Bitcoin Forum
April 18, 2024, 10:11:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Beklenen Önemli Gelişme ve Haberler (Kasım-Aralık)  (Read 282 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 03, 2019, 03:27:11 PM
Last edit: November 08, 2019, 12:42:58 PM by Kalemder
Merited by Vispilio (1), vycl87 (1)

Merhaba, düzenli aralıklarla altcoinler için önemli bazı etkinlik, gelişme, fork, swap benzeri tarihleri takip etmekte fayda vardır. Önümüzdeki iki ay boyunca önemli gördüğüm, takip etmem gereken bazı gelişmeleri detayları ile birlikte paylaşıp yorum da yapacağım. Sesli düşüneceğim hazır olun.

(Yatırım tavsiyesi değildir, önemli gördüğüm haberleri paylaşıp yorumluyorum. Fiyatlarına bakmaksızın...)

BlockShow Asia 2019
14 Kasım 2019
https://blockshow.com/

Singapurda büyük katılımlı bir etkinlik düzenleniyor. En önemli katılımcısı CZ-Binance ve NEO kurucusu. Elixxir, Lisk, Litecoin yetkilileri de var. Bunun yanı sıra kripto için değerli isimlerde var. Katılımcıların özellikle bnb ve neo için önemli gelişme haberleri verebileceğini düşünüyorum. Böyle bir etkinliğe eli boş geleceklerini sanmıyorum. Sıradan bir etkinliğe benzemiyor kesinlikle.

TRON çapraz zincir projesi 15 Kasım'da satışa sunulacak.
https://twitter.com/justinsuntron/status/1177846078902800385

Tronu ve analizlerini daha önce yapmıştım. Özetle önemli bir coin. Anladığım kadarıyla yeni bir zincir oluşturacaklar, bunun sayesinde diğer zincirlere cross bağlantı kurulacak. Tam olarak detaylarını henüz anlayamasak da önemli bir gelişme olduğu açık.

Chiliz (CHZ) için önemli bir haber: Socios App 06 Kasım 2019'da yayınlanacak. Bu uygulama ne derseniz, bende yeni inceliyorum:
https://twitter.com/Chiliz/status/1187696288965500928

https://www.socios.com/tr/home/
"Socios.com futbol taraftarlarına özel sevdiğiniz kulüplerin kararlarını etkileme haklarını satın alabileceğiniz yeni bir uygulama. Sesini duyur, taraftarı olduğu kulüplerden ödüller kazan ve hayatının fırsatı için yarış"
Bunun içinde galatasaray da dahil ayrıca. Taraftarların uygulama içerisindeki tokenları biriktirmesi gerekiyor. Şurada da tanıtım reklamı izleyebilirsiniz:
https://twitter.com/socios/status/1188867913098420224

Milyonlarca taraftarı olan bu kulüplerin sevenleri bu ekosisteme dahil olduklarında iyi şeyler olacaktır eminim. Ayrıca takım açıklamasına göre yeni fiat borsalarında listelenecekler. Kanıt

Monero'da 30 kasımda bir hard fork güncellemesi bekleniyor. Bu güncelleme ile monero ağını destekleyen programların önceki sürümleriyle değiştirilmesi gerekecek. Bazı hard forklarda yeni güncellemeyi desteklemeyen node'lar ile yeni bir coin'in ortaya çıkması mümkündür. (ETH-ETC yada BTC-BTG gibi)

Monero'da böyle bir beklenti var mı sanmıyorum ama topluluğuna kulak kabartmak lazım, tetikte olmak lazım.
Kanıt,
Kanıt2

Péter Szilágyi, twitter'ında "Team lead @ethereum" yazıyor. Uzun zamandır beklenen eth hard forkunun tahmini 4 aralıkta gerçekleşeceğini yazdı. 9069000. blokta gerçekleştirilecek.

ETH şuanda 184 dolar.

https://twitter.com/peter_szilagyi/status/1192360910314262529
https://github.com/ethereum/go-ethereum/releases/tag/v1.9.7

Daha sonra eklemeler yapıp devam edebilirim konuya...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713478262
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713478262
Reply with quote  #2

1713478262
Report to moderator
1713478262
Hero Member
*

Ignore
1713478262
Reply with quote  #2

1713478262
Report to moderator
1713478262
Hero Member
*

Ignore
1713478262
Reply with quote  #2

1713478262
Report to moderator
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 03, 2019, 03:58:19 PM

Su Socios seysi dikkatimi cekti. Tamamen dev bir balon gibi gozukuyor. Koskoca Galatasaray gelip spesifik olarak o token'in app'inde "Sahaya hangi mars ile cikalim?" sorusunu sorup onu mu takip edecek? Ha bir de bu oylamalar icin falan tokeni mi kullanmak gerekiyor? Tamamen sacmalik fiyat yukseltmek icin yapilmis bir marketing calismasi gibi.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
November 03, 2019, 04:08:27 PM

Tronu ve analizlerini daha önce yapmıştım. Özetle önemli bir coin. Anladığım kadarıyla yeni bir zincir oluşturacaklar, bunun sayesinde diğer zincirlere cross bağlantı kurulacak. Tam olarak detaylarını henüz anlayamasak da önemli bir gelişme olduğu açık.

Tron'la ilgili olumlu görüşlere kesinlikle katılıyorum, şu da bence önemli bir haber: Samsung akıllı telefonlarının blockchain keystore'larında BTC ve Ethereum'dan sonra applikasyonları entegre olan 3. kripto TRX oldu...

https://www.forbes.com/sites/lukefitzpatrick/2019/11/01/samsung-galaxy-s10-users-can-now-access-tron-dapps/#6da3bad23f04

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 03, 2019, 04:17:10 PM

tron'dan ben de ciddi bir yükseliş bekliyorum. portföyü tron'a kaydırsam mı kaydırmasam mı kararsızım ama böyle çatlak bir ceo olduktan sonra her şeyi beklerim. yıl sonuna kadar ilk 4e mi 5e mi ne girecek demişti justin. bu adam diyorsa ben arkasında bir şey ararım. cz ile de kankalıkları malum herkes biliyor. bir anda x2 x3 yaparsa şaşırmamak gerek.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 03, 2019, 05:05:42 PM

Desene Binance'ın bir sonraki IEO'su bu olacak. Tron tokeni olarak 3. proje geliyor demektir bu. Bu Justin'de büyük adam kim ne derse desin.
Adam allayıp pullayıp satıyor millete yaptığı işleri. Bu şimdi yürürse hem oradan kazanacak, hem de TRX kazanacak. Sun için win*win olayı var.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
November 03, 2019, 06:02:35 PM

Su Socios seysi dikkatimi cekti. Tamamen dev bir balon gibi gozukuyor. Koskoca Galatasaray gelip spesifik olarak o token'in app'inde "Sahaya hangi mars ile cikalim?" sorusunu sorup onu mu takip edecek? Ha bir de bu oylamalar icin falan tokeni mi kullanmak gerekiyor? Tamamen sacmalik fiyat yukseltmek icin yapilmis bir marketing calismasi gibi.
adamlar dunyanın buyuk klupleri ile anlastilar nasil basardilar bilemiyorum ama banada sacma gelsede hypelanma ihtimali var hala tam olarak coin neden deger kazanacak anlamadım. sahaya cıkacak 11i olusturabilecek olsan o zaman bi anlamı olur ama haricinde kim sacma salak seyler icin coin harcarki?

Tronun kısa sürede bir pumpa daha gireceğini düşünüyorum.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 03, 2019, 06:15:46 PM

Bu ay gene baya bir değişiklik var kripto dünyasında. bakalım bu ay bir yükseliş olacak mı. ben iyi yükselişler bekliyorum.   tron un yöneticisi geçen sene bir ara ethereum a çok laf çarpıyordu twitterdan özellikle.  şu tron da var bu ethereumda yok. trx böyle eth şöyle şeklinde.  biraz böyle reklamcı bir tip.  fakat bunun zararı yok faydası var. bu hareketleriyle hem yatırımcı çekiyor. hemde büyük şirketlerin ilgisini çekiyor.  bence değerlendirilmesi gereken bir koin. eskiden beri de ismi duyulan bilinen bir coin
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 03, 2019, 06:21:36 PM

son 1 haftadır binancete  hergün 3-4 coin %20 ve üstü yapıyor. bunlardan bazıları eski ve değeri düşmüş coinler bazılarıda yakın zamanda sert dump yemişler. şahsen bi 5-6 coine biraz yatırım yapıp %25 ustune satış girmeyi planlıyorum daha coinleri belirlemedim.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 03, 2019, 07:08:57 PM

esasen tron hakkındaki hiçbir haber beni heyecenlandırmıyor çünkü tron'un tamamen scam bir proje oldugunu dusunuyorum başındaki justin sun'dan dolayı.

bunun dışında chiliz ve onun uygulamaları hafif bir kıpırtı yaratabilir ama hiçbiri tabiki bitcoin ve ethereum üzerindeki etkiler kadar büyük olmayacaktır,

bu gelişmeler çok çok ufak gelişmeler ve ancak ilgili coin'in fiyatını arttırabilir azaltabilir, fakat yine de detaylı açıklamak için teşekkürler Smiley
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 03, 2019, 08:49:59 PM

tron nedense benim aklıma pek yatmayan bir coin kendi zinciri de var ama ilk çıktıktan sonra zaten epey yukarı çıktı. şuan piyasa ortamı gereği  biraz ileri gidiyor ama son ra tekrar geri çekiliyor. bir kere toplam miktar aşırı fazla geliyor bana. geçenlerde poloniex'i satın aldı tarzında çıkan haberler eğer doğru olsaydı bu trona epey fayda sağlardı

wolwoo
Legendary
*

Merit: 1135

View Profile
November 04, 2019, 07:23:29 AM
Merited by Kalemder (1)

tron bana ekranlarda bal satan vatandaşı hatırlatıyor. bal gibi tatlı proje ama....ama herifte bi sıkıntı var, Serdar Ortaç havasında pop ikonu gibi dolanıyor ortalıkta ve insanların olmasını istediği şekilde davranıyor.

-Yani projede sorun yok gözüküyor şimdilik, ağzı iyi laf yapıyor (twitter falan). medyatik olduğundan karizmatik markaları örnek alıyor, bill gates-jeff bezos-elon musk-cz...
-tron alana btt-wink bedava>>> eywallah gözüm
-hızlı-popüler-fee >>ok
-somut birşey yok>>>bittorrent var
-supply çok>>>ama ucuz, çok al çok hayal kur, çinli ripple'ım ben
-borsalar?>>cz yakınımdır
-eğlence>>kumarhaneye buyur*wink
-ya toz olursan>>ya tutarsa ya çıkarsa
yani insanı ikilemde bırakıyor ama bir cevabı da var her kuşkuya, kuvvetle muhtemel sağlam bir pump daha yapar...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Vispilio
Legendary
*

Merit: 1603

View Profile WWW
November 04, 2019, 07:31:44 AM
Merited by Kalemder (1)

...
-hızlı-popüler-fee >>ok
...

Mesela TRX'i irdelerken bunu birçok kişi basit bir ayrıntı gibi görüyor ama belki de BTC'nin 19,000 USD'lardan dönmesinin en büyük sebebi buydu,

o dönem herkes "devrim, itibari para visa misa kalmıycak, her yer BTC" falan diyordu, sonra bir baktılar hatırı sayılır insan işlem yapmaya başlayınca transaction costlar 50-60 USD'lara çıktı işlemler günlerce beklemeye başladı,

çözüm olarak önerilen Lightning Network'ün şu anda ne kadar problemli ve bir çok yönden saçma sapan olarak nitelenen bir formül olduğunu ayrıca değerlendiririz isterseniz...

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
November 04, 2019, 07:39:56 AM

o dönem herkes "devrim, itibari para visa misa kalmıycak, her yer BTC" falan diyordu, sonra bir baktılar hatırı sayılır insan işlem yapmaya başlayınca transaction costlar 50-60 USD'lara çıktı işlemler günlerce beklemeye başladı,

çözüm olarak önerilen Lightning Network'ün şu anda ne kadar problemli ve bir çok yönden saçma sapan olarak nitelenen bir formül olduğunu ayrıca değerlendiririz isterseniz...

Bitcoin yalanları ve gerçekleri adlı bir başlık hoş olur bu Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 04, 2019, 07:43:07 AM

Teknoloji açısından bu etkinlikler güzel ama coine getirisi olmadan benim pek ilgimi çekmiyor açıkçası. En önemli durum galiba 2020 Mart halving olayı. Büyük ihtimalle o zamana doğru bir çok haber vs ya da etkinlik denk gelecek ki coinin fiyatı da artsın. Ben asıl etkinliklerin Ocak Şubat gibi olacağı kanaatindeyim

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 04, 2019, 09:06:03 AM

son 1 haftadır binancete  hergün 3-4 coin %20 ve üstü yapıyor. bunlardan bazıları eski ve değeri düşmüş coinler bazılarıda yakın zamanda sert dump yemişler. şahsen bi 5-6 coine biraz yatırım yapıp %25 ustune satış girmeyi planlıyorum daha coinleri belirlemedim.

Bitcoin sakin durursa daha çok coin görürüz bu şekilde de. Bu deyus Bitcoin en ters anda yakalar. Bu işe kalkıştığınızda stoplarınızı iyi ayarlamanızı öneririm. Dimyada pirince giderken...

esasen tron hakkındaki hiçbir haber beni heyecenlandırmıyor çünkü tron'un tamamen scam bir proje oldugunu dusunuyorum başındaki justin sun'dan dolayı.

bunun dışında chiliz ve onun uygulamaları hafif bir kıpırtı yaratabilir ama hiçbiri tabiki bitcoin ve ethereum üzerindeki etkiler kadar büyük olmayacaktır,

bu gelişmeler çok çok ufak gelişmeler ve ancak ilgili coin'in fiyatını arttırabilir azaltabilir, fakat yine de detaylı açıklamak için teşekkürler Smiley

Bence Tron hakkındaki ön yargıların artık kırılması lazım. Kabul edelim son 2 yılın en iyi çalışan proje ekibi ve marketing ekibi Tron'daydı. Evet falsoları yok mu? var. Ama bence artık şu Tron'a güvenilmez, scam falan muhabbetinin zamanı geçti. Chiliz'in reel futbol/spor dünyasında nasıl bir etki yaratacağı henüz belli değil. Eğer beklenen sükseyi yaparsa fırsat olabilir.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 04, 2019, 09:17:12 AM

Bitcoin sakin durursa daha çok coin görürüz bu şekilde de. Bu deyus Bitcoin en ters anda yakalar. Bu işe kalkıştığınızda stoplarınızı iyi ayarlamanızı öneririm. Dimyada pirince giderken...

Bence Tron hakkındaki ön yargıların artık kırılması lazım. Kabul edelim son 2 yılın en iyi çalışan proje ekibi ve marketing ekibi Tron'daydı. Evet falsoları yok mu? var. Ama bence artık şu Tron'a güvenilmez, scam falan muhabbetinin zamanı geçti. Chiliz'in reel futbol/spor dünyasında nasıl bir etki yaratacağı henüz belli değil. Eğer beklenen sükseyi yaparsa fırsat olabilir.

Risk olmadanda gelir malesef olmuyor. O yüzden ben kafama yatan coinlerde denemeyi düşünüyorum. Erd vardı aklımda %20 yaptı son 2 gündür mesela.
Trx konusuna katılıyorum evet coin supply cok fiyatı bu supplya göre yüksek olabilir ama çalışan bir ekip ve son ürünler var.adam trx zincirine usdt yide taşıdı. Dapp kısmına girin birsuru trx bazlı oyun proje var. sadece fiyat olarak çok aşırı değerlenmeyebilir 10x yapması demek coini apayrı boyuta taşır mesela.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
November 04, 2019, 09:53:41 AM

Monero'da 30 kasımda bir hard fork güncellemesi bekleniyor. Bu güncelleme ile monero ağını destekleyen programların önceki sürümleriyle değiştirilmesi gerekecek. Bazı hard forklarda yeni güncellemeyi desteklemeyen node'lar ile yeni bir coin'in ortaya çıkması mümkündür. (ETH-ETC yada BTC-BTG gibi)

Monero'da böyle bir beklenti var mı sanmıyorum ama topluluğuna kulak kabartmak lazım, tetikte olmak lazım.
Kanıt,
Kanıt2

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 04, 2019, 10:00:27 AM

Risk olmadanda gelir malesef olmuyor. O yüzden ben kafama yatan coinlerde denemeyi düşünüyorum. Erd vardı aklımda %20 yaptı son 2 gündür mesela.
Trx konusuna katılıyorum evet coin supply cok fiyatı bu supplya göre yüksek olabilir ama çalışan bir ekip ve son ürünler var.adam trx zincirine usdt yide taşıdı. Dapp kısmına girin birsuru trx bazlı oyun proje var. sadece fiyat olarak çok aşırı değerlenmeyebilir 10x yapması demek coini apayrı boyuta taşır mesela.

TRX'in BTC karşısında ATH'sinin 2012 sats olduğunu hatırlatmak gerekiyor sanırım burada. Şu an halen oradan epey uzakta. Ve o ATH'ye ulaştığı günden çok daha iyi durumda bence de TRX.
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
November 04, 2019, 11:01:47 AM

Güzel bir konu olmuş, gelişmeler geldikçe ilk mesaj güncellenirse harika bir kaynak olur Smiley
Chiliz (CHZ) benim de dikkatimi çekti. Birkaç ay popülerliği sürüp sonra ortadan kaybolacak bir proje mi yoksa halkın kripto paralar ile ilk tecrübesi olacak bir iş mi göreceğiz. Token satın alıp marşı falan belirlemek güzel fikirler bence. Fanatikliğin olduğu yerde kesinlikle ilgi çeker

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
November 04, 2019, 11:28:39 AM

Güzel bir konu olmuş, gelişmeler geldikçe ilk mesaj güncellenirse harika bir kaynak olur Smiley

Aynen öyle düşünüyorum hocam. Zamanla güncelleyeceğim. Tabi yeterince değerli gördüğüm bir gelişme olursa. Haber derken, olmuş olan değil, olacak olanların haberleri önemli benim için. Yada olacakları etkileyebilecek bir haber...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄