Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:41:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Süleyman ile CZ'nin TL Konuşması  (Read 475 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 07, 2019, 05:59:28 PM
Merited by Blacknavy (1)

Milletimizin şanlı tarihinde Fatih var, Beyazıt, Alparslan, Kürşat var... Süleyman var, ama kanuni olan değil! Bulut Süleyman  Grin

O ki Türk Lirasına olan inancını, Twitter'da bir kez daha dile getirdi ve CZ'den o hepimizi sevindiren cevabı aldı...

Buyrunuz;

techman, Alp hocanın tepkisi de herşeyi açıklıyor  Grin

Sanırım artık Binance'a TL desteği geliyor diyebiliriz.
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715560867
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715560867
Reply with quote  #2

1715560867
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 07, 2019, 06:02:39 PM

Binance kripto para piyasasının en büyük manipulatorlerinden biri ve Binance Coin’in düşüşü sırasında Twitter’den yazdığı yanıltıcı bilgilerle insanların zarar yapmasının en büyük sebebi de CZ’dir. Bu borsada uzun süredir işlem yapmıyorum, Türk lirası Binance’ye gelirse kesinlikle Türk borsalarını bırakmamak gerekiyor. Tekel haline geldiler, piyasaya dolaşimi az olan coinleri sokup ardindan 4 yillik yüksek bir emisyonla milletin eline mal birakmayı ve insanlar üzerinden gelir elde etmeyi kendilerine görev edinmişler.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 07, 2019, 06:24:19 PM

Dolar euro ruble gibi ana para birimleri var haricinde local borsalarında lokal para birimleride var. CZ yakında istanbulda olacak bu haberi orada açıklayabilir. Btcturk gardını alsın çok iyi bir promosyonla cevap vermeli yoksa hacim binance e kayar.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 07, 2019, 06:49:15 PM

Binance türk lirasını getirsin de türk bankalarıyla entegre olarak çekilecek mi bu büyük bir soru işareti bunun için Binancenin türkiyede bi banka hesabı açması lazım öncelikle sanırım bunun için ve bir kaç mevzuat daha. BtcTurk'un dedigine göre binance btcturk kadar vergi veren bi kurum değil belki de bu maltada lokasyonlanmalarını daha iyi açıklar. o yüzden tl gelse de türk bankalarına para çekmenin olanaklar dahilinde oldugunu söyleyemiyorum.

süleyman bizi türk lirası konusunda heyecenlandıracak tarihi bir adım atsa da bunun ne gibi bir işimize yarayacagını bilmiyorum tl yapıp ne yapacağız çekemedikten sonra?
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 07, 2019, 06:58:30 PM

Binance türk lirasını getirsin de türk bankalarıyla entegre olarak çekilecek mi bu büyük bir soru işareti bunun için Binancenin türkiyede bi banka hesabı açması lazım öncelikle sanırım bunun için ve bir kaç mevzuat daha. BtcTurk'un dedigine göre binance btcturk kadar vergi veren bi kurum değil belki de bu maltada lokasyonlanmalarını daha iyi açıklar. o yüzden tl gelse de türk bankalarına para çekmenin olanaklar dahilinde oldugunu söyleyemiyorum.

süleyman bizi türk lirası konusunda heyecenlandıracak tarihi bir adım atsa da bunun ne gibi bir işimize yarayacagını bilmiyorum tl yapıp ne yapacağız çekemedikten sonra?

Ortada olmayan bir şey için konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama. CZ akıllı bir adam bir yolunu bulacaktır. Benim aklıma gelen ilk aşamada Papara gibi aracılar kullanacak olabiliriler.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 07, 2019, 07:05:47 PM

Bir iki banka ile anlaşırsa tıpkı paribu gibi bozdursugumuz BTC leri direkt bankaya aktarabilecegimiz durum olursa ben kullanırım. Paribu çok fazla komisyon alıyor BTC ye satarken alırken. Ya da binance böyle bir işe girerse en azından onlarda aldıkları fee yi aşağıya çeker en azından.

Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 07, 2019, 07:15:29 PM

bence tamamen sansasyon olsun diye konuşuyor. bu tip konuşmalar reklam olsun diye yapılır. adam gelmiş be careful what you wish for vs yazıyor. hiç alakası yok olayla. böyle yazınca da internette bol bol konuşuluyor. o yüzden de viral bir reklamı oluyor. bu bakımdan cz yi aslında akıllı bir insan olarak görüyorum. çünkü bu tip şeyler bedava reklam milyon liraya yapamayacağı reklamı twitterdan yapıyor.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 07, 2019, 09:07:24 PM

Türkiye gibi ekonomisinin global olduğu iddiasıyla Kuzey Kore'den hallice olduğu bir ülkede (bkz: mesela Paypal) yabancı bir firmanın elini kolunu sallaya sallaya gelip yerel para-kripto köprüsü kurabileceğini zannetmiyorum, boşluk, esneklik bulmaları gereken birden çok mevzuat var. Tamam, yakın zamanda kripto kaynaklı para ile ilgili bir takım olumlu açıklamalar yapıldı ama bu kadarını beklemiyorum açıkçası.
Not: İstemiyorum değil, beklemiyorum, umarım terste kalırım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
November 07, 2019, 09:21:14 PM
Merited by Blacknavy (1)

İlginç bir haber @kartepe'ye katiliyorum direkt Türk bankasıyla çalışıp TL tasarruf hesabından Binance'e köprü olursa çok yeni Türk müşteri çekecektir Binance.

Fakat orta vadede bunu fark eden batık devlet mutlaka buradan da vergi, ücret vs toplamak isteyecektir ve yeni kripto mevzuatları çıkarabilir,
o yüzden Türk kripto severlerin çıkarları açısından yabancı borsaların bu tarz yayılma faaliyetlerinde temkinli olmasında fayda var.

Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
November 07, 2019, 09:23:00 PM

CZ'nin türkiyeye gelmesi imkansıza yakın adam vergiden kaçıyor neden bizim gibi bir vergi ülkesine gelsin ki , bence bu CZ'nin klasik hype tweetlerinden biri zamanında aynısı alipay içinde olmuştu hatırlarsanız.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Merit: 273

View Profile
November 07, 2019, 09:30:45 PM

Ortada olmayan bir şey için konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama. CZ akıllı bir adam bir yolunu bulacaktır. Benim aklıma gelen ilk aşamada Papara gibi aracılar kullanacak olabiliriler.

CZ akıllı bir adam bu konuda hem fikiriz, ben genelde BtcTurk'u kullanıyorum para çıkışlarını yapmak için bu durumda binanceden direkt kendi banka hesabıma çekeceksem BtcTurk'u kullanmama gerek kalmıyor. Paparayı daha önce hiç kullanmadım kullanmama da gerek yok sanırım çat diye binanceden çekebilirsek şahane olur, parayı btcturk'e at ordan sat tl al ordan hesaba aktar 30 dakika falan uğraştırıyor, eğer CZ çözüm bulursa sadece 10 saniye sürecek Smiley
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
November 07, 2019, 09:36:35 PM

Bu tweet i yeni gördüm, baya bir retweet ve etkileşim almış. türklerin de isimleri hep ayşe fatma süleyman, ahmet, mehmet diye gidiyor. yüz binlerce süleyman vardır heralde ülkede. binance ın geleceğini parlak görüyorum. her ne kadar çinliler batı mecralarında pek sevilmese de tam tersi,  güzel şeyler ortaya çıkarıyorlar, ayrıca kriptonun merkzi abd den biraz uzak doğuya doğru kayacak gibi gözüküyor.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
November 07, 2019, 10:05:56 PM

Binance kripto para piyasasının en büyük manipulatorlerinden biri ve Binance Coin’in düşüşü sırasında Twitter’den yazdığı yanıltıcı bilgilerle insanların zarar yapmasının en büyük sebebi de CZ’dir. Bu borsada uzun süredir işlem yapmıyorum, Türk lirası Binance’ye gelirse kesinlikle Türk borsalarını bırakmamak gerekiyor. Tekel haline geldiler, piyasaya dolaşimi az olan coinleri sokup ardindan 4 yillik yüksek bir emisyonla milletin eline mal birakmayı ve insanlar üzerinden gelir elde etmeyi kendilerine görev edinmişler.

sonucta CZ babamızın oğlu değil değil mi?

%100 yerli %100 milli kullanalım hem sonra unutmayın ki yerlin malı yurdun malı herkes onu kullanmalı Smiley

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 07, 2019, 11:05:54 PM

%100 yerli %100 milli kullanalım hem sonra unutmayın ki yerlin malı yurdun malı herkes onu kullanmalı Smiley

Babamizin oğlu olmasa bile yaptiği suçtur.

3 ayda 5 ieo (yapmadi), short acan uzulur tarzi laflari ile piyasayi manipule etti, bnb binance.us’da listelenmeyecekmis gibi davranip dususu iyice korukledi. Uzun uzun yazardim ama değmez, bu heriflerin tekelinden cikmadigimiz surece piyasa asla duzelmez tamamen emmeye odakli oynuyorlar.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
November 07, 2019, 11:07:00 PM

https://www.binance.com/en/support/articles/360035986971

ukrayna ile yapmışlar bile anladığım kadarıyla bunun bir çeşidini..
sırada TL olması şaşırtıcı olmaz
işine gelen kullanır, işine gelmeyen kullanmaz diye düşünüyorum.....

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 08, 2019, 06:44:05 AM

CZ yakında bir etkinlikte konuşma yapmak için de İstanbul'a geliyordu sanırım.
Türkiye potansiyelini asla hafife alacağını sanmam. Para kazanmayı iyi bilen zeki bir adam bu. Ve Türkiye'de gerçekten bir potansiyel var kripto paralara karşı. Sürekli İstanbul'da meetup yapıyor Binance Türkiye ekibi. Verilen önem belli. Yakında direk TL yatırarak Binance'tan alım başlayacak demektir.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
huseyin15
Member
**

Merit: 25

View Profile
November 08, 2019, 07:33:08 AM

Babamizin oğlu olmasa bile yaptiği suçtur.

3 ayda 5 ieo (yapmadi), short acan uzulur tarzi laflari ile piyasayi manipule etti, bnb binance.us’da listelenmeyecekmis gibi davranip dususu iyice korukledi. Uzun uzun yazardim ama değmez, bu heriflerin tekelinden cikmadigimiz surece piyasa asla duzelmez tamamen emmeye odakli oynuyorlar.

Hocam tek el olmasına hepimiz karşıyız. Bunu engelleyecek olan diğer borsalar olacaktır. Bizim etimiz ne budumuz ne.
Adamlar iki kere hack yaşadı milleti mağdur etmedi. İlk ieo larda öyle ya da böyle insanlar kazandı ve bir süre ieo yaptı. Yani adam icraat yaparak birşey yapıyor. Ben tekel olmasını asla istemem ama bir aralar bittrex vardı o asya pazatona açılmak için bitsdaq borsasını kurdu devamını getirmedi. Hal böyle olunca meydan bunlara kalıyor.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 08, 2019, 09:45:36 AM

CZ para için gerekirse takke takar bıyık bırakır milli olur Cheesy Bu ülkede cocacola bile ramazan reklamları veriyorsa CZ neden vermesin.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 08, 2019, 09:48:51 AM

Binance isterse yapar. Türk bankaları ile direk kendisi çalışamasa da Türkiye de ortaklar bulur. Ortaklar buradan tl alır, yurt dışındaki dolarından binance'a aktarır. Gate way gibi çalışırlar. Zaten bir Türk ortakları var hali hazırda kredi kartı zımbırtısı eklediler.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 08, 2019, 10:00:16 AM

Evet öyle yapalım ama kendimizi de kandırmayalım. Bir çoğumuz yurtiçi borsaları sadece TL'ye dönüş olayında kullanıyor. BTCTürk dışında güvenilir BTC ve ETH pariteleriyle işlem yapılacak borsa yok zaten. Paribu'da pariteler hep TL bazlı.

Yani kolay değil ama bence bu potansiyeli daha iyi kullanabilirlerdi. Kullanmalılar.
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: