blacknavy (1), walarmorgulus (1)

Eğer bir gün eski MEB bakanı Ömer Dinçer'i görürsem soracağım kendisine. Neyi düşünüp te 5. sınıf öğrencilerini ortaokul yaptınız? Zamanında 5+3+3 diye bölenler bilememiş te siz neyi gördünüz?
Çalıştığım okulda 5. sınıf dersine giriyorum. Resmen hepsi çocuk. İlkokul öğrencisi gibi ( MEB' e göre ortaokul)  derse oyuncak getiren mi ararsın , gerekli gereksiz konuşan mı ararsın hepsi var. Herhangi bir meselede birisine söz hakkı verdiğin zaman ,  hapı yuttuğunun resmidir. Hemen hemen çoğunun söyleyecek bir sözü vardır. İşin yoksa konuda ilerle. Hani derler ya ayağım o sınıfa ders olunca geri geri gidiyor bende o sınıfın önüne gelince sınıfa geri geri giriyorum ki hem ayağım geri gitmiş oluyor hemde sınıfa girmiş oluyorum.

Bir de MEB de deniyor , öğrenci kendisini ifade etsin derdini anlatsın sorgulasın. Bazen,  bu o kadar ileri gidiyor ki 3. sınıf çocuğu,  emekli olmuş ama özel okulda çalışan 60 yaşında ki bayan hocaya kafa tutabiliyor. Kadın diyor ki bunları yarı yolda bırakmayayım . Seneye mezun olsunlar sonra ben komple bırakıyorum. O kadar bıkmış durumda. Anlatacak çok şey var ama çokta kafa ütülemeye gerek yok.
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714497485
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714497485
Reply with quote  #2

1714497485
Report to moderator
1714497485
Hero Member
*

Ignore
1714497485
Reply with quote  #2

1714497485
Report to moderator
1714497485
Hero Member
*

Ignore
1714497485
Reply with quote  #2

1714497485
Report to moderator
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 01, 2019, 08:47:24 PM

Ülkede neyi bok etmediler ? Herşeyin dengesini bozdular. Emin ol Ömer Dinçer'in işidir bu eğitim sistemi Smiley Adamın teki alıyor kağıdı kalemi eline şu şöyle olacak bu böyle olacak diyor ve bu emir erleride yapıyorlar. Ülkede liyakat'a hiç önem vermiyorlar. Çünkü herkesten daha iyi bilen birisi var Smiley

Öyle ki Adam için resmen deliren bir güruh var ülkede. Ülke olarak ciddi olarak eğitimsiz , bilgisiz , kafayı çalıştırmayan çoğunluk haline geldik. Bu enkaz ne zaman nasıl kalkar bilmiyorum ama elbet bu böyle gitmez, bir yerde patlayacak.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1287

View Profile
November 02, 2019, 06:28:09 AM

amaç zaten eğitimsizlikleri arttırmak cahillik isteniyor hala anlamadınız mı? bak forumdaki trollere kafanın içi tertemiz adam ben hacca gittim günahları sildirdim diyor alakasız konularda iftira atıyor.
sen eğitimli bilgili adamı sadece lafla kandıramazsın bunu bilmiyorlar mı?
tabiki eğitimin içini boşaltacaklar.
elektrik firmaları daha çok kar yapsın diye kaldırılmadımı saatlerin ileri geri muhabbeti geçen yıllarda zifiri karanlıkta kaç kişi kaza yaptı canından oldu?

hocam ülkede kimse vatandaşı düşünmüyor herkez kendi cebini düşünüyor

kafalar o kadar temiz ki al harekata gittik adamlar ateşkes anlaşası yapık diyor daha millet ateşkesin ne olduğunu bilmiyor. cumhurbaskanına hakaret ediyor trump bizimkiler alkışlıyor Cheesy kafalar çok güzel

prof.dr ne diyor bak
https://www.youtube.com/watch?v=rpo9uv-QNbQ

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
November 02, 2019, 09:44:13 AM

Sorunun büyük sebeplerinden birisi eğitim ile ilgisi olmayan kişilerin bakan yapılmasıydı. Hasan Ali Yücel'den bu yana milli eğitim bakanlarımızın hangisi eğitim konusunda gerçekten bilgi sahibiydi? Şu anki bakanımız ilk kez umut veren bir yaklaşım içine soktu bizi. En azından hızlı ve kaliteli bir başlangıç yaptı diyebiliriz Smiley
Eğitim kısa vadede düzelebilecek bir şey değil, başa gelen herkes 3-5 senede bir şeylerin değişeceğini umuyordu ama her zaman başarısızlıkla sonuçlandı. Yapılan planlar hep günü kurtarmaya yönelik oldu ve her gün daha da kötüye giden bir sistem içinde bulduk kendimizi

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
November 03, 2019, 01:24:15 AM

https://onedio.com/haber/milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-tarafindan-tanitimi-yapilan-ogretmen-onlukleri-sosyal-medyanin-gundeminde-888635

"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenler için tasarlanan önlüklerin tanıtımında konuştu. Selçuk yaptığı konuşmada "Önlük sadece bir kıyafet değildir. Ustalığın simgesidir" ifadesini kullandı. Sosyal medyada ise öğretmenler için başlatılan önlük uygulaması tartışma yarattı.
Türk modacılar Ayşe ve Ece Ege, bir erkek modeli, iki farklı kesimde kadın modeli olmak üzere öğretmenler için yeni önlükler tasarladı.
"

Öğretmenlere önlük uygulaması getirilmiş. Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 03, 2019, 01:37:38 AM

https://onedio.com/haber/milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-tarafindan-tanitimi-yapilan-ogretmen-onlukleri-sosyal-medyanin-gundeminde-888635

"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenler için tasarlanan önlüklerin tanıtımında konuştu. Selçuk yaptığı konuşmada "Önlük sadece bir kıyafet değildir. Ustalığın simgesidir" ifadesini kullandı. Sosyal medyada ise öğretmenler için başlatılan önlük uygulaması tartışma yarattı.
Türk modacılar Ayşe ve Ece Ege, bir erkek modeli, iki farklı kesimde kadın modeli olmak üzere öğretmenler için yeni önlükler tasarladı.
"

Bunun doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Buna ek olarak, okullara tek tip kıyafetin getirilmesi de gerekiyor çünkü bizim gibi ülkelerde ailelerin ekonomik durumu arasında büyük var. Bu farklılık küçük yaştaki çocuklar arasında büyük bir statü farkına neden oluyor ve çocuklar hayata yenik başlıyor. Eğitim sisteminin en büyük sorunu ise zorunlu eğitim. Bu zorunlu olarak okutulan çocuklar diğer çocukları da bozuyor. Buna ek olarak, öğretmenlerin dayak hakkı elinden alındığı için bizim gibi toplumlarda çocukları eğitmek de çok zor oluyor. Eğitimin tek tip ve sabah olması gerekir ki öğrenciye vakit kalsın ama çocukları okullara tıkıyorlar. Bu birçok öğrencide okul fobisine neden oluyor. Ben lise okuduğum zamanlarda öyle bir ek ders sistemi getirilmişti ki aynı günde 8 ders + 2 ders zorunlu etüt oluyordu. Bu akla mantığa uymayan sadece çocukları okula kapatmak için yapılan bir uygulama.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
November 03, 2019, 01:45:38 AM
Merited by Vispilio (2), Blacknavy (1)

"

Bunun doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Buna ek olarak, okullara tek tip kıyafetin getirilmesi de gerekiyor çünkü bizim gibi ülkelerde ailelerin ekonomik durumu arasında büyük var. Bu farklılık küçük yaştaki çocuklar arasında büyük bir statü farkına neden oluyor ve çocuklar hayata yenik başlıyor. Eğitim sisteminin en büyük sorunu ise zorunlu eğitim. Bu zorunlu olarak okutulan çocuklar diğer çocukları da bozuyor. Buna ek olarak, öğretmenlerin dayak hakkı elinden alındığı için bizim gibi toplumlarda çocukları eğitmek de çok zor oluyor. Eğitimin tek tip ve sabah olması gerekir ki öğrenciye vakit kalsın ama çocukları okullara tıkıyorlar. Bu birçok öğrencide okul fobisine neden oluyor. Ben lise okuduğum zamanlarda öyle bir ek ders sistemi getirilmişti ki aynı günde 8 ders + 2 ders zorunlu etüt oluyordu. Bu akla mantığa uymayan sadece çocukları okula kapatmak için yapılan bir uygulama.

Hocam tek tip kıyafet gelince ekonomik uçurum kapanmıyor. Ben siyah önlüklerle gittim ilkokula, kiminin yeni kiminin eskiydi. lisede kimi adidas giyerdi kimi halley (ülker değil ayakkabı markası ™®) Dost başa düşman ayağa bakar Wink acıkınca tost yiyememek ne garibanlıktı bee Cry kimi okula otobüs dolmuşla giderdi kimi tabanway ile, kimi mercedesle...ahh ulan aaahh Cheesy
o işin kolay kısmı, aslolan ekonomik uçurumu kapamak
Ders saatleri uzun evet gerçi bu durum bazı çalışan ailelerin işine geliyor bakıcı parası vereceğine Smiley
https://www.gazeteduvar.com.tr/dunya/2016/11/17/finlandiyada-geleneksel-dersler-kaldirildi/ şu da ilginç bir haberdi eski ama...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
huseyin15 (OP)
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
November 03, 2019, 11:00:41 AM
Merited by gumusi (1)

"

Hocam ben önlük giyiyorum. Hatta bende iki tane olur birisi terleyince diğerini giyerim. Şimdi özellikle okullar akıllı tahta var. Kalemi flash belleği kendi kalemin vs koyacak yer lazım. Önlük iyi oluyor. Burada anlatıldığı gibi önlüğün ustalığı temsil ettiğine inanmıyorum. Çok önlük giyen öğretmen gördüm bırak ustalığı çırak bile değil.
Adam işini zorla yapıyor . Diyor ki birde ne veriyor ki bu işi iyi yapayım. Lan oğlum adam senle anlaşırken silah mı dayadı o teklif etti sen kabul ettin. Eğer sen adından söz ettiren öğrenci ile Ilgın yüksek olsa adam seni kaybetmek ister mi? Bu anlattıklarım özel için arkadaşlar  MEB için çırak mirak kalfa önemi yok. O zaten 2 yıllık mezununu öğretmen olmayan bir sürü kişiyi derse soktuğu için. Değil önlük arkalık bile giydirse hava.
xzone
Legendary
*

View Profile
November 03, 2019, 11:01:53 AM

Öğrencinin düzenli görünmesi açısından tek tip kıyafet iyi bir uygulama. Ama ekonomik durumu göstermemesi gibi bir şey söz konusu değil. Fakirliği saklamak yerine ortadan kaldırmaya çalışması gerekiyor devletin.
Öğretmenlerin önlük giymesi ise tartışılabilir bir durum. Şu anda zaten isteyen giyebiliyorken bunu dayatmanın çok doğru olmadığını düşünüyorum. Sendika eylemi de bu durumda son bulmuş olacak. Bence abartılı olmadığı sürece öğretmen kendini ne ile rahat hissediyorsa onu giyebilmeli. Sabah 8den akşam 5e kadar derse giren birinin üstünde sürekli önlük olması rahatsız edici olur Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 03, 2019, 11:36:44 AM

"

Hocam ben önlük giyiyorum. Hatta bende iki tane olur birisi terleyince diğerini giyerim. Şimdi özellikle okullar akıllı tahta var. Kalemi flash belleği kendi kalemin vs koyacak yer lazım. Önlük iyi oluyor. Burada anlatıldığı gibi önlüğün ustalığı temsil ettiğine inanmıyorum. Çok önlük giyen öğretmen gördüm bırak ustalığı çırak bile değil.
Adam işini zorla yapıyor . Diyor ki birde ne veriyor ki bu işi iyi yapayım. Lan oğlum adam senle anlaşırken silah mı dayadı o teklif etti sen kabul ettin. Eğer sen adından söz ettiren öğrenci ile Ilgın yüksek olsa adam seni kaybetmek ister mi? Bu anlattıklarım özel için arkadaşlar  MEB için çırak mirak kalfa önemi yok. O zaten 2 yıllık mezununu öğretmen olmayan bir sürü kişiyi derse soktuğu için. Değil önlük arkalık bile giydirse hava.

Onune gecen ogretmen olmaya basladi, ne tur insanlar ogretmen oluyor goruyoruz. Bir o kadar da maasinda etkisi var, devlet okullarinda yanlis hatirlamiyorsam kideme gore suanki ulke sartlari neticesinde guzel bir maas veriliyor. Oze okullar her ne kadar asgari maasin biraz uzerinde olsa da insanlari kole gibi calistiriyor. Tanidigim bir kac ogretmen var ozel okullarda calisan, robot gibi sabah gidip aksam geliyorlar, aralari yok ve 3500 TL civarinda maas aliyor. Haftasonlari bile okulda kaliyorlar ozel ders icin. Malesef bu insanlar yillarca prestijli okullarda ogretmenlik okumus, mezun olmus sosyoekonomik seviyesi yuksek bireyler. Fakat malesef atanamiyorlar.
xzone
Legendary
*

View Profile
November 03, 2019, 11:58:31 AM

devlet okullarinda yanlis hatirlamiyorsam kideme gore suanki ulke sartlari neticesinde guzel bir maas veriliyor. Oze okullar her ne kadar asgari maasin biraz uzerinde olsa da insanlari kole gibi calistiriyor. Tanidigim bir kac ogretmen var ozel okullarda calisan, robot gibi sabah gidip aksam geliyorlar, aralari yok ve 3500 TL civarinda maas aliyor.

Devlet okullarında kıdeme dayalı maaş farkı çok fazla yok. Mesleğe yeni başlamış bir öğretmen ve 25 yıllık bir öğretmen arasında yaklaşık 700 liralık bir fark var. Çocuk yardımı gibi ekstraları da ekleyince en fazla 1000 lira fark olduğunu söyleyebiliriz. Diğer meslek gruplarındaki gibi tecrübelendikçe katlanan bir maaş sistemi yok.
Özel okullarda iş biraz daha farklı, eğer isim yapabilirseniz yazdığınızdan 3-4 kat daha yüksek bir maaşınız olabiliyor. Çalışmayı ve kendini geliştirmeyi sevenler özel okullarda ilk yıllar sıkıntı yaşayıp sonrasında yüksek ekonomik olanaklara ulaşabiliyor Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
November 03, 2019, 12:35:16 PM

devlet okullarinda yanlis hatirlamiyorsam kideme gore suanki ulke sartlari neticesinde guzel bir maas veriliyor. Oze okullar her ne kadar asgari maasin biraz uzerinde olsa da insanlari kole gibi calistiriyor. Tanidigim bir kac ogretmen var ozel okullarda calisan, robot gibi sabah gidip aksam geliyorlar, aralari yok ve 3500 TL civarinda maas aliyor.

Devlet okullarında kıdeme dayalı maaş farkı çok fazla yok. Mesleğe yeni başlamış bir öğretmen ve 25 yıllık bir öğretmen arasında yaklaşık 700 liralık bir fark var. Çocuk yardımı gibi ekstraları da ekleyince en fazla 1000 lira fark olduğunu söyleyebiliriz. Diğer meslek gruplarındaki gibi tecrübelendikçe katlanan bir maaş sistemi yok.
Özel okullarda iş biraz daha farklı, eğer isim yapabilirseniz yazdığınızdan 3-4 kat daha yüksek bir maaşınız olabiliyor. Çalışmayı ve kendini geliştirmeyi sevenler özel okullarda ilk yıllar sıkıntı yaşayıp sonrasında yüksek ekonomik olanaklara ulaşabiliyor Smiley

Ozel okullarin yillik geliri cok ciddi seviyelerde. Kiytirik bir ozel okul (son bir kac sene icerisinde acilip dershaneden donen) da calismis olan birini taniyorum. Okul yaklasik yillik 30 bin TL gibi bir fiyat istiyor ogrenci basina, bunun uzerine kitaplar ve ders araclari derken ekstra 2000 TL civari bir para istiyorlar. Ogretmenler asgari maasin ustunde aliyor fakat 4000 TL civari diyebiliriz. Okulda yaklasik 300 ogrenci var. Hesabi siz yapin, servisi okul kendi calistirmiyor. Bir firma ile anlasmislar, o firmaya her ogrenci icin ayri para odeniyor aylik olarak. Sizce bu okul ne kadar kazaniyor olabilir ki her yil? Ogretmen sayisi 20 falan idareyi saymadigimiz surece. Yani dedigin sey Istanbul'daki populer okullarda mumkun olabilir. Sasirmam.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 03, 2019, 12:45:22 PM

Ozel okullarin yillik geliri cok ciddi seviyelerde. Kiytirik bir ozel okul (son bir kac sene icerisinde acilip dershaneden donen) da calismis olan birini taniyorum. Okul yaklasik yillik 30 bin TL gibi bir fiyat istiyor ogrenci basina, bunun uzerine kitaplar ve ders araclari derken ekstra 2000 TL civari bir para istiyorlar. Ogretmenler asgari maasin ustunde aliyor fakat 4000 TL civari diyebiliriz. Okulda yaklasik 300 ogrenci var. Hesabi siz yapin, servisi okul kendi calistirmiyor. Bir firma ile anlasmislar, o firmaya her ogrenci icin ayri para odeniyor aylik olarak. Sizce bu okul ne kadar kazaniyor olabilir ki her yil? Ogretmen sayisi 20 falan idareyi saymadigimiz surece. Yani dedigin sey Istanbul'daki populer okullarda mumkun olabilir. Sasirmam.

Tam bahsettiğin okulların birinde müdürün iyiliği sayesinde %60 burslu bir şekilde okudum. Coğrafya öğretmeni sene içerisinde ağlayarak Van’a atandığını ama özel okullarda çalışma şartlarının çok kötü olduğunu, gitmesi gerektiğini ama bir yandan da aşırı terör olayları nedeniyle gitmek istemediğini söylemişti. Öğretmenler özel okul bile olsa aşırı kötü şartlarda çalışıyor, bir önceki mesajımda belirttiğim günde 10 saat eğitim verilen okul bu. Öğretmenler bu 10 saatin üstüne bir de derse hazırlık yapmak, notları okumak gibi işler yapıyordu. İnan beden işiyle zihin işi bir değil, bir öğretmen devlete atanırsa iyi ama atanmazsa çok büyük sıkıntı.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 03, 2019, 01:13:08 PM

Tam bahsettiğin okulların birinde müdürün iyiliği sayesinde %60 burslu bir şekilde okudum. Coğrafya öğretmeni sene içerisinde ağlayarak Van’a atandığını ama özel okullarda çalışma şartlarının çok kötü olduğunu, gitmesi gerektiğini ama bir yandan da aşırı terör olayları nedeniyle gitmek istemediğini söylemişti. Öğretmenler özel okul bile olsa aşırı kötü şartlarda çalışıyor, bir önceki mesajımda belirttiğim günde 10 saat eğitim verilen okul bu. Öğretmenler bu 10 saatin üstüne bir de derse hazırlık yapmak, notları okumak gibi işler yapıyordu. İnan beden işiyle zihin işi bir değil, bir öğretmen devlete atanırsa iyi ama atanmazsa çok büyük sıkıntı.

Hocam ben de özel okulda çalışıyorum. Hemde matematik dersine giriyorum. Haftalık girdiğim ders saati hafta içi 35 bir gün akşam etutum var 2 saat hafta sonu 2 dersim var. Patron inşaat işi ile uğraşıyor. Gel de eğitimden bahset. Mecburum bazı şeylere. Beyin yorgunluğu çok var. Adam inşaat işçisi zannediyor bizi. Bazen bir yere masa tasinacak, diyorlar ki erkek hoca gelsin. Bilsem ki Şırnak'a atanacagim giderim. Özel okullar sizinde dediğiniz gibi çok zor ama mecburiyet var. Yapacak birşey yok. Bende  buradan ekmek yemeye çalışıyorum. El mahkum

Matematik adına sıkıntı büyük. Anlatılan müfredat basit ( 8 ler için) LGS zor bir sınav. Herşey olması lazım öğrenci de. Mantık, problem çözme okuduğunu anlama. Olmazsa öğrenci dökülüyor. veli çıkıp geliyor ne olacak bu matematik diye. Birde bazı öğrenciler var ki benle yatsa kalksa bir adım yol alamaz

Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
November 03, 2019, 01:34:37 PM

Hocam ben de özel okulda çalışıyorum. Hemde matematik dersine giriyorum. Haftalık girdiğim ders saati hafta içi 35 bir gün akşam etutum var 2 saat hafta sonu 2 dersim var. Patron inşaat işi ile uğraşıyor. Gel de eğitimden bahset. Mecburum bazı şeylere. Beyin yorgunluğu çok var. Adam inşaat işçisi zannediyor bizi. Bazen bir yere masa tasinacak, diyorlar ki erkek hoca gelsin. Bilsem ki Şırnak'a atanacagim giderim. Özel okullar sizinde dediğiniz gibi çok zor ama mecburiyet var. Yapacak birşey yok. Bende  buradan ekmek yemeye çalışıyorum. El mahkum

Matematik adına sıkıntı büyük. Anlatılan müfredat basit ( 8 ler için) LGS zor bir sınav. Herşey olması lazım öğrenci de. Mantık, problem çözme okuduğunu anlama. Olmazsa öğrenci dökülüyor. veli çıkıp geliyor ne olacak bu matematik diye. Birde bazı öğrenciler var ki benle yatsa kalksa bir adım yol alamaz

Mufredat basit ama sinav zordan ibaret degil bence aslinda ogretmenim. Ama mantik ve problem cozme/okudugunu anlamada sonuna kadar arkandayim. Yegenlerim malesef bu konuda cok basarisizlar. Soru formul/sayili sekilde kagit uzerinde gorurlerse ezberden yapiyorlar fakat basit bir mantik sorusunda bile "404" hatasi verir gibi kaliyorlar. Sinavlar yuzunden cocuklar sabahtan aksama kadar test kitabina bagli yasiyor, sinava hazirlansin diye bir suru test kitabi aliniyor. Ama gercek dunyada, yasamda soru soruldugunda cevaplayamayip kaliyorlar.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 03, 2019, 04:55:09 PM
Merited by lossnet (1), huseyin15 (1), otto_diesel (1)

Mufredat basit ama sinav zordan ibaret degil bence aslinda ogretmenim. Ama mantik ve problem cozme/okudugunu anlamada sonuna kadar arkandayim. Yegenlerim malesef bu konuda cok basarisizlar. Soru formul/sayili sekilde kagit uzerinde gorurlerse ezberden yapiyorlar fakat basit bir mantik sorusunda bile "404" hatasi verir gibi kaliyorlar. Sinavlar yuzunden cocuklar sabahtan aksama kadar test kitabina bagli yasiyor, sinava hazirlansin diye bir suru test kitabi aliniyor. Ama gercek dunyada, yasamda soru soruldugunda cevaplayamayip kaliyorlar.

Hocam günlük hayat ile alakalı sorular olacak deniyor ama öyle sorular var ki günlük hayat ile alakası yok. Öğrenci dökülüyor. Ağlayan mi dersin morali bozuk olan mi dersin. Öğrenci , hocam hangi kitabı alalım diyor çözüyor ama farklı bir soru tarzı gelince donup kalıyor.
LGS neyse de nitelikli okul olayı tam bir garabet. Meslek lisesinden nitelikli okul mu olur?   Bir iki imam hatip hariç , imam Hatip ten seçme okul mu olur? Sırf imam hatiplere iyi öğrenci gitsin diye bu sistem geldi. Nitelikli okula gidemeyenler adrese dayalı evine en yakın yere gidecekti bu da çoğunlukla imam hatipler olacaktı ama millet tepki koydu. Nitelikli olmayan Anadolu lisesinde sınıf mevcudu 45 kişi. Bu yeni nesil ile bırak 45 i 30 kişilik sınıfta bile ders yapmak mümkün değil.

rastgee
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile WWW
November 04, 2019, 09:20:01 PM

Eğitim konusunda gittikçe gerileyen bir ülkeyiz ne yazık ki. Ve şuan ki tabloya baktığımızda kimsenin eğitim sistemini düzeltmeye başlama niyeti yok.. kaynak:Okul Bilgileri
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 04, 2019, 09:58:28 PM

Bir ülkeyi yoketmek istiyorsanız eğitim sistemi bozun yeter. Gerisini o bozuk sistemde eğitilmiş nesil halleder. Bence ülkemize yapılan tam olarakta bu. Yani 90lılar derdik artık 2000 doğumlu birisi 20 yaşına giriyor. Yeni nesilde umut gören varsa banada göstersin Çünkü benim zerre inancım kalmadı.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 05, 2019, 08:38:43 AM

Bİr ülkeyi bölmek parçalamak isitorsan halkını cahil bırakıcaksın. Bence başarılı da oldular. Bir nesil böyle büyüdü. Ama sanki son zamnlarda bi gözümüz açıldı uyandık. sosyal medyada güzel gelişmeler görüyorum. Ayrıca yeni milli eğitim bakanı Ziya selçuktan da çok umutluyum.Kendisini tanımıyorum ama paylaşımları ve şimdiye kadar yaptıkları insana umut vaaad ediyorur. Ayrıca şu okul zili de çok iyi değil mi. ben bayılıyorum.İnsanın derse giresi geliyor Smiley)

https://www.youtube.com/watch?v=xVArXo1O_I4

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 05, 2019, 06:20:00 PM

ülkenin eğitim sistemi tek kelime ile rezalet bir durumda.

öğretmene gidip de avd de buroşür dağıttırıyor özel okullar.  ani vodafone türkcell vs hat satmaya çalışır ya standda bunlar da hocalara böyle proşür vs veriyorlar bilgi standı adı altında bildiğin kontörlü hat sattırır gibi veliye tanıtım yapıp sözleşme satıyorlar, sonra aynı hoca derse giriyor fen bilgisi matametik fizik kimya vesaire anlatıyor.  apartmandan bozma özel okulda sağlıklı eğitim verilemez, sağlıklı eğitim, ufakda olsa bir bahçesi olan ufakda olsa kampüs denilebilecek bir yerde verilir.  apartmanda eğitim öğretim verirsen ne bir şey öğrenirler ne de ufukları gelişir. psikopat ruh hastası en kötü psikolojisi bozuk bir nesil elde edersin.

ama devletin teşviği şu anda bu yönde
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: