Bitcoin Forum
April 30, 2024, 11:05:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 »
  Print  
Author Topic: Rütbe Atlamaya Yakın Üyeler  (Read 13792 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 23, 2020, 05:21:14 PM

Hocam yorum bırakma konusunda haklısınız ancak geçmişte olan örnekleri görünce gözü korkuyor insanın. Topluluktan olumlu yorumları aldıktan sonra milleti tokatlayıp gidenler v.b. Gerçi bu işin kesin bir kıstası yok bugün ticaret yaptığın adam 3 gün sonraki ikinci ticarette tokatlayabilir. Ama genel olarak eleştirinizde haklısınız gerektiğinden az kullanıyoruz. Burada bazı arkadaşlar var yazı tipinden oradan buradan hangi hesap kimin, kim nedir iki saniyede anlıyorlar ben vallahi anlamıyorum. Bu aynı başlıkta 15 kişiyle konuştuğunu zannedip aslında tek kişiyle konuştuğu sonradan ortaya çıkan arkadaş gibiyim.

Edit: İkincil hesap olayını insan seçiminde ne kadar kötü olduğumu anlatmak için verdim yoksa bounty v.b. etkinliklere çift katılım hariç serbest zaten çoklu hesap.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1714475142
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714475142
Reply with quote  #2

1714475142
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714475142
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714475142
Reply with quote  #2

1714475142
Report to moderator
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
March 23, 2020, 05:53:56 PM

Gerçi bu işin kesin bir kıstası yok ...

Aslında var hocam. Normal hayatta da bugün güvendiğiniz biri yarın bir anda değişebilir. Zaten burada feedback verildiğinde kefil olmuş olmuyorsunuz. O gün için, belirli bir durumdan dolayı pozitif görüşünüzü belirtmiş oluyorsunuz. Kişi ne kadar çok pozitif/negatif görüş almışsa ona göre değerlendirme yapar diğer insanlar. Bu sadece bir fikir verir.

Yarın öbür gün adam değişti, dolandırıcı oldu diyelim. Bu durumda trust listenizde ekli ise çıkartabilirsiniz. Geçmiş zamanda bıraktığınız pozitif feedbackten / görüşten sorumlu tutulmazsınız. Bilinen bir dolandırıcıyı kanıtlara rağmen trust listesinde tutmak sıkıntılıdır mesela. Fakat geçmiş zamandaki bir feedback için yargılanmazsınız.

Mesela geçmiş zamanda @Bobmarley ile ticaretimiz oldu. Ödemesini yaptı. Pozitif feedback bıraktım. Adam sonradan dolandırıcı çıktı yada ödemeleri yapmadı. Bu durumda Trust listemde ise onu çıkartırım. Gerekirse negatif feedbackte veririm. Geçmiş zamandaki feedbackide silebilirim ama silmezsem bile bu durumdan dolayı yargılanmam.

Özetle: Yerleşik olan, uzun zamandır takip ettiğiniz üyelere pozitif feedback bırakabilirsiniz. Bunu yaparken zamana yayın. Görüşünüzü destekleyen referans link ekleyin. Bunun size hiç bir zararı olmaz.

Not: Sistemi somut olarak anlatıyorum. Amacım Türkçe bölümdeki yanlış algıları düzeltmek. Yerel bölümler bu sistemleri henüz net olarak bilmediği için globaldeki bir kısım üyeler kötüye kullanıyor.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
March 23, 2020, 07:49:44 PM

Pozitif ya da negatif feedback tehlikelidir
Pozitif ya da negatif trust eklemek tehlikelidir

Bu yazdıklarımı kural olarak algılamayın. Kalemder de gayet iyi biliyor ki forumda gruplar, çeteler var.
Feedback hadi yine belki tolere edilir ama trustlist hazırlayan radara girer, KESİN
Feedback yazan da görüş - aidiyet - taraf gibi potalara girer.
Merit verdiğiniz aldığınız adamlar da sizi tehlikeli durumlara sokabilir.
Rütbe atlamak iyi gibi görünse de sizi tehlikeli maceralara sürükleyebilir.

KISACASI VAR OLMANIZ, YOK OLUŞUNUZUN SEBEBİDİR.. çünkü bir grup, sizi yani kendinden olmayan herkesi düşman ve rakip olarak görüyor.

Eğer "ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım" modunda takılmayacaksanız, hiç bi atraksiyona bulaşmayın. Sonunda benim gibi olursunuz.
 Onun yerine ölü taklidi yapın, dikkat çekmeyin, varsa bounty katılın, yoksa köşede sessizce durun. Çünkü forumda inisiyatif alan pek yok, ben denedim, siz de deneyin isterseniz, denemesi bedava 😉

Not: hem ironi hem sitem hem de gerçekleri içerir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
March 23, 2020, 08:26:23 PM
Last edit: March 23, 2020, 08:41:27 PM by Kalemder

Yukarıda detaylı yazdım zaten. Pozitif feedback yani spesifik durumlar için olumlu görüş belirtmekte hiç bir tehlike yoktur.

Negatif feedback apayrı bir konu. Bir kişi açıkça dolandırıcı olmadığı sürece veya topluluğa zararı yoksa negatif kullanmamak gerekir. Bunu farklı kullanan nadirmüyelerde var ama negatif şuan konumuz değil zaten.

Trust konusuna gelince, şöyle ince bir detay var. Trust listenize birini eklediniz ve sonra dt oldunuz. Bu durumda sizin trust eklediğiniz kişiler dt2 olur. Dt2 ile dt1 gücü hemen hemen aynıdır. Dt üyelerinin verdiği feedbackler otomatik görünür. Sizin eklediğiniz o kişi bir başkasına tartışmalı negatif verdiyse, otomatik olarak diğer üyeler sizi hedef haline getirirler. Yani hem kendi verdiğiniz negatif feedbackten hemde trust eklediğiniz kişinin verdiği negatif feedbackte sorumlusunuz. Bu yüzden negatif feedback sadece somut dolandırıcılık durumunda kullanılmalı.

Pozitif feedback vermenin ise hiç bir zararı yoktur.
Yabancılar bu detayları kavradığı için öne çıktılar. Bölüm olarak zamanla kavrıyorız sistemi. Art niyetli çok fazla dt1 ve dt2 üyesi var. Çeteleşmiş durumdalar hatta. Bu çarkı dağıtmanın en makul yolu sistemi gerektiği gibi kullanmaktır. Negatif nadir istisna bir durumdur. Somut şeyler dışında kullanıldığında cepheleşme savaş çıkartır. Fakat pozitif feedbackten zarar gelmez. Makul şekilde, ölçülü ve referanslı olarak zamana yayarak kullanılmalı.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
March 23, 2020, 08:44:52 PM

~wolwoo
1. In one week, this DT1-member added 24 users to his Trust list. Most of those users never left any feedback and don't have a custom Trust list. Therefore, they don't belong on DT2, and the user who adds them doesn't belong on DT1.
2. 4 months ago, this user left positive feedback to 16 users, all without reference link. The only thing they seem to have in common is their nationality, just like the users on his Trust list. That shouldn't be a reason to give them positive feedback and/or DT2-powers.
3. This user leaves retaliation feedback.

Bakın bu mesaja, forumda en itibarlı (!) olduğu iddia edilen bir zat bana ne yazmış. Negatif trust nedeni olarak "fazla sayıda feedback" yazmışım. Bunların hepsi de masum, arkadaşları onore edici pozitif feedback idi. Bu mesajdan sonra topluca beni negatif trustliste eklediler

KISACASI gözünüzün üstünde kaş var, dudağınızın üstünde bıyık var, cart var curt var derler sizi elerler. Çünkü karşı çıkabilecek irade, medeni cesaret, ortak mücadele ve isyan kültürü bizde yok.

Nerdeyse sene geçmiş ama "yau bu adam kimseyi dolandırmadı, karşılık beklemeden kendini riske attı, feedback yazdı, trustliste ekledi." diyen olmadı, o yüzden siktir edin bulaşmayın, hatta ben de bir gözden geçirsem iyi olur 😉

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 457

View Profile
March 23, 2020, 09:03:07 PM

~wolwoo
1. In one week, this DT1-member added 24 users to his Trust list. Most of those users never left any feedback and don't have a custom Trust list. Therefore, they don't belong on DT2, and the user who adds them doesn't belong on DT1.
2. 4 months ago, this user left positive feedback to 16 users, all without reference link. The only thing they seem to have in common is their nationality, just like the users on his Trust list. That shouldn't be a reason to give them positive feedback and/or DT2-powers.

Bakın bu mesaja, forumda en itibarlı (!) olduğu iddia edilen bir zat bana ne yazmış. Negatif trust nedeni olarak "fazla sayıda feedback" yazmışım. Bunların hepsi de masum, arkadaşları onore edici pozitif feedback idi. Bu mesajdan sonra topluca beni negatif trustliste eklediler

KISACASI gözünüzün üstünde kaş var, dudağınızın üstünde bıyık var, cart var curt var derler sizi elerler. Çünkü karşı çıkabilecek irade, medeni cesaret, ortak mücadele ve isyan kültürü bizde yok.

Nerdeyse sene geçmiş ama "yau bu adam kimseyi dolandırmadı, karşılık beklemeden kendini riske attı, feedback yazdı, trustliste ekledi." diyen olmadı, o yüzden siktir edin bulaşmayın, hatta ben de bir gözden geçirsem iyi olur 😉

Bu yazılanlar tecrübe kokan yazılar. Yazılanları okudum sanki burası kurtlar vadisi gibi bir yer o zaman.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 23, 2020, 09:24:33 PM

Bu yazdıklarımı kural olarak algılamayın. Kalemder de gayet iyi biliyor ki forumda gruplar, çeteler var.
Feedback hadi yine belki tolere edilir ama trustlist hazırlayan radara girer, KESİN
Feedback yazan da görüş - aidiyet - taraf gibi potalara girer.

Şu yazdıklarınızı okuyup korkmamak mümkün değil. Bu grup, çete olayını biraz açarmısınız? Yahu ben SR olmak için biraz uğraşıyorum ama başımıza bir iş gelmesin?
Ben forumda bir kaç yerde trust listesine ekleyin falan yazdığı için güvendiklerimi eklemeye başlamıştım korktum açıkçası. Zaten feedback olayına girecek kadar insan tanımıyorum ama trust'da riskli anladığım kadarıyla. Forum baya Roma senatörü olmaya çalışma gibi bir ortama sahip sanırım  Shocked

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
wolwoo
Legendary
*

View Profile
March 23, 2020, 09:44:37 PM

Şu yazdıklarınızı okuyup korkmamak mümkün değil. Bu grup, çete olayını biraz açarmısınız? Yahu ben SR olmak için biraz uğraşıyorum ama başımıza bir iş gelmesin?
Ben forumda bir kaç yerde trust listesine ekleyin falan yazdığı için güvendiklerimi eklemeye başlamıştım korktum açıkçası. Zaten feedback olayına girecek kadar insan tanımıyorum ama trust'da riskli anladığım kadarıyla. Forum baya Roma senatörü olmaya çalışma gibi bir ortama sahip sanırım  Shocked

bak şimdi hocam ben DT1'im normalde, Kalemder'in de dediği gibi trustliste eklersem (ki uzun süredir bütün forum ekli-şimdilik) benim feedbackler görünüyor trustlisttekiler de DT2 oluyordu. Ama bu yawşak şu yukarıdaki mesajı attı, ondan sonra noldu?

http://loyce.club/trust/2019-12-28_Sat_06.13h/1003533.html  (bu da bu yawşağın kendi sitesi bu arada Cheesy )
40'lı sayfalara kadar pek bişey yok 46-47'den sonrasını inceleyin.
o mesajı attıktan sonra ne kadar kendi adamı varsa hepsi beni distrust eklemeye başladı, onlar beni ekledi ben onları ekledim, onlar beni ben onları, dibine dibine Shocked Cool

sonra noldu? ben dt1 seçildiğim halde DT'likten düştüm. Yani topluca hareket ettiler

bizde böyle birşey yooookkkk, kimse (birkaç kişi dışında) iplemez

senin duruma gelecek olursak hem rütbe atlıyorsun, hem trustliste bulaşıyorsun hem feedback verecen! OOOOooo jesus christ Cheesy Grin
yarın birgün reputation'da adına başlık açarlar, meta'da banlatma isteği, adios amigos Wink

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
March 23, 2020, 09:56:04 PM
Last edit: March 23, 2020, 10:06:32 PM by Kalemder

Sistemi doğru makul şekilde kullandıktan sonra hiç bir şeyden korkmaya gerek yok. Aynı gün onlarca feedback yazmayın, zamana yayın. Yabancılarla nezaket ile diplomasi çerçevesinde ilişki yürütün. Trust listenize, yargılarına güvendiğiniz üyeleri ekleyin, unutmayın dt olursanız, varsa onların verdiği negatiftende sorumlu görülebilirsiniz. Pozitif feedback ise farklı bir şey. Biriyle olumlu ticaret yaptınız, pozitif feedback bırakın. Bir üye forumda yararlı olduğunu düşünüyorsanız, pozitif feedback bırakın. Bunu yaparken referans link bırakın ve görüşünüzü detaylandırın.

Feedback ve trust tamamen farklı şeyler. İyi anlarsak, doğru kullanırsak, agresiflikten kaçınırsak korkulacak bir şey yok.

Wolwoo'nun durumu çok spesifik. Bu kişisel durumları konuşmaya gerek duymuyorum ben. Söylediklerimde yanlış yok.

Bu sistemler aktif kullanılmazsa, üç gün sonra o adamların yargısına kalır herkes. Aktif kullanılırsa hem bounty kampanyalarında ön plana çıkarsınız hemde forumda. İyi kampanya yöneticileri trust list kullanımınıza bakıyor. Sistemi ne kadar çok kişi kullanırsa, art niyetli kişilerin dtye girme ihtimali o kadar düşer. Şuanda art niyetli kişiler dt olabildiği için onların yargısına kalıyor herkes.

Güzel geceler...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
March 23, 2020, 10:46:38 PM
Last edit: March 23, 2020, 11:17:26 PM by wolwoo
Merited by Bthd (1), Vispilio (1)

Sistemi doğru makul şekilde kullandıktan sonra hiç bir şeyden korkmaya gerek yok. Aynı gün onlarca feedback yazmayın, zamana yayın. Yabancılarla nezaket ile diplomasi çerçevesinde ilişki yürütün. Trust listenize, yargılarına güvendiğiniz üyeleri ekleyin, unutmayın dt olursanız, varsa onların verdiği negatiftende sorumlu görülebilirsiniz. Pozitif feedback ise farklı bir şey. Biriyle olumlu ticaret yaptınız, pozitif feedback bırakın. Bir üye forumda yararlı olduğunu düşünüyorsanız, pozitif feedback bırakın. Bunu yaparken referans link bırakın ve görüşünüzü detaylandırın.

Feedback ve trust tamamen farklı şeyler. İyi anlarsak, doğru kullanırsak, agresiflikten kaçınırsak korkulacak bir şey yok.

Wolwoo'nun durumu çok spesifik. Bu kişisel durumları konuşmaya gerek duymuyorum ben. Söylediklerimde yanlış yok.

Bu sistemler aktif kullanılmazsa, üç gün sonra o adamların yargısına kalır herkes. Aktif kullanılırsa hem bounty kampanyalarında ön plana çıkarsınız hemde forumda. İyi kampanya yöneticileri trust list kullanımınıza bakıyor. Sistemi ne kadar çok kişi kullanırsa, art niyetli kişilerin dtye girme ihtimali o kadar düşer. Şuanda art niyetli kişiler dt olabildiği için onların yargısına kalıyor herkes.

Güzel geceler...

Kalemder'in dediği doğru ama
-sadece feedback ile bir yere varılamaz
-çoğu kimse feedback vermeye bile korkuyor çünkü adalet yok
-forumda ne kadar güçlüyseniz o kadar borunuz ötüyor (yukarıda örneğini verdim)
-feedback kadar önemlisi truslist oluşturmaktır.
-feedback, bionuza yazılmış tanıtıcı bilgiler olması gerekirken silaha dönüşmüştür (özellikle bounty için)
-merit kaynağı başvuruları yetersiz
-merit yetersiz olunca konuyla bağlantılı olarak rütbe atlmak zorlaşır
-bunların hepsi güç mevzusudur
-adamlarda merit bol, alt hesap açar, birbirlerine feedback verir, trust ekler güçlenir çığ gibi, sonra ne kadar yağlı imza varsa kaparlar

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5234649.0

şurada @BitcoinTurk arkadaşımız ülkelerin foruma ilgisini ölçen bir araştırmayı sunmuş. Türkiye 4. sırada ama forumdaki ağırlığımız çok daha gerilerde.
Because ilgilenen yok, herkes kendi derdine düşmüş, başıma bi iş gelir-hesap gider derdinde ki gücü elinde tutanlar bu konuda üstün çaba gösteriyor

ama biz yanlış bişey yapmıyorsak kimseden korkmamıza da gerek yok
bakın kendimi banlatmak istedim, meta'da konu açtım ama olumsuz sonuçlandı Cheesy https://bitcointalk.org/index.php?topic=5219569.msg53666363#msg53666363

sadece, burada doğruyu yapsanız bile harcanabileceğinizi hatırlatmak istedim bunun için ellerinden geleni yaparlar, en ufak açığınıza kadar didiklerler.

ha bu işlere bulaşmasanız da sizi yok etmek isterler, flag açarlar, ban isterler, negatif feedback verirler orası ayrı konu.....

Aslında Kalemder de iyi biliyor, feedback-turstlist vs konusunda onunla aynı fikirdeyim ama uzun süre kimse destek olmadı, çok kimse çekimser kaldı, globalde bi sürü elemanla haftalarca tartışmalar vs...bu arada Kalemder üstad http://loyce.club/trust/2020-03-21_Sat_06.09h/487377.html trustlist bomboş Smiley yani "kullanalım edelim, boş adamlar dt olmasın" falan ama önce kendimizin kullanması gerekiyor Wink

netice itibariyle benim ümidim kalmadı bu işlerde, o yüzden ters tepki verdim, biraz da sinirliyim kimse kusura bakmasın, dileyen dilediğini yapsın

edit-not: forumalacalı kardeşim bana nötr feedback vermiş, zannediyorum hata ile verdi, geri de almadı, lütfen kaş yapıym derken göz çıkarmayın Smiley

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
March 24, 2020, 05:37:09 AM

Konuyu kişiselleştirmek istemiyorum. Wolwoo ısrarla kişiselleştiriyorsun. Globalde haklıyken kendini haksız duruma düşürecek davranışların oldu. Burada bir çok kişide yapma etme böyle dedi. En önemlisi sürekli küfür ediyordun orada. Yukarıda örnek verdiğin konu gibi, globalde "trolleme" sayılacak konu ve mesajların oldu. Böyle durumlar dikkat çekince listelerini didiklediler. Aynı gün onlarca feedback, onlarca trust list eklemesi yaptığını öne sürüp güvensiz ilan ettiler. Başta haklıyken, haksız duruma düşürdüler. Açıklaması güç bir hal aldı. Bu adamlar zalim wolwoo. Sistemi makul şekilde kullanmak gerekiyor. Herkes MAKUL şekilde kullanırsa aklı başında daha fazla insan dt olur. Diğer zalimlerin şansı azalır.

Dt her ay kura usülü seçilir. Şuanda 150 200 kişi şartkarı karşılıyor. Yaklaşık 100 kişi dt seçiliyor. Yani o adamların seçilme şansı yüksek şuan. Şartları 500 üye karşılasa seçime 500 kişi katılsa zalim olanların şansı düşer. Aklı başında üyeler dt'de güçlendiğinde o zaman, haksız negatif veren dt'leri kovarlar. Aklı başında ve adil üyelerin gücü zayıfken, negatife başvurmak mantıklı değil. Negatif verdiğinde sindirirler o durumda. Sistem böyle kurulmuş. Güçlü olanlar zayıfları eziyor. Sistemi zalimler ele geçirince bunu zulüm aracı olarak kullanıyor. Adil olanlar güçlenirse, bunu adalet için kullanır. Adil olanlar şuan zayıf olduğu için diplomatik olmak zorunda. Sistemi daha fazla üye kullanırsa daha fazla kişi dt seçimine katılır.

Anlattıklarım da yanlış yok. Yine de kişiselleştiriyorsun. Ben şahsi olarak, bazı dönemlerde trust listemi siliyorum. Forumu üyeleri izlemeye başlıyorum. Bir süre sonra tekrar oluşturuyorum. Launun hakkımda başlattığı kara propagandadan sonra bunaldım ve sildim. Bu kişisel bir karardı. Doğru da yaptım. Haksızlık yapan o kişi dt gücünü kaybetti. Diğer dt üyeleri onun haksız olduğunu anladı. Hatta ona pozitif olanlar bu yüzden ona karşı olmaya başladı.

Neyse velhasıl, şuanda listemin boş olması doldurmayacağım ve sistemi kullanmadığım anlamına gelmiyor. Konu ne senin ne benim kişisel meselemiz değil. Genel sistemi anlatıyoruz. Sistemi makul kullanırsak, hatalardan ders çıkarırsak sistem sağlıklı işler. Yoksa o zalimlerin elinde oyuncak olmaya devam eder.

Saygı sevgi ve selamlar... Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
March 24, 2020, 07:42:00 AM

Kalemder kişiselleştirme diyorsun sonra da trol diyorsun.
ben birine küfrediyorsam durduk yere küfretmem. Onlarca pzwnkle günlerce uğraştım, en gereksizinden halaybaşına kadar hepsine de hak ettiği cevabı verdim. Burada benim haksız olduğumu düşünüyosan sana başka sözüm yok. Git, diplomasini kullan, globalde dost edin ama ben bana düşmanlık yapanlara kollarımı açmam.

Maç yaparken yeni kural koyan, kuralı kendisi için esneten qawatlar bunlar. Kalemder ne diyor: bir günde birden fazla feedback vermeyin. Böyle bir kural mı var Kalemder? Yok. Peki bu kimin için şüpheli davranış? Benim için, senin için, arkası olmayan garip gureba için. Ama o madıfakırlar onlar bir günde istediği kadar feedback de verebilir, trustliste de istediği kadar ekleyebilir. Bunların kanıtlarını yazdım diye, ağızlarına sıçtım diye bana negatif verdiler. Yüzlerce üye şurada yobit imzasındaydı. İmza yöneticisi bile bunlardandı, hepsinin iki yüzlülüğünü suratlarına çarptım. İyi de yaptım oh olsun.
Barbarlara diplomasi sökmez Kalemder. Belki de biz bir bütünün parçasıyız. Eğer ben onlara sert çıkmasaydım senin diplomasinin de bir önemi kalmayacaktı.

Ayrıca seni severim ama kendi doğru bildiğimi de yazmam lazım. Herkes aynı karakterde aynı mizaçta olacak diye bir şey yok.

Konuyu sen açtın ben de fikirlerimi söyledim.
Tekrar edeyim, burada güvende değil hiçbirimiz. Sistemi bir grup idare ediyor, Chipmixer, foxpup merit club falan görürseniz bunlar onların alameti farikası, piramitin üzerindeki tek göz gibi 😂

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
March 24, 2020, 09:02:14 AM

Mücadeleni haklı buluyorum. Ben sana trol demedim. Onlara göre "trolleme" sayılacak dedim. Haklıyken bu küfürler yüzünden haksız duruma düştün. Kişisel atışmalar artınca İzahı zor oldu. Dedim yukarıda... Lütfen farklı anlama dediğimi. Yaptığın her davranışı herkes aynı anda onaylayamaz. Özünde haklı olduğunu biliyorum. Yalnız mücadele şekline katıldığımı söyleyemem. Herkesin kendine göre bir üslubu var.

En nihayetinde ikimizinde amacı aynı. Sistemi sağlıklı adil hale getirmek. Senin kavganın amacı da bu. Benim sistemi anlatıp bilinç oluşturmamın amacı da bu.

Sistem iyi anlaşılırsa, makul kullanılırsa, çok sayıda kişi katılırsa sağlıklı işler. Sağlıklı işlemeye başladığında hak edene negatif verilir. Bu durumda negatif verdiğinizde ya elinizde somut deliller olacak yoksa anında sindirirler. Vahşi düzen, şuan zalimlerin elinde.

Pozitifi sağlıklı kullanan kimsenin başına bunlar gelmedi.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 24, 2020, 09:53:28 AM
Merited by Kalemder (1)

İşin içine bulaşmayan ne olduğunu tam olarak çözemiyor. Şahsen ben son zaman çok vaktim olmadığı için ilgilenemedim yeterince. Ancak incelediğimde de durumu çok hoş görmüyorum.
@Kalemder'in dediği gibi olaylar böyle diye kenara çekilip önünüze atılanlarla idare etmek de doğru değil, @wolwoo'nun dediği alayına atar, hepsine gider de doğru değil. Çünkü gördük ki @Kalemder'in hak ederek girdiği imzada başına gelenler de hoş değildi, @wolwoo'ya yapılanlarda!

Şimdi bu forumu yaratan @satoshi (tag'lıyım da belki cevap falan verir. Tongue) global ölçekte merkezi olmayan bir sistem kurmuş. Aslında forumda bu düzene yakın hareket etmekteymiş ancak son dönemde olay resmen güç savaşları ve ırkçılığa dönüyor. Büyük imza kampanyalarında bizim lokal bölümümüze yeterince (adilce!) yer verilmemesi de bunun en önemli göstergesi! Bu olayı ırkçılığa vardıran hareketlerde maalesef bizden olup genelde globalde yazanların da büyük payı var. (haklarında hiç iyi düşünmediğimi söylemeliyim, kötü söz kullanmak istemiyorum onlar kendilerini biliyor ve buraları da yakından takip ediyorlar. Kişisel çıkarları için neler yaptıklarını görüyor ve biliyoruz, buna ses çıkarmamız efendiliğimizden! Ki nitekim gördüğüm kadarıyla onlar ne kadar dediklerimi yapsalar da bizlerden farkı yok sadece uşaklık yaptıklarının farkında bile değiller!)

Bu nedenle herkes politik olmalı, dengeyi korumalı ve saldırgan olmadan doğru şeyleri yapmaya çalışmalı. Bu noktadan sonra iyi niyetli de olsanız @wolwoo gibi haksız muamele görebilirsiniz buna da canınız sıkılmasın. Bu forum bizler için de önemli ama hayati değil. Yaptığınız her şeyden keyif almaya bakın emin olun daha güzel olacaktır.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
March 24, 2020, 10:37:41 AM

İşin içine bulaşmayan ne olduğunu tam olarak çözemiyor. Şahsen ben son zaman çok vaktim olmadığı için ilgilenemedim yeterince. Ancak incelediğimde de durumu çok hoş görmüyorum.
@Kalemder'in dediği gibi olaylar böyle diye kenara çekilip önünüze atılanlarla idare etmek de doğru değil, @wolwoo'nun dediği alayına atar, hepsine gider de doğru değil. Çünkü gördük ki @Kalemder'in hak ederek girdiği imzada başına gelenler de hoş değildi, @wolwoo'ya yapılanlarda!

Şimdi bu forumu yaratan @satoshi (tag'lıyım da belki cevap falan verir. Tongue) global ölçekte merkezi olmayan bir sistem kurmuş. Aslında forumda bu düzene yakın hareket etmekteymiş ancak son dönemde olay resmen güç savaşları ve ırkçılığa dönüyor. Büyük imza kampanyalarında bizim lokal bölümümüze yeterince (adilce!) yer verilmemesi de bunun en önemli göstergesi! Bu olayı ırkçılığa vardıran hareketlerde maalesef bizden olup genelde globalde yazanların da büyük payı var. (haklarında hiç iyi düşünmediğimi söylemeliyim, kötü söz kullanmak istemiyorum onlar kendilerini biliyor ve buraları da yakından takip ediyorlar. Kişisel çıkarları için neler yaptıklarını görüyor ve biliyoruz, buna ses çıkarmamız efendiliğimizden! Ki nitekim gördüğüm kadarıyla onlar ne kadar dediklerimi yapsalar da bizlerden farkı yok sadece uşaklık yaptıklarının farkında bile değiller!)

Bu nedenle herkes politik olmalı, dengeyi korumalı ve saldırgan olmadan doğru şeyleri yapmaya çalışmalı. Bu noktadan sonra iyi niyetli de olsanız @wolwoo gibi haksız muamele görebilirsiniz buna da canınız sıkılmasın. Bu forum bizler için de önemli ama hayati değil. Yaptığınız her şeyden keyif almaya bakın emin olun daha güzel olacaktır.

üstad durup dururken küfretmedim, o kadar çok üstüme geldiler ki ziktirin gidin demek zorunda kaldım. Kalemder'i göz boyamak için aldılar chipmixer'e

Bizi almazlar. Türklerden hiç katılabilen oldu mu ki oraya bugüne kadar?

Ben katılımcıları inceledim ve objektif olarak bakıldığında çok rahat en az bir Türk üyenin gireceğini tahmin ediyorum ki 2 olması muhtemel.
Bizim forumda 'bilgi' paylaşarak merit kazanıldı, diğer başvurular sağda solda scam tespiti yapıp, istatistik şovları ile merit toplamış kişiler.
Bak bir kişiyi alsınlar nasıl hepiniz inci gibi yazmaya başlıyosunuz Grin
Üstad ben o kadar emin değilim eğer alırlarsa da yine ince hesaplarla alabilirler. Yani objektif olduklarını falan gösterme maksatlı... Ha bir kişi de alsa içimizden birinin kazanması sevindirici olur. Onun dışında adamların elleriyle büyüttükleri yan çarları var onları beslemeleri lazım yani başvurun elbet ama çok da umutlanmayın derim

daha Kalemder seçilmeden de yazdım, sonra sebepsiz bir argümanla imzadan çıkardılar adamı

her neyse
turstlist, feedback vs bizim için lüx kavramlar, tek düşündüğümüz merit! sen yıllarca emek ver, puştun biri gelsin herşeyin içine etsin. neye göre? kendi subjektif kararlarına göre daha doğrusu çıkarlarına göre.....
bu trust ve feedback olayı tamamen kişisel seçimlerden ibaret, kimsenin kimseyi sorgulamaya hakkı yok eğer sorguluyorsan o kişinin varlığını-şahsını sorguluyorsun demektir.

ben bir seçim yaptım, burada hergün muhabbet ettiğimiz arkadaşları ekledim listeme çünkü "güvenilmez" değiller. kimse feedback ile ya da trustına bakarak 10 btc göndermez başkasına,
buradaki güven-trust "bu adam zararsız, dolandırıcı değil, yargıları da genelde doğru" şeklinde bir bildirim bırakmak...eğer bunu bile birbirimizden esirgeyeceksek ya da "birileri ne der" diye tırsacaksak hiç bu konuları konuşmayalım.
Kalemder hala diyor ki "zamana yayın, herkese bir anda bildirim bırakmayın" Böyle bir kural var mı arkadaşlar? yok! kim çıkardı bunu, herkesin methiyeler düzdüğü LoyceV denen şerefsiz! ismini de yazıyorum ki gelsin okusun. 

~wolwoo

Let's examine item by item

1-I can't add 24 users in a week? why does it matter to you? this list is your personal trust list, did you ask me when you made this list? why am I going to ask you?

2-

"Newtime   2016-08-14   Reference   3 Alt-accounts of the same person: lixar9, newtime, venusbit.
He got caught claiming a giveaway from 3 different accounts. Post history shows these accounts are used in other giveaways too.
lixar9   2016-08-14   Reference   3 Alt-accounts of the same person: lixar9, newtime, venusbit.
He got caught claiming a giveaway from 3 different accounts. Post history shows these accounts are used in other giveaways too.
venusbit   2016-08-14   Reference   3 Alt-accounts of the same person: lixar9, newtime, venusbit.
Rollin.io   2016-08-13      Howdy Rollin Admin!
Great guy, very friendly. Even to bad users Tongue
I've been a Mod at Rollin Chatter Box for more than a year now, and for a few months I'm managing the Rollin Lottery Tickets giveaway. Always a pleasure to deal with.
"Risked BTC" is the highest amount I've had in my accounts.
kompeni   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
He got caught claiming a giveaway from 10 different accounts, and had won 0.041 BTC already. Post history shows these accounts are used in many other giveaways.
He paid back the prizes after getting caught. Kasawari admitted to me by PM that he wants to finish his activities on bitcointalk and sell his accounts.
This account may be bought already or in the future.
Kasawari   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
He got caught claiming a giveaway from 10 different accounts, and had won 0.041 BTC already. Post history shows these accounts are used in many other giveaways.
He paid back the prizes after getting caught. Kasawari admitted to me by PM that he wants to finish his activities on bitcointalk and sell his accounts.
MasoVa   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
AikoniA   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
Magicrush   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
Seven Up   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
Revolutioner   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
Comvuse   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
BtcGreen   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
Gustavv   2016-08-13   Reference   10 Alt-accounts of the same person: Gustavv, BtcGreen, Comvuse, Revolutioner, Seven Up, Magicrush, AikoniA, MasoVa, Kasawari, kompeni.
SanjaPaulina   2016-08-13   Reference   Alt of CroSany. Cheated giveaway by claiming from 2 different accounts.
CroSany   2016-08-13   Reference   Alt of SanjaPaulina. Cheated giveaway by claiming from 2 different accounts."

"btcrenew   2018-08-04   Reference   btcrenew joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
After a 10-month roller coaster ride, the profit we hoped to make turned into a loss. We all knew the risks, but I'm really sorry I couldn't send you a profit. Nevertheless, I hope you enjoyed the ride.
dothebeats   2018-08-04   Reference   dothebeats joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
After a 10-month roller coaster ride, the profit we hoped to make turned into a loss. We all knew the risks, but I'm really sorry I couldn't send you a profit. Nevertheless, I hope you enjoyed the ride.
teeGUMES   2018-08-04   Reference   teeGUMES joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
lite   2018-08-04   Reference   lite joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
subSTRATA   2018-08-04   Reference   subSTRATA joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
Blazed   2018-08-04   Reference   Blazed joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
buwaytress   2018-08-04   Reference   buwaytress joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
Taras   2018-08-04   Reference   Taras joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
LightZ   2018-08-04   Reference   LightZ joined my 10 Month 10 Person 10 Altcoin Investment Experiment 10 months ago. They agreed to pay 0.01 BTC and paid when it started. Thanks for trusting me.
After a 10-month roller coaster ride, the profit we hoped to make turned into a loss. We all knew the risks, but I'm really sorry I couldn't send you a profit. Nevertheless, I hope you enjoyed the ride."

These are your feedback
Yesterday at suchmoon dozens of people left feedback neutral
I can't leave feedback to the people in the Turkish section I've always written-talked about! But you can give the "big king" to any time he wants.
ha what? "No referance!" I could just make up and reference you like my ass.  You can also reference preference "options"

3-If yobit campaign is scam, then why didn't you throw everyone negative? because you would get a reaction from the whole forum!
You are like this! You look like a fair and good person, and you dig everybody.

DO NOT MAKE A RULE FROM YOUR ASS AND JUDGE PEOPLE WITH THESE RULES

bu yukarıdaki feedbackleri kim yazmış, bana "1 günde bu kadar feedback bırakılır mı?" diyen qawat yazmış. sonra da bana "niye küfrediyorsun" diyorlar, etmiym mi???

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
March 24, 2020, 10:40:00 AM

ha bu işlere bulaşmasanız da sizi yok etmek isterler, flag açarlar, ban isterler, negatif feedback verirler orası ayrı konu.....

Aynen katılıyorum.

Sistemi herkes makul biçimde kullanırsa o zalim azınlığın yargısına kalmaz kimse. Şuan üyelerin çoğu sistemi kullanmaya korktuğu için onlar kolayca "yargıç" oluyorlar. Adalet sistemi zalimlerin eline bırakıldığı için mazlumlar zulüm görüyor. Bugün olmasa yarın, gözünün üstünde kaş var diye negatif verirler. İstediğin kadar kullanma sistemi. İnsanları sistemden uzak tutmak onların ekmeğine yağ sürmektir.

Uluslar arası kurulan her diyalog diplomasiyi gerektirir. Karşı taraf size hakaret bile ediyorsa, bu toplum önünde olduğu için sizin ona makul veya eşit cevap vermeniz gerekir. DT olunca "Jüri" "yargıç" oluyorsunuz bir farkı yok. Diplomasi kullandığınızda, o hakaret eden karşı taraf, toplum vicdanı tarafından aşağılanır. Genel davranış böyle olmalı bana göre.

Makul davranış ve doğal süreci ile sistemi kullandığınızda herkesin DT olma şansı var. "Güvenilir üye" olduğunuzda daha iyi imza kapıları da açılır size bunu unutmayın. Topluluk sisteme katılmadığında ise, en ufak bir hatanızda (ki hata olmasa bile) o zalim üyeler tarafından yargılanırsınız. Şuanda DT gücü olan bir çok üye, haksız yere ve keyfi olarak negatif basmış insanlara. Yarın öbür gün o haksızlığa sizde uğrayabilirsiniz. Sudan sebeplerle negatif verenler var. Bu adamların dt olmasının tek nedeni, sistemden uzak duran katılmayan üyeler. Çünkü kura usulü yapılıyor dt seçimi.

Bakın şuanda tam olarak 173 kişi seçime katılmaya uygun görünüyor. Bir kısmı da banlı bunların içerisinde. 173 kişi içerisinde 130 kişi dt seçiliyor. 130/173 yani bir kişinin tekrar DT seçilme ihtimali %75!. 500 kişi şartları karşılasa idi 130/500 %25 tekrar seçilme şansı olurdu.

Öneri: Yazılan genel bilgilendirmeleri okuyun. Aklınıza takılanı sorun. Sistemi anladıktan sonra katılım sağlayın. Olumlu bulduğunuz üyeler hakkında pozitif görüşlerinizi bırakabilirsiniz. Yargılarına (somut olarak pozitif ve negatif feedbacklerine) güvendiğiniz üyeleri Trust listenize ekleyin. Kaliteli bulduğunuz yazılara merit verin.

Sonuç: Daha fazla insan dt seçimine katılacak. DT üyeleri daha merkezsiz ve adil olacak. Aldığınız pozitif feedbackler ve oluşturduğunuz trust listesi ile daha iyi imza kampanyalarına katılabileceksiniz. Gelecekte zalimlerin haksız yargılamalarına maruz kalma ihtimaliniz kalkar. Vs...

Bu nedenle herkes politik olmalı, dengeyi korumalı ve saldırgan olmadan doğru şeyleri yapmaya çalışmalı.
+1

Güvenle kalın...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1458

Cashback 15%

View Profile WWW
March 24, 2020, 11:26:01 AM

birisi size "şunu trust listenden çıkar." vs diyorsa yürüsün gitsin. bana da burada ismini yazmaya gerek duymadığım kişiler trust listemi değiştirmemi istedi. ben değiştirmedim ve onların distrust listesine girdim. bu yüzden @koincik birisi size "beni ekler misin?" diye sorarsa cevap bile verme. güvendiğin, uzun zamandır takip ettiğin birisi ise ekle.

olay rütbe atlaması yakın üyelerden ne ara dt konusuna geçti anlamış değilim. lan olm burada konulara fork yapma yetkisi sadece bende var:)

rayü: gospodin==500 merit sonra afgan mülteci rütbesine çıkacak.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
March 24, 2020, 11:38:35 AM
Last edit: March 24, 2020, 11:57:10 AM by Kalemder

@gospodin, rütbe atlayanlara bir ufak öneri vereyim dedim. Olay "wolwoo'nun yaşadıklarına" dönüştü Cheesy Oysa onun yaşadıkları tamamen farklı olayların silsilesi.

Anlatmaya çalıştığımız: Tek başına rütbe atlamak, merit almakla bir yere gelinmez. Sistem bütün olarak dengeli kullanılmalı. Yargılarına güvendiğiniz üyeleri trust listenize ekleyin, olumlu bulduğunuz üyelere pozitif feedback verin. Yargılarına güvenmek ne demek? Dengeli makul kullanım ne demek? Olumlu görüş ne demek bunları izah ettik.  Benden bu kadar Smiley

Gerekirse konu "Trust" konusu ile birleştirilebilir.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
nayierdem
Member
**

Activity: 294
Merit: 17

View Profile
March 24, 2020, 04:50:48 PM

@gospodin, rütbe atlayanlara bir ufak öneri vereyim dedim. Olay "wolwoo'nun yaşadıklarına" dönüştü Cheesy Oysa onun yaşadıkları tamamen farklı olayların silsilesi.

Anlatmaya çalıştığımız: Tek başına rütbe atlamak, merit almakla bir yere gelinmez. Sistem bütün olarak dengeli kullanılmalı. Yargılarına güvendiğiniz üyeleri trust listenize ekleyin, olumlu bulduğunuz üyelere pozitif feedback verin. Yargılarına güvenmek ne demek? Dengeli makul kullanım ne demek? Olumlu görüş ne demek bunları izah ettik.  Benden bu kadar Smiley

Gerekirse konu "Trust" konusu ile birleştirilebilir.

Kalemder hocam, sizde merit source için başvuru yaptınız mı?
Froumda iki kişi var galiba. Sizde olabilirsiniz herhalde başvurmanız halinde.

●   John McAfee Supports   ●
 ❰❰❰❰❰❰  Advertising Platform  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  YOUC  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
March 24, 2020, 05:35:46 PM

Kalemder hocam, sizde merit source için başvuru yaptınız mı?

Evet bende başvuruda bulundum. Yereldeki kaliteli yazıları globalde paylaştığım konuyu "kaynak başvurusu" olarak güncelledim. Yönetici onaylarsa kaliteli yazılara dağıtırız.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5183702.0

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 »
  Print  

Jump to: