Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:20:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 2021'den önce Altcoinlerde ATH beklemiyorum.  (Read 372 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
November 08, 2019, 06:11:04 PM
Last edit: November 17, 2019, 03:24:22 PM by anonymous3x

UYARI: Kripto para piyasaları regülasyona tabi olmamış risk içeren piyasalardır. Geleneksel borsaların aksine 1 günde tüm paranızı kaybetme riskiniz vardır. Bu piyasalarda yatırım yapmadan önce onlarca hatta binlerce kez düşünün. Kripto para piyasalarında danışman veya teknik analiz desteği veren biri değilim.Paylaşımlar yatırım tavsiyesi değildir.

2021 Boğa Sezonu başlar.
    Tüm piyasayı bu kadar düşürdükten sonra insanları boğa psikolojisine sokmak çok zor olacaktır. Bugün yaşanan XRP örneğinde olduğu gibi 1 aylık karı 4 saatte aldılar. Yıkım oldu yatırımcısı için hepsi adına bende üzüldüm. Ben ufak sıyrıklarla atlatsamda bu düşüşü artık yatırımcıdaki bezginliği bariz farkediyorum. Şuan çok kişi terste kalıp piyasayı zaten birdaha dönmemek üzere terk etti. Investing.com takip ederseniz biraz yatırımcı psikolojine dair örnekler sunuyor bize, kalanlarda gördüğüm x2 x3 bilemedin x5 yapıp çıkma derdinde. Evet artık kurtulmak istiyor herkes bu çıkmazdan. Bu kadar sat kurtul psikolojisi baskınken piyasayı ayakta tutmak için çok büyük paralara ihtiyaç var. Çok büyük yatırımcılara ihtiyaç var. Bu yatırımcılar 100 milyarlarca dolar parayı bu piyasayı getirmeleri gerek ki piyasanın büyüklüğü trilyon dolarlara ilerleyebilsin o da şuan imkansız. Bu kadar düşüş kıyım çok insanı piyasadan soğuttu.Bugün yine yıkım oldu. Yıkım ve yine yeniden yıkım.

Piyasanın neden zor toparlanacağına dair örnekler verelim:
Ethereumdan örnek verelim 1500 Dolar ATH seviyesi ise Ethereum şuan 180 Dolar. Orta seviyeli hiç bir yatırımcı 100 bin-1Milyon tl arasında para ile yatırım yapan yatırımcıdır bu, parasını x5 yaptıktan sonra x10'a katlamak için hodl edip riske etmeyecektir. Günlük ve haftalık bazda al-satçıları kenara ayırıp uzun vadeciler için konuşuyorum. Ethereum 1000 dolar olması tamam olabilir ondan sonrası için büyük duvarları aşması gerekiyor. Yoğun satış baskısına maruz kalacaktır. Önümüzdeki 1 yıl içinde 1000 dolardan 1500 doları çıkması ise büyük olay olur. Çıkarmı elbette çıkar fakat 2020 de çıkar mı bence imkansız. Rahatlıkla bunu söylüyorum imkansız. Kimseye 1000 dolardan ethereum aldıramazlar artık yemez insanlar. Yediremezler. Yedirmeleri için yavaş yavaş yükseltmeleri ya da bir oldu bittiye getirip yükseltip aynı hızda düşürürler.

Evet 2020 yılı bizim için toparlanma yılıdır. Toparlanma demek zarar yazanların yavaş yavaş kar yazmaya başlaması demek Altcoinlerde 2020 yılı içerisinde max x3-x4 değerlenme bekliyorum, bahar havası estirecektir bu durum sonra yine yoğun satışlara maruz kalabilirler. Yeni zirve seviyeleri ise Ath dediğimiz o şanlı zirveler giflerin havada uçuştuğu piyasanın costuğu seviyeler en erken 2021 Haziranda görülecek gibi duruyor. Yahut 2021 Sonları belki de 2022. Ben 2021 Haziran daha ağır basar diyorum.

Uzun sözün kısası önümüzde toparlanma bahar havası duruyor. x2 x3 çoğu yatırımcının zararlarını telafi edecektir. Piyasadaki bu soğukluğu bahara çevirecektir yükselişler. Ama yaz aylarına daha çok var.

Başlığın özeti:

Bahar- 2020
Yaz- 2021-2022

Kalın sağlıcakla.

Bu başlıkta belirttiğim gibi: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5191806.0

Altcoinlerde kıpırdanmalar 2020 de başlar. Asıl yükseliş 2020 sonlarında zirve seviyeleri ise 2021 Haziranda görülecek.
Altcoinler önümüzdeki 6-12 ayda günümüzdeki seviyesinden minimum 3 kat değerli olacak.
Bitcoin boğası başladığında minimum 2 yıl sürecek. Min. 50.000 dolar görülecek.

Boğa Başlangıç tarihi Ekim 2019-Mart 2020 arasıdır. Buna piyasa karar verecek.
1714800055
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714800055
Reply with quote  #2

1714800055
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714800055
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714800055
Reply with quote  #2

1714800055
Report to moderator
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 08, 2019, 06:54:16 PM

Benim için güzel bir haber bu. Her ay biraz ucuz ucuz topladığım için gayet makul bu fiyatlar. 3 sene veya 4 sene sonrasını düşünüyorum ben zaten. Şu an için toplama zamanı. Umarım dediğin gibi gelmez bu sayede bende portföyümü biraz daha yükseltirim.
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
November 08, 2019, 08:56:08 PM

evet bitcoin toplayanlar için biriktirenler için iyi bir haber. ama haberin kaynağı da önemli 2021 de ath gelmese bile 2022 de zaten mecbur gelecek başka çaresi yok. bence aşağıdan toplayabilen toplasın bitcoin
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
November 09, 2019, 12:44:11 AM

ben de 2021'den önce altcoinlerde ath bekliyorum Cheesy
hangi altcoinde hangi cinsten ath? btc bazında mı, dolar bazlı mı, eth bazlı mı?
zaten bazı coinlerde çoktan ath yaşanmış olabilir BTC bazlı
BTC bazında ath yaşayanların birçoğu sadece fiyat bazında ath görecekler belki onu da göremeyecek
piyasa, dinamikleri olan yaşayan bir organizma ve insanlara "yapılamaz edilemez" demek anlamsız bence...

3k'lardan kısa sürede 20k'ya (2017) yine 3k'lardan kısa sürede 14k'ya çıkabilen bir varlık, 8-10k'lardan da 50-100k'ya çıkabilir. zaten onda mutabıkız gibi ancak genelde mutabık kalınan konularda ters köşe yapmayı sevdiklerini de biliyoruz.
bir diğer genel görüş altcoinlerin shit olduğu ve 2017'deki gibi bir patlamanın (en azından yakın zamanda) yaşanmayacağı: ya yaşanırsa!
altcoinlerin btc'den birçok konuda üstünlüğü olduğu bir gerçek. tps-hız-maliyet-fee-FİYAT...evet bakıldığında diplerde gezinen altcoinlerde elde edilebilecek kar marjı btc'yi ezer geçer, bu konuda tek eksiği birazcık community, onu da yaşanacak fiyat artışıyla sağlarlar, paranın yüzü sıcaktır Cheesy Cool

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
November 09, 2019, 01:27:57 AM
Merited by Blacknavy (2)

Öncelikle her bir altcoinin farklı bir fiyat döngüsü olabilir. Genel altcoin piyasasından bahsedersek, altcoinler bundan önce 550 milyar dolar seviyesini görmüş. An itibariyle altcoinlerin toplam piyasa değeri 80 milyar dolar civarında.

Yani bu şartlar altında altcoin piyasasının ATH yapması için bir çok önemli altcoinin en az 10x yapması lazım.

Böyle bir şeyinde 2021'den önce gerçekleşmesini beklemek çok zor. Hatta 2022 ve daha sonrasına bile kalabilir (Umarım kalmaz).

Bence altcoinlerde yükselişi tetikleyecek önemli bir inovasyona ihtiyacımız var. Bundan önce Ethereum tokenizasyon ve akıllı sözleşmelerle önemli bir inovasyon sundu ve bunun sonucunda ico patlaması yaşandı.

Şimdi ise bir altcoin patlamasının gerçekleşmesine sebep olacak yeni bir teknolojiyi görmekte zorlanıyorum. Belkide böyle bir teknoloji ortaya çıktı ama henüz fazla bilinmiyor, artık zaman gösterecek.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 09, 2019, 08:21:18 AM

Demek ki çoğu kimse beklemediğine göre 2020 yılında altcoin boğası gelecek. Çoğu kimse ne düşünüyor ise hep tersi olur genelde. Bir de hangi coin ya da tokenin gideceği belli olmuyor. Mesela ayı piyasasinda pundix nereden nereye gitti. Onyoligy yine aynı şekilde zirve yapti. Belki topyekûn altboga gelmez ama bazı coinlere 2021 i beklemeden gelir

anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
November 09, 2019, 08:40:14 AM

Demek ki çoğu kimse beklemediğine göre 2020 yılında altcoin boğası gelecek. Çoğu kimse ne düşünüyor ise hep tersi olur genelde. Bir de hangi coin ya da tokenin gideceği belli olmuyor. Mesela ayı piyasasinda pundix nereden nereye gitti. Onyoligy yine aynı şekilde zirve yapti. Belki topyekûn altboga gelmez ama bazı coinlere 2021 i beklemeden gelir

Aklımın ucunda da yazdığın bu düşünce var aslında. Keşke erken gelse gelirse sevinirim Smiley Ama zor.
The Young Turk
Legendary
*

Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
November 09, 2019, 09:03:48 AM

Beklenti olmadığı zamanlarda yükselişler olması karşılaşabildiğimiz bir durum. Ama altcoinlerin durumu bu sefer biraz daha farklı. Birçok altcoin dipte ve eski hallerine geri dönmeleri için birkaç kat yükselmesi yetmeyecek. Birkaç istisna olabilir ama binlerce coinin olduğu bir piyasada mutlaka birkaç altcoinin yükseldiğini görürsünüz.
Önümüzdeki yıllarda piyasa yeniden yükselebilir ama kısa vadede bunun olması biraz zor görünüyor.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 09, 2019, 09:16:22 AM
Merited by anonymous3x (1)

anonymous3x kehanetleri hız kesmeden devam ediyordu...
Buyrun bir göz atalım;

1.

Altcoinlerde kıpırdanmalar 2020 de başlar. Asıl yükseliş 2020 sonlarında zirve seviyeleri ise 2021 Haziranda görülecek.
Altcoinler önümüzdeki 6-12 ayda günümüzdeki seviyesinden minimum 3 kat değerli olacak.

2.
UYARI: Fiyatlar tahmini rakamları içerir. Bu fiyatlara yatırım yapmak çok büyük riskler içermektedir. Yatırım taviyesi değildir.

2020-2022 Tarihleri arasında alacağı max değerler

Ethereum     2500 $

Ripple              5  $
Neo             500  $
Litecoin      1000  $
EOS             250  $
Bitcoin Cash  7000 $
Stellar                5$
Cardano              5$
Bittorent          0.1$
Tron                   5$
Monero           1500$
Binance Coin:       100$
Dash:                  1500$
XEM:                   5$

3.
Şimdi yeni bir kehanet bırakmak için buradayım.
DİP ARAMAYIN = Çoğu kripto parada dip 2018 aralık ile 2019 şubat döneminde görüldü.

Bitcoin şubat ayına kadar yatay seyirde gider. Düşebilir kısmı yükselişler olabilir asıl yükseliş boğaların dönüşü halving zamanında. (%1 İhtimalle Kasım aralık gibi bir sıçrama olabilir ) (Sonuçta boğa geliyor. 1.5 senelik aradan sonra)

Hoşçakalın. HALVİNG zamanı tekrar gireceğim.

Ben pozisyonlarımı aldım.Kalın sağlıcakla.

4.

NEDEN Gittim. Çünkü büyük düşüş bekliyordum. Gördüm çıktım. Piyasayı tamamen takibi bıraktım.

NEDEN Geldim: Çünkü........................................................

TAHMİN: 10.11.2019 DA YAYINLANACAKTIR.
Son Tahminim 2018 dEYDİ. : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4943316.new#new Benimle beraber satıp çıkanlar parasını kurtardı.

Pozisyonlarını senelik alanlar yeni tahminle çok güzel kazanacak. Günlük  al satçılar %10 kazanırımcılar traderler bu başlıktan uzak dursun. Yatırımcılar kuru paracılar al unutçular için yeni tahmin yakında.

10.11'i bekliyoruz...

Bir de geçmişe bakalım;
Sanırım EOS'un pump dönemini hatırlıyoruzdur... 250$'a yaklaşamadı bile... (17/08/2019 tarihli başlık...) Tahmin yukarıdaki başlıkta yinelenmiş.
HERKES YİNE UYUYOR ! BÜYÜK PLAN BELLİ

Herkes ETHEREUM yükselecek diye beklerken Ethereuma vadeli işlemleri Getiricekler. Vadeli işlemler Bitcoine ne yaptığına bir bakın.
Vadeli işlemler gelince ETHEREUM daha da çökecek.
Gol pası EOS'a verilmiş olacak.
Vurdu ve GOL !
EOS bu şansını iyi değerlendirip 2.sıraya bile gelebilir.
EOS en az 250 dolar olacak.
Ethereumcu yatırımcılar kendini soyulmuş hissedecek. Vitaliğe ve geliştirici ekibe kızacaklar o sırada vitalik paralarını sayıyor olacak.

Balinalar Ethereumun ipini çekmiş. !Ripple ve  Eos'a yol açıyorlar.

Önümüzdeki dönem bu başlık tutacak. !

Bekliyoruz bakalım... Alıntılar 09/11 tarihi itibariyle burada dursunda Smiley
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
November 09, 2019, 12:32:56 PM

ben 2021 dede beklemiyorum. 2017 bir lale çılgınlığıydı geldi geçti üzgünüm.
doğru proje iş yapar , fakat artık öyle toplu hücüma kalkmalar falan yaşanmayacak.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
November 09, 2019, 01:11:20 PM

forumda hala altkoinlerin btc bazında ath yapacagına sanacak kadar aptal adam olduguna gercekten inanamıyorum.

tamam başlığı açana lafım yok,forumun bir numaralı trollu herkes biliyorda,geri yorum yapanlara ne demek lazım onu bilemedim.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 09, 2019, 01:22:20 PM

Bu sefer ben ne alırsan al yukselir kafasının olmayacağını düşünüyorum. Bazı coinler ömürlerini tamamladı ve şuan aslında olması gereken değerlerde hatta hala daha değerli olduğunu düşünüyorum.
2017den sonra çıkmış coinler ile kimse sorsanız bilecek tarzı eski altcoinlerin bu boğa döneminde artacağını düşünüyorum. Açıkça ether 1000dolar olursa benim için hala düşük bir rakam olur. Etherden btc tarzı bir grafik bekliyorum. çünkü bana birbirlerine çok benzer hareket ediyormuş gibi geliyor. 2 yıl sonra burada ulan eth 100 dolarken almadık şaka gibi dememizi bekliyorum
suatranc
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 2

View Profile
November 09, 2019, 02:16:54 PM

pek çok coin için ath olacak ancak ne 2020 halving öncesi ne hemen sonrası...
ancak ve ancak çoğunluğun piyasadan çıktığı ve tamamen piyasayı unuttukları zaman...
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 09, 2019, 09:39:21 PM

Kripto piyasasındaki yatırımcıların çoğunluğu, halving sonrasında hem BTC hem de altlarda boğa döneminin geleceğini düşünüyor. Aslında düşünmekten ziyade bunu büyük bir inançla sahiplenen kitleler var. Geçmişe baktığımızda da böyle olması muhtemel görünüyor zaten. Bakalım "piyasalar beklentinin tersine hareket eder" tezi burada işleyecek mi... ATH olmasa da hatırı sayılır bir yükseliş bekliyorum ben 2020 yılında.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
November 09, 2019, 11:00:21 PM

pump veya dump... yukariya veya asagiya dogru hareket, özellikle de sert hareketler... beklenmedik, bir gece ansizin geliyor zaten:)
onun icin ben beklemeyi biraktim. saman atesi gibi gelip giderse de %100 kaciracagim firsati.

ben, ath'dan önce bir iki dip olsa da bitcoin miktarimi artirabilir miyim daha diye düsünüyorum zaten:) hedef 2023:)
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 11, 2019, 06:18:34 PM

adam öyle bir açıklama yapıyor ki sanki amerikan başkanı açıklama yapıyor. Smiley  neymiş 2021'den önce Altcoinlerde ATH beklemiyorum.  vay be. ne büyük laf.  bence ath 2021 den çok önce gelir belki 2020 bile olur
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
August 21, 2021, 05:32:56 PM

anonymous3x kehanetleri hız kesmeden devam ediyordu...

Başlığın özeti:

Bahar- 2020
Yaz- 2021-2022

Boğa Başlangıç tarihi Ekim 2019-Mart 2020 arasıdır. Buna piyasa karar verecek.[/color]

13 Mart 2020, Yani Mart 2020'yi boğa başlangıç olarak alabiliriz aslında. Çöküşte ben dahil çoğu kişi senaryoya bağlı kalamadı ve çözüldü. Neyse ve bugüne kadar geldik. Zirveler ise 2021 yılında görüldü çoğu altcoinde. Tabi ki de bunca tahminden sonra kazanmadın mı diye soruyorsanız elbet kazandım ama istediğim kadar değil bereketli olsun, sağlık olsun.  Smiley

Boğa 2020 Martta başladı. Son zirveler 2021 Haziran yerine  2021 Mayısta görüldü 1 ayla kaçırmışım neyse artık Smiley Piyasa toparlanıyor. Bakalım önümüzdeki süreç nasıl işleyecek.

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
August 21, 2021, 07:08:31 PM

Mayıs ayında güzel seviyelere gelmişti altlar , ki aslında bende bekleniyordum daha da gider derken bir kaç günde ters etti bizi Eos , tezos tutuyorsun elinde satsana 13-14 $ dan eosları tezos hele zaten kanser. Şimdi bu toparlanma ne kadar devam edecek yine bu Mayıs ayındaki seviyelere gelecek mi veya üstüne atacak mı?

Yıl sonu için Btc 100k diyenler var , onun hareketine göre altlar belli olur galiba.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1196

View Profile
August 21, 2021, 11:03:04 PM

Marketcap yine 2 trilyonun üzerinde oldu şuan paralar devamlı altlara akıyor ve altlar devamlı yeni athler görüyor piyasa canlı çoğu coinde yükseliş var benim tuttuğum bakıyorum onlarda bana bakıyolar hiç bir yükseliş sağlamıyor Sad

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
August 21, 2021, 11:32:01 PM

Güzel bir öngörü olmuş hocam başlığa bakınca ne zaman yazmış olabilir diyordum 2 sene önceden bugünleri görmüşsünüz demek gerçi daha tam olarak ath gelmedi tabi ama 2020 Mart tahmininiz çok iyi bir zamanlama tahmini oldu galiba çoğu altcoin o zaman dip seviyelerdeydi tebrikler

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███