Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:14:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Kripto Borsası: TURUKO  (Read 462 times)
djefes (OP)
Member
**

Activity: 209
Merit: 14

View Profile
November 08, 2019, 08:07:00 AM

Merhaba Arkadaşlar, sizlere yerli bir borsadan bahsedeceğim.

TURUKO

Arkadaşlar bu borsada bot yok. Güncel fiyattan alım satım garantisi veriyor. Kimseyi mağdur etmemek adına dürüstlük üzerine kurulmuş bir borsa. Müşteri Hizmetleri ve Canlı Destek asla robot değil. Verdiklere hizmete büyük özen gösteriyorlar.  Hesap onayında kimlik fotokopisi yok, online hesap onayıyla hızlıca onay yapabilirsiniz. Güvenliğe çok önem veriliyor. Komisyonlar ise KDV dahil binde 2. Para (TL) çekmek istediğinizde ise sadece 3 TL kesiliyor. Ayrıca diğer borsalar gibi sanal ofisleri yok. Seyrantepe'de gerçek bir ofisi var. Gidip görüşebilirsiniz. Yüksek miktarlarda alım veya satım yapacaksanız mutlaka kullanmak istediğiniz borsanın ofisine gidin. Görmediğiniz kimselere milyonlar emanet etmeyin. Bir borsayı kullanmadan önce şikayetvar sitesinden de incelemenizi yapın, mağdur olmayın.

1714155279
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714155279
Reply with quote  #2

1714155279
Report to moderator
1714155279
Hero Member
*

Ignore
1714155279
Reply with quote  #2

1714155279
Report to moderator
1714155279
Hero Member
*

Ignore
1714155279
Reply with quote  #2

1714155279
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
djefes (OP)
Member
**

View Profile
November 08, 2019, 08:11:11 AM

Para Birimi     Market Komisyonu (%)   Para Yatırma   Para Çekme
Türk Lirası               0.2                             0             3.00 TRY
Bitcoin                    0.2                             0             0.0005
Ethereum                0.2                             0             0.01
Litecoin                   0.2                             0             0.001
Dogecoin                 0.2                             0             100.0
Dash                       0.2                             0             0.002
Bitcoin Gold             0.2                             0             0.01
USDT                      0.2                             0             2.0

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 08, 2019, 09:55:40 AM

Kimseyi mağdur etmemek adına dürüstlük üzerine kurulmuş bir borsa. Müşteri Hizmetleri ve Canlı Destek asla robot değil.

Görmek, yeterli değil. Kuyumcuların altın emanet alıp ortadan kaybolduğu haberleri her yerde. Bunda fiziki bir şey taşımaya da gerek yok. Görmediğimiz kişiler dediğiniz Paribu ve BTCTürk'ünde bir yanlışını görmedik. Ayrıca bu başlığı "Servisler" bölümüne taşımanızı tavsiye ederim.

Mağduriyet olayı da bazen karmaşık olabiliyor. Umarım başarılı olursunuz, kısa vadede kullanmayı düşünmesemde yakından izliyor olacağım.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 08, 2019, 10:39:57 AM

Seyrantepe bana çok yakın belki bir gün boş vaktimde uğrayıp çaylarını içebilirim. Bu arada kuruluş 2018 olarak gözüküyor yeni mi faaliyete geçti?
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 08, 2019, 02:48:34 PM
Merited by EFS (4), Kalemder (3), dannybrown (1), Blacknavy (1)

Olmaz...
Gizlilik politikasına tıklıyorum, "Kullanıcı Sözleşmesi" başlıklı İngilizce ve "Şu anda yürürlükte olan tüm geçerli ABD veri koruma mevzuatına uyacağız." şeklinde ifadeler olan bir metin çıkıyor,
Kullanım koşullarına tıklıyorum, kullanıcı sözleşmesi çıkıyor,
KYC/AML politikası ile ilgili net bir bilgi linki yok (varsa da hemen bulunabilmesi gerekirdi),
Kimlik fotokopisi olmadan hesap onayı nasıl oluyor anlamış değilim,
Firma ünvanı ve adresi dışında bilgi yok (ticaret sicil, mernis, vergi dairesi, numarası, ortaklık bilgileri vb), biz mi dedektiflik yapacağız?
Güya bir sürü dil desteği var ama hepsi İngilizce sayfaya gidiyor, ayrıca orada da privacy policy, terms of use vb hep Türkçedeki sayfa.
Özetle, site buram buram şablon kokuyor.
Sadece alan adı kayıt bilgilerinde Ali Karakoç isimli birisinin varlığını görüyoruz (neyse ki bari o gizlenmemiş) ve şirketin yönetim kurulu başkanı olduğunu söyleyen bir linkedin sayfası var.

Özet: İyi niyetli olduklarını kabul ederek bakarsak, belli ki sitenin daha çok işi var ama olası bir boğa gelmeden önce biraz bilinirlik sağlamak için alelacele devreye alınmış ve çok büyük bir taktik hatası yapılmış. Mesela benim gözümde bu durum hiç profesyonelce bir davranış değil ve bu borsayla işim olmaz. Azınlıkta kalacağımı da düşünmüyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 08, 2019, 03:55:08 PM

aman yarabbi! amaaaaan yarabii!!!!!
gün geçmiyor ki mantar gibi bir yerli borsa çıkmasın. açılan ama işlem görmeyen sıfıra yakın hacmi olan kaç tane yerli borsa oldu allah aşkına? btctürk, paribu, koinim, koineks gibi ilk 4 dışında kullanılan var mı? hadi bir de coiny olsun başka var mı arkadaşlar aktif adam akıllı hacmi olan borsa? hacimsiz hacimsiz ha varlığı ha yokluğu duruyor borsalar bir kenarda. adı var, sahibi var, çalışanı var, işlem yok.
neden?
çünkü aptal gibi reklam bütçesi ayırmıyorlar kendilerine!
reklamsız iş yürür sanıyorlar kalıyorlar ortada.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
November 08, 2019, 04:22:56 PM

Özet: İyi niyetli olduklarını kabul ederek bakarsak, belli ki sitenin daha çok işi var ama olası bir boğa gelmeden önce biraz bilinirlik sağlamak için alelacele devreye alınmış ve çok büyük bir taktik hatası yapılmış. Mesela benim gözümde bu durum hiç profesyonelce bir davranış değil ve bu borsayla işim olmaz. Azınlıkta kalacağımı da düşünmüyorum.

Elinize sağlık çok temiz bir iş olmuş Smiley
Bu şartlar altında neden böyle bir borsa kullanalım ki? Hali hazırda btctürk, paribu, koinim gibi canavar gibi çalışan ve güvenilir olduğunu bildiğimiz borsalar var. Önce biraz reklam yapılması lazım, kullanıcılara biraz ikramda bulunulacak ki biz burayı kullanıp test edelim. Ekstra ödüller verilebilir, komisyon belirli bir süre için sıfıra düşürülebilir. Bunun gibi şeyler yoksa kimsenin siteyi bile açmasını beklemem Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 08, 2019, 05:18:52 PM

Ben sunu anlamadim, diline bakarak borsanin yoneticisi oldugunu tahmin ediyorum, neden sanki ucuncu partiymis gibi tanitiyorsun?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 08, 2019, 06:13:08 PM

YAnlış anlamayında şuan yeni bir lokal borsa açaçak olsam bunu diperlerinin copy paste i gibi yapmak yerine mesela şuan coini olan ve bununla kar payı veren hiç borsa yok. Bu tarz bir borsa ile yola çıkardım. Fikir örnektir. Diğerlerinden farklı birşey yapınki sizde işlem olsun. Yoksa btcturku paribuyu bırakıp neden sizde işlem yapsın?
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
November 09, 2019, 05:30:38 AM

hocam hayırlı olsun
ilk baktığımda hacim yok BTC'de bile
bot yoksa da kendiniz alış-satışa bişeyler girin ki yavaş yavaş müşteri gelsin, bu şekilde çok zor müşteri kazanmanız...bol şans

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 09, 2019, 01:20:36 PM
Merited by EFS (2)

Bobita dışında bir kişi siteye girip de borsa hakkında yorum atmamış, mesajların birkaçı hariç kalanı bilinçaltında post sayısını arttırmaya odaklı olarak atılmış. Bir borsa ya da servis sahibi olsaydım, kesinlikle forumun servisler bölümüne başlık açıp marka imajını zedelemezdim. Borsanız söylediğiniz gibi bot kullanmıyor fakat aynı zamanda alım-satım işlemlerini destekleyecek bir emir de yok. Alim ve satım fiyati arasindaki spread çok yüksek örneğin 8800 dolar olan piyasada son işlem 9300 dolar olarak gerçekleşmiş ve alim emri 8200, satım emri 10000 dolarda. Bu alim emrinin gercek piyasa fiyatindan %7 daha ucuz, satim emrinin ise %14’e yakın daha pahalı olduğu anlamına gelir. Borsalarin tradeyi canli tutma açisindan bot kullanmasinda sakinca yok, yeterki hacim şişirme ile insanlar yaniltilmasin.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 09, 2019, 03:33:17 PM
Merited by Deathwing (1)

şu Türkledeki açtıkları her firmanın ismine türk koyma takıntısı bitmesi lazım. özel şirketlerde zaten turk adı geçmesi kanuna tabi. Bir de çok saçma gözüküyor, düşünsenize almanyada bir borsa açılıyor, almano diye, fransada bir kahve zinciri açılıyor adı fransızo diye. saçma buluyorum ben. sırf iç pazara oynamak için bir isim olmuş.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
November 11, 2019, 01:15:27 PM

YAnlış anlamayında şuan yeni bir lokal borsa açaçak olsam bunu diperlerinin copy paste i gibi yapmak yerine mesela şuan coini olan ve bununla kar payı veren hiç borsa yok. Bu tarz bir borsa ile yola çıkardım. Fikir örnektir. Diğerlerinden farklı birşey yapınki sizde işlem olsun. Yoksa btcturku paribuyu bırakıp neden sizde işlem yapsın?

bknz: SPK
bknz: MASAK

Yakında kendi koini olan bir borsaya neler olabileciğini göreceğiz zaten.
Burası Malta mı Estonya mı?

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
November 27, 2019, 03:24:09 AM
Merited by Aqualung89 (1)

Kimlik fotokopisine gerek yok ama madde 3.7 derki
 İşlem yapmak isteyen kullanıcıların kimlik ve adres bilgilerini belgelemek zorundadırlar. Aksi takdirde, turuko’in işlem yapmamak ya da hesabı durdurma hakkı tek taraflı olarak saklıdır.

Birde neden gmail hiç anlamam , kurumsal domain adınızla email kullansanız. Bir tarafta kurumsal email yazıyor başka tarafta gmail, gerçekten çok aceleye getirmişsiniz

3.21.
... Ancak turuko’in tüm bu çabalarına rağmen yine de oluşabilecek hırsızlık / dolandırıcılık olaylarından dolayı turuko sorumlu tutulamaz.

App yok,
Borsa alanında ınput placeholder larında İngilizce kelimeler var ,,,

24 saatse 9 işlem..

BTCTurk paribuya devam gibi görünüyor, çok eleştirel oldu farkınday8m ama site sahibi olarak gelip ciddi bir tanıtım duyurusu yazmak yerine kendisinden 3. Şahıs olarak bahsedip yarım yamalak sistemi piyasaya süren yapıya ister istemez antipati ile yaklaştım

size başarılar

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
November 27, 2019, 07:16:49 AM

Kimlik fotokopisine gerek yok ama madde 3.7 derki
 İşlem yapmak isteyen kullanıcıların kimlik ve adres bilgilerini belgelemek zorundadırlar. Aksi takdirde, turuko’in işlem yapmamak ya da hesabı durdurma hakkı tek taraflı olarak saklıdır.

Birde neden gmail hiç anlamam , kurumsal domain adınızla email kullansanız. Bir tarafta kurumsal email yazıyor başka tarafta gmail, gerçekten çok aceleye getirmişsiniz

3.21.
... Ancak turuko’in tüm bu çabalarına rağmen yine de oluşabilecek hırsızlık / dolandırıcılık olaylarından dolayı turuko sorumlu tutulamaz.

App yok,
Borsa alanında ınput placeholder larında İngilizce kelimeler var ,,,

24 saatse 9 işlem..

BTCTurk paribuya devam gibi görünüyor, çok eleştirel oldu farkınday8m ama site sahibi olarak gelip ciddi bir tanıtım duyurusu yazmak yerine kendisinden 3. Şahıs olarak bahsedip yarım yamalak sistemi piyasaya süren yapıya ister istemez antipati ile yaklaştım

size başarılar

Güzel yakalamışsınız kimlik yok deyip kullanıcı sözleşmesine hiç bakmamış gibi kimlik yok demek de ne diyim bilemedim. Ayrıca neden borsa sahibi gelip kendisi açmaz konuyu en azından olumlu yönde eleştiririz ve ona göre belki düzenleme yapabilir.

Bot olmaması önemli bir konu bana göre. Burada bot olsun veya olmasın önemli olan bazen o trade işlemlerini biraz daha iyi tutmak adına yapılan bir durum tamamen. Bazı yerler zaten ingilizce arkadaşların gözünden kaçmamış.
djefes (OP)
Member
**

View Profile
January 22, 2020, 07:08:45 AM
Merited by Blacknavy (1)

Arkadaşlar bir iki konuya açıklık getireyim çok yazılanlar olmuş,

Kullanıcı sözleşmesi bilgisayarın ayarlı olduğu dile göre geliyor yani bilgisayar diliniz ingilizceyse ingilizce olarak görmeniz normal.

Kimlik gerekmeden kayıt olayı ise şöyle, sistem tc kimlik numaranızdan doğrulamayı saniyeler içinde yapıyor. Hesap açma ve hesap doğrulama işlemi 1 dakikada hızlıca yapılabiliyor.

Markette al sat emirleri arasında büyük farklar var evet, bunun önüne geçmek için daha çok kullanıcıya ihtiyaç var. Çalışmaları devam ediyormuş ve kısa süre içerisinde bu sorunda çözülecekmiş. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Uygulama olmama sebebi ise tamamen güvenlik. Uygulama demek API demek, buda büyük bir güvenlik açığı demek oluyor. Piyasada uygulaması bulunan bütün borsalarda hacklenme riski var malesef. Bu borsada ise en önemli faktör güvenlik. Bütün coin lerin listelenmeme sebebi de güvenlik. Coin ler tek tek inceleniyor borsaya eklenmesi için. Gelecek vadeden ve sağlam olanlar, güvenilir olanlar ekleniyor sadece.

Son olarak ta malesef borsa benim değil Smiley
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 22, 2020, 07:46:16 AM

Kullanıcı sözleşmesi bilgisayarın ayarlı olduğu dile göre geliyor yani bilgisayar diliniz ingilizceyse ingilizce olarak görmeniz normal.

Kimlik gerekmeden kayıt olayı ise şöyle, sistem tc kimlik numaranızdan doğrulamayı saniyeler içinde yapıyor. Hesap açma ve hesap doğrulama işlemi 1 dakikada hızlıca yapılabiliyor.

Markette al sat emirleri arasında büyük farklar var evet, bunun önüne geçmek için daha çok kullanıcıya ihtiyaç var. Çalışmaları devam ediyormuş ve kısa süre içerisinde bu sorunda çözülecekmiş. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Uygulama olmama sebebi ise tamamen güvenlik. Uygulama demek API demek, buda büyük bir güvenlik açığı demek oluyor. Piyasada uygulaması bulunan bütün borsalarda hacklenme riski var malesef. Bu borsada ise en önemli faktör güvenlik. Bütün coin lerin listelenmeme sebebi de güvenlik. Coin ler tek tek inceleniyor borsaya eklenmesi için. Gelecek vadeden ve sağlam olanlar, güvenilir olanlar ekleniyor sadece.

Hocam hiç kimse  borsa  senin demedi. Neticede bu bir site. Ne kadar güvenilir olabilir. Ancak çok müşterisi olursa birincisi alım satim da ki makas kapanır. Yoksa acil BtC satacak birisi buraya gelip BTC satmaz.
Benim memlekette arkadaş kuyumcu idi millet parasını verip altın alıyordu.o da kar payı veriyordu . Geçen yıl gümledi ve bir sürü mağdur var. O da güya cok guvenilirdi.

djefes (OP)
Member
**

View Profile
January 22, 2020, 10:27:47 AM

Hocam hiç kimse  borsa  senin demedi. Neticede bu bir site. Ne kadar güvenilir olabilir. Ancak çok müşterisi olursa birincisi alım satim da ki makas kapanır. Yoksa acil BtC satacak birisi buraya gelip BTC satmaz.
Benim memlekette arkadaş kuyumcu idi millet parasını verip altın alıyordu.o da kar payı veriyordu . Geçen yıl gümledi ve bir sürü mağdur var. O da güya cok guvenilirdi.

sahibi değilde yöneticisi demişler pardon.

Dediğiniz gibi bu bir site tabii ancak güvenilirlik açısından baktığınızda yüksek hacimli alışverişlerde site üzerinden değilde ofislerine gidip işlem yapmanızı tavsiye ederim. Yüklü işlemler için en risksiz yol bu. Bu borsanın avantajı ise gerçek bir ofisi ve çaşlışanları olması. Ufak hacimler için site olarak kullanmalı borsalar. Binance a bile güven olmaz bu konuda bence. Binance de hacklendi fakat adamlar kullanıcılarına yansıtmadı o bir avantaj tabii. Cryptopia vardı mesela geri dönüşü olmayacak şekilde hacklendi. Demem o ki bence yüklü hacimler için borsalar tehlikeli
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
February 09, 2020, 09:25:15 PM

Uygulama demek API demek, buda büyük bir güvenlik açığı demek Derkert ne demek istediniz ne Alaska si var...

LichKingArthas
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
February 10, 2020, 12:32:44 PM

uygulama demek API demek buda güvenlik büyük güvenlik açığı demek kısmını açıklar mısınız? Site içerisindeki alanları api lendirmeden mi bağladınız? bu daha büyük güvenlik açığı teşkil etmez mi?

Borsanın avantajı gerçek bir ofis ve çalışanlarının olması demek biraz abes değil midir? diğer borsaların kendi kendine yürüdüğünü ve çalışanlarının Bot olduğunu falan mı düşünüyorsunuz?

Hacklendiğini söylediğiniz borsalar içerden yardım ile hack yedi. bu sizin veya herhangi bir borsanın başına gelebilir. Söylediğiniz şeylerin güvenlik ile çok fazla bir alakası bulunmuyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: