Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:42:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: en iyi dolara endeksli coin hangisi?  (Read 224 times)
Muhtaixa (OP)
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 11, 2019, 05:53:40 PM

arkadaşlar bunlardan hangisi "en iyi"? neye göre iyi nasıl iyi bi yazar mısınız bilen varsa? usdc diye okudum bir kaç yerde ama detaylarını anlamadım. bir sürü dolara endeksli coin oldu. usdt, usdc, pax, libra gelecekti gelemedi malumunuz.
ethereum tabanlı olan var kendi zinciri olan var. bunların hepsi piyasadaki coinleri kadar karşılık olarak dolar tutuyorlar mı mesela? iki gün sonra herkes mesela pax'ını dolara çevirmek istesde çevirebilecek mi?

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
1715002929
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715002929
Reply with quote  #2

1715002929
Report to moderator
1715002929
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715002929
Reply with quote  #2

1715002929
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
November 11, 2019, 06:09:18 PM
Merited by vycl87 (1)

bu iki konuda epey bilgi ve yorum bulabilirsiniz.

Stabil Coin Savaşları: Piyasanın Yeni Tetheri Kim Olacak ?

Hangi stable coin? Cold-wallet'e uyumlu stabil kripto paralar

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
November 11, 2019, 06:14:52 PM

en büyük ve en çok kullanılanı USDT zaten ilk çıkanlardan biri de bu.  PAX var, TUSD var, bir ara ethereum tabanlı dolar da çıkardılar.  bunların hepsi güvenilir koinler.  Bence hiç birine tam olarak yani yüzde yüz olarak güven olmaz. tek güvenilir olan dolar kağıt olarak basılmış dolardır.
Muhtaixa (OP)
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 12, 2019, 08:45:58 AM

ilk linkte dai hakkında bilgi yok, ikincisinde de çok az var. fidelitas lex var twitter fenomeni, değişik biri biliyorsunuzdur belki. dai hakkında bir şeyler yazıyor

"1-2 ay içerisinde $DAI miktarı %30 artış gösterdi

Güncel rakam 102 milyon adet

$DAI arzının tek yolu $ETH teminatı

$DAI için mevduat faiz oranı %4 (eski oran %12 düşünüldüğünde cazip değil)

Bu durumda yatırımcı neden $ETH teminatı ile $DAI üretmek/çekmek istiyor olabilir?

Çekilen $DAI ile mevcut $ETH (long)pozisyonlarına ekleme yapılıyor

Kısa vade için $ETH adına bullish bir gösterge olabilir

+ $BTC Max Payne senaryosu ile uyumlu"

diyor kendisi.

dai hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorum aslında ama bulamadım

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
November 12, 2019, 09:36:56 AM
Last edit: November 12, 2019, 09:48:29 AM by ziya1453

malesef size en iyisi şudur diyecek kadar konuya hakim değilim. fakat size iyi usd endeskli coin yoktur diyebilecek kadar kaiptalist sisteme hakimim(tabi buda göreceli).
abd ordusunun var oluş sebebi ve tek ana görevi amerikan dolarının dünya çapında tek gerçek stok para birimi olarak tutulmasını sağlamaktır.(euro, yen , yuan , sterlin de stok para olsada hikayedir).

yani günü gelince abd nin kafası eserse fena ağlatır piyasayı bu usd endeksli coinler yüzünder. usd ile oyun olmaz.  iyisi asla yoktur, ayrıca kısa vadede can sıkacak olsada uzun vade için en hayırlısı en kısa sürede yok olmalarıdır. abd nin bu coin leri gümletmek için durmasının tek sebebi muhtemelen piyasaının tehdit algısı yaratacak kadar büyümemiş olmasıdır. eğer piyasa büyüyecekse ne kadar küçükken bu coin leri patlasırsa o kadar iyi olur.

bildiğim kadaryla hepsi bastıkları coin yada token kadar usd tutmaktadırlar. fakat abd için bu engel değildir. olmadıkları defalarca ispatlanmış hayali kimyasal silahlar yüzünden ırak da yaptıkları malumunuz.
işin ironik kısmı  test amacı dışında , sivil halk üzerine atom bombası 2 kez atıldı. ikisinide bilin bakalım kim kullandı.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 12, 2019, 11:32:40 AM

Gözümden kaçan başlıklardan olmuş. Yararlı başlıklar listeme ekledim. Teşekkürler üstad.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 12, 2019, 12:21:47 PM

Gözümden kaçan başlıklardan olmuş. Yararlı başlıklar listeme ekledim. Teşekkürler üstad.
Rica ederim üstad 🙂
Stabil coinlere gelince, bence kaldırsalar iyi olur. Coin ekosistemine zarar veriyor, hacmin çoğu bunlara kayıyor. Piyasaya giren piyasada kalsın, çıkacak adam da komple çıksın. Vur kaç yeri oldu iyice piyasa..böyle bir ortamda yükseliş boğa pump falan çok zor...Eskiden btc artıyor altcoin de artıyordu, şimdi herkesin gözü Usdt bazlı fiyatta...😑

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 12, 2019, 01:23:56 PM

Rica ederim üstad 🙂
Stabil coinlere gelince, bence kaldırsalar iyi olur. Coin ekosistemine zarar veriyor, hacmin çoğu bunlara kayıyor. Piyasaya giren piyasada kalsın, çıkacak adam da komple çıksın. Vur kaç yeri oldu iyice piyasa..böyle bir ortamda yükseliş boğa pump falan çok zor...Eskiden btc artıyor altcoin de artıyordu, şimdi herkesin gözü Usdt bazlı fiyatta...😑

Yani bu stable coin olayına neden bu kadar takılınıyor ben anlamıyorum. Bırakın çıksın ve kalsın ne olacak zaten istemeyen kullanmaz. Al-satta çok pratiklik sağladığı bir gerçek. Üstelik arbitraj fırsatları çıkarması da faydalı sonuçta. Tabi bir de şu var. Bu kadar çok sayıda stable coin ihtiyaç mı? Bence değil. Tek başına daha sağlıklı bir Tether bize yeterdi bence.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 12, 2019, 01:55:20 PM

Rica ederim üstad 🙂

Yani bu stable coin olayına neden bu kadar takılınıyor ben anlamıyorum. Bırakın çıksın ve kalsın ne olacak zaten istemeyen kullanmaz. Al-satta çok pratiklik sağladığı bir gerçek. Üstelik arbitraj fırsatları çıkarması da faydalı sonuçta. Tabi bir de şu var. Bu kadar çok sayıda stable coin ihtiyaç mı? Bence değil. Tek başına daha sağlıklı bir Tether bize yeterdi bence.
"Binance ailesinin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Bugün sizleri değerli zamanınızın bir kısmını almaya ve Binance Fiat Gateways hakkındaki geri bildirimlerinizi paylaşmaya davet ediyoruz.

Binance olarak, kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyarız ve size sektörün en iyi hizmet ve ürünlerini sunmak, geliştirmek ve sunmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Bu kullanıcı anketi yalnızca genel deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olmayacak, aynı zamanda gelecekteki ürün sürümlerinde uygulanan kendi önerilerinize de yol açabilir.

Ankete katılmak için lütfen aşağıdaki düğmeye tıklayın.

[Araştırması]

Bu anketi doldurmak için bir dakikanızı ayırdığınızdan dolayı, bir Binance hoodie kazanma şansı için bir çekilişe de gireceksiniz! Yakında bir Binance kapüşonu giyeceğini kim bilebilir?

Binance Fiat Gateways hakkında daha fazla bilgi

Binance Fiat Gateways, kullanıcıların dijital para birimlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde satın almalarını ve satmalarını sağlar. Binance, Koinal, Simplex, Advcash ve daha fazlasını içeren çoklu fiat ödeme kanalları sunar. Binance kullanıcıları ayrıca banka ve kredi kartlarını kullanarak şifreli para birimleri satın alabilirler. Yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın alabilir ve hayatınızı basit tutmak için doğrudan Binance hesabınıza yatırılır.
Değerli zamanınız ve görüşleriniz için tekrar teşekkür ederiz.
İyi günler."

Adamlar konuştuğumuzu duydu hemen mesaj atmışlar 🤪😀

xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
November 12, 2019, 03:37:52 PM

Bu yoruma tamamen katılıyorum. USDT ortaya çıktığından beri piyasanın tadı kalmadı, altcoin denen şey bir anda ölü yatırım haline geldi. Kaldırılması artık pek mümkün değil ama altların canına okuduğuna eminiz. Bitcoin düşüşe geçince en azından belli başlı tokenlerde yukarı hareket görüyorduk artık onu da göremez olduk. Fiyat düşmeye başladığı an bu coinlere geçilip yeniden yükseliş trendi başlayınca coine atlamak piyasaya bence zarar veriyor Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 12, 2019, 04:39:16 PM

USDT, manipülasyon konusunda sıkıntı yaşamıştı geçmişte. Dolar karşılığı rezerv tutmadığı söylentileri vardı. O günden beri uzak dururum USDT'den. Gerçi piyasada milyon dolarlık oynayan yatırımcılar var; onların düşünmesi lazım aslında bunları. "En iyi" neye göre iyi derseniz; spekülasyonlara bulaşmayan, USD karşılığını doğru gösteren ve 1 USD sabitliğinden fazla uzaklaşmayan (0.99-1.01) stabil coin iyidir derim kendimce...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 12, 2019, 04:45:35 PM

en çok kullanılanı ve geniş yelpazesi olması sebebiyle şüphesiz usdt. uzun vadeli bekleme yapılmayacaksa usdt diye diretmeye de gerek yok bana kalırsa. kullandığın borsada artık hangisi varsa geçici süreliğine kullanır geçerim
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 12, 2019, 07:55:31 PM

Ne kadar zamanında spekulasyonun babası bunun yüzünden dönsede her yerde olması ve yaygın kullanılması sebebiyle usdt tercihim olur. Daha sağlıklıları var ama usdt blockchainin dolar anlamında btc si.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
November 13, 2019, 08:11:16 AM

tether tabii ki.
diğerleri her dalgalanmada büyük bir makas açtırıyor.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 13, 2019, 09:13:23 AM

Rica ederim üstad 🙂

"Binance ailesinin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Bugün sizleri değerli zamanınızın bir kısmını almaya ve Binance Fiat Gateways hakkındaki geri bildirimlerinizi paylaşmaya davet ediyoruz.

Binance olarak, kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyarız ve size sektörün en iyi hizmet ve ürünlerini sunmak, geliştirmek ve sunmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Bu kullanıcı anketi yalnızca genel deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olmayacak, aynı zamanda gelecekteki ürün sürümlerinde uygulanan kendi önerilerinize de yol açabilir.

Ankete katılmak için lütfen aşağıdaki düğmeye tıklayın.

[Araştırması]

Bu anketi doldurmak için bir dakikanızı ayırdığınızdan dolayı, bir Binance hoodie kazanma şansı için bir çekilişe de gireceksiniz! Yakında bir Binance kapüşonu giyeceğini kim bilebilir?

Binance Fiat Gateways hakkında daha fazla bilgi

Binance Fiat Gateways, kullanıcıların dijital para birimlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde satın almalarını ve satmalarını sağlar. Binance, Koinal, Simplex, Advcash ve daha fazlasını içeren çoklu fiat ödeme kanalları sunar. Binance kullanıcıları ayrıca banka ve kredi kartlarını kullanarak şifreli para birimleri satın alabilirler. Yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın alabilir ve hayatınızı basit tutmak için doğrudan Binance hesabınıza yatırılır.
Değerli zamanınız ve görüşleriniz için tekrar teşekkür ederiz.
İyi günler."

Adamlar konuştuğumuzu duydu hemen mesaj atmışlar 🤪😀

Binance'da eşeğin kulağına suyu kaçırdı artık  Grin
Tamam anladık her şeyi yapabileceklerini düşünüyorlarda millete rekabet edecek alan bırakmadılar. Her şeye el atıyorlar adamlar suyunu çıkardılar iyice. Yakında bankacılık yapıcaz her ülkede falan diyecekler herhalde.
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
November 14, 2019, 10:28:20 PM

bence en iyisi USDT çünkü bu USDT nin 3 çeşidi var

biri omni olan halis USDT
biri de erc20 olan ethereum tabanlı bir token olan USDT
diğeri ise yeni tron un çıkardığı bir USDT. ben tron tabanlı usdt hariç diğerlerine çok güveniyorum. çünkü en yaygın ve en güvenilir usdt bunlar.
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
November 14, 2019, 11:43:29 PM

En yaygın olan ve ilk olduğu için usdt bana çok kullanışlı geliyor ne kadar adı bir çok davaya ve soruşturmaya karışsa da, piyasadaki fiat borsalarından malesef en çok güvendiğim hala bitfinex. İlerde coinbase çıkarırsa bu tarz bir şey onu kullanırım
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 15, 2019, 08:15:39 AM

Kimse yokken Tether vardı. Ve piyasaya bu konuyu aktaran, anlatan Tether oldu. Ben her zaman ilklerin özel olduğunu düşünüyorum. Ama işte bitfinex ile kapalı kapılar ardında dönen olaylar biraz can sıkıcı. Ve inat gibi bu konularla ilgili bir düzenleme yapmıyorlar ve bu hiç hoş değil.

Yeni fikirler, yeni oluşumlar her geçen gün gündeme geliyor. Bir ihtimal yakında tercihlerin kayabileceğini düşünüyorum. Özellikle Binance USD (BUSD) ciddi bir rakip olacaktır. Şimdi, Binance ile işbirliğine girmeye çalışanlara Binance illa ki BUSD kullanımını dayatır bence.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
November 15, 2019, 08:27:43 AM

Bana göre en iyisi yok ama iyileri var işte Tether,usdt,binance,bitfinex falan ama bir çok veya daha fazla da çıkabilir hiç bilinmez.
AzerBaba
Jr. Member
*

Activity: 165
Merit: 2

View Profile
November 18, 2019, 09:33:34 PM

Güvenilirlik bakımından DAI ama kullanışlılık ve erişebilirlik açısından USDT , uzun süre paramı dolar olarak saklayacaksam tabiki kağıt para.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: